Skocz do zawartości
IGNORED

Budżet 200 tys. pln - zakup wzmacniacza i kolumn


metanoia

Rekomendowane odpowiedzi

Metanoia,

Na ten moment mam dla Ciebie jedna rade. Wypozycz jakis sprzet i szczegolowo opisz swoje wrazenia. Od tego momentu bedzie mozna zaczac dyskusje. I wklej zdjecie z odsluchow w domu. Bo niestety na forum jest duzo fantastow ktorzy duzo pisza a nigdy swoich odsluchow nie dokumentuja lub dokumentuja zdjeciami wycietymi z ebay. Krotko mowiac przejdz od slow do czynow. Mam tez druga rade -formalna. Zablokuj w tym watku 747 bo swoimi bredniami robi smietnik z watku ktory moze ciekawie sie rozwinac. Powodzenia.

TUX