Skocz do zawartości
IGNORED

Klub ART Loudspeakers


TUX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, EmilioE napisał:

No sorki, ale naprawdę warto poczekać. I koniecznie należy zestawiać je z SETem, wtedy graja jak marzenie, z 7W Audiona nie przekraczam głośności na godz. 9.00, myślę, że 2A3 dałaby radę bez problemu. Tak więc, trzymaj Senseia 300B, bo on do nich będzie pasował.

Nie wychodzę z SETów juz od 2 lat także raczej jakiś na pewno będzie : )
Te ARTy m.in dlatego mnie interesuja bo mają opinie  takich, ktore z 8W grają już bardzo dobrze, a wiadomo że raczej to nei są paczki do rocka. LAR gra dość zadziornie, watów ma więcej więc naturalnie dół dostaje więcej życia, a całe kolumny dociążenia.

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy potwierdzacie, że maskownice w Deco łagodzą górę.  Są wykonane z grubej płyty. I już nie wiem czy sobie wmawiam ale przy założonych maskownicach dźwięk wydaje mi się łagodniejszy.  Co wbrew pozorem przy niektórych jasnych  realizacjach płyt może być pomocne.

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, sebgla napisał:

Koledzy czy potwierdzacie, że maskownice w Deco łagodzą górę. 

Zapomnij o maskownicach! Mając Crescendo w zestawie nie powinno się im przeszkadzać. Do odsłuchów koniecznie trzeba je ściągać, bo tłumią i zabijają dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, sebgla napisał:

Staram się ich nie używać ale mam koty w domu, więc jestem czasami zmuszony. 

Wiekszosc kotow interesuje się bardziej kolumnami z maskownicą niż bez. Bo na maskownicy mozna sobie zrobić drapak. Moje po zdjęciu maskownic kompletnie olewają kolumny.

A każda maskownica generalnie działa jak 'koc' i nieco ucina wyzsze częstotliwosci. Czasami to nie wypada wcale źle... : )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham  ART Deco10 już kilka dni i nie mogę wyjść z podziwu. Jednocześnie duże, mocne, dynamiczne brzmienie a z drugiej strony delikatność i subtelność. Taka naturalność i spokój. Coś niesamowitego.  Słucham po kolei swoich płyt, siedzę i cieszę się jak dziecko 🙂

Im dłużej słucham tym bardziej doceniam to coś co w  sobie mają. 

Edytowane przez sebgla

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Panowie co taka cisza w klubie? Tylu członków a nikt nie ma nic ciekawego do przekazania ?:) 

Wiem, że wakacje. Ale nie  możliwe abym tylko ja słuchał latem Artów.

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Koledzy. W moich DECO10 od nowości (tak twierdził pierwszy właściciel) jeden z głośników średnio-niskotonowych ma delikatnie pomazane lakierem zawieszenie głośnika. Wygląda to tak jakby powstało przy produkcji i jest widoczne z bliska tylko. Nie ma to żadnego wpływu na genialne brzmienie. Czy może wiecie czy DECO miało standardowe głośniki SEAS czy też jakieś specjalne, modyfikowane pod/przez ART? Tak czasami myślę, że jeśli to katalogówka Seasa Prestige (na to wygląda) to łatwo można taki wymienić 🙂 Może ma ktoś takie informacje. Przeszukałem chyba cały net i nijak nie ma o tym słowa. Wysłałem pytanie bezpośrednio do ART ale też milczą. 

 A może próbował ktoś w ARTach zmenić właśnie ten głośnik średnio-niskotonowy Seas z serii Prestige na zdecydowanie lepszego Seasa Excela? W moich poprzednich kolumnach zrobiłem taki krok i nawet bez tykania zwrotnicy poprawa na plus była ogromna po przejściu na Excela. Tyle, że do Deco 10 jeden taki Seas Excel 10" to 1500PLN  więc trochę drogie abyś bawić się w doświadczenia, tym bardziej, że głośnika już przylutowanego nie da się oddać. Dlatego wolę zapytać czy może ktoś tego próbował.

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Koledzy. Moje Deco 10 doposażyłem w stopy izolacyjne Isoacoustics Gaia II. Szczerze polecam. Można być mile zaskoczonym poprawą brzmienia w każdym zakresie. 🙂

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
Godzinę temu, Bonifacy123 napisał:

Hej @sebgla jak zamontowałeś te stopy izolacyjne? Czy musiałeś wiercić otwory czy już tam znajdował się gwint w tych kolumnach?

Są gwinty. Tam sa oryginalnie kolce wkręcane, więc wystarczy wykręcić kolce i wkręcić Gaie. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...
Godzinę temu, Different napisał:

Domyślam się....Nieoficjalnie znalazłem jedne, ale w stanie bardzo słabym. Deco 8 Signature wypatrzone na zdjęciach z innej aukcji...tyle, że poobijane i głośniki też chyba solidnie nadszarpnięte 😞
Nawet na hifishark nie ma ofert praktycznie. 

 

No coś ARTy w sobie mają, że generalnie ludzie ich nie sprzedają. Widać to po ilości ogłoszeń na hifishark.com  właśnie. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Different napisał:

Porównywałeś może z Kudos ? Również Crescendo na górze, ale chyba nieco inna filozofia brzmienia?

Nie. Nigdy Kudosow żadnych nie słyszałem. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Człowiek już gubi się w tych nazwach, emotion, expression, które to ? Masz fotkę ?

Słuchałem te.

 

4B54281A-2728-4F04-90C8-F6235FF4AE2B.jpeg

Na Allegro są na sprzedaż Prestige 8.3, wyglądają bardzo obiecująco.

Widziałem je na żywa wiele razy i zawsze przechodząc, myślałem sobie wzór kolumny,

3 drogi, nie za duże, nie za małe, ładne drewno, ale nigdy nie słuchałem.

https://allegro.pl/oferta/art-loudspeakers-prestige-8-3-kolumny-1-3-ceny-12313824213

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.