Jump to content
IGNORED

Karta dźwiękowa, wymiana na lepszą.

lexusiatko

Recommended Posts

Witam forumowiczów.

Posiadam kartę dźwiękową Asus xonar essence ST która służy mi do grania, oraz do słuchania muzyki na Exposure 2010 połączonym z Monitor Audio GS10

Słuchawki to beyerdynamic dt 880 250ohm

Ultraone pro 900 ( na sprzedaż )

Szukam karty dźwiękowej do 2tys może być rynek wtórny.

Oczywiście może być karta zewnętrzna / Dac ale z możliwością podpięcia mikrofonu. Dużo rozmawiam przez komunikatory typu Team speak oraz skype.

Czego oczekuję ? Poprawy brzmienia jak i na słuchawkach tak i na kolumnach.

Jakieś propozycje ?

karta zewnętrzna / Dac ale z możliwością podpięcia mikrofonu

Nie podpowiem, ale tylko jedna rzecz mi wpadła do głowy:

Bez sensu ograniczasz wybór. Mikrofon do integry a do odtwarzania karta/dac. Wszystko hula a ty sobie szukasz daca/wzmacniacza słucjawkowego albo 2 w 1.

Chyba się nie rozumiemy.

Chcesz coś poprawić w odsłuchu. Nie podoba ci się ten xonar.

To musisz sobie kupić jakiegoś daca który ci się spodoba. Może być w karcie muzycznej takiej czy innej albo zewnętrzny.

Potrzebujesz wzmacniacza słuchawkowego. Bywają daci które mają zintegrowany, albo takie które mają tylko wyjście liniowe i wtedy musisz dokupić wzmacniacz do słuchawek.

A jeśli chcesz posłuchać kolumn, to wzmacniacz podłączasz do wyjścia liniowego daca.

A jeśli chodzi o nagrywanie rozmów do skypa, to wszystko jedno czym. Może być nawet zintegrowana w komputerze, bo jakość będzie i tak dostateczna.

Więc jeśli uprzesz się na zakup urządzenia które będzie miało gniazdko mikrofonowe i dobrze grało to ograniczasz się wyłącznie do kart dźwiękowych, odrzucając wszystkie daci, które z definicji nie mają możliwości nagrywania.

Moja propozycja to zmienić opampy na opa301 jeśli jest miejsce w obudowie,poprawa brzmienia jest spektakularna. Sam posiadam i grają z monitor audio pl100. Ostatnio uszkodzilem rca w essence st i kupiłem używke. Niestety wzmacniacz słuchawkowy nie jest najwyższych lotów w tej karcie .. Również mam beyerdynamic tyle że dt770pro 250ohm i planuję zrobić wzmacniacz słuchawkowy. Sprawdź w Google Reduktor szumu i zakładkę budujemy,, wzmacniacz słuchawkowy,, mam już prawie wszystko tylko nie mam czasu się za to zabrać,wygląda to dość dobrze i tanio wychodzi a ponoć napędza każde słuchawki

To w takim razie sporo straciłeś przez ten czas nie dotykając opa. Szczególnie mając dość fajne głośniki.Poczytaj w sieci o wymianie opa w essence st, to naprawdę nic trudnego. Pomyśl,gdybyś kupił dobre opampy i dobry wzmacniacz słuchawkowy np gustard h10 to upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu.

obojętnie jaki omapy nie wsadzi, to i tak to nie zagra to lepiej od S16 o wzmacniaczu nie wspomnę. Miałem Xonara, wiem jakie ma spore możliwości, pewnie z dyskretnymi sporo zyskuje. Z DACiem masz potencjometr i również można dokupić dobry wzmacniacz w przyszłości.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.