Skocz do zawartości
IGNORED

Budżet 200 tys. pln - zakup wzmacniacza i kolumn


metanoia

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Po wielu latach oczekiwania przyszedł moment na gruntowny upgrade mojego sprzętu, który, mam nadzieję, pozwoli mi skupić się wyłącznie na muzyce przez kolejne lata.

Ale do rzeczy:

Pokój:

- 31m2, 5.0m (szerokość) x 6.20m (długość), ze skosem (skos opada przez całą długość pokoju z 3.7m na 1.7m ponad podłogę

- sprzęt będzie stał na tej węższej ścianie (5.0m) i pod wysokością 3.7m, zaś sofa - na drugim końcu pokoju (odsunięta 2m od tylnej ściany o wspomnianej wysokości 1.7m)

- 3 gniazdka w pokoju - Furutech FT-SWS® - są na osobnej fazie i kablu, bezpieczniki AHP

- zrobiony room-in-the-room (ściany i sufit ożebrowane profilami aluminiowymi w odpowiednio krótkich odległościach w celu zminimalizowania rezonansów płyt OSB (okrutnie ciężkie), wypełnione wełną akustyczną Isover, profile aluminiowe odizolowane od ścian gumą akustyczną; dom bliźniak, sąsiad za ścianą, więc izolacja akustyczna to był mus; nie zrobiła jej profesjonalna firma, ale z pomocą zdolnego człowieka i kilku telekonferencjach z ludźmi z Politechniki Warszawskiej (specjaliści od fizyki rozchodzenia się dźwięku), wiedzieliśmy jak to zrobić aby zminimalizować ryzyko mostków akustycznych i rezonansów płyt

- adaptację akustyczną zostawiam na sam koniec (po zakupie sprzętu)

 

Moja muzyka: rock (głównie progresywny), klasyczna, akustyczna, wokale i bardzo niewiele jazzu

 

Moje oczekiwania:

- synergiczne zestawienie wzmacniacza i kolumn (w którym wzmacniacz "wyciągnie" znaczną część potencjału kolumn i vice versa)

- naturalna barwa, równe granie w całym paśmie, nasycona średnica, świetna mikrodynamika i różnicowanie odcieni dynamicznych, głęboka trójwymiarowa scena, a przede wszystkim emocje

- price/value jak najlepsze

 

Budżet:

- 200 tys. pln (na kolumny i wzmacniacz - dzielony lub integra), z zakupem źródła się wstrzymuję, bo jeszcze nie wiem w jakim pójść kierunku, listwa/sieciówki/kable na końcu (będzie osobny budżet), wykorzystam na razie okablowanie jakie mam i stopniowo wypożyczał kable i śledził zmiany; ten etap pewnie zajmie mi najwięcej czasu

- stawiam na tranzystor; oczywiście, przy np. Magico S3 czy Ktemach trudno o równorzędnego "dzielonego" partnera (w moim budżecie), więc przy pewnych zestawieniach integra może być jedyną opcją (tylko musi być równej klasy partnerem, nie idę na żadne kompromisy)

- wiadomo, że integra to oszczędność sieciówki i pary kabli co tutaj oznacza oszczędność c-ca 35k pln (potencjalny zastrzyk na lepszą integrę)

 

Wstępna selekcja:

- w ostatnich miesiącach zbierałem z różnych źródeł opinie użytkowników, miałem też pierwsze odsłuchy niektórych poniższych zestawień

- na tej podstawie sporządziłem short listę wzmacniaczy i kolumn oraz kilka pierwszych zestawień do finalnych odsłuchów:

 

Wzmacniacze:

1) Accuphase: pre C-2420 + końcówka A-70

2) Burmester: pre 088 + końcówka 911MK3

3) Vitus SIA-025 (echch, szkoda, że SS-101 kosztują 34k eur, bo raczej nie znajdę do niego równej klasy kolumn za resztę budżetu)

4) Mark Levinson: pre-326S + końcówka (kilka do wyboru)

