Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Marko Polo napisał:

O!!! a jednak da się to od razu wyłapać. Mogę prosić o więcej szczegółów, co do tej zmiany!

 

11 minut temu, Mikelas76 napisał:

Bój się Boga i nie rozwalaj kabla, Marko ?

U mnie zmiana najbardziej słyszalna była taka, że średnica z górą przestała byś niekiedy agresywna, złagodniała, i z racji tego całość jest bardziej melodyjna, żaden zakres nie wychodzi przed szereg. @Marko Polo jeżeli u Ciebie jest O.K nie psuj sobie kabelków, u mnie banany były bez koszulek termo, także nie było problemu żeby się ich pozbyć. Masz fajny kabelek, i na pewno producent dobrał banany skrupulatnie żeby nie psuły walorów kabla. Pozdrawiam.

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie taka historia. na gorne zaciski ytdy 6x0.5 (3 na + i 3 na -) a na dolne zaciski klotz 2x1.5.

Gra to bardzo przyzwoicie jak na kilkadziesiat plnow. Sluchalem kiedyz lectora zxt 70 z kablami black cat i bylo zauwazalnie lepiej bez dwoch zdan. No ale cena.... 

IMG_20200702_174055.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mikelas76 napisał:

dobre HE HE ???

Musial komus cos skaszanic hehe ?

No ale z kablem bez wtykow mial troche racji ?

 

Nie obrażając. 

Czasami i ślepej kurze ziarno się trafi ?

Jednak nie myli się tylko ten co nic nie robi, ale trzeba brać odpowiedzialność , jak się kasuje za robotę. 

Nie umiejszajac doświadczeniu. Pzdr

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mikelas76 napisał:

U mnie taka historia.

U Ciebie zastosowanie dwóch kabelków ma sens. Jeden przetwarza średnicę i górę, drugi bass. Bez sensu by była aplikacja dwóch takich samych kabelków.Pozdrawiam.

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kiza napisał:

U Ciebie zastosowanie dwóch kabelków ma sens. Jeden przetwarza średnicę i górę, drugi bass

dokladnie tak. sam klotz za duzo niskich, a same ytdy za malo niskich. Przede mna bedzie trudny wybor jak zawita za kilka dni preamp lampowy. dwa interkonekty sa srebrne i hybrydowe. Bedzie ciezko dobrac glosnikowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dedal75 napisał:

No z ciekawości sam bym taki sprawdził

sprawdzalem flamebird (polka nizej) i zagral lepiej niz sama koncowka ze stremerem. Wiecej detali i lepsza precyzja sceny, uslyszalem takie jakby nabieranie powietrza i oddech wokalisty. preamp gra neutralnie bez jakiegos wielkiego ciepla. Tak ponoc graja dobre lampy. za 2-3 miechy bede wiedzial co z tego wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest takie oczywiste ?

Ja też dostałem zrobiłem jednak kilka innych rzeczy w aucie i odszkodowanie wsiąkło. ?. Pzdr 

Chociaż kiedyś to pewnie by poszło na przelew ?

 

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dedal75 napisał:

Oooo, Widzę że ten Tomasz co odczarowuje wzmacniaczy po modyfikacji, mieszka praktycznie koło mnie. Muszę się do niego zgłosić, może bym wymienil niebieskie Oczko w PM 16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kiza napisał:

 

U mnie zmiana najbardziej słyszalna była taka, że średnica z górą przestała byś niekiedy agresywna, złagodniała, i z racji tego całość jest bardziej melodyjna, żaden zakres nie wychodzi przed szereg. @Marko Polo jeżeli u Ciebie jest O.K nie psuj sobie kabelków, u mnie banany były bez koszulek termo, także nie było problemu żeby się ich pozbyć. Masz fajny kabelek, i na pewno producent dobrał banany skrupulatnie żeby nie psuły walorów kabla. Pozdrawiam.

Dzięki za mini opis, który i tak daje do myślenia... U mnie ogrom zmiany w dźwięku powstał po zmianie terminali we wzmacniaczu, a że przy okazji pojawił się zupełnie nowy Eclipse 8, to wszystko musiało się do siebie przypasować... I jak po 10 dniach chciałem oddać kabelek głośnikowy, tak - za poradą Bogdana, żeby poczekać jeszcze - po ponad miesiącu zmieniłem zdanie i Wireworld przeszedł w tym czasie cztery zmiany brzmieniowe... Gdybym sam tego nie doświadczył, to bym nie uwierzył... Ale żem słyszał i Żona też słyszała!!!

W weekend mimo wszystko popatrzę dokładniej, jestem ogromnie ciekawy - a koszulki termokurczliwe to pikuś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Marko Polo napisał:
8 godzin temu, Marko Polo napisał:

 

U mnie ogrom zmiany w dźwięku powstał po zmianie terminali we wzmacniaczu

Ciekawe to. Zamawiajac preamp poprosilem o zmiane 4 gniazd rca oraz zasilajacego IEC na takie lepsze furutecha. Moze tez u mnie bedzie poprawa? 

8 godzin temu, Marko Polo napisał:

przy okazji pojawił się zupełnie nowy Eclipse 8

No grubo z ta cena. Ale jesli cala reszte juz masz na gotowo to ok.

Mnie jakos boli taka cena za glosnikowce ?

Zreszta ktos u nas wzial kabel PAD Museaus i to jest chtba nawet sporo wiecej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Marko Polo napisał:

Dzięki za mini opis, który i tak daje do myślenia... U mnie ogrom zmiany w dźwięku powstał po zmianie terminali we wzmacniaczu, a że przy okazji pojawił się zupełnie nowy Eclipse 8, to wszystko musiało się do siebie przypasować... I jak po 10 dniach chciałem oddać kabelek głośnikowy, tak - za poradą Bogdana, żeby poczekać jeszcze - po ponad miesiącu zmieniłem zdanie i Wireworld przeszedł w tym czasie cztery zmiany brzmieniowe... Gdybym sam tego nie doświadczył, to bym nie uwierzył... Ale żem słyszał i Żona też słyszała!!!

W weekend mimo wszystko popatrzę dokładniej, jestem ogromnie ciekawy - a koszulki termokurczliwe to pikuś...

Kazdy ma swoj plan, ale taka cena za kable, przy wzmacniaczu za ulamek ceny kabli (jesli dobrze pamietam yamaha za kilkaset zl), czy to nie powinno byc odwrotnie, albo chociaz na tym samym poziomie cenowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, dedal75 napisał:

Dlatego ja nie mam nic przeciw kablom ale takie sumy to według mnie zaznaczam, przesada. Pzdr

Ja zmieniając swego czasu firmowe makarony RCA dostarczane razem ze wzmacniaczem Denona na Tara Labs Apollo 1 odczułem większy skok jakościowy niż zmieniając cd Marantz CD6006 na SA8005

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile ten apollo około 1tys pewnie. Pzdr

Nie potępiam, wydawania kasy. 

Można felgi z gumami za 5tys założyć do golfa za 2tys. Kto zabroni biednemu bogato żyć. To nie o to chodzi, trzeba określić gdzie jest granica i zdrowy rozsądek a innym nic do tego ?. Pzdr 

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłem coś koło 1 tys., już dokładnie nie pamiętam. Jeśli ktoś mnie teraz po 2-3 latach zapyta czy nie żałuję wydanej kasy to zdecydowanie odpowiem że nie. Te pieniądze wydają się bardzo rozsądne w kontekście tego co ten kabelek wnosi do całego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jestem za Krzysiu ?. Wniosły poprawę która zrekompensowała Ci wydane pieniądze to rozumiem o czasami ludzie kupują bo trzeba, bo inny ma i chwali ładnie wygląda albo drogie jest ?. Pzdr

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, dedal75 napisał:

I tu jestem za Krzysiu ?. Wniosły poprawę która zrekompensowała Ci wydane pieniądze to rozumiem o czasami ludzie kupują bo trzeba, bo inny ma i chwali ładnie wygląda albo drogie jest ?. Pzdr

Tare polecił mi forumowy kolega Muda 44 który zawsze obstawał przy kablach VnH w tym przy słynnym Orchidzie którego uważał za najlepszy kabel w kategorii jakość/cena. Ja zanim kupiłem ten kabelek to przerobiłem jeszcze z 10 innych w cenie do ok 1,5tyś. Apollo wydał mi się najlepszy i naprawdę wniósł zauważalną poprawę jeśli chodzi o uspokojenie góry ale bez jej nadmiernego przytłumienia oraz zejście i kontrolę niskich. Obecnie grając na YB Audio nawet nie myślę o zmianie RCA.

4 minuty temu, Kasz76 napisał:

Tare polecił mi forumowy kolega Muda 44 który zawsze obstawał przy kablach VnH w tym słynnym Orchidzie. Ja zanim kupiłem ten kabelek to przerobiłem jeszcze z 10 innych w cenie do ok 1,5tyś. Apollo wydał mi się najlepszy i naprawdę wniósł zauważalną poprawę jeśli chodzi o uspokojenie góry ale bez jej nadmiernego przytłumienia oraz zejście i kontrolę niskich. Obecnie grając na YB Audio nawet nie myślę o zmianie RCA.

Fajnie też spisywała się z Bergesami

Edytowane przez Kasz76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam w moim systemie trochę dobrych kabli, ale podchodzę do tego rozsądnie. Nie wyobrażam sobie kabli droższych niż sprzęt.  W moim przypadku wszystkie kable plus listwa zasilająca moją wartość około 15- 20% całego systemu co i tak już jest sporo. 

Starałem się te droższe kable kupować z drugiej ręki, oczywiście wymagało to trochę cierpliwości ale upilnowałem to co było do upolowania. Kilka odsprzedałem bo nie były trafione ale w przypadku używek przynajmniej nie straciłem pieniędzy przy odsprzedaży. 

Edytowane przez sebgla

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sebgla napisał:

Ja też mam w moim systemie trochę dobrych kabli, ale podchodzę do tego rozsądnie. Nie wyobrażam sobie kabli droższych niż sprzęt.  W moim przypadku wszystkie kable plus listwa zasilająca moją wartość około 15- 20% całego systemu co i tak już jest sporo. 

Ja też. Grunt to rozsądne wydawanie kasy na wszelkie dodatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, sebgla napisał:

W moim przypadku wszystkie kable plus listwa zasilająca moją wartość około 15- 20% całego systemu co i tak już jest sporo

Kurde to ja chyba mam przegiecie ? bo na razie wychodzi mi 35%. Jak skoncze kompletowanie (brakujacy dac) wyjdzie prawie 28%

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Dokupisz trochę sprzętu to się wyrówna. 

Ja muszę dać sobie z rok, dwa przerwy od ładowania kasy w sprzęt i dodatki. Tylko płyty będę kupował (i lampy jako element zużywający się) ? Mam jeszcze na oku rzeczy, które chciałbym w systemie zmienić ale mówię sobie stop.  Najważniejsze czyli kolumny, wzmak i CD są już na lata i ich nie tykam.

Edytowane przez sebgla

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.