Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, ciszyn11 napisał:

Miałem m5si i porównywałem go bezpośrednio z naimem xs2. Dla mnie musical był lepszy. Grał swobodniej, mniej ofensywnie. B dobrze kontrował bas, nieco wycofana góra, co akurat sprawdzało się z Tannoy xt8f, które wtedy miałem. Ogólnie fajny wzmacniacz do kupienia za 4-5 tys w używce

Do 5 tys można kupic nowy, ale nie z polskiej dystrybucji... daje do myslenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, LOBO_M napisał:

Do 5 tys można kupic nowy, ale nie z polskiej dystrybucji... daje do myslenia.

No to chyba przepłaciłem za swojego w takim razie. W każdym razie sprzedał się w tydzień, praktycznie bez straty finansowej. To też się liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, karfied napisał:

@dedal75Czy dobrze pamiętam, że masz Atolla?

Można tak powiedzieć ?. Pzdr

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, rafal735r napisał:

Nie za słaby ten Moon? Dynamika była jak należy? Bas się zbierał? BMN nie są trudne do napędzenia, szczególnie serie poniżej Beszele, ale są pewne granice wydajności. 

Głośność w Moonie podobnie, jak w Primare i30 trzeba było na 43 robić (max 89) i dopiero wtedy pomieszczenie się nagłaśniało. Dla przykładu Arcam miał na 28-30, a Yamaha w okolicy godziny 9-9:30. Wprawdzie to już wystarczająco głośno, do codziennego słuchania muzyki - zwłaszcza w bloku - ale jednak te 2x50W podane przez producenta może wzbudzać niedosyt. No i jest jeszcze kwestia poboru prądu, której Moon nie bierze pod uwagę sugerując nie wyłączania wzmacniacza... Poza tym różne układy wzmocnienia inaczej reagują na pobór prądu i nie zawsze słuchanie do godziny 9 oznacza mniejszy pobór, niż słuchanie na 10:30, gdzie głośność już jest znaczniejsza, choć zapewne najczęściej ten pobór prądu jest już większy. Tak myślę, ale są tu inżynierowie i znawcy i może zechcą dodać coś w tej kwestii???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, karfied napisał:

Taki zestaw + Berges to dla mnie byłoby pewnie bardzo przyzwoicie ? 

Z 3 lata temu też tak mówiłem a teraz już bym chciał coś innego nie koniecznie droższego ? ale ja to bym zmieniał co kwartał jak bym miał kasę. Pzdr

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Posłuchaj Atolla 100/200. Ja to co piszesz znalazłem w Atollu in100se. Basu ma dużo, ale jest dynamicznie i mimo że mu się zarzuca granie Vką doskonale (i przyjemnie) słychać wokale - np. rozumiem teksty które wcześniej zlewały się w bełkot

Dla mnie raczej nie gra V. Jest równo, bas szybki, dynamiczny. Nie ma się czego czepiać. Jedynie dla mnie było trochę brudno. Nie było tego klaru. 

32 minuty temu, Marko Polo napisał:

Głośność w Moonie podobnie, jak w Primare i30 trzeba było na 43 robić (max 89) i dopiero wtedy pomieszczenie się nagłaśniało. Dla przykładu Arcam miał na 28-30, a Yamaha w okolicy godziny 9-9:30. Wprawdzie to już wystarczająco głośno, do codziennego słuchania muzyki - zwłaszcza w bloku - ale jednak te 2x50W podane przez producenta może wzbudzać niedosyt. No i jest jeszcze kwestia poboru prądu, której Moon nie bierze pod uwagę sugerując nie wyłączania wzmacniacza... Poza tym różne układy wzmocnienia inaczej reagują na pobór prądu i nie zawsze słuchanie do godziny 9 oznacza mniejszy pobór, niż słuchanie na 10:30, gdzie głośność już jest znaczniejsza, choć zapewne najczęściej ten pobór prądu jest już większy. Tak myślę, ale są tu inżynierowie i znawcy i może zechcą dodać coś w tej kwestii???

Pozycja gałki, czy też wartości vol na ekranie nic nie znaczy. Każdy producent robi to po swojemu. 

12 minut temu, dedal75 napisał:

Z 3 lata temu też tak mówiłem a teraz już bym chciał coś innego nie koniecznie droższego ? ale ja to bym zmieniał co kwartał jak bym miał kasę. Pzdr

Jak trafisz na odpowiedni, nie będzie miał chęci zmieniać. O ile wcześniej przewalisz kilka ton ?

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ciszyn11 napisał:

z ciekawości, co oznacza granie V? Chodzi o to, że wzmacniacz nie gra liniowo i np gra skrajami pasma? 

Tak.

