Skocz do zawartości
Brencik_

Nowe kondensatory MILFLEX dla audiofilów

Rekomendowane odpowiedzi

Opowiadanie audiofilskich głupot jest podobne do obrazkowych memów typu raszpla bez makijażu i raszpla z makijażem, która nadal wygląda jak raszpla. Cel jest ten sam, napędzić frajerów do nabijania kasy cwaniakom. Ciekawe w tym jest że część frajerów nieświadomie nagania cwaniakom innych frajerów za darmo.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zjawisko ma pewne podłoże psychologiczne. Większość osób z tej zakładki potrafi w mniejszym lub większym stopniu zmodyfikować swój sprzęt posiadając podstawy wiedzy technicznej. Ale dla osób bez tej wiedzy głębsze modyfikacje to czarna magia. Chęć ulepszenia sprzętu jednak pozostaje. Wymienia wiec kable lub inne proste w wymianie rzeczy upatrując wpływu na dźwięk. I jeśli dzięki posiadaniu kabli czy innych powymienianych rzeczy czuja się szczęśliwsi to dobrze.

• Lubię to 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tak się zastanawiam Wy serio nie słyszycie różnic w kondensatorach, kablach itp ? czy tak się zbijacie?

Bo jeżeli nie słyszycie to po co przepłacać i w ogóle coś robić, proponuję ominąć zakładkę DIY bo to nie ma sensu :)

• Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osobiście jestem daleki od nabijania się. Wprawdzie kabli głośnikowych mnie osobiście nie dane było jeszcze usłyszeć co nie oznacza że nie podejmowałem prób zabawy nimi. Szanuje jednak słyszących.

Po co coś robić?

Bo lubię.

Edytowane przez Seyv

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

może mój system nie jest najwyższych lotów, ale u mnie na http://akustyk.com.pl/p/56/57/scan-speak-r2904700000 ewidentnie słychać wpływ kondensatorów w zwrotnicy przy tym głośniku, kable głośnikowe też słychać, nie podłanczałem kabli wysokich lotów ale np takie XLO ER ( koszt ok 500-600zł za dwa odcinki po 3-3,5m) zmiana jest bardzo słyszalna i potwierdziłem to nie tylko ja ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widząc to, co czasem producenci pakują do zwrotnic wymiana elementów fabrycznych ma sens i jak najbardziej uzasadnienie teoretyczne. Natomiast to, co czasem czyta się tu na temat innych kombinacji (typu bezpieczniki) to kompletny odjazd.

Szkoda, że moderacja wykastrowała ostatnio spory kawałem wpisów m. innymi o bezpiecznikach, w tym mój wpis (jak najbardziej poważny) na temat kondensatorów. Zastanawiam się, po ch... mam pisać cokolwiek, skoro może to w każdej chwili zniknąc na skutek kaprysu moderacji.

Edytowane przez Jaro_747
  • Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Marzenia ściętej głowy. Mam zarówno Miflexy jak i Duelundy CAST do których iflexy są zewnętrznie podobne.

Podobne, ale nie do końca. Inna jest faktura oraz kolor tekturowych tub, inne proporcje, inne umieszczenie wyprowadzeń. A nade wszystko zupełnie inne jest brzmienie.

Mifleksy wprawdzie w swoim zakresie cenowym grają całkiem nieźle, ale do brzmienia Duelundów im jeszcze bardzo daleko.

Niemniej życzę Mifleksowi coraz lepszych produktów, a nade wszystko życzę im trafnych posunięć marketingowych.

Każda sroczka swoje gniazdo chwali.

Trzeba dodać, że kluczowe jest tu stwierdzenie "trafnych posunięć marketingowych." Bo przecież do takowych trzeba zaliczyć tworczość producentów różnych V-capow, mundorfow a zwłaszcza duelundów takich jak np. rezystory zrobione z ołówków i oprawione w firmowe rurki z logiem firmy :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zastanawiam się, po ch... mam pisać cokolwiek, skoro może to w każdej chwili zniknąc na skutek kaprysu moderacji.

Po to, żebyś się wkurzył i własną stronę internetową audio założył. A jak już założysz i coś napiszesz, to Ci wtedy łatkę przykleją, że Ty to już niby "Komercja" jesteś. Znam. Byłem. Widziałem. Żałosne.

... ale nie martw się. Mi też bardzo przykro że o tych bezpiecznikach wycięto (wpis skądinąd również poważny, acz z lekkim przejaskrawieniem, co by trolle też zrozumiały). Wycięto moją relację z prawdziwych i konkretnych eksperymentów, podpartych konkretnymi i udokumentowanymi pomiarami empirycznymi. Do wglądu (dla wybranych). No cóż. Z faktami się nie dyskutuje. Fakty się wycina. Dobra zmiana.

Edytowane przez zjj_wwa
  • Lubię to 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miflexy graja rewelacyjne i Audyn true copper nie dorównują im w finezji barwy dźwięku. Niemieckie kondy są bez duszy. Grają technicznie nienalataną barwą . Brawo Milex. Jestem przekonany, że podbiją świat audio. Fakt, że mogły być tańsze, ale gdy porównuje się je do innych kondów to jest to cały czas okazja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Audyn true copper nie dorównują im

A wygrzałeś porządnie te Audyny? Bo niewygrzane istotnie potrafią grać "dziwnie", ale po wygrzaniu są to świetne kondy dla których trudno o konkurencję w dziedzinie cena/jakość. Osobiście cenię je wyżej od Miflexów, aczkolwiek nie jest wykluczone że w jakimś specyficznym systemie Miflexy mogą się wpisać lepiej. U mnie w każdym razie Miflexy leżą w pudełku, a grają Duelundy i Audyny. A będą grać Duelundy i Jupitery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A wygrzałeś porządnie te Audyny? Bo niewygrzane istotnie potrafią grać "dziwnie", ale po wygrzaniu są to świetne kondy dla których trudno o konkurencję w dziedzinie cena/jakość. Osobiście cenię je wyżej od Miflexów, aczkolwiek nie jest wykluczone że w jakimś specyficznym systemie Miflexy mogą się wpisać lepiej. U mnie w każdym razie Miflexy leżą w pudełku, a grają Duelundy i Audyny. A będą grać Duelundy i Jupitery.

Audyny grały u mnie ponad 1000 godzin. Pewnie się wygrzały;) Mam w systemie Jupiter Paper and Wax, Deulund Alexander, Rike q cap, Rike s cap i inne. Wg mnie jedynie Jupitery grają na tym poziomie co Miflexy. Dobry papier w kondensatorach robi swoje. Audyny True copper mam w pudełku bo psują swoim dziwnym nienaturalnym ciepłem cały dźwięk. Czasami je montuję dla porównania , ale zawsze po krótkiej chwili lądują w pudełku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mcgyver > Co poleciłbyś do 300B?

Edytowane przez jello

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Audyny grały u mnie ponad 1000 godzin. Pewnie się wygrzały;) Mam w systemie Jupiter Paper and Wax, Deulund Alexander, Rike q cap, Rike s cap i inne. Wg mnie jedynie Jupitery grają na tym poziomie co Miflexy. Dobry papier w kondensatorach robi swoje. Audyny True copper mam w pudełku bo psują swoim dziwnym nienaturalnym ciepłem cały dźwięk. Czasami je montuję dla porównania , ale zawsze po krótkiej chwili lądują w pudełku.

Moje Miflexy leżą w szufladzie,miały swoją szansę w dacu,nie są złe ,ale brakuje im wyrafinowania i gładkości ,jupitery cu wax są klasą samą dla siebie i to one od dawna robią w dacu robotę.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mcgyver > Co poleciłbyś do 300B?

Bardzo dobry przedwzmacniacz i bardzo dobre źródło bym polecił.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z kondziów międzystopniowych...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to takie które są odpowiednie do brzmienia systemu i osobistych preferencji. Nie wybiorę za nikogo nie wiedząc jaki ma system i co chce uzyskać. A to jak grają które kondensatory to już tu gdzieś tutaj parę razy opisywałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja do wczoraj przez ponad miesiąc testowałem u siebie w DACu Milflexy. Do bardzo dobre kondensatory.Dźwięk bardzo otwarty bez natarczywości a jednocześnie bardzo szczegółowy. Piękna przestrzeń wraz z głębią sceny, ładne wybrzmienia "żywych" instrumentów.

Jedyne czego mi brakowało to dociążenia na średnicy oraz basie. Myślę, że w torze gdzie reszta jest odpowiednio dociążona może to być bardzo dobre połączenie.

Od wczoraj zamiast Milflexów testuję Obbligato Premium Gold i jest bardzo dobre dociążenie lecz brak mi tych wybrzmień, tej głębi i porządku na scenie. Mam cichą nadzieję, że po wygrzaniu wróci głębia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

najlepiej żadne, spróbuj interstage, a szybko zapomnisz o kondach..

• Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

spróbuj interstage, a szybko zapomnisz o kondach.

Próbowałem i nie zapomniałem o kondach. Dobre interstage kosztuje więcej niż dobry kondensator, poza tym generuje innego rodzaju problemy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wracając do MIFLEX

nie wiem dlaczego malkontenci nie zauważyli, że wersje w pełni miedziane mają okładziny z pełnej miedzi a nie z napylonej folii,

warto poczytać materiały

reasumując - mają kondensatory z okładzinami :

-w pełni miedzianymi,

-z napyloną folią.

Różnią się też dielektrykiem.

Niektórzy porównują okładziny napylone z litą blachą (cieniutka blaszką) miedzianą w kontekście ceny - bez komentarza.

Nie przesądzam walorów brzmieniowych - ale pajacowanie kolegów na elektrodzie z trzeciego linku w pierwszym poście jest nieco nie na miejscu i świadczy o niezrozumieniu budowy kondensatora i wpływu na cenę - przeciez 10u miedziany jest duży jak słoik 0.7 i waży chyba 1.5kg !

