Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź różnice między midwooferami jest spora i komponenty zwrotnicy też będą inne .

Jedno jest pewne odrazu jest taniej niż później robiony  upgrade zostajesz z głośnikami na pewno i nie odzyskasz ceny zakupu. Pzdr

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, neoeinz napisał:

wiadomo ze upgrade z ex3 ii do s3 ii bedzie roznica w cenie, to ceikawe jakby zrobic tweet z ex3 lub s3 i mid faktycznie z beszele ? ale obawiam sie ze juz mnie moze cena zabic ?

Miałem Ex ale podstawkowe dwójki i mogę powiedzieć, że prezentują już poziom bardzo wysoki i spokojnie można planować je na lata. Jednak ja zrobiłem upgrade do S2 II ponieważ przynajmniej takie miałem docelowe plany. Moje S2 II mają dodatkowo zwrotnicę z Beszeli i zaciski głośnikowe z Beszeli Pro. Po wymianie tweetera na wyższy model, rzecz jasna poprawiły się wysokie, ale też ku mojemu zaskoczeniu znacznie średnie i basy. Dlatego w S chociaż midwoofer pozostał ten sam to basy i średnica zyskały też lepszą jakość. Polepszyła się też stereofonia i dynamika. Nie wiem, jak zagrałyby S2 II standardowe, ale według konstruktora też zmiany zaszłyby po całości. Oczywiście  wymiana midwoofera na Seas E0042 przyniosłaby by pewnie jeszcze lepszy efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Marek76 napisał:

Do których BMN można porównać Kef Q750? Albko inaczej postawię pytanie, które BMN będą lepsze od Kef Q750?

Słuchałem kilku Kefów i BMNy grają "radośniej", ale nie wszystkich modeli manufaktury bydgoskiej słuchałem... Napisz coś więcej, jakiej muzyki słuchasz i co w muzyce dla Ciebie jest ważne - bas, średnica, wysokie, scena/głębia/przestrzeń - bo różnice będą i w zasadzie spokojnie mógłbyś nabyć każde... O jakim budżecie myślisz i z jakim sprzętem to zagra, w jakim metrażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Marek76 napisał:

Do których BMN można porównać Kef Q750? Albko inaczej postawię pytanie, które BMN będą lepsze od Kef Q750?

Sorry, ale te kef to nie jestkonkurencja dla BMN, po pierwsze, seria Q to praktycznie podstawa u nich (mialem swego czasu q50), po drugie seria R ma klopoty juz z BMN EX. moje byłe już BMN EX2 bez zadnych kompleksow stanely w szranki z R900, ktore byly tylko w stanie zagluszyc moje decybelami. Wiec jak chcesz decybele i ostre łupanie to wez kef, w kazdym innym przypadku, kiedy to sound quality ma znaczenie weź BMN. kup po prostu BMN w cenie kef i po temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Słuchałem kilku Kefów i BMNy grają "radośniej", ale nie wszystkich modeli manufaktury bydgoskiej słuchałem... Napisz coś więcej, jakiej muzyki słuchasz i co w muzyce dla Ciebie jest ważne - bas, średnica, wysokie, scena/głębia/przestrzeń - bo różnice będą i w zasadzie spokojnie mógłbyś nabyć każde... O jakim budżecie myślisz i z jakim sprzętem to zagra, w jakim metrażu?


Słucham głównie rocka, ale też bluesa, poezji śpiewanej, czy też damskich wokali (Diana Krall, Dido, Birdy, Eva Cassidy), poza tym wszystko co mi wpadnie w ucho. Ważne są dla mnie wszystkie zakresy pasma. Lubię detaliczną, lecz nie męcząca górę, pełna średnicę i głęboki, ale dobrze kontrolowany bas. Przestrzeń też chciałbym poprawić. Obecnie mam Yamahe 803 z Audio Academy Phoebe III w 18m2 i myślę nad zmianą kolumn. Budzet, hmmm z tęsknotą spoglądam na Berges 3.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2021 o 08:24, sebgla napisał:

Koledzy. Mam na sprzedaż listwę zasilającą Tomanek TAP8 z DC Blockerami i ze zrobionym upgradem części gniazd na FURUTECH GOLD.  Jeśli ktoś zainteresowany to proszę o kontakt. Dam wtedy linka do mojego ogłoszenia na olx. 