5) MBL: pre 5011 + końcówka 9007

6) DartZeel CTH-8550

7) Pass: XS300 (class A), XA200.8 (class A), X600.8 (class AB), INT-250 (class AB)

 

Kolumny:

a) Magico S3 mkII

b) Harbeth M40.2

c) Raidho D1.1 lub D2.1

d) Kaiser Acoustics KAWERO! Chiara

e) Rockport Atria

f) Trenner & Friedl Isis

g) Focal Scala V2 Utopia / Sopra no 3

h) Wilson Audio Sophia III / Sabrina / Yvette

i) Franco Serblin Ktema

j) Hansen Audio Prince V2

k) Dynaudio Confidence C4 Platinum / C2 Platinum

l) Wilson Benesch A.C.T./ Chimera / Endeavour

m) JBL Everest K2 9900

n) Tannoy Westminster Royal SE

 

Pierwsze zestawienia jakie planuję odsłuchać: 1b, 1k, 3a, 3e, 3h, 4m, 6h

 

Szkoda że: pełny zestaw Reimyo + T&F Isis przekraczają mój budżet, bo ten dźwięk to było COŚ!

 

Szanse: śledzę też plany wprowadzania nowych modeli i możliwość kupienia wycofywanych modeli po atrakcyjnych cenach od dystrybutora

 

Prośba do Was:

- na bazie Waszych doświadczeń, proszę zaproponujcie zestawienia do odsłuchów (oprócz tych siedmiu powyżej)

- dajcie znać jak długo je wygrzewaliście oraz jakie kable warto do nich wypożyczyć

- przy których kolumnach dźwięk może mi się nie zmieścić w pokoju (pewnie i tak je wypożyczę, aby być 100% pewien, ale wtedy będę podwójnie czujny)

- jakie lampowe pre- warto przetestować zamiast firmowych (np. Ayon zamiast Accuphase C-2420)?

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

 

P.S. jestem raczej "pasywnym" forumowiczem na Audiostereo.pl, w tym sensie, że tylko czytam, ale obiecuję, że jak wybiorę swój zestaw i trochę z nim poobcuję to podzielę się wrażeniami :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Po wielu latach oczekiwania przyszedł moment na gruntowny upgrade mojego sprzętu, który, mam nadzieję, pozwoli mi skupić się wyłącznie na muzyce przez kolejne lata.

Ale do rzeczy:

Pokój:

- 31m2, 5.0m (szerokość) x 6.20m (długość), ze skosem (skos opada przez całą długość pokoju z 3.7m na 1.7m ponad podłogę

- sprzęt będzie stał na tej węższej ścianie (5.0m) i pod wysokością 3.7m, zaś sofa - na drugim końcu pokoju (odsunięta 2m od tylnej ściany o wspomnianej wysokości 1.7m)

- 3 gniazdka w pokoju - Furutech FT-SWS® - są na osobnej fazie i kablu, bezpieczniki AHP

- zrobiony room-in-the-room (ściany i sufit ożebrowane profilami aluminiowymi w odpowiednio krótkich odległościach w celu zminimalizowania rezonansów płyt OSB (okrutnie ciężkie), wypełnione wełną akustyczną Isover, profile aluminiowe odizolowane od ścian gumą akustyczną; dom bliźniak, sąsiad za ścianą, więc izolacja akustyczna to był mus; nie zrobiła jej profesjonalna firma, ale z pomocą zdolnego człowieka i kilku telekonferencjach z ludźmi z Politechniki Warszawskiej (specjaliści od fizyki rozchodzenia się dźwięku), wiedzieliśmy jak to zrobić aby zminimalizować ryzyko mostków akustycznych i rezonansów płyt

- adaptację akustyczną zostawiam na sam koniec (po zakupie sprzętu)

 

Moja muzyka: rock (głównie progresywny), klasyczna, akustyczna, wokale i bardzo niewiele jazzu

 

Moje oczekiwania:

- synergiczne zestawienie wzmacniacza i kolumn (w którym wzmacniacz "wyciągnie" znaczną część potencjału kolumn i vice versa)