Mam w buforze lampowym miedziane (piękny miedziany drut wyprowadzający) oraz "zwykłe"

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś z Państwa używa z powodzeniem miedzianych Miflexów ?

Zastanawiam się jak one się dzwiękowo mają do konkurencji typu miedziane Audyn cap czy Rike.

Może jakieś używki na zbyciu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja używam i chwale sobie ich brzmienie. Nie podkreślają zanadto góry ale jest ona szczegółowa zwłaszcza z ładnym detalicznym wybrzmiewaniem blach. Choć dla lubiących granie góra może jej być za mało (można zrównoważyć np. Jantzenem Silverem w innym miejscu). Kładzie nacisk na dźwięk w niższych partiach wiec trzeba mieć system który nie kuleje w tym miejscu i gdzie akustyka pomieszczenia też nie zepsuje efektu. Bas szybki i szczegółowy. Dźwięk uważam za bardzo naturalny lekko metaliczny.

Od kiedy grają u mnie w systemie nie szukam już nic innego - ogólnie ostatnio szukam tylko muzyki i czasu na słuchanie.

Edytowane przez Seyv
  • Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O dzięki

Właśnie Jantzen Silver to jest dokładnie to, od czego chce uciec jak najdalej,

Poniekąd udało mi się to zmieniając je na Jantzen Alumen, (wejście i wyjście w preampie) ale dalej góra jest jeszcze jak dla mnie troszkę za detaliczna, natomiast środek za ciemny.. z silverami był za jasny

Czy miedziane Miflexy można określić jako jasne i ciepłe na średnicy wg Ciebie..?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie są jasne i nie są ciepłe. Choć dużo zależy od systemu obniżenie dźwięku można odebrać jako ocieplenie. Górę maja detaliczna ale odsunięta do tylu nie na pierwszym planie (jeśli można to tak określić). Ciężko porównać mi do Alumenów bo mam je w innym miejscu systemu i raczej nie zastosuje ich zamiast Miflexow (napięcia nie pozwalają). Ale i jedne i drugie mi podchodzą. Myśle że góra by Ci odpowiadała ale środka nie rozjaśnia i nie ocieplą.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Celowałem w zakup 0,47uF Audynów Cooper Max i wmontowanie ich zamiast Alumena na wejściu do pre (na wyjściu zostałby Alumen), ale tak dumam czy taka para miedzianych Miflexów by mnie nie zadowoliła.. 160zł za parę nie majątek, Audyny cooper 260zł...

Czytałam coraz częściej że ogólnie Jantzenom brakuje klasy i ogłady do niemieckich kondów typu Mundorf czy właśnie Audyn.

Detaliczną ale cofniętą lekko górę osobiście bardzo lubie,

Alumeny mają ją jak dla mnie oczko za mocną górę, choć dużo spokojniejszą niż Silvery i dwa takie kondy w szeregu, pogłębiają zjawisko niestety.

Próbowałem też Alumena w zwrotnicy jako filtr do tweetera Dynaudio Esotar, ale to była krew z uszu, w porównaniu do Mundorfa Supreme.

Bez pre również grały te Esotary to za mocno górą, i co ciekawe ciemnym i zgaszonym środkiem z Alumenami.

Edit: 160 netto, tj 200zł brutto.

Lubie zostawiać kasę w Polskich firmach ale Audyny miedziane kosztują niewiele wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miflexy grają u kilku moich znajomych i póki co nikt nie myśli o zmianie (stosuje je w stopniach lampowych). Na AVS panowie z Mundorfa chwalili granie Miflexow (chwalili cały system ale naciągnę to trochę).

0,22 bym od Ciebie odkupił jeśli by Ci nie spasowały na 0,47 nie mam w tej chwili potrzeby.

Alumeny różnie wypadają w różnych systemach - na pewno bym ich w ciemno nie polecił.

Zreszta biorąc pod uwagę różne systemy i gusta mało co mogę polecić w ciemno.

Edytowane przez Seyv
  • Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 17.01.2018 o 21:27, Seyv napisał:

Ja używam i chwale sobie ich brzmienie. Nie podkreślają zanadto góry ale jest ona szczegółowa zwłaszcza z ładnym detalicznym wybrzmiewaniem blach.

Ktore Miflexy opisujesz? Prosze o link.

Dzekuje z gory..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Spoiler
13 minut temu, jimmi napisał:

Ktore Miflexy opisujesz?

KPCU do dostania np w audiomiflex

14 minut temu, jimmi napisał:

Ktore Miflexy opisujesz?

KPCU

do dostania np w audiomiflex

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzieki, pytam bo mam zamontowane w pre gramofonowym Miflex MKP i gra to bardzo dobrze. Audyny true oper mam w cd. KPCU nie testowalem-pomysle o nich przy najblizszej okazji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi