Skocz do zawartości
IGNORED

Karta dźwiękowa, wymiana na lepszą.


lexusiatko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.

Posiadam kartę dźwiękową Asus xonar essence ST która służy mi do grania, oraz do słuchania muzyki na Exposure 2010 połączonym z Monitor Audio GS10

Słuchawki to beyerdynamic dt 880 250ohm

Ultraone pro 900 ( na sprzedaż )

 

Szukam karty dźwiękowej do 2tys może być rynek wtórny.

Oczywiście może być karta zewnętrzna / Dac ale z możliwością podpięcia mikrofonu. Dużo rozmawiam przez komunikatory typu Team speak oraz skype.

 

Czego oczekuję ? Poprawy brzmienia jak i na słuchawkach tak i na kolumnach.

Jakieś propozycje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karta zewnętrzna / Dac ale z możliwością podpięcia mikrofonu

Nie podpowiem, ale tylko jedna rzecz mi wpadła do głowy:

Bez sensu ograniczasz wybór. Mikrofon do integry a do odtwarzania karta/dac. Wszystko hula a ty sobie szukasz daca/wzmacniacza słucjawkowego albo 2 w 1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zakupię wzmacniacz słuchawkowy np. ten'' Felix audio Espressivo'' i podepnę go pod kartę, to będzie mi szedł dźwięk z wzmacniacza a mikrofon z karty tak ?

Wzmacniacz Exposure wtedy podpinam pod tego Felixa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie rozumiemy.

Chcesz coś poprawić w odsłuchu. Nie podoba ci się ten xonar.

 

To musisz sobie kupić jakiegoś daca który ci się spodoba. Może być w karcie muzycznej takiej czy innej albo zewnętrzny.

Potrzebujesz wzmacniacza słuchawkowego. Bywają daci które mają zintegrowany, albo takie które mają tylko wyjście liniowe i wtedy musisz dokupić wzmacniacz do słuchawek.

A jeśli chcesz posłuchać kolumn, to wzmacniacz podłączasz do wyjścia liniowego daca.

 

A jeśli chodzi o nagrywanie rozmów do skypa, to wszystko jedno czym. Może być nawet zintegrowana w komputerze, bo jakość będzie i tak dostateczna.

Więc jeśli uprzesz się na zakup urządzenia które będzie miało gniazdko mikrofonowe i dobrze grało to ograniczasz się wyłącznie do kart dźwiękowych, odrzucając wszystkie daci, które z definicji nie mają możliwości nagrywania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam karty dźwiękowej do 2tys może być rynek wtórny.

Aune S16 mozna dostać za 2 tysi ,tylko cierpliwości. Xonara zostaw dla mikro. Przeskok jakościowy z Xonara na S16 będzie ogromny.Tylko ostrzegam silnie uzależnia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham muzyki około 2-4 godzin dziennie, więc fakt jestem uzależniony :) ok dodaję do kolejki Aune.

Ktoś coś jeszcze ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo rozmawiam przez komunikatory typu Team speak oraz skype.

Dla komunikatorów możesz ustawić wbudowanego zakładam, Realteca to obsługi rozmów, a do muzyki na wysokim poziomie kupić DAC z asynchronicznym USB.

Ja bym poszedł w ten kierunek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja to zmienić opampy na opa301 jeśli jest miejsce w obudowie,poprawa brzmienia jest spektakularna. Sam posiadam i grają z monitor audio pl100. Ostatnio uszkodzilem rca w essence st i kupiłem używke. Niestety wzmacniacz słuchawkowy nie jest najwyższych lotów w tej karcie .. Również mam beyerdynamic tyle że dt770pro 250ohm i planuję zrobić wzmacniacz słuchawkowy. Sprawdź w Google Reduktor szumu i zakładkę budujemy,, wzmacniacz słuchawkowy,, mam już prawie wszystko tylko nie mam czasu się za to zabrać,wygląda to dość dobrze i tanio wychodzi a ponoć napędza każde słuchawki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym nie robić nic samemu (nie mam ku temu zdolności) tylko zakupić gotowca, im więcej wiem tym większy mętlik w głowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym nie robić nic samemu (nie mam ku temu zdolności) tylko zakupić gotowca, im więcej wiem tym większy mętlik w głowie.

Rozumiem że masz na myśli budowę wzmacniacza tylko(to rozumiem), ale nie wymianę opampow?I jakieś lepsze siedzą u ciebie od stockowych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta dźwiękowa jest w stanie fabrycznym, nigdy nie robiłem takich rzeczy, więc nie mam o nich pojęcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie sporo straciłeś przez ten czas nie dotykając opa. Szczególnie mając dość fajne głośniki.Poczytaj w sieci o wymianie opa w essence st, to naprawdę nic trudnego. Pomyśl,gdybyś kupił dobre opampy i dobry wzmacniacz słuchawkowy np gustard h10 to upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obojętnie jaki omapy nie wsadzi, to i tak to nie zagra to lepiej od S16 o wzmacniaczu nie wspomnę. Miałem Xonara, wiem jakie ma spore możliwości, pewnie z dyskretnymi sporo zyskuje. Z DACiem masz potencjometr i również można dokupić dobry wzmacniacz w przyszłości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniając opampy pewnie poprawił bym dźwięk, ale nie będzie lepszym wyborem kupno zewnętrznego daca z wzmacniaczem słuchawkowym ? chodzi mi również o poprawę muzyki na kolumnach. Widzę darulok że masz moje kolumny marzenie :) może kiedyś ^_^

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.