Skocz do zawartości
IGNORED

Ostatnia rodzina


flood2

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Wczoraj obejrzałem film. Trzeba przyznać że jest bardzo dobry, surowy , oszczędny...kawał dobrego kina. Nie spodziewałam się czegoś takiego

 

. Nie wiem czy zachowanie Tomasza B. nie było zbyt przerysowane

 

Czyli co? Człowiek który popełnił samobójstwo​ na pewno nie jest zdrowy. Tomek miał problemy ze sobą i doskonale film to oddaje. Problemy z kobietami, o czym sam pisał w felietonach do t rocka. Dużo jest cytatów jak np słowa ostatniej audycji czy wywiad z wampirem. To prawie dokumentalny zapis. Tomek nie był ani macho ani twardym chłopem. Taka jest prawda. Jak to Bowie śpiewał, był takim " starszym dzieckiem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na pewno nie był do końca zdrowy psychicznie i miał swoje problemy tylko, że chodzi o to, że ten film nie pokazuje tego wiarygodnie. Większość scen przesadnie eksponuje jego zachowanie krzywdząc TB. Można sobie znaleźć filmiki porównujące TB z filmem w kilku scenach oraz wypowiedzi osób znających go.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czyli co? Człowiek który popełnił samobójstwo​ na pewno nie jest zdrowy. Tomek miał problemy ze sobą i doskonale film to oddaje.

 

Ale nie wymachiwał łapami na lewo i prawo, nie zachowywał się też jak na wpół upośledzony. To w tym filmie najbardziej mnie wku@#$%%^^ło . Sam film bardzo dobry.

 

A kto z nas jest w pełni zdrowy ? Ja nie.

 

Jest jedna scena, na którą pewnie mało kto zwrócił uwagę, nieźle oddająca jedną z cech Tomka, ciekawi mnie czy to było w pełni zamierzone przez reżysera. Ta z kasetą magnetofonową na półce,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Dla wszystkich zainteresowanych poznawaniem losów rodziny Beksińskich mam aktualną informację.

 

Otóż nadchodzi niebywała okazja, by z najbliższego i wiarygodnego źródła zaczerpnąć wiedzy na temat Zdzisława, Zofii i Tomasza.

Trwa wystawa prac Zdzisława Beksińskiego (do końca września) w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej (ul. Dziekania 1, Warszawa - na Starym Mieście) i w najbliższy piątek (tj. 28.09), o godzinie 17-tej, pan PIOTR DMOCHOWSKI będzie oprowadzał gości po wystawie.

 

Kim jest p. Piotr Dmochowski chyba nie trzeba przypominać. O jego znaczeniu mówi najlepiej fakt, że postać ta pojawia się w filmie.

Z pewnością można liczyć na to, że rzetelnie i uczciwie odniesie się stopnia przekazania prawdy, gdy chodzi o aktora grającego w filmie "Ostatnia Rodzina" rolę Tomka Beksińskiego.

 

Pan Piotr Dmochowski na co dzień mieszka w Paryżu, dlatego to rzadka sposobność do osobistego zapytania o wszelkie nurtujące zagadnienia. Artystyczne i z dnia codziennego bohaterów filmu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Ten film to chichot losu

TB na pewno miał coś do przekazania i robił to w radiu czy poprzez tłumaczenia

Ale w filmie najwaznieszjsze jest picie coli problemy sercowe itp.

Żenada

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten film to chichot losu

TB na pewno miał coś do przekazania i robił to w radiu czy poprzez tłumaczenia

Ale w filmie najwaznieszjsze jest picie coli problemy sercowe itp.

Żenada

To nie jest film o TB, tylko rodzinie Beksińskich. Wątpię czy to co przekazywał w audycjach, przekazywał też na łonie swojej rodziny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie ulega wątpliwości, że "dla uatrakcyjnienia" samego filmu reżyser posunął się do mocnego przejaskrawienia osobowości Tomka,

co potwierdzają wszyscy niemal jego znajomi...ci bliżsi i dalsi, nie wyłączając mojej skromnej osoby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jednak nie ulega wątpliwości, że "dla uatrakcyjnienia" samego filmu reżyser posunął się do mocnego przejaskrawienia osobowości Tomka,

co potwierdzają wszyscy niemal jego znajomi...ci bliżsi i dalsi, nie wyłączając mojej skromnej osoby.

Obejrzyj sobie dokument Beksińscy. Album videofoniczny. Portret Beksińskiego juniora jest tam dużo bardziej surowy niż w fabule.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj sobie dokument Beksińscy. Album videofoniczny. Portret Beksińskiego juniora jest tam dużo bardziej surowy niż w fabule.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

Co to znaczy bardziej surowy?

Dla mnie Tomek Beksiński był postacią tragiczną, słabą psychicznie, ale o niezwykle wrażliwej osobowości i inteligencji,

a w filmie pokazany jest przez Ogrodnika jako głupek, debil, z problemem z wymową, człowiek mocno niezrównoważony.

To prawda, że do końca nie był normalny i dlatego tak skończył...po prostu nie pasował do tego świata,

ale w filmie jego postać jest bardzo przerysowana.

 

Tutaj jest to dość dobrze wytłumaczone:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.