Juz nieaktualne. Tomanek znalazl nowego właściciela. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Marek76 napisał:

Do których BMN można porównać Kef Q750? Albko inaczej postawię pytanie, które BMN będą lepsze od Kef Q750?
 

Pewnie każde ?

U mnie zwykłe S3 pogoniły R300 i to w każdym aspekcie. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Marek76 napisał:

Do których BMN można porównać Kef Q750? Albko inaczej postawię pytanie, które BMN będą lepsze od Kef Q750?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Miałem kiedyś kef q550 grały u mnie z onkio 8270 miałem wrażenie że słucham muzyki z za drzwi , bardzo żle je wspominam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze tyle ile umiem odnośnie grania BMN od czasu kiedy zacząłem ich słuchać.

Kolumny zostają, raz że nie chce mi się już szukać czegoś innego bo to walka z wiatrakami, a dwa że mi pasują ?

Oczywiście jest różnica między BMN a Jamo, to nie da się ukryć. Najbardziej to co słychać odrazu to wokal i ogólnie cała góra, w bmn gra wszystko poprawnie, równo, bez jazgotów, nic nie jest natarczywe, po prostu grają długo i nie drażnią niczym, natomiast jak przełączam na Jamo od razu daje mi się we znaki to, że są od razu głośniejsze (tu zapewne przez to, że są inne parametry kolumn) ale wokal jest dużo bardziej jakby wyraźny, bardziej wyeksponowany i średnica wydaje mi się tak samo hmm po prostu głośniejsze to wszystko. I  przełączając miedzy bmn a jamo można powiedzieć ze Jamo są jakby bardziej jaskrawe, głośniejsze z większą ekspozycją wysokich tonów, a jak przelaczam na bmn to jest równo i spokojnie i po prostu gra, ale im dluzej slucham tym jest ok nic nie denerwuje ? Z tego co rozmawiałem z Panem Bogdanem przed zamówieniem kolumn, dostroił mi tak aby włąsnie nie było żadnego cykania, syczenia i tym podobnych draznących dzwięków, i teraz zastanawiam się jakby to było przy standardowych ustawieniach ? no i astanawiam się jeszcze nad tą zmianą na s3 II ale mam jeszcze trochę czasu zanim pojawią się nowe obudowy u Pana Bogdana i może wtedy zostawić ustawienia tak jak ustawia Pan Bogdan, a może wybiorę się sam po kolumny ? 

No i Pan Bogdan zaproponował aby zostawić po prostu s3 II i tyle, bez kombinowania ze średnio tonowym ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, neoeinz napisał:

 ?

?? ?
No i Pan Bogdan zaproponował aby zostawić po prostu s3 II i tyle, bez kombinowania ze średnio tonowym ?

Pewnie trzeba by było posiedzieć trochę nad nowym projektem i robienie komuś takich konstrukcji to trochę pole minowe. 

Co nie zmienia faktu. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ricardozamora napisał:

Witajcie. Czy ktoś z klubowiczów chce sprzedać swoje monitory BMN? 

Szczerze powiem, wątpię. Dlaczego? Bo w podobnej cenie nie kupisz nic lepszego. Bardziej opłaca się niższe i średnie modele kolumn BMN modyfikować do wyższych, niż zmieniać na coś innego.  Ponieważ będzie to tyko krok w bok, do 10tys raczej nie ma to sensu. Ale to tylko moje subiektywne zdanie. 

Sam zamierzam w przyszłości zrobić upgrade swoich EXII 2, ale na razie cieszę się tym co mam i jestem happy ?

Ps. dzięki LOBO_M ?

