Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz CD (do 2 tyś) do Onkyo RZ800 oraz Dali Zensor 7 ?


real791

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na początek chciałem się przywitać i prosić o cierpliwość gdyż jestem nowy na forum .

 

Od niedawna stałem sie posiadaczem amplitunera Onkyo RZ 800 oraz Głośników Dali Zensor 7.

Do tego zostały mi satelity i sub z HK i blu ray samsung Bd c6900

 

Czytałem już mnóstwo postów i opinii o odtwarzaczach CD jednak spotkałem się wieloma często sprzecznymi informacjami które dały więcej do myślenia niz ułatwiły wybór.

 

Zaznaczam że odsłuch teraz nie za bardzo możliwy w tym zestawieniu i szczerze powiem że nie wiem czy coś bym usłyszał świeżo po odsłuchaniu kilkunastu kolumn i kilku amplitunerów

 

Muzyka jaką słucham to głównie szeroko rozumiany rock,heavy metal ale też pop/muzyka rozrywkowa.

Zależało by mi na ciepłym graniu z miękkim ale trochę mocniejszym dołem ale jednakowo melodyjne z wyraźnymi górami bez pisku.

 

Proponowano mi już poniższe modele :

- onkyo 7030

- marantz 6005

- ca topaz

- nad 546

- denon 720

 

Kończąc moje pytanie nadmienie że zależy mi też na tym żeby wybrany odtwarzacz choć trochę pasował do ampli bo żona mi będzie już do reszty głowę suszyć .

 

Prosze was o pomoc w doborze. Jakieś propozycje ?

 

Z poważaniem

 

R

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer PD-50 - brak na liście a to wybitny odtwarzacz w swojej cenie.

Sprzedawcy nie proponują go ponieważ pracują na nim na najniższych marżach - czyli mniej zarabiają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Zależy co chcesz zmienić w dźwięku. Z wymienionych przez ciebie wziął bym pod uwagę marantza 6005. To równo dobrze grający CD mimo ograniczonej funkcjonalności. Brak odczytu flac z USB, nadrobisz w amplitunerze.

 

Polecam również wziąć pod uwagę odtwarzacze CD Pioneer. Zgadzam się że to dobre urządzenie.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że skoro masz amplituner kina domowego, to do muzyki wystarczy odtwarzacz blu-ray. Audio do amplitunera podłączysz przez hdmi, optical lub coaxial i dźwięk będziesz miał nie gorszy niż z odtwarzacza cd po analogu - różnicy nie odczujesz. Proszę Kolegów o sprostowanie jeśli się mylę ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest. Jednak obsługa płyt w odtwarzaczach BD jest nieco kłopotliwa. Trzeba mieć włączony ekran.

CD w tej cenie moze mieć też lepszy przetwornik niż ten amplituner. Kwestia porównania.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, i tu się zgadzam z powyższą opinią.BD jest kłopotliwy i to też 1 z powodów dlaczego się zdecydowałem na odtwarzacz CD.Chce odpalić CD bez Tv.

 

Co do drugiej opinii w ogóle o wyborze CD to wielu sprzedawców jednak mówiło mi że nawet tańszy markowy CD po podlączeniu analogiem do ampli kd zagra lepiej niż po podłączeniu cyfrowym bo ma lepsze przetworniki.

 

Pioneera Pd 50 mi nie proponowano. Niestety czytałem juz wiele postów i opinii że świetnie gra lecz awaryjny jest.

Co wy na to?

Co do marantza już byłem bardzo zdecydowany ale jednak też spotkałem się z wieloma opiniami że jest muzykalny lecz nieco chudo i wysoko gra a ja bym właśnie w drugą stronę chciał iść.

Troszkę ocieplic i wypełnić takie granie jak heavy czy mocny rock.

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneera Pd 50 mi nie proponowano. Niestety czytałem juz wiele postów i opinii że świetnie gra lecz awaryjny jest.

 

Zdarzyło się kilka przypadków i rozdmuchali. A część nawet specjalnie robi negatywny rozgłos - dlaczego? nie wiem. Tym, którym coś się działo (mechanicznie) - wydarzyło się od razu po rozpakowaniu i wymienili na nowy bez problemu. Każdy sprzęt trafia się wadliwy, szczególnie w obecnych produkcjach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Mam teraz pytanie do S4HOME.

Czy da radę u was odsłuchać tych kilku odtwarzaczy ( marantz,Pioneer,onkyo może hk).Bo mimi iż nie chciałem to chyba warto by to zrobić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie marantz 6005 nie gra chudo ani wysoko to dywiza wzmacniacza. CD gra bardzo równo i spójnie.

Postaram się zorganizować dla Ciebie taki odsłuch, nie mam w chwili obecnej wszystkich tych modeli na stanie.

Kiedy planujesz zakup?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.