Skocz do zawartości
IGNORED

Klub ART Loudspeakers


TUX

Rekomendowane odpowiedzi

Pamietam że je chyba długo sprzedawałeś - i to za jakieś niewielkie pieniądze. Rozumiem że Signature miały "dojechaną"  zwrotnice i okablowanie wewnętrzne. Jakieś Kondo, Jenseny i te sprawy.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to Signature miały jakieś lepsze element w zwrotnicy (ale chyba nie schemat jako taki) oraz bodajże okablowanie srebrne Kondo w środku... ale spotkałem się też z opinią gdzies na necie, gdzie ktoś preferował dźwięk standardowej wersji Emotion jako bardziej naturalnej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To ja pisałem , że bardziej podobały mi się standardowe ART Emotion Monitor od wersji Signature. Wersja podstawowa do kondensatory Claritycap ESA i cewki z okrągłego miedzianego drutu nawijane przez ART Loudspeakers. Wersja Signature miała kondensatory Jensen Silver , cewki Jensen z płaskiego drutu oraz miedziane kable Kondo. Wersja Signature była dla mnie zbyt przejrzysta i wyrazista. Być może do studia byłby idealne. Ale do długiego słuchania w domu wolę wersję standardową. Być może z ocieplającą lampą wersja Signature byłaby idealna.

Na AS2018 odbyłem dość długą rozmowę z panem D.Dunlopem i zapytałem go o opinię na temat elementów zwrotnicy. Zwracał uwagę, że cewki są równie ważne jak kondensatory oraz że warto zainwestować w kable Kondo do wnętrza kolumny. Ale szybko odszedł w dyskusji od zwrotnicy i powiedział, że najlepszy upgrade to wymiana Seas Crescendo na diamentową wysokotonówkę od Seasa ( konieczna modyfikacja zwrotnicy ).  A dla mnie nie ma lepszej wysokotonówki niż Crescendo .. ?

Arkadix   

Edytowane przez Arkadix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Klubowicze zdradziłem ... ale daleko nie uciekłem, mam teraz kudosy c30 więc podobny zamysł i brzmienie, chociaż kudosy przypominają brzmieniowo raczej te wersje silver od Art.

Kudosy są bardziej wyraziste, otwarte, dynamiczne, grają większym dźwiękiem, rozdzielczość niesamowita -wymagają odrobinę cieplejszego toru od Art.

Monitor emotion miały lepszy, bardziej zwarty bas w moim pokoju z kudosem trochę muszę się gimnastykować aby było dobrze, dochodzi jednak pełnopasmowe zejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Drodzy Klubowicze, a ja chciał bym Was wzmocnić i  dołączyć do Grupy.

Mam ogromną przyjemność użytkować - słuchać ART model Emotion Monitor.

Są wspaniałe zarówno muzycznie jak również designersko. 

Posiadam również SF Electra Amator I i gdybym je porównał to uważam, że ART-y są lepsze we wszystkich aspektach, przestrzeń szersza i głębsza, tony wysokie uważam że jakoś bardziej naturalne, bass znacznie głębszy i bardziej zróżnicowany, zaś micro dynamika  nigdy nie maiłem takich doznań z Sonusami. 
Są super i myślę,że zostaną już u mnie "na zawsze !!!!" 
A na zdjęci ART kontra ART Trenner&Friedl-a.

Krzysiek

IMG_20200327_110812.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emilio, jak sam dobrze wiesz ,że zestaw gra tak  - na ile pozwala mu najsłabsze ogniwo w tej całej układance .
Nie jest najgorzej ale akustykę mam do bani, a i kabelki pozostawiają wiele do życzenia.

Natomiast ART-y ożywiły swoją prezentacją moje ulubione "kawałki".
Nie wniosły jakiś innych wcześniej nie słyszanych dźwięków, ale  swoją prezentacją zupełnie w inny sposób przedstawiają całość utworu. Jest to zupełnie inaczej jak to robił SF czy tez ART TrennerFriedla. 

Jak dla mnie na tą chwilę - to jest to !!!. 
Myślę, że ich prezentacja zbliżona jest to Audio Note AN-K, lub nawet AN-J. Ten przekaz normalnie żyje, jest namacalny, jest MUZZZYKA!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje byłe brakuje mi ich !

An/J to cięższy dźwięk barwniejszy i z większym basem ale nie taką kontrolą, góra w art ma więcej detali chociaż AN robiło tyle rodzai kolumn, że nie można ich ocenić nie słuchając wszystkich,  lubię dźwięk AN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór, 

jak pisałem wczesniej składając akces do klubu, mam ARTy DECO 8 ze srebrnym okablowaniem, Grają obecnie z Unisonem Research S6, jest super  moim zdaniem  ale .... Chciałem zmienić wzmacniacz na hybryde lub tranzystor (klasa A ?) ponieważ chciałbym korzystać z TIDALA i to w taki sposób żeby moc zostawiać sprzet właczony lub tez zeby go właczać / wyłacząć kiedy mam czas na słuchanie w ciągu dnia. Z lampą jest taki problem że to moim zdaniem obniża żywotnośc lamp. 

Czy możecie podzielić się doświadczeniami z jakim tranzystorem te kolumny grają dobrze? Chciałbym zatrzymać możliwie dużo klimatu lampy, kiedyś myślałem od 300B i wiem ze to w druga strone kierunek, ale funkcjonalność TIDALA bardzo kusi do częstszego słuchania a w końcu o to chodzi ? ?

Pozdrawiam 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Koledzy. Dołączam do klubu z ART Deco 10. Gra to z włoską elektroniką Lector Audio.  Magia się u mnie właśnie zaczęła wraz  pojawieniem się ARTów. Zauroczyły mnie od pierwszych minut.

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, sebgla napisał:

Koledzy. Dołączam do klubu z ART Deco 10. Gra to z włoską elektroniką Lector Audio.  Magia się u mnie właśnie zaczęła wraz  pojawieniem się ARTów. Zauroczyły mnie od pierwszych minut.

Zazdroszczę i gratuluję! Piękne kolumny, też mi chodziły po głowie, ale mieszkam na drugim końcu kraju to po pierwsze, a po drugie to obawiam się, że 12 wat, które dla Deco 8 jest wystarczające, tu mogłoby być za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. No ja miałem niecałe 2 godziny jazdy po nie więc bez problemu. Mam wzmacniacz hybrydowy Lector ZXT 70   o mocy 2x70W  dlatego nie miałem obaw. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2020 o 22:32, piko napisał:

Dobry wieczór, 

jak pisałem wczesniej składając akces do klubu, mam ARTy DECO 8 ze srebrnym okablowaniem, Grają obecnie z Unisonem Research S6, jest super  moim zdaniem  ale .... Chciałem zmienić wzmacniacz na hybryde lub tranzystor (klasa A ?) ponieważ chciałbym korzystać z TIDALA i to w taki sposób żeby moc zostawiać sprzet właczony lub tez zeby go właczać / wyłacząć kiedy mam czas na słuchanie w ciągu dnia. Z lampą jest taki problem że to moim zdaniem obniża żywotnośc lamp. 

Czy możecie podzielić się doświadczeniami z jakim tranzystorem te kolumny grają dobrze? Chciałbym zatrzymać możliwie dużo klimatu lampy, kiedyś myślałem od 300B i wiem ze to w druga strone kierunek, ale funkcjonalność TIDALA bardzo kusi do częstszego słuchania a w końcu o to chodzi ? ?

Pozdrawiam 

Piotr

Może powinieneś pójść w stronę hybrydy. Masz w brzmieniu "sznyt" lampy bez problemów ze zużyciem lamp mocy. Skoro masz Unisona to może któryś z ich wzmacniaczy hybrydowych - ja mam Unico Secondo i jestem zadowolony. Są też nowsze konstrukcje Unico 90 i Unico 150.

Wart rozważenia jest jeszcze Pathos Logos - tutaj w gratisie jest jeszcze piękne wzornictwo - chciałbym go dla samego wyglądu.

 

Ciekawe hybrydy ma też Lektor - trochę fajnych sprzętów jest na rynku 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, EmilioE napisał:

Zazdroszczę i gratuluję! Piękne kolumny, też mi chodziły po głowie, ale mieszkam na drugim końcu kraju to po pierwsze, a po drugie to obawiam się, że 12 wat, które dla Deco 8 jest wystarczające, tu mogłoby być za mało.

Jak te Deco latają pod 300b ? 
 

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, julius-6 napisał:

Jak te Deco latają pod 300b ? 
 

Pod 300B nie bardzo, bo to tylko 7W. Średnica ok, piękna i plastyczna, ale bas to zlana buła bez definicji i drive'u. Za to przy 12W z 6CA7 jest już bardzo dobrze, wszystko wskazuje na swoje miejsce. Deco 8 (nie wiem jak 10) lubią grać głośniej, wtedy pojawia się dobra podstawa basowa. Generalnie, po wymianie LARa na Audiona w układzie SE słyszę jak pięknie służy im taki układ. Natomiast lampa EL34 brzmieniowo nie pasuje do ART, którego dźwięk ma wystarczające wypełnienie, zaś wysokie tony potrzebują czystego i mocnego akcentowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, EmilioE napisał:

Pod 300B nie bardzo, bo to tylko 7W. Średnica ok, piękna i plastyczna, ale bas to zlana buła bez definicji i drive'u. Za to przy 12W z 6CA7 jest już bardzo dobrze, wszystko wskazuje na swoje miejsce. Deco 8 (nie wiem jak 10) lubią grać głośniej, wtedy pojawia się dobra podstawa basowa. Generalnie, po wymianie LARa na Audiona w układzie SE słyszę jak pięknie służy im taki układ. Natomiast lampa EL34 brzmieniowo nie pasuje do ART, którego dźwięk ma wystarczające wypełnienie, zaś wysokie tony potrzebują czystego i mocnego akcentowania.

