Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, rafal735r napisał:

Musisz zakupić ?

No nawet chcę, ale...

Czytan i najchętniej bym osobiście to obadał, a już najchętniej u siebie, by w moich warunkach to na BMNach usłyszeć...

p.s. barek jest podwójny!!! ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2020 o 08:02, karfied napisał:

Zobaczę jego inne wykonania. Ten utwór jest fajnie nagrany. Takie wyraziste są te pociągnięcia strun. Super dynamika.

Ja trafiłem na ten utwór 

https://tidal.com/track/84675122

A tu oryginał 

https://tidal.com/track/66549180

?

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mikelas76 napisał:

a co mozna wygrać? 

?

wygrać można z BMNów niezłe doznania!!!

Nasamprzód poszedł Majewski z kolegami z płyty "My one and only love", potem Piotr Baron Quinted "Wodecki Jazz", a Żona zażyczyła sobie Porcupine Tree "Signify"...

p.s. pampersa jeszcze nie kupiłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sporo pieluch za małych po dzieciakach, nawet do pływania kilka sztuk by się znalazło, jakbyś za bardzo odpłynął ?????. Pzdr

PS dawaj co to za graty konkretnie. 

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rafal735r napisał:

I30 chyba daje rade. Z BMN powinien się zgrać. 

Dziś od rana podłączyłem... Żonie niestety się nie podoba, za "sucho" gra...

Zestaw - bez DACa PS Audio - z pokoju telewizyjnego użyczył mi kolega, bo wyjeżdża na ponad tydzień, więc mam się "zabawić"... U Niego pozostał ciekawszy "sprzęcik"... Z ciekawości chciałem posłuchać różnicy między XLRami, a zwykłymi RCA.

Jak na pierwsze ucho,  po pierwszej godzinie grania to bardzo kulturalne i delikatne dźwięki... Oczywiście na BMNach gram, choć te maleństwa wczoraj Żonie się spodobały brzmieniowo, ale z Yamahą.

zestaw Marka 1 przód.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem małe, stare i w miarę graly Arcus as3 na firmowych przetwornikach. 

f1b9e4da2362af02med.jpg[/URL]

21fb23634c6c5abemed.jpg[/URL]

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Marko Polo napisał:

Dziś od rana podłączyłem... Żonie niestety się nie podoba, za "sucho" gra...

Ja miałem tylko i32. To klasa D więc pewnie w ogóle inne granie, ale czytałem że starsze tranzystory są lepsze. I32 miał swoje wady. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki zamysł żeby wypróbować klasę D, może nie tylko Primara ale też np. Końcówkę mocy na Hypexie. No ale plany jedno a rzeczywistość drugie ?

Jednak czekam co tam wysłuchał @Marco Polo i jakie są jego wrażenia?  Pzdr

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primare i30 gra bardzo oszczędnie, trzeba głośność zrobić przynajmniej na 43, żeby rozbujać BMNy, gdzie Yamaha troszkę powyżej godziny 9tej... poważniejsze odsłuchy były w niedzielę, gdzie przez całą sobotę sprzęcik sobie grał, bo u kolegi gra sporadycznie...

BMNy poraz kolejny udowodniły, że potrafią pokazać dźwięki bardzo wysokiej jakości, poukładane i precyzyjne... Z dobrym sprzętem pokazują dużo wyższą klasę prezentacji każdych tonów!!! Kolejny raz jestem pozytywnie zaskoczony. 

Więcej za czas jakiś, bo robi się ciekawiej, ale potrzeba więcej czasu na porównania... (sic!)

Primare,-NAD,-Yamaha.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marko. Czekamy na opis po dalszych testach. 

Umiesz genialnie przelać wrażenia na słowa. 

Ja stałem się fanem marki Lector. BMN od półtorej tygodnia napędza u mnie hybryda Lector ZXT 70.  Genialna muzykalność bez utraty szczegółów i detali oraz z fajnie kontrolowanym i zróżnicowanym basem.

Genialne wręcz dla mnie połączenie. Zostaje ze mną na lata. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sebgla napisał:

[...] Umiesz genialnie przelać wrażenia na słowa. 

Ja stałem się fanem marki Lector. BMN od półtorej tygodnia napędza u mnie hybryda Lector ZXT 70.  Genialna muzykalność bez utraty szczegółów i detali oraz z fajnie kontrolowanym i zróżnicowanym basem [...]

heheh... No Żona mogła by więcej na ten temat powiedzieć... hehehe

Ja także byłem pozytywnie zaskoczony ZXT70...

Edytowane przez Marko Polo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze czytam o Malinie, ale może takie coś podobne do Marantza, może inna firma - byle na gotowo z tabletu/telefonu (Android, Mobile Windows) i by czytało choćby z HDD 2TB... 

https://audio.com.pl/testy/stereo/odtwarzacze-plikow-audio/1647-marantz-na-7004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w internecie znalazłem takie coś, jeden z posiadaczy BMN jak widać to testował. Przyznać się;-)

"Witam.

Za pozwoleniem już nowego konesera brzmienia marki Lector .....

To, że kolumny BMN są bardzo dobre, a w swej cenie świetne już pisałem (koledzy w jednym z salonów audio powiedzieli, że ciężko by im było znaleźć u siebie takie poniżej 20 tys aby mogły z nimi konkurować  . Ale aby pokazały swoje możliwości to musza być podpięte pod dobry wzmacniacz. I takiego w ostatnim czasie szukam. Poniżej parę słów o wzmacniaczach jakie miałem okazje razem z S3 II posłuchać: 

- Musical Fidelity m6si - najdroższy z testowanych i chyba najlepszy, sprzęt na lata, potężny wzmacniacz który jest w stanie napędzić wymagające kolumny

- Musical Fidelity m5si - mniejszy brat, mam go od tygodnia w domu i gdybym nie porównał bezpośrednio z m6si to pewnie nie miałbym wątpliwości co do decyzji - dobry sprzęt neutralny, szczegółowy, dynamiczny - każdemu kto szuka wzmacniacza do 7 tys na pewno zarekomenduję do odsłuchu (ale ta 6 jeszcze bardziej dynamiczna i szczegółowa  - ehhhhhh tylko ta cena)

- Hagel Rost - niby ok, wielu osobom może się podobać ale jak dla mnie brak duszy, przy takim graniu człowiek się nie relaksuje, na plus dobre wyposażenie - dużo wejść

- Baltlab Endo - ponieważ firma z Polski to na wstępie miał już u mnie parę extra punktów, po Heglu to był miła odmiana, dźwięk przyjemniejszy w odbiorze, przez chwilę byłem na tak ale jednak w stosunku do MF gorsze stereo i mniej smaczków w górnych pasmach, na dodatek ten wygląd, jak dla mnie słabo

- na koniec wzmak który wydaje się być czarnym koniem Lector zxt 70, dzięki uprzejmości dystrybutora tej włoskiej manufaktury w Polsce gości u mnie od kilku dni, sprzęt w trakcie wygrzewania (producent zaleca 200 godzin) pomimo to już pod podpięciu okazuje się być godnym rywalem do MF który na ta chwile traktuję jako punkt odniesienia, dźwięk troszkę skromniejszy na górze (detale nie tak wyeksponowane) ale za to głębia, mięsistość i różnorodność basu na plus, generalnie bardzo przyjemny odbiór muzyki jako całość, po za tym ciekawy niebanalny wygląd (faworyt małżonki)

Tak więc na placu boju zostają 2 konstrukcje (MF m5si oraz Lector). Na tą chwilę obie na równi z leciutkim wskazaniem na Lectora (wygląd). Aczkolwiek wydaje mia się , że wraz z wygrzewaniem Lector może przechylić szalę. Ale jeszcze czekam........  Plan mam taki, że jak wyłonię zwycięzcę te jeszcze ściągnę tą 6 do domu żeby później nie żałować (może te parę tysi więcej znajdę pod choinką  
O decyzji oczywiście poinformuję "

Interesuje mnie właśnie starcie M6si i ZXT70, bo defacto oba sa juz w podobnej cenie.

Dla mnie akurat wizualnie Lector nie do końca przemawia, lubię klasyczne kształty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.