- naturalna barwa, równe granie w całym paśmie, nasycona średnica, świetna mikrodynamika i różnicowanie odcieni dynamicznych, głęboka trójwymiarowa scena, a przede wszystkim emocje

- price/value jak najlepsze

 

Budżet:

- 200 tys. pln (na kolumny i wzmacniacz - dzielony lub integra), z zakupem źródła się wstrzymuję, bo jeszcze nie wiem w jakim pójść kierunku, listwa/sieciówki/kable na końcu (będzie osobny budżet), wykorzystam na razie okablowanie jakie mam i stopniowo wypożyczał kable i śledził zmiany; ten etap pewnie zajmie mi najwięcej czasu

- stawiam na tranzystor; oczywiście, przy np. Magico S3 czy Ktemach trudno o równorzędnego "dzielonego" partnera (w moim budżecie), więc przy pewnych zestawieniach integra może być jedyną opcją (tylko musi być równej klasy partnerem, nie idę na żadne kompromisy)

- wiadomo, że integra to oszczędność sieciówki i pary kabli co tutaj oznacza oszczędność c-ca 35k pln (potencjalny zastrzyk na lepszą integrę)

 

Wstępna selekcja:

- w ostatnich miesiącach zbierałem z różnych źródeł opinie użytkowników, miałem też pierwsze odsłuchy niektórych poniższych zestawień

- na tej podstawie sporządziłem short listę wzmacniaczy i kolumn oraz kilka pierwszych zestawień do finalnych odsłuchów:

 

Wzmacniacze:

1) Accuphase: pre C-2420 + końcówka A-70

2) Burmester: pre 088 + końcówka 911MK3

3) Vitus SIA-025 (echch, szkoda, że SS-101 kosztują 34k eur, bo raczej nie znajdę do niego równej klasy kolumn za resztę budżetu)

4) Mark Levinson: pre-326S + końcówka (kilka do wyboru)

5) MBL: pre 5011 + końcówka 9007

6) DartZeel CTH-8550

7) Pass: XS300 (class A), XA200.8 (class A), X600.8 (class AB), INT-250 (class AB)

 

Kolumny:

a) Magico S3 mkII

b) Harbeth M40.2

c) Raidho D1.1 lub D2.1

d) Kaiser Acoustics KAWERO! Chiara

e) Rockport Atria

f) Trenner & Friedl Isis

g) Focal Scala V2 Utopia / Sopra no 3

h) Wilson Audio Sophia III / Sabrina / Yvette

i) Franco Serblin Ktema

j) Hansen Audio Prince V2

k) Dynaudio Confidence C4 Platinum / C2 Platinum

l) Wilson Benesch A.C.T./ Chimera / Endeavour

m) JBL Everest K2 9900

n) Tannoy Westminster Royal SE

 

Pierwsze zestawienia jakie planuję odsłuchać: 1b, 1k, 3a, 3e, 3h, 4m, 6h

 

Szkoda że: pełny zestaw Reimyo + T&F Isis przekraczają mój budżet, bo ten dźwięk to było COŚ!

 

Szanse: śledzę też plany wprowadzania nowych modeli i możliwość kupienia wycofywanych modeli po atrakcyjnych cenach od dystrybutora

 

Prośba do Was:

- na bazie Waszych doświadczeń, proszę zaproponujcie zestawienia do odsłuchów (oprócz tych siedmiu powyżej)

- dajcie znać jak długo je wygrzewaliście oraz jakie kable warto do nich wypożyczyć

- przy których kolumnach dźwięk może mi się nie zmieścić w pokoju (pewnie i tak je wypożyczę, aby być 100% pewien, ale wtedy będę podwójnie czujny)

- jakie lampowe pre- warto przetestować zamiast firmowych (np. Ayon zamiast Accuphase C-2420)?

