Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  189 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czas zrelaksować się po zabiegach w swojej wannie... z Żoną... Zabrać wino, postawić na szerokich brzegach wanny  pełne kieliszki i sączyć je słuchając nawet ciekawych jazzujących kawałków w zupełnie innym rytmie i wykonie... BMNy poprzez Nostromo i Allo DigiOne w Malinie dostarczają naprawdę rewelacyjnej przygody dźwiękowej... Szkoda tylko, że w łazience nie można mieć takich kolumienek...  ")

https://tidal.com/album/25666254

Pytanie do kolegów używających Maliny - czy testowaliście u siebie na BMNach i na jakich BMNach różnych systemów w Malinie i z DACami lub bez? Ja do tej pory gram na darmowym Volumio poprzez Mconnect i jestem ciekawy, jaki jeszcze player polecicie do Tidala i dysku HDD 2TB, żeby MQA poleciało... Tzn. poprzez darmowe Volumio u mnie pokazuje MQA na tablecie i telefonie. Spotify Premiium niestety nie umywa się dźwiękowo, nawet zwykły Tidal ma przyjemniejsze brzmienie, a kiedy przełączę na Master i poleci coś w MQA, to za każdym razem biegają ciary po plecach...

Ponieważ przeważnie jest zawsze jakieś "ale", to u mnie jest takowe, że mogę raz zapłacić za jakiś system/player - jakieś tam pieniądze - ale nie chcę płacić abonamentu!!! To jak u Was wygląda granie z Maliny i jak BMNy ukazały drugie oblicze w porównaniu z CDkiem vs Malina??? Jestem ogromnie ciekawy?!?!?!?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Marko Polo napisał:

Czas zrelaksować się po zabiegach w swojej wannie... z Żoną... Zabrać wino, postawić na szerokich brzegach wanny  pełne kieliszki i sączyć je słuchając nawet ciekawych jazzujących kawałków w zupełnie innym rytmie i wykonie... BMNy poprzez Nostromo i Allo DigiOne w Malinie dostarczają naprawdę rewelacyjnej przygody dźwiękowej... Szkoda tylko, że w łazience nie można mieć takich kolumienek...  ")

https://tidal.com/album/25666254

Pytanie do kolegów używających Maliny - czy testowaliście u siebie na BMNach i na jakich BMNach różnych systemów w Malinie i z DACami lub bez? Ja do tej pory gram na darmowym Volumio poprzez Mconnect i jestem ciekawy, jaki jeszcze player polecicie do Tidala i dysku HDD 2TB, żeby MQA poleciało... Tzn. poprzez darmowe Volumio u mnie pokazuje MQA na tablecie i telefonie. Spotify Premiium niestety nie umywa się dźwiękowo, nawet zwykły Tidal ma przyjemniejsze brzmienie, a kiedy przełączę na Master i poleci coś w MQA, to za każdym razem biegają ciary po plecach...

Ponieważ przeważnie jest zawsze jakieś "ale", to u mnie jest takowe, że mogę raz zapłacić za jakiś system/player - jakieś tam pieniądze - ale nie chcę płacić abonamentu!!! To jak u Was wygląda granie z Maliny i jak BMNy ukazały drugie oblicze w porównaniu z CDkiem vs Malina??? Jestem ogromnie ciekawy?!?!?!?!?

Podobno to co wychodzi z maliny to tylko częściowo rozkodowany MQA, a drugą warstwę musi rozkodować DAC, który ma obsługę MQA. Dlatego przez Nostromo to raczej niepełne MQA. Ewentualnie trzeba mieć oprogramowanie roon.

Co do różnic między transportami u mnie malina z HifiBerry Digi+Pro (moodeaudio player + BubleUpnp) vs cd Blu ray Samsung to korzystniej wypada malina z nakładką. Z odtwarzaczem cd po optycznym jest troszkę bardziej szczegółowo ale tak technicznie i sztucznie. Natomiast malina z nakładką po koksjalnym gra bardziej naturalnie, analogowo, dźwięki są ładniej ubarwione, wysycone. Przyjemniej się słucha.

BMNy grają przejrzyście i każdą zmianę jakiegoś elementu w torze można przeważnie usłyszeć.

P.S. Zamówiłem nakładkę pi2aes. Może do świąt doleci z USA ?

Edytowane przez karfied
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapowiada się ciężki miesiąc, BMN ruszają jutro w drogę, a następca jeszcze nie gotowy:-(

Ostatnie 3 dni duetu GATO+BMN były czymś czymś wspaniałym. BMN na koniec rozwinęły skrzydła za sprawą GATO, PM16, czy nawet topowy ARCAM A49, nie pokazały co te kolumny tak naprawdę potrafią. Warto posłuchać BMN z tym wzmacniaczem, to ciężko opisać, bo każdy zakres, aspekt był o lepszy. poczynając od detali, precyzji, szybkości, głębokiego, ale i punktowego basu. Melodyjność, muzykalność. Skoro moja z reguły sceptyczna Żona  (która DAC matrixa za 4tys zjechala z kretesem) powiedziałą że jest sporo lepiej i długo razem przesłuchiwaliśmy różna utwory, to musi być coś na rzeczy. 

@Marco Polo Ty koniecznie musisz posłuchać, bo wiele wzmacniaczy przemieliłeś, powiem tylko że z rozmów z pewnymi osobami usłyszałem że MOON 250i poległ przy gato, wiec ciekawy jestem co Ty byś powiedział. 

No i aspekt wizualny, superb.

 

E343BE19-1988-46BC-9D42-08A9362D43A1.jpeg.04f2395389bc6826f28b83328abd40b2.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

     No i wreszcie mogłem się przekonać – dzięki uprzejmości dobrego kolegi – co potrafi kabelek Albedo Digital Monocrystal BNC-RCA… Kolega zna się na dobrym sprzęcie i na dobrym brzmieniu i na dobrej muzyce, więc i ja po raz kolejny osobiście przekonałem się, że gdy BMNy Berges 3 dostaną dobre komponenty, to bieganie ciar po plecach jest gwarantowane i wcale nie trzeba wydawać kwoty sporo ponad dziesięć patoli za same kolumny głośnikowe.

Kiedy Wireworld Starlight 8 zaczął po czasie pokazywać, co potrafi, to w moim pokoju nagle zrobiło się ciekawiej pod względem odsłuchu i zapewne swoje trzy grosze dołożył Nostromo Wolf 2 LE, ale… Ale właśnie o to chodziło. Kiedy już osłuchałem się trochę z amerykanckim kabelkiem, to okazało się, że będę mógł porównać drugie wyjście z nakładki Allo DigiOne 1.2 – czyli BNC. Czytałem, że ten rodzaj wyjścia z dobrym kabelkiem potrafi zdziałać cuda… Wprawdzie cenowo Albedo jest za nieco ponad 1200 PLN, co przy cenie WW Stralight 8 za około 460 PLN jednak nie jest miarodajnym porównaniem, jednak warto było usłyszeć różnicę. Polski kabelek ze stajni Albedo po raz kolejny pokazał, że nie mamy się czego wstydzić w kwestii dobrego sprzętu audio i komponentów do tegoż sprzętu.

Soprany – o tu działo się naprawdę ciekawie… Wszystkie tony z tego zakresu zaprezentowane zostały z taką elegancją, że musiałem szerzej otworzyć oczy, by sprawdzić, czy mi ktoś kolumn nie podmienił J Haha Naprawdę BMNy jeszcze wyżej wspięły się z prezentacją nawet najdelikatniejszych smaczków zapodawanych z Tidala Hi-Fi, czy też z mojego dysku HDD. Pliki z WD zarówno jako mp3, czy korzystniejsze w odbiorze lepszego dźwięku pliki FLAC – w tym Hi-Res – ubogaciły tę subtelność prezentowaną przez Crescendo niesamowicie. Blachy rewelacyjnie brzmiały, wokale były pełne i soczyste i przy tym czyste, klarowne. Cała prezentacja wysokich tonów naprawdę poszła w dobrym kierunku. Każdy wysoki ton i dźwięki w okolicy tegoż pasma cieszył ucho…