Co ciekawe, każdy użytkownik Atolla ma chyba inną o nim opinię ? ja ostatni wzmacniacz przed 100 miałem akurat budżetowy marantz 6006 więc średnie porównanie, ale moje pierwsze odczucie po wpięciu do kolumn było: jak czysto i krystalicznie w porównaniu do Marantza. (pomiary dla 6006  są rewelacyjne, a Atoll to jakaś porażka technologiczna) Kolejne wrażenie że wiecej basu i wysokich tonów, ale szybko zorientowałem się ze wokale są dużo czystsze i pełniejsze, więc jakby wszystkiego było więcej.

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy z czym spinasz. 

Kilka lat temu miałem Marantza ale 6004 i było troszkę jazgotliwie i jasno ALE!!! były spięte z Monitor Audio Bx5. 

Więc..... ????

Pzdr

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Co ciekawe, każdy użytkownik Atolla ma chyba inną o nim opinię ? [...] (pomiary dla 6006  są rewelacyjne, a Atoll to jakaś porażka technologiczna) Kolejne wrażenie że wiecej basu i wysokich tonów, ale szybko zorientowałem się ze wokale są dużo czystsze i pełniejsze, więc jakby wszystkiego było więcej.

A jak bardzo akustyka w pokoju ma wpływ na "ciągnięcie" się basu po ścianach i podłodze z zapiaszczeniem z kolumn wobec zmiany przewodów i wzmacniacza - źródło to samo???

Przykłady u mnie w tym samym pomieszczeniu - bez jakichkolwiek zmian:

1. mam ten sam, swój AX-892 i BMN Berges 3, zmieniam kabelek RCA z Albedo Blue i jest poprawa, np.na taki PAD Genesis lub PAD Musaeus... Bas jest sprężysty, różnorodniejszy, niżej schodzi, nie dudni, średnica bogata, wokale piękne, soprany dokładne i mocne, ale nie kłują w uszy... Scena też lepsza, słychać inną przestrzeń, ogólnie in plus...

2. zmieniam wzmacniacz, a reszta ta sama i też jest lepiej, jak wyżej...

Wychodzi na to, że szukamy wzmacniacza, żródła, kabelków, a akustyka w pokoju schodzi na dalszy plan i zapewne jest tak wiele opinii na temat tego samego sprzętu, bo akustyka w pomieszczeniu jest inna. Więc ten sam wzmak inaczej gra, bo są też inne klocki i kabelki no i pomijam własne upodobania... Dane techniczne niestety też nie grają i są sprzęty z rewelacyjnymi parametrami i niestety nie grają tak, jakbyśmy oczekiwali... Więc trzeba wszystko brać pod uwagę i słuchać u siebie!!!

Mam od kilku dni kabelek Chord Clearway RCA i niestety to nie to... Bas dudni w pokoju, grają nim ściany i sufit. Jak pisał @rafal735r jest lekko wycofana średnica, co nie oznacza, że dźwięk jest cieplejszy... Może ten kabelek do takiego odchudzonego grania z Arcama SA30 by się nadał, ale wątpię... Mój stary i poczciwy IXOS 104 bije tego Chorda... gra równo w całym paśmie i nawet bardzo poprawnie - zwłaszcza za taka cenę... @LOBO_M oraz @sebgla popracowali nad akustyką i jak się czyta przynosi to dobre efekty. Wiadomo, Żona może marudzić, coś trzeba będzie przestawić, wynieść, jednak to wszystko dla poprawy dźwięków i lepszego zadowolenia - bo o to chyba chodzi, jak już się wydaje ponad 5k na sprzęt (choćby całość) wzwyż...

Edytowane przez Marko Polo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dedal75 napisał:

Zależy z czym spinasz. 

Kilka lat temu miałem Marantza ale 6004 i było troszkę jazgotliwie i jasno ALE!!! były spięte z Monitor Audio Bx5. 

Więc..... ????

Pzdr

Teraz mam B&W Preference 5, Marantza wpiąłem jeszcze do BW 601 i jakiś Monitor Audio (monitory) , w sumie na wszystkich był taki jakis spokojny i nudny trochę, o dziwo mocy mu nie brakowało zbytnio, nawet Preference 5 ładnie poganiał 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marcinmarcin napisał:

 

Co ciekawe, każdy użytkownik Atolla ma chyba inną o nim opinię ? ja ostatni wzmacniacz przed 100 miałem akurat budżetowy marantz 6006 więc średnie porównanie, ale moje pierwsze odczucie po wpięciu do kolumn było: jak czysto i krystalicznie w porównaniu do Marantza.

Miałem tak samo jak przełączyłem sobie z IN200 na swój obecny wzmacniacz. A największa przepaść była jak przełączyłem z pre + power Naima. Tam to była dosłownie porażka, zacząłem się zastanawiac skąd te kwoty za ten angielski badziew. Bo nie ma co się oszukiwać, wykonanie to też jest badziewne. 