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

 

P.S. jestem raczej "pasywnym" forumowiczem na Audiostereo.pl, w tym sensie, że tylko czytam, ale obiecuję, że jak wybiorę swój zestaw i trochę z nim poobcuję to podzielę się wrażeniami :-)

 

Hej z twojej listy jest kilka łatwych przesłuchań ;)

Accu Dynaudio jeden dystrybutor specyficzny dźwięk do własnego osodu,

 

Accu Harbeth niższy model ze względu na pomieszczenie u mnie 17m2 czyli super hl5 plus kocowka a-47 bardzo fajnie,to samo z tennerami ale tez odpowiednio mniejsze Pharoah,

Co jeszcze u mnie octave i Dynaudio ale to już lampka ale moim zdaniem warto wspomnieć, re290 zagrała z c1, s25, le 1.3 i c2 (wszystko s sbb) czyli wyższe modele z większymi kolumnami, źródła Ayon Cec i reimyo czyli jest w czym wybierać, końcówka reimyo Jes cieplejsza tak jak Accu

 

Wiec wyższe model z większa mocą dopasujesz do pomieszczenia ,

Dużej zabawy i udanych poszukiwań życzę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej akustyka interesuje, możesz wrzucić jakieś zdjęcia pomieszczenia i rysunek z wymiarami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wzmacniacza... Vitusa skonfrontowałbym z Gryphonem Diablo. Magico S3 mk2 może być za małym głośnikiem na to pomieszczenie. Z innych głośników poszukałbym Marten, a odpuścił Raidho

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metanoia,

Na liście do odsłuchu umieściłeś urządzenia o skrajnie różnych właściwościach brzmieniowych. Świadczy to o tym, że zupełnie nie jesteś zorientowany w tematyce audio i nie wiesz jak charakter brzmienia konkretnych urządzeń przekłada się na twoje oczekiwania co do brzmienia. W takim razie dlaczego założyłeś, że chcesz wydać kwotę 200000-zł ? To nie ma sensu, skoro nie wiesz czego chcesz !!! Być może skoro jesteś początkującym audiofilem to całkowicie wystarczy kwota 10000-20000 zł ? Wcale nie żartuję …. Jeżeli oczekujesz faktycznej pomocy to napisz konkretnie czego i gdzie słuchałeś, w jakich warunkach, jakie aspekty brzmienia się podobały, a jakie , na przykładzie konkretnych utworów.

 

TUX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kase i chce zeby gralo, tak sie chyba nie da, najpierw osluchanie, wyrobienie odp. gustu, a potem inwestowanie.

Napisz co mamsz teraz i co chcesz poprawic. Bedzie wiarygodniej. Bo tak jak jest teraz to brzmi jak nakretka na kolejne wpisy, ktorych juz bylo multum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak kupujecie samochód, a macie pieniądze to też zaczynacie od Fiata, czy czytacie opinie, rozmawiacie i zastanawiacie się czy kupić merca czy bmke. Bo ja to drugie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW/Merc jest generalnie zawsze i dla kazdego lepszy(podoba sie bardziej) od Fiata, podczas gdy sprzet za 200t moze sie podobac duzo mniej(i czesto tak jest) niz ten za powiedzmy 20/40t. Zupelnie inne uwarunkowania i zaleznosci.

Co do walenia obuchom, nikt tego nie robi, tylko proponuje bardziej racjonalne podejscie do tematu. Chcemy tez uniknac dyskucji o niczym, ktore czesto mialy tutaj miejsce. Dyskusji tylko po to, zeby wygenerowac jakis ruch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stać Cie to sobie zmieniasz, kupisz, sprzedaż itd. Przecież chłopak wyraźnie napisał, że słuchał i swoje zdanie jakieś ma, ale chce się tu jeszcze poradzić, może czegoś nowego dowiedzieć czego wcześniej nie rozważał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chce uzyskac jakas rade na tym poziomie cenowym od ludzi majacych doswiadczenie powinien podejsc do tematu w troche inny sposob. Inaczej raczej nikt mu nic sensownego nie doradzi. No chyba, ze chodzi o ruch(jakos my gadamy a jego nie ma:).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Forum jest dziwny zwyczaj przytaczania analogii do samochodów. Takie analogie są błędne bo to zupełnie inne światy i świadczą o nie zrozumieniu tematu. Zobaczymy czy autor coś więcej napisze, bo bez konkretów dalsza dyskusja jest jałowa i zaraz zamieni się na słowną napierdzielankę. Mam nadzieję, że autor będzie kontynuować wątek i zamieści wrażenia z kolejnych odsłuchów :-)

