Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  189 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To nie plastik, jakiś zloty, sam go przyklejalem, a nawet nie zwróciłem uwagi.

 

Jak ten Blacknote?

Dużo lepszy od poprzednich?

Najlepszy jaki miałem, ale dla mnie jest za drogi. Dużo powietrza, dużo dynamiki, separacja. Tak w skrócie. No i funkcjonalność. Wyciąga z nowej kopułki siódme poty. Pierwszy raz w kawałku Tom Petty - Windflowers usłyszałem trójkąt :)

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To nie plastik, jakiś zloty, sam go przyklejalem, a nawet nie zwróciłem uwagi.

Najlepszy jaki miałem, ale dla mnie jest za drogi. Dużo powietrza, dużo dynamiki, separacja. Tak w skrócie. No i funkcjonalność. Wyciąga z nowej kopułki siódme poty. Pierwszy raz w kawałku Tom Petty - Windflowers usłyszałem trójkąt :)

U mnie jest słyszalny bez problemu około 40 sec pierwszy raz i to z MP3 tidal słucham. Potem pojawia się często jeszcze kilka razy

Około 2:30 cykl cały czas potem. To powiem Ci szczerze że bardzo nieteges masz coś jak nie słyszałeś tego prędzej. Bez urazy oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie zwracałem uwagi bo było to schowane gdzieś w tle, a ta kopułka wyciąga całe mikrodetal tak do przodu że myślałem że budzik mi się włączył w pokoju obok. Słychać mega wyraźnie od 2.14 z lewej strony.

 

Tak się słucha :)

c3a2e281ce1472938cc33af166454f42_1.jpg

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie się kolumienki prezentują .

Pełna zgoda, bo u nas w modzie to tylko wenge, albo jakaś wiśnia :-)

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich.

 

Zainteresowany kolumnami BMN S3 po opisach rafal735r umówiłem się na odsłuch, który wywarł na mnie wielkie wrażenie. Nie jestem jeszcze zbytnio osłuchany, gdyż składam swoje pierwsze stereo (BMN S3 już zamówiłem), jednak mogłem w krótkim odstępie czasu porównać kolumny między innymi do Focal Chorus 716, Jamo concert c71, klipsch rp-260 (podpięte do amplitunera stereo onkyo tx-8150), słuchałem również Proac studio 118, b&w cm5 s2, ELAC BS 243.3 podpiętych pod yamahe rn-602.

 

Po ponad dwugodzinnym odsłuchu Proac studio 118 na które byłem niemal zdecydowany nie myślałem, że na drugi dzień zmienię zdanie na korzyść właśnie bydgoskich BMN S3.

 

Teraz mam nieco dylemat jaki wzmacniacz dobrać do tych kolumn. Pan Bogdan z BMN stroi na wzmaku Yamahy i samą Yamahę również mi polecił. Na ten moment zastanawiam się nad ampli stereo Yamaha r-n602 z uwagi na funkcje sieciowe, gdyż mam zamiar używać subskrypcji Tidal, trochę FLAC z USB. Jestem jednak świadom tego, iż funkcje sieciowe mogą być kosztem jakości dźwięku i nie zagra to tak jak np. wzmacniacz zintegrowany, a tym bardziej używany...

 

Mógłbym prosić o radę, co by tu dobrać do tych BMN S3? Słucham dużo muzyki elektronicznej, pop, klasycznej, filmowej, wszystko po trochu oprócz rockowych kawałków. Lubię dynamiczne brzmienie o solidnej podstawie basowej. Pokój 18m2 - 4,5x4m. Czy np. duża będzie przepaść jeżeli chodzi o jakość dźwięku z Yamaha r-n602 a Yamaha a-s2000 (używany) czy chociażby Yamaha a-s801?

 

Oczywiście nie musi to być tylko Yamaha...

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany, które podstawkowce wybrać do 18m2, muzyka elektroniczna classic trance.

Kolumny będą na standach przy biurku, muza z kompa.

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im droższe tym lepsze. Niestety tak to jest. A w przypadku BMN na 100% tak jest. Im wyższa seria, lepsze przetworniki. Nie wiem jakie granie lubisz, ale sądząc po rodzaju muzyki ja bym brał monitory na 22cm na basie. Ale każdy ma inne preferencje. Ktoś może powiedzieć że to dużo na 18m2. Słuchałem seri Ex i niestety, seria S jest lepsza.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o S1 właśnie. No tylko ja będę słuchał przy komputerze na standach, około 1.5m od słuchacza, więc nie wiem czy czasem nie zaburzy odbioru z tej odległości taka duża kolumna. Jak tam wygląda wypożyczenie takiej kolumny?

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wplacasz kaucje i bierzesz. Wysyłka w cenie kolumny. Pomyśl czy nie lepiej S3. Te same przetworniki, ale lepiej na basie, co jest ważne w tej muzyce. Odpada ci koszt standow i w sumie wychodzi ten sam pieniądz.

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już prawie zdecydowany na model S2, popisalem kilka wiadomości z Panem Bogdanem i za każdym razem kiedy pytam mu się w wiadomości dlaczego głośniki są od siebie tak bardzo odsunięte i czy nie zaburzy to odbioru dźwięków z bliskiej odległości około 1.5m, za każdym razem producent unika odpowiedzi na to pytanie, a z trzy razy już go o to pytałem.

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po waszych opiniach zamówiłem kolumny BMN S3. Pierwsze wrażenia to takie , że dzwięk jest suchy i tak samo odebrał to mój syn. Na pewno bardzo podoba mi się bas. Poczekam trochę aż sie wygrzeją i zobaczę co będzie. Czy mieliście podobne odczucia po odsłuchu?, Wczesniej używałem kef iq9, ale bas był w nich dla mnie zbyt męczący za to srednica i wysokie tony super. w s3 odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mnie na początku wydawało się chudo i twardawo. Ale po wygrzaniu bas się super wypełnił i średnica tym samym się wygładziła. One po prostu są dość neutralne i przezroczyste więc może rzeczywiście mogą ci się wydawać suche. Daj im czas. A do czego są podpięte? U mnie po przejsciu z KEF średnica się otworzyła, jak i gora. Może przyzwyczailes się do mulenia tych zakresow. Bo jak R300 tak graly to pewnie niższa seria iq tym bardziej.

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje S2 będę miał za tydzień, mamy tylko pięć dni na wygrzanie, trochę mało. Artur ile godzin już przesluchales na nich, planujesz je zostawić czy zwrócić?

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.