Jump to content
Brencik_

Nowe kondensatory MILFLEX dla audiofilów

Recommended Posts

Ja używam i chwale sobie ich brzmienie. Nie podkreślają zanadto góry ale jest ona szczegółowa zwłaszcza z ładnym detalicznym wybrzmiewaniem blach. Choć dla lubiących granie góra może jej być za mało (można zrównoważyć np. Jantzenem Silverem w innym miejscu). Kładzie nacisk na dźwięk w niższych partiach wiec trzeba mieć system który nie kuleje w tym miejscu i gdzie akustyka pomieszczenia też nie zepsuje efektu. Bas szybki i szczegółowy. Dźwięk uważam za bardzo naturalny lekko metaliczny.

Od kiedy grają u mnie w systemie nie szukam już nic innego - ogólnie ostatnio szukam tylko muzyki i czasu na słuchanie.

Edited by Seyv
  • Like 1

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

O dzięki

Właśnie Jantzen Silver to jest dokładnie to, od czego chce uciec jak najdalej,

Poniekąd udało mi się to zmieniając je na Jantzen Alumen, (wejście i wyjście w preampie) ale dalej góra jest jeszcze jak dla mnie troszkę za detaliczna, natomiast środek za ciemny.. z silverami był za jasny

Czy miedziane Miflexy można określić jako jasne i ciepłe na średnicy wg Ciebie..?

Nie są jasne i nie są ciepłe. Choć dużo zależy od systemu obniżenie dźwięku można odebrać jako ocieplenie. Górę maja detaliczna ale odsunięta do tylu nie na pierwszym planie (jeśli można to tak określić). Ciężko porównać mi do Alumenów bo mam je w innym miejscu systemu i raczej nie zastosuje ich zamiast Miflexow (napięcia nie pozwalają). Ale i jedne i drugie mi podchodzą. Myśle że góra by Ci odpowiadała ale środka nie rozjaśnia i nie ocieplą.

• Like 1

Celowałem w zakup 0,47uF Audynów Cooper Max i wmontowanie ich zamiast Alumena na wejściu do pre (na wyjściu zostałby Alumen), ale tak dumam czy taka para miedzianych Miflexów by mnie nie zadowoliła.. 160zł za parę nie majątek, Audyny cooper 260zł...

Czytałam coraz częściej że ogólnie Jantzenom brakuje klasy i ogłady do niemieckich kondów typu Mundorf czy właśnie Audyn.

Detaliczną ale cofniętą lekko górę osobiście bardzo lubie,

Alumeny mają ją jak dla mnie oczko za mocną górę, choć dużo spokojniejszą niż Silvery i dwa takie kondy w szeregu, pogłębiają zjawisko niestety.

Próbowałem też Alumena w zwrotnicy jako filtr do tweetera Dynaudio Esotar, ale to była krew z uszu, w porównaniu do Mundorfa Supreme.

Bez pre również grały te Esotary to za mocno górą, i co ciekawe ciemnym i zgaszonym środkiem z Alumenami.

Edit: 160 netto, tj 200zł brutto.

Lubie zostawiać kasę w Polskich firmach ale Audyny miedziane kosztują niewiele wiecej.

Miflexy grają u kilku moich znajomych i póki co nikt nie myśli o zmianie (stosuje je w stopniach lampowych). Na AVS panowie z Mundorfa chwalili granie Miflexow (chwalili cały system ale naciągnę to trochę).

0,22 bym od Ciebie odkupił jeśli by Ci nie spasowały na 0,47 nie mam w tej chwili potrzeby.

Alumeny różnie wypadają w różnych systemach - na pewno bym ich w ciemno nie polecił.

Zreszta biorąc pod uwagę różne systemy i gusta mało co mogę polecić w ciemno.

Edited by Seyv
  • Like 1

W dniu 17.01.2018 o 21:27, Seyv napisał:

Ja używam i chwale sobie ich brzmienie. Nie podkreślają zanadto góry ale jest ona szczegółowa zwłaszcza z ładnym detalicznym wybrzmiewaniem blach.

Ktore Miflexy opisujesz? Prosze o link.

Dzekuje z gory..

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Spoiler
13 minut temu, jimmi napisał:

Ktore Miflexy opisujesz?

KPCU do dostania np w audiomiflex

14 minut temu, jimmi napisał:

Ktore Miflexy opisujesz?

KPCU

do dostania np w audiomiflex

Dzieki, pytam bo mam zamontowane w pre gramofonowym Miflex MKP i gra to bardzo dobrze. Audyny true oper mam w cd. KPCU nie testowalem-pomysle o nich przy najblizszej okazji.

Testował ktoś z Was Miflex MKP w zwrotnicach? Lepsze są od niebieskiego jantzena/białego mundorfa?

Ja tylko w audio mam te Miflexy, poza tym w zwrotnicach wstawialem bialego mundorfa, bo w tamtym czasie chyba jeszcze Miflexa nie bylo. 

W kolumnach nie próbowałeś miflex?

Edited by EMiL

4 godziny temu, EMiL napisał:

W kolumnach nie próbowałeś miflex?

Nie mialem sposobnosci.

Testowałem a raczej testuję . Porównanie z M Supreme oraz Jantzenem MKP.,zapewne Miflex lepszy od Jatzena czarnego. Niestety Miflexy MKP NOWE grają ciepło i bez blasku po prostu kocyk. Dzwięk jednak ewoluuje w stronę dzwięczności po kilku tygodniach grania. Nowy jak dla mnie jest trudny do akceptacji. W secie w którym grają wolę je obecnie od Supreme. Jako bardziej muzykalne czyli mniej nerwowe i nie drące mordy :) ogólnie nie mam jeszcze zdania to sa takie moje dywagacje....:)

Zastanawiam sie nad przetestowaniem KPCU w cd. Kolega McGyver polecal tez RIKE Q-Cap. Poprostu jestem ciekaw roznic w zastosowaniu jako sygnalowe w cedeku. Obecnie mam Audyn true Coper i cedek z nimi gra wyraznie lepiej jak moj byly cedek creeka.

MKP Miflex stosuje w pre gramofonowym i nie testowalem tam innych. Sa od poczatku i sa swietne. A moze warto sprawdzic tam inne, bo pre jest DYI z projektu Waldiego i to samo w sobie juz gra ;)

W dniu 30.01.2019 o 22:04, EMiL napisał:

Testował ktoś z Was Miflex MKP w zwrotnicach? Lepsze są od niebieskiego jantzena/białego mundorfa?

Testował.

Wszystko jest lepsze od białego mundorfa jantzena (mkp). Niebieski jest specyficzny, gra grubym dźwiękiem, ale brakuje mu rozdzielczości...

Miflex nie jest idealny, bardzo długo się układa. Kondensator dla cierpliwych. Na pewno wg mnie lepszy od dwóch wymienionych.

Cena nie zabija, warto spróbować, ale trzeba się liczyć z dziwnym pływaniem dźwięku, przez pierwsze dni, potem już jest tylko coraz lepiej.

Sukces oznacza robienie zwykłych rzeczy – niezwykle dobrze

Na wysokie też je dawać (trochę tanie jednak;)) czy iść w stronę np. Clarity Cap CSA? 

26 minut temu, boomaga napisał:

Testował.

Wszystko jest lepsze od białego mundorfa jantzena (mkp). Niebieski jest specyficzny, gra grubym dźwiękiem, ale brakuje mu rozdzielczości...

Miflex nie jest idealny, bardzo długo się układa. Kondensator dla cierpliwych. Na pewno wg mnie lepszy od dwóch wymienionych.

Cena nie zabija, warto spróbować, ale trzeba się liczyć z dziwnym pływaniem dźwięku, przez pierwsze dni, potem już jest tylko coraz lepiej.

Które dokładnie masz na myśli?

10 minut temu, cursor napisał:

Które dokładnie masz na myśli?

Pisałem o najbardziej popularnych, miflex mkp-13.

29 minut temu, EMiL napisał:

Na wysokie też je dawać (trochę tanie jednak;)) czy iść w stronę np. Clarity Cap CSA? 

Na wysokie sugerowałbym coś bardziej ambitnego. U mnie dobrze się sprawdziły -MUNDORF MCAP EVO SILVER GOLD OIL, wersja alu też jest niezła.

Do jakiego tweetera zastosowałeś te mundorfy?

Godzinę temu, EMiL napisał:

Do jakiego tweetera zastosowałeś te mundorfy?

Do tweetera jedwabnego. Do metalowych może być za ostro.

23 godziny temu, EMiL napisał:

CSA bardziej na średnicę. Chyba że lubisz ciemniejsze brzmienie, to polecam.

Panowie, jakie macie wrażenia odnośnie Milflexa KPCU 01 w roli sprzedającego? Ja od niedawna testuje zamiast Mundorfa Supreme w hybrydzie klasa A. Mundorf grał ewidentnie ciemniej. Milflex gra bardziej otwartą górą, trochę dłużej wybrzmiewa, zero zamulania. Macie podobnie w swoich systemach ?

Ile ten kond się układa?

Edited by Dawid Hare

Posted (edited)

1szt? Chodzi Ci o KPCU?

Edited by Acoustic Lab

Ustroje dopasowane do Twego wnętrza.

facebook.com/AcousticL

www.AcousticLab.pl