TUX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Forum jest dziwny zwyczaj przytaczania analogii do samochodów. Takie analogie są błędne bo to zupełnie inne światy i świadczą o nie Mam nadzieję, że autor będzie kontynuować wątek i zamieści wrażenia z kolejnych odsłuchów :-)

TUX

Racja, też na to czekam, bo wątek jest b. ciekawy, tym bardziej, że jak wszystko dobrze pójdzie to na początku roku też planuje duże zmiany jeżeli chodzi o audio, a budżet powinien być troszkę mniejszy ale pokaźny:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecie to podpucha. Żaden normalny człowiek nie prosi o porady w internecie, na co ma wydać 200 k. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecie to podpucha. Żaden normalny człowiek nie prosi o porady w internecie, na co ma wydać 200 k. ;)

 

Może wygrał w lotto ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecie to podpucha. Żaden normalny człowiek nie prosi o porady w internecie, na co ma wydać 200 k. ;)

Jaka podpucha Panie, idzie jesień to dystrybutorom się nudzi. Co rok pojawiają się identyczni kupujący "duchy" z 5 wpisami na koncie i rejestracją z ostatniego tygodnia. Oczywiście od razu wiedzą gdzie zadać konkretne pytanie i sypią zestawami jak z rękawa. Po kilku tygodniach rzekomych porównań objawienie i ogłoszenie "niespodziewanego" zwycięzcy. Broń Bóg żadna mała marka nie ma szans to musi być hit sklepowy z metką znaczy wysoką marżą! Zapytani o zdjęcie obecnego systemu nabierają wody w usta lub wklejają foto z chińskiego serwera.

Radzę zacząć konkretnie np. Nazywam się Jan i pracuję w audiosystemie, najlepszy zestaw to ten, który mamy w sklepie czyli Burmester + Magico albo MBL + Harbeth. Będzie krótko i na temat.

Do tego najlepsze kabelki Tary Labs lub VDH, stoliczki Pagode i klient jest finite elemente.

W nawiązaniu do najlepszości zamieszczam link do oferty:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kwestie izolacji akustycznej sa juz ogarniete nie widze sensu czekania z prawidlowa adaptacja akustyczna, co to za pomysl "strojenia" akustyki pod sprzet. Czyli robimy odsluchy w kosciele, w metnym obrazie wydajemy cala forse, a pozniej kombinujemy jak cos ulepszyc z akustyka?;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że zbiorczo odniosę się do niektórych wpisów. Na liście umieściłem urządzenia, których pominięcie do odsłuchów, wg mnie, w tym przedziale cenowym, byłoby czymś więcej niż niedopatrzeniem. @TUX - wiem czego chcę, bo opisałem to w swoich preferencjach dźwiękowych. Nie jestem tak doświadczony w odsłuchach na tym poziomie jakościowym jak niektórzy koledzy na tym forum, znam brzmienie w bardziej lub mniej komfortowych warunkach np. A-45 z Harbeth 30.1, Rockportów z MC-601, najwyższego dzielonego Levinsona z JBL Everest K2, Reimyo z Isis.

