Skocz do zawartości
Brencik_

Nowe kondensatory MILFLEX dla audiofilów

Rekomendowane odpowiedzi

Testował ktoś z Was Miflex MKP w zwrotnicach? Lepsze są od niebieskiego jantzena/białego mundorfa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tylko w audio mam te Miflexy, poza tym w zwrotnicach wstawialem bialego mundorfa, bo w tamtym czasie chyba jeszcze Miflexa nie bylo. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

W kolumnach nie próbowałeś miflex?

Edytowane przez EMiL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, EMiL napisał:

W kolumnach nie próbowałeś miflex?

Nie mialem sposobnosci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Testowałem a raczej testuję . Porównanie z M Supreme oraz Jantzenem MKP.,zapewne Miflex lepszy od Jatzena czarnego. Niestety Miflexy MKP NOWE grają ciepło i bez blasku po prostu kocyk. Dzwięk jednak ewoluuje w stronę dzwięczności po kilku tygodniach grania. Nowy jak dla mnie jest trudny do akceptacji. W secie w którym grają wolę je obecnie od Supreme. Jako bardziej muzykalne czyli mniej nerwowe i nie drące mordy :) ogólnie nie mam jeszcze zdania to sa takie moje dywagacje....:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zastanawiam sie nad przetestowaniem KPCU w cd. Kolega McGyver polecal tez RIKE Q-Cap. Poprostu jestem ciekaw roznic w zastosowaniu jako sygnalowe w cedeku. Obecnie mam Audyn true Coper i cedek z nimi gra wyraznie lepiej jak moj byly cedek creeka.

MKP Miflex stosuje w pre gramofonowym i nie testowalem tam innych. Sa od poczatku i sa swietne. A moze warto sprawdzic tam inne, bo pre jest DYI z projektu Waldiego i to samo w sobie juz gra ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 30.01.2019 o 22:04, EMiL napisał:

Testował ktoś z Was Miflex MKP w zwrotnicach? Lepsze są od niebieskiego jantzena/białego mundorfa?

Testował.

Wszystko jest lepsze od białego mundorfa jantzena (mkp). Niebieski jest specyficzny, gra grubym dźwiękiem, ale brakuje mu rozdzielczości...

Miflex nie jest idealny, bardzo długo się układa. Kondensator dla cierpliwych. Na pewno wg mnie lepszy od dwóch wymienionych.

Cena nie zabija, warto spróbować, ale trzeba się liczyć z dziwnym pływaniem dźwięku, przez pierwsze dni, potem już jest tylko coraz lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na wysokie też je dawać (trochę tanie jednak;)) czy iść w stronę np. Clarity Cap CSA? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
26 minut temu, boomaga napisał:

Testował.

Wszystko jest lepsze od białego mundorfa jantzena (mkp). Niebieski jest specyficzny, gra grubym dźwiękiem, ale brakuje mu rozdzielczości...

Miflex nie jest idealny, bardzo długo się układa. Kondensator dla cierpliwych. Na pewno wg mnie lepszy od dwóch wymienionych.

Cena nie zabija, warto spróbować, ale trzeba się liczyć z dziwnym pływaniem dźwięku, przez pierwsze dni, potem już jest tylko coraz lepiej.

Które dokładnie masz na myśli?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, cursor napisał:

Które dokładnie masz na myśli?

Pisałem o najbardziej popularnych, miflex mkp-13.

29 minut temu, EMiL napisał:

Na wysokie też je dawać (trochę tanie jednak;)) czy iść w stronę np. Clarity Cap CSA? 

Na wysokie sugerowałbym coś bardziej ambitnego. U mnie dobrze się sprawdziły -MUNDORF MCAP EVO SILVER GOLD OIL, wersja alu też jest niezła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do jakiego tweetera zastosowałeś te mundorfy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, EMiL napisał:

Do jakiego tweetera zastosowałeś te mundorfy?

Do tweetera jedwabnego. Do metalowych może być za ostro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 godziny temu, EMiL napisał:

CSA bardziej na średnicę. Chyba że lubisz ciemniejsze brzmienie, to polecam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Panowie, jakie macie wrażenia odnośnie Milflexa KPCU 01 w roli sprzedającego? Ja od niedawna testuje zamiast Mundorfa Supreme w hybrydzie klasa A. Mundorf grał ewidentnie ciemniej. Milflex gra bardziej otwartą górą, trochę dłużej wybrzmiewa, zero zamulania. Macie podobnie w swoich systemach ?

Ile ten kond się układa?

Edytowane przez Dawid Hare

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

przygarnę 1uF w przystępnej cenie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

1szt? Chodzi Ci o KPCU?

Edytowane przez Acoustic Lab

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi