Skocz do zawartości
IGNORED

Ostatnia rodzina


flood2

Rekomendowane odpowiedzi

O kim mowa?

 

Dobrze by było żebyś nie wyrywał fragmentu bo to wygląda jakbym ja tak uważał. Ok ?

 

"Bardzo ciekawie mówił, barwnie, przytaczał fragmenty filmów, cytaty z piosenek.

 

Potem zrozumiałam, że świecił odbitym blaskiem, łapał pewne rzeczy i powtarzał. Niemal nic nie czytał. Bazował na listach dialogowych i hasełkach przejętych od ojca."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I do tego wszystkiego przeklinał jak szewc

Ja też klnę jak szewc, a nawet gorzej. Tylko jest jeden szczegół. Klnie się bo się nie ma nic do powiedzenia czy klnie się, bo powiedzenie czegoś bez przekleństw wymagałoby długiego i skomplikowanego wywodu, którego to wywodu adresat by nie skumał.

Dam przykład. Jeśli powiesz Panu Józkowi, że wykopał rów, który jest za wąski i za płytki, a poza tym zajęło mu to tyle czasu, że gdyby się przyłożył wykopałby kilka większych, to nie zrozumie. Ale jak powiesz "co ty tu ku.... odpierd.....? Spisz tu do chu.. czy kopiesz? A poza tym miał być szerszy i głębszy, do ku.... nędzy" na pewno zrozumie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam przykład. Jeśli powiesz Panu Józkowi, że wykopał rów, który jest za wąski i za płytki, a poza tym zajęło mu to tyle czasu, że gdyby się przyłożył wykopałby kilka większych, to nie zrozumie. Ale jak powiesz "co ty tu ku.... odpierd.....? Spisz tu do chu.. czy kopiesz? A poza tym miał być szerszy i głębszy, do ku.... nędzy" na pewno zrozumie.

Ja tak z panem Józkiem nie rozmawiam, a ty ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jak Józek jest naprany, nie ma innej opcji.

Jeśli zatrudniasz napranego Józka to tylko możesz sobie przypomnieć powiedzenie o mądrym i o szkodzie.

A jak tam film, bo o tym tu cały czas mowa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tam film, bo o tym tu cały czas mowa

Na film się nie wybieram. Oszczędzę sobie rozczarowania.

 

Uzasadnienie:

 

Lubię dobre filmy i strasznie mnie irytują głupie wpadki. Jeśli ktoś oglądał Prometeusza powinien pamiętać ostatni lot kamikadze. Więc tak. Kapitan statku staje ja kałboj, podnosi ręce w górę, żeby nikomu nie przyszło do głowy szarpnąć za stery itd. Problem w tym, że sat tek kosmiczny ma dość duże przyspieszenie i nawet jeśli ktoś by stanął na załadowanej furmance i cmoknął na kobyłkę, to gdyby ona ruszyła bardziej energicznie, to się wy***ie na ryj.

 

Więc skoro irytują mnie takie drobiazgi, to co będzie na filmie, którego zwiastuny już mnie zniesmaczyły. O tym co piszą ludzie nie wspomnę. Mam wziąć torbę z popcornem i wysypać go po to, żebym miał w co narzygać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie pójdziesz to tylko Ty stracisz nie kto inny.Twoja sprawa.Tylko po co się z tym obnosić?Ocena filmu na podstawie zwiastunów to nonsens.Zresztą nie wiem co Ci się w nich nie podobało.Niezależnie od oceny postaci Tomasza w filmie to jest to bardzo dobry film.To nie dokument ale fabuła i reżyser ma prawo do pewnej dowolności.Dla mnie nie ma znaczenia czy Tomasz taki był czy nie.Ten film to obraz pewnej,fascynującej rodziny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Dla mnie nie ma znaczenia czy Tomasz taki był czy nie.Ten film to obraz pewnej,fascynującej rodziny

 

Zgadza się - fascynującej. Film jest rzeczywiście dobry.