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, karfied napisał:

@obcymarsCzy mógłbyś napisać, co Ci się nie podobało? Będę wdzięczny za kilka słów.

Trzeba wypożyczyć i posłuchać może Tobie podejdzie. Za ostro na górze  bas bez wypełnienia faktury względem zwykłego Dayensa M.

 

Edytowane przez obcymars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marco Poloa porownywales swojego IXOS z jakimś wire world?

Juz przeszło tydzień słucham muzyki w "nowym wnętrzu" i dochodze do wniosku, że dodanie paneli absorbujących, sprawiło poprawę porównywalną z tą jaka zaszła kiedy zmieniałem

aplituner ->wzmacniacz Marantz PM7200 (miedzy 7200 a pm 16 juz takiego przeskoku nie bylo)

przewody glosnikowe za 1zł ->clear way

KEF Q50 ->BMN

Samo przestawianie mebli/kwiatow itd nie da takiego efektu (wiem bo moja żona ma manię zmiany aranżacji salonu), po prostu trzeba pomieszczenie w pewnym stopniu wygluszyc, zminimalizowac poglosy. Dosłownie wszystko się oczyszcza. Patrząc na koszta względem uzyskanego efektu, jedna z najlepszych inwestycji audio. Po prostu szkoda dobrych klocków na słabe pomieszczenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, obcymars napisał:

Trzeba wypożyczyć i posłuchać może Tobie podejdzie. Za ostro na górze  bas bez wypełnienia faktury względem zwykłego Dayensa M.

 

Właśnie pamiętam tą opinię i była dla mnie zaskakująca. U mnie m5si po Rega Elex R uspokoił górę.. Wymieniłem go na Tucanę pod wpływem zachwytów na forum, ale to był błąd. Menuetto rzeczywiście wybitny w swojej cenie. Niezwykły wzmacniacz. Finalnie zostałem przy Dayensie, tyle Ecstasy IVse z pre lampowym i to jest moje granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec u Ciebie Menuetto (zwykly czy custom) jak wypadl przy M5si? Custom sklepowo troche tanszy niz M6si (nie z polski) ekstasy drogo, chyba ze ceny sa mocno do negocjacji.

lubie manufaktury, bo tak jak z BMN cena/jakosc na wysokim poziomie. Choc Dayens to juz nie taka manufaktura skoro sa w salonach audio i to nie tylko w swoim kraju, sa ich reklamy wiec marze juz sa narzucone...

@ciszyn11 teraz oceniam, ze ekstasy to tylko preamp. Wiec masz menuetto i osobno pre?

Edytowane przez LOBO_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LOBO_M napisał:

Wiec u Ciebie Menuetto (zwykly czy custom) jak wypadl przy M5si? Custom sklepowo troche tanszy niz M6si (nie z polski) ekstasy drogo, chyba ze ceny sa mocno do negocjacji.

lubie manufaktury, bo tak jak z BMN cena/jakosc na wysokim poziomie. Choc Dayens to juz nie taka manufaktura skoro sa w salonach audio i to nie tylko w swoim kraju, sa ich reklamy wiec marze juz sa narzucone...

@ciszyn11 teraz oceniam, ze ekstasy to tylko preamp. Wiec masz menuetto i osobno pre?

Menuetto wersji zwykłej- wyciągał fajne różne smaczki z nagrań, był bardziej muzykalny. Było kilka zastrzerzeń na forum do basu/dociążenia, ale ja tego nie zauważyłem w czasie jak był u mnie. Jak dla mnie super wzmacniacz.

Aktualnie mam końcówkę mocy Ecstasy IVse w wersji custom. Do tego preamp lampowy Cary Audio slp98. Jest też preamp pasywny Dayensa o tej nazwie,  ale nie brałem go pod uwagę ze względu na cenę (20 tys). Ecstasy IV gra niesamowicie. Swobodnie, przejrzyście, z bardzo dobrą separacją i dociążeniem. Pre lampowe dodaje gładkości i holografii. 

Tak,  trzeba brać pod uwagę, że Dayens to jednak manufaktura, więc odsprzedawalność słabsza i pewnie trzeba mocniej obniżyć cenę przy chęci odsprzedaży w przyszłości.

Edytowane przez ciszyn11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, rafal735r napisał:

Miałem tak samo jak przełączyłem sobie z IN200 na swój obecny wzmacniacz. A największa przepaść była jak przełączyłem z pre + power Naima. Tam to była dosłownie porażka, zacząłem się zastanawiac skąd te kwoty za ten angielski badziew. Bo nie ma co się oszukiwać, wykonanie to też jest badziewne. 

Ja miałem takie odczucie jak słuchałem Naima Atoma. 10k, a dla mnie zagrało to dużo o gorzej od starego HK 3490 wartego może z 600zl

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.