Ja słuchałem moich Deco 10 przed zakupem własnie ze wzmacniaczem 2x8W na lampie 300B (Trafomatic). Taki sprzęt miał sprzedający. Pokój był nie za duży, niecałe 20m2 myślę. I grało to pięknie. Żadnej buły na basie. Bas  mocny i kontrolowany. Dynamika genialna.  Nie wiem jak by to zagrało w większym pokoju z takim wzmacniaczem ale to co usłyszałem brzmiało pięknie. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, lorecci napisał:

Może powinieneś pójść w stronę hybrydy. Masz w brzmieniu "sznyt" lampy bez problemów ze zużyciem lamp mocy. Skoro masz Unisona to może któryś z ich wzmacniaczy hybrydowych - ja mam Unico Secondo i jestem zadowolony. Są też nowsze konstrukcje Unico 90 i Unico 150.

Wart rozważenia jest jeszcze Pathos Logos - tutaj w gratisie jest jeszcze piękne wzornictwo - chciałbym go dla samego wyglądu.

 

Ciekawe hybrydy ma też Lektor - trochę fajnych sprzętów jest na rynku 😀

Miałem jakiś rok temu podobne rozterki. Też miałem Unison Research S6. Sprzęt grał u mnie bardzo często od 7 rano do 22. I miałem problem z trwałością lamp mocy. Po 3 -4 miesiącach set lamp był do wymiany. Przy jednej z ostatnich awarii lamp nie zauważyłem momentu rozbłysku lampy jak żarówki i coś we wnętrzu wzmacniacza się popaliło. Na dwa tygodnie przed końcem gwarancji na szczęście. Ale to był moment gdy powiedziałem sobie dość tego. Przeszedłem na hybrydę Lectora i dźwiękowo nic nie straciłem, a mam spokój z lampami mocy. Oczywiście brakuje tego klimatycznego świecenia lamp w ciemności ale coś za coś.

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, EmilioE napisał:

Być może Deco 10 mają wyższą skuteczność niż Deco 8 i dlatego się zgrało, dodatkowy 1W Trafomatica też mógł zrobić swoje. Tak czy siak, ARTy to są klasowe kolumny, nie ma dwóch zdań! 😀

To ciekawe, bo generalnie Audiony uchodzą za dość dynamicznie grające 300b. Trafomatic to też dobra integra 300B. Pytanie jeszcze jakie były lampy mocy w obu wzmakach ? 

Wydaje się, że Deco 8 powinny raczej grać z 300b. Moze zrodelko nie takie ?

Edytowane przez julius-6

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, julius-6 napisał:

To ciekawe, bo generalnie Audiony uchodzą za dość dynamicznie grające 300b.

Absolutnie potwierdzam! Z wysokoskutecznymi kolumnami Audio Phase wyrywa z butów, jednak słychać, że 89dB skuteczności to odrobinkę mało dla 7W z 300B. Oczywiście muzyka gra głośno, wokale brzmią pięknie, stereo super, aura pogłosowa, ale wyraźnie spada rytmiczność przekazu oraz artykulacja basu. W zaleceniach producenta jest wskazanie minimalnej mocy do Deco 8 jako 8W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, EmilioE napisał:

Absolutnie potwierdzam! Z wysokoskutecznymi kolumnami Audio Phase wyrywa z butów, jednak słychać, że 89dB skuteczności to odrobinkę mało dla 7W z 300B. Oczywiście muzyka gra głośno, wokale brzmią pięknie, stereo super, aura pogłosowa, ale wyraźnie spada rytmiczność przekazu oraz artykulacja basu. W zaleceniach producenta jest wskazanie minimalnej mocy do Deco 8 jako 8W.

Cóż z moimi Opium jest podobnie. Niby grały z 9W, z Sensei 300B , ale jednak jak dostawały więcej watów to zaczynały życ na dole. Szkoda, ze mi sprzątnąłeś sprzed nosa tubki od Karola, bo ostrzyłem sobie na nie zęby, a tak musze czekać na kolejny wypust 😉

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, julius-6 napisał:

To ciekawe, bo generalnie Audiony uchodzą za dość dynamicznie grające 300b. Trafomatic to też dobra integra 300B. Pytanie jeszcze jakie były lampy mocy w obu wzmakach ? 

Wydaje się, że Deco 8 powinny raczej grać z 300b. Moze zrodelko nie takie ?

Nie zwróciłem uwagi jakiego producenta lampy były. Skupiłem się bardziej na tym co się wydobywa z Deco10 🙂 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, julius-6 napisał:

Szkoda, ze mi sprzątnąłeś sprzed nosa tubki od Karola, bo ostrzyłem sobie na nie zęby, a tak musze czekać na kolejny wypust

No sorki, ale naprawdę warto poczekać. I koniecznie należy zestawiać je z SETem, wtedy graja jak marzenie, z 7W Audiona nie przekraczam głośności na godz. 9.00, myślę, że 2A3 dałaby radę bez problemu. Tak więc, trzymaj Senseia 300B, bo on do nich będzie pasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.