Jednak szkoda trochę, że niestety postać Tomka jest bardzo przejaskrawiona...teraz jestem tego pewien, na początku nie byłem.

Wiem co kierowało twórcami filmu, że w ten sposób go pokazali, ale jestem trochę zniesmaczony. Ci co go dobrze znali pewnie też są mocno zbulwersowani.

Niestety rodziny już nie ma i można było sobie pozwolić na dowolną interpretację bez żadnych konsekwencji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie dokument ale fabuła i reżyser ma prawo do pewnej dowolności.Dla mnie nie ma znaczenia czy Tomasz taki był czy nie.

 

Podstaw tu sobie swoją żonę (gdyby o niej był film) i pomyśl, czy taki argument się broni.

 

Obaj Beksińscy sporo czytali, obaj też popełnili swoje własne próby literackie. Ulubione lektury w różnych latach Tomasza są wymienione w książce. Cytatów wplatał tyle, że tylko najbardziej oczytani są w stanie je odkryć. I pamiętajmy, że na pewno Tomasz nie czerpał wiedzy z internetu (to akurat na pewno można założyć).

 

A film pewnie fajny... do opisu dla Beksy. Dokładnie zrobiony przez takich ludzi, o których Tomasz Beksiński z przekąsem pisał. Odpowiedzialne oddanie rzeczywistości - przez ukazanie jej np. 10 procent. To jakby napisać recenzję całego albumu wysłuchawszy tylko jedną piosenkę. Ale warto kupić - szczerze polecam. Podpisane: Recenzent.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytatów wplatał tyle, że tylko najbardziej oczytani są w stanie je odkryć. I pamiętajmy, że na pewno Tomasz nie czerpał wiedzy z internetu (to akurat na pewno można założyć).

Ty swoją wiedzę czerpiesz póki co z jednej książki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko - zapewniam. To po prostu zawsze mogę zacytować, gdybyś się uparł. No i warto kupić, bo wyszła ostatnio.

Tomasz po "Mity greckie" sięgnął jako dziecko, a klasykę rosyjską przeczytał w szkole.

Spójrz jaką konstrukcję ma ta książka, to będziesz wiedział, dlaczego można jej ufać. Potwierdzają się w niej inne źródła.

 

Myślę, że należy bronić dobrego imienia człowieka, który nikomu nie zrobił w życiu krzywdy. Ale jemu - teraz - zrobiono.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Myślę, że należy bronić dobrego imienia człowieka, który nikomu nie zrobił w życiu krzywdy. Ale jemu - teraz - zrobiono.

No tu się zdecydowanie nie zgodzę.

Jeśli zdrowa osoba, parę razy stara się popełnić samobójstwo to robi bardzo dużą krzywdę swoim bliskim.

Życie nie raz nie głaszcze nas po głowie, ale żyjemy nie tylko dla siebie ale zwłaszcza dla naszych najbliższych. I to także ich dobrem powinniśmy się kierować przy podejmowaniu decyzji życiowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wchodźmy w osobiste systemy wartości. Już w lekturach szkolnych było, że jeśli tragizm śmierci jest mniej straszny niż tragizm życia, to należy zrozumieć jednostkę decydującą się odebrać sobie życie. Jeśli według kogoś życie nie ma sensu, to może... nie ma sensu go kontynuować. Ale tego wątku na pewno nie ma sensu kontynuować.

 

Film sam w sobie może się komuś podobać. Wchodzimy tu w tkankę podskórną, ale to uzasadnione, bo Tomasz B. nie był prostym ludkiem przeżuwającym co mu los da.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są też wypowiedzi mówiące o tym., że w zasadzie nic nie czytał. I gdzie tu jest prawda ?

 

Pozwolę sobie zacytować wypowiedź jego szkolnego kolegi:

 

"Również wśród lektur Tomka szczególne miejsce zajmowały utwory kreujące groteskową, często zbliżoną do absurdu wizję świata. Oczywiście opowiadania Mrożka, Szewcy Witkiewicza, Romulus Wielki Durrenmatta. Cieszył się jak małe dziecko, przytaczając z pamięci całe fragmenty Łysej śpiewaczki Ionesco. Ale był także Edgar Poe. I był Kruk. Były opowiadania niemieckich romantyków z ilustracjami F. Starowieyskiego "dorwane" w maju'77 i zachłannie czytane przed maturą."

 

Na domiar wszystkiego pierwsze, występujące w książce (już wiadomej), zdanie od autora brzmi:

 

"Ulubiony cytat Tomka z jego ulubionej powieści Kurta Vonneguta, w jego własnym tłumaczeniu."

 

 

Jak ktoś ma ulubioną książkę, to czytał ich znacznie więcej. W jego mieszkaniu były książki. Może taka być prawda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jego mieszkaniu były książki. Może taka być prawda?

Były też i inne rzeczy, może taka być prawda ? Może innych było więcej niż książek ? Czy ja gdzieś to napisałem, że nie czytał ? Pokazałem ci fragment wypowiedzi być może miłości jego życia. To tak jak w filmie, gdzie jest prawda, a gdzie wymysły.

A, i jeszcze jedno, czy ja te ksiązki i inne rzeczy mogłem widzieć, czy taka może też być prawda ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla uspokojenia i aby podziwiać piękną polszczyznę...

 

Muzyka miała wielkie znaczenie nie tylko w życiu syna!

 

 

Ktoś rozpoznaje modele sprzętu audio zgromadzonego u Z.Beksińskiego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wysokości głowy, a wiec na pierwszym planie (według mojego niemal pewnego przypuszczenia, bo taki właśnie sam miałem) jest odtwarzacz cd Technics SL-P550.

 

Zdjęcie zaciągnięte z galerii Google:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wysokości głowy, a wiec na pierwszym planie (według mojego niemal pewnego przypuszczenia, bo taki właśnie sam miałem) jest odtwarzacz cd Technics SL-P550.

Nie jest.

 

Ale to kolumny mnie interesują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tobie odpowiadałem, lecz...

 

Ktoś rozpoznaje modele sprzętu audio zgromadzonego u Z.Beksińskiego?

 

Jeśli jest inny to jaki? Za wiele w Pewexie wtedy nie było i ten model był jednym z tych obecnych. Tam taki kupiłem - to ten.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wysokości głowy, a wiec na pierwszym planie (według mojego niemal pewnego przypuszczenia, bo taki właśnie sam miałem) jest odtwarzacz cd Technics SL-P550.

 

Zdjęcie zaciągnięte z galerii Google:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wygląda że taki sam...a co najważniejsze wiemy co to za marka:-) dokładny model nie ma takiego znaczenia. Na tamte czasy Beksiński miał masę dolarów to mógł sobie pozwolić na hajenda z Pewexu;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Arcyciekawe, ciekawe wypowiedzi Weissana temat tego filmu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam z góry za jakość - mam nadzieję, że da się przeczytać. To wypowiedź Wiesława Weissa zamieszczona w "Teraz Rocku" na temat filmu. Niech ktoś kupi książkę, to mi się upiecze, że bez zgody wklejam. Podzieliłem wypowiedź na 2 zdjęcia, bo w całości nie byłoby nic widać.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam z góry za jakość - mam nadzieję, że da się przeczytać. To wypowiedź Wiesława Weissa zamieszczona w "Teraz Rocku" na temat filmu. Niech ktoś kupi książkę, to mi się upiecze, że bez zgody wklejam. Podzieliłem wypowiedź na 2 zdjęcia, bo w całości nie byłoby nic widać.

 

 

Upiecze ci się, bo Pan Weiss zamieściła cały ten tekst tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i na dodatek są czytelne litery.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja tej książki. Myślę, że przeczytawszy ją wszyscy dopiero zobaczą jak bardzo postać Tomka w filmie została skarykaturyzowana.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja tej książki. Myślę, że przeczytawszy ją wszyscy dopiero zobaczą jak bardzo postać Tomka w filmie została skarykaturyzowana.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Książka bardzo dobra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.