 

Ale ... mam budżet na sprzęt audio, o którym nawet nie marzyłem, bo byłem pewien, że w najlepszym wypadku będę mógł je słuchać do końca życia na AVS lub sporadycznie u dystrybutora. Nie zadaję sobie pytań dlaczego posiadając od wielu lat sprzęt za 30k pln, nie przechodzę na zestaw za ok. 80k pln by się osłuchiwać, wyłapywać czego mi w dźwięku brakuje i za kilka lat sprzedać go i zmierzyć się z wyższą półką. Ja chcę słuchać muzyki na poziomie, na który mnie aktualnie stać. Mam taki budżet i w nim szukam rozwiązań, które będą moją nirwaną przez kolejne lata. To tak jakby po wynajmowaniu mieszkania (mając kasę na dom) na wszelki wypadek kupić mieszkanie w bloku aby oswajać się z warunkami bycia na swoim, zanim kupię dom, o którym zawsze marzyłem.

 

Części kolumn i wzmacniaczy z powyższej listy dotychczas nie słyszałem. Czytałem o ich brzmieniu z różnych źródeł, ale tylko z niektórymi urządzeniami towarzyszącymi. W związku z tym tak bardzo mi zależy na opinii osób, które miały możliwość ich odsłuchiwania w komfortowych warunkach, o komentarz, których aspektów brzmienia (które opisałem na początku), nie doświadczę (podając konfigurację i warunki w jakich był odsłuch: powierzchnia pokoju, adaptacja akustyczna, etc.). Ale ... są zestawy, które na forumach amerykańskich czy europejskich uchodzą za niezwykle udane, wręcz synergiczne, np. Magico i Vitus. Ja takich szukam i tego dotyczy ten wątek. Nie spotkałem o tej parze negatywnych opinii. Dlatego m.in. to zestawienie znajdzie się na mojej short liście do odsłuchów. Podobnie rzecz się ma z Accuphase i Harbeth, z tym, że zamiast wspomnianego M30.1 chcę odsłuchać u siebie M40.2 by sprawdzić czy bas (głównie) nie będzie za duży na mój metraż i kubaturę pokoju (bardzo mi się podobały Harbeth 30.1 z Accuphase, ale z M40.2 na pewno można więcej z głębią sceny i basem). Tu również nie spotkałem się z negatywnymi opiniami o tym mariażu i dlatego chcę również przetestować A70 i M40.2.

 

Wracając do mojej prośby.... jeśli przykładowo posiadaliście jakiś czas Burmestera 911mkII i mieliście okazję słuchać go w różnych konfiguracjach, z różnymi kolumnami - będę wdzięczny za opinię, która konfiguracja jest zbliżona do moich preferencji dźwiękowych (wraz z info o sprzęcie towarzyszącym i pomieszczeniu odsłuchowym). Osoby nie mające doświadczenia w odsłuchach modeli z wymienionych list proszę o powstrzymanie się od komentarzy. Na odsłuchy chciałbym wybrać max 10 zestawień, planuję je na najbliższe 6-8 miesięcy. Być może C-2420, A70 i M40.2 to będzie dźwięk, który najmocniej pokocham i z którym zostanę na dłużej, a być może inne zestawienie, o zupełnie innym brzmieniu, ale równie wciągającym, o którym nawet wcześniej nie czytałem. Po tym okresie dokonam wyboru. Zresztą np. na takie Magico S3 mkII i tak muszę czekać do Q1 2017.

 

P.S.1 Odpisuję z reguły wieczorami, brak czasu w dzień

P.S.2 Przecież na tym forum (w tej konkretnej zakładce) rozmawiamy o HI-END. Dla mnie Hi-End (i myślę, że nie tylko dla mnie), to jest TEN poziom cenowy, a nie dyskusje o zestawach za 50 czy 70k pln. Nie rozumiem dlaczego jest tak mało (w tym wątku) merytorycznych komentarzy, a zdecydowanie więcej emocjonalnych uzewnętrznień. Przecież to forum uchodzi za najbardziej opiniotwórcze w tym kraju (przynajmniej ja tak uważam).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.2

Merytorycznie mozna sie uzewnetniac, jak sie ma o czyms pojecie, a od wielu lat odchodzi to do lamusa.

Kolejna sprawa to podobnie jak Ty, czesc osob z pojeciem merytorycznym stala sie pasywna z ta roznica, ze Ty z zalozenia a oni z wyboru.

Zauwazalnym problemem jest rowniez zazdrosc, ktora z tym watkien bedzie isc w parze. Trzeba sobie zdac sprawe, ze pula jaka dysponujesz jest nieosiagalna dla 99% formuowiczow (lacznie ze mna).

Tak, to forum jest opiniotworcze posrod pewnej grupy zaufanej i zasluzonej.

 

To wszystko sprowadza sie do mieszanych uczuc, bo z jednej strony beda Ci doradzac pseudogooglarze, a osoby majace pojecie zamilkna ze wzgledu na oczywisty nieosiagany przedzial cenowy.

To nie jest poprostu normalne, aby poza zyciem domowym angazowac "TAK" luzne srodki w audio;)

Szczerze kibicuje i ciesze sie , ze stac mnie na mniej... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby nie mające doświadczenia w odsłuchach modeli z wymienionych list proszę o powstrzymanie się od komentarzy

 

Bardzo interesujący wpis.

Pech jednak polega na tym, że osoby posiadające doświadczenia z odsłuchami modeli z listy, niekoniecznie muszą orientować się w rozsądnej czy umownie poprawnej klasyfikacji przyczynowo-skutkowych wrażeń, do tego mogą w ogóle być na ogólnie przeciętnym poziomie percepcji wszelkich zjawisk w hi end.

 

Takie opinie wprowadzą niechybnie w błąd czytelników, a przecież to poczytne forum, opiniotwórcze...

 

 

Wydaje się że ktoś tu usiłuje działać wbrew szeroko rozumianemu dobru wspólnemu wszystkich użytkowników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jimmi za ten post. Szczególnie przedostatnie zdanie od początku miałem z tyłu głowy, ale nie chciałem go artykułować i dolewać oliwy do ognia, bo wiem jak czasem się postrzega osoby z takim budżetem. Postaram się w miarę swoich sił aby ten wątek był "fact-based / no emotions" i wciągnął do dyskusji wiele wartościowych głosów, w tym tych, które z jakichś powodów w ostatnich latach zamilkły...

 

tak na marginesie - brakuje mi na tym forum takich homogenicznych wątków (helicopter view)... wiele jest dyskusji o detalach, podstawkach głośnikowych czy audiofilskich bezpiecznikach, ale mniej o tzw. podejściu totalnym (np. mam pewien budżet i chcę posłuchać kilku szkół brzmienia, przy założeniu, że komponenty w poszczególnych zestawieniach pasują do siebie jak puzzle)... myślę, że wiele osób może takich zestawień szukać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Postaram się w miarę swoich sił aby ten wątek był "fact-based / no emotions" i wciągnął do dyskusji wiele wartościowych głosów, w tym tych, które z jakichś powodów w ostatnich latach zamilkły...

 

"które z jakichś powodów w ostatnich latach zamilkły" -..to chyba już wiadomo o co chodzi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I sie widze jednak kreci. A autor nadal nie napisal na czym slucha na codzien. Pojawila sie tez ciekawa opinia, ze doradzac nie powinni ci, ktorzy sluchaja. Nie wazne co sie pisze, wazne, ze sie pisze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Hi-End (i myślę, że nie tylko dla mnie), to jest TEN poziom cenowy, a nie dyskusje o zestawach za 50 czy 70k pln.

Czytając takie słowa można przekornie napisać...

Jak chcesz mieć prawdziwy Hi-End to budżet zwiększ 10 razy. Za 200 tyś PLN to możesz sobie zakupić parę przewodów głośnikowych a nie kolumny i wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

Czytając takie słowa można przekornie napisać...

Jak chcesz mieć prawdziwy Hi-End to budżet zwiększ 10 razy. Za 200 tyś PLN to możesz sobie zakupić parę przewodów głośnikowych a nie kolumny i wzmacniacz.

Przy takim podejściu może sobie zestawić jak chce ...to bez znaczenia ...ważne ile zapłaci .

Że Wam chce się pisać...na wkrętkę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.