Edytowane przez urkoni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, dedal75 napisał:

A ile dasz ? ?.Pzdr

Trochę dolców, flaszkę i masaż stóp. :)

26 minut temu, urkoni napisał:

Szczerze powiem, wątpię. Dlaczego? Bo w podobnej cenie nie kupisz nic lepszego.

Hmm, czy ja wiem... Całe allegro i inne aukcje zasiane są genialnymi sprzętami grającymi jak rzeczy za cenę kilkaset % wyższą od proponowanej, której nikt nie bierze. :) Audio to specyficzny rynek, który rozwija się i nie ma, że nie można lepiej za daną kasę, chyba, że przez pewien okres czasu. 

W zasadzie rynek wtórny nie zależy do końca aż tak od jakości danego sprzętu* (czyli jak sugerujesz, że nikt nie sprzedaje bo takie dobre), ale raczej od popularności, od popytu. Im więcej osób dany sprzęt kupuje, to "tym więcej" będzie potem go sprzedawało. "Tym więcej" nie dosłownie, ale na zasadzie tego samego % który trafia na rynek wtórny, ale od większej liczby osób, które coś kupiły. 

*oczywiście od niego też, ale nie w tak drastyczny sposób jak sugerujesz

Edytowane przez Ricardozamora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu się mylisz. Ja zmieniałem wszystko pod koniec roku. Wzmacniacz Marantz PM16, popularny, bardzo małe zainteresowanie. Finalnie poszedł po 3 miesiacach sporo taniej niz srednia allegro.

BMN, sprzedałem chyba w tydzień, ilość składach ofert, zapytań przerosła moje oczekiwania. Chyba za tanio puściłem;-)

Spodziewałem się że będzie totalnie odwrotnie. W przeciagu roku jest doslownie kilka ofert BMN, ale ustaw sobie alerty, może coś trafisz

Wsp jakosc/cena w uzywanych BMN jest genialny, ale to nie jedyna manufaktura z dobrym graniem w jeszcze lepszej cenie;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam najmniejszego zamiaru, uwierz mi.

Napisałem tylko to co napisałem.

 

Ale niech kolega @Ricardozamora oceni może AA Phoebe, bo znowu sie pojawiło ogloszenie, są średnio raz w miesiącu. takie dobre ze tyle osob ja ma/miało;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taki przypadek dzisiaj miałem...

Otóż będąc na zabiegach i rozmawiając z Panią rehabilitantką (ok. 35 lat) o tym, że warto nie oglądać TV z wiadomych powodów, a zdecydowanie lepiej posłuchać radia, muzyki, to na moją odpowiedź pani odrzekła, że trzeba mieć w miarę dobry sprzęt i właściwie Ona takowy - a raczej mąż - ma i dodała, że najbardziej zadowoleni są z kolumn. Zaciekawiony tematem potwierdziłem, że muzyka daje o wiele więcej, niż oglądanie telewizji - pominęliśmy dobre filmy, których mało w TV, z czym oboje się zgodziliśmy - i zapytałem o kolumny i... Pani ma w domu BMNy - nie pamięta modelu - lakier fortepianowy i najzabawniejsze, że znajomi męża zazdroszczą brzmienia, a wielu pożyczało do siebie i kilku kupiło nowe...

Coś w tych BMNach jest, a pewnie by mogło być lepiej, ale w tych czasach to nie łatwa konfrontacja.

@LOBO_M czy Ty już masz nowe kolumny, jak grają? Jestem ciekawy konfrontacji z Beszelami PRO??? (sic!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Marko Polo napisał:

 

@LOBO_M czy Ty już masz nowe kolumny, jak grają? Jestem ciekawy konfrontacji z Beszelami PRO??? (sic!)

Dla mnie to dźwięk o jakości jakiego wcześniej nie słyszałem. Słuchałem Kef reference 5, z Arcam A49 (on bez szału) PAD Posejdon.  Co do konfrontacji z Beszele Pro, nie wiem nie słyszałem, ale 2way vs. 3way to też inny świat. 3 way to był główny powód zmiany. Na tym koniec, bo to temat BMN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.