Średnica – także rewelacyjnie z pięknym wybrzmieniem i delikatnością pokazała, że cały charakter nagrania został subtelnie upiększony barwami na wysokim poziomie z delikatną nutką wyrachowania. Wokale i całe pasmo powodowało dobre i niesamowite wrażenia, dzięki którym scena – a najbardziej jej głębia – bardzo miło wibrowała w niełatwym akustycznie moim pokoiku. Klasa prezentacji średnicy zagranej przez BMNy pokazała się w prezentacji ogólnego odbioru wszystkich pasm, sceny, rozdzielczości i detaliczności na jeszcze wyższym poziomie. Składowe tego pasma wespół z wysokimi tonami naprawdę powodowały uśmiech i na nowo ciekawie słuchało się starych kawałków z Bergesów trójek. Można naprawdę rozmarzyć się w tych przepięknie zapodanych średnich tonach…

Basy – w porównaniu do Starlighta 8 okazały się bardziej sprężyste i różnorodniejsze, ale tutaj było mniej różnicy, niż w pozostałych pasmach. Brzmienie jednak bardziej się podobało, zwłaszcza w różnorodności jego górnego pasma i większemu oddzieleniu poszczególnych jego składowych. Całe pasmo było przesunięte lekko w górne rejestry, ale słychać było dociążenie wtedy, kiedy ono być powinno. Wibrowanie lędźwi niskimi tonami zaliczyć można do relaksacyjnego masażu, zwłaszcza wtedy, kiedy niskie tony schodziły naprawdę niskooooo…

     Okazało się, że BMNy Berges 3 zaskakują za każdym razem, kiedy jakiś komponent zestawu zamienimy na ten wyższej jakości. Zamiana chociażby wzmacniacza, przy pozostałych elementach z średniej półki już przynosi efekty, podobnie jest z lepszymi kabelkami, które przy reszcie średniego toru dają zagrać Bergesom z dużo wyższą klasą. Wireworld Starlight 8 RCA wypadł słabiej w bezpośrednim porównaniu do Albedo Digital Monocrystal BNC-RCA, ale mimo wszystko bardzo poprawnie prezentuje scenę i poszczególne tony. Cena Albedo także daje do myślenia i zapewne znajdzie swoich nabywców szukających naprawdę dobrego kabelka w okolicy tysiaka.

Albedo-BNC-1.jpg

Albedo-BNC-2.jpg

Albedo-BNC-3.jpg

Albedo-BNC-4.jpg

Albedo-BNC-5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, rafal735r napisał:

Wesołych i spokojnych świąt życzę wszystkim. 

IMG_20201221_182340.jpg

Ze wzajemnością! Dla wszystkich, wszystkiego dobrego na te Święta Bożego Narodzenia i oby Nowy Rok był normalniejszy pod każdym względem...

P.S.  @rafal735rchyba zimno u Ciebie, bo dogrzewasz sprzęcik  ?

Jak zawsze ładna dekoracja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bmn są warte swoich pieniędzy, pomimo że już ich nie mam, to z chęcią bym kupił używane małe monitory, z serii 1. 

Moje były za duże do biura, dlatego je sprzedałem, ale ciągle je dobrze wspominam. Wsp cena/jakość bardzo dobry, na rynku wtórnym wybitny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dedal75 napisał:

U mnie koncert może wieczorem , bo dzieci na chacie non-stop ale BMNy biorą udział i w bajkach ? .Pzdr

Trza już dzieci przyzwyczajać do dobrego dźwięku!!!! A wszechobecną tandetę należy likwidować w zarodku!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz i rację.

Co do koncertów kilka na dysku mam ale chyba żadnego nie obejrzałem w całości ? a szkoda . Pzdr

Jednak będzie dziś MIDWAY ?

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, neoeinz napisał:

A ja czekam na Ex3 II prawie się udało mieć je w starym roku ale niestety będą już w 2021 ? zobaczymy czy mi podpasują ?

Z czym będą grały?

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejny TOP jednak się odbył, tym razem w Radiu 357...

Fajnie posłuchać na Malinie, dobra muzyka i dobry poziom pozostał, jeszcze sporo pracy przed Nimi, no ale słuchacze czekali i się doczekaliśmy!!!

Nie ma to, jak posłuchać dobrej muzyki na BMNach...

IMG-20201230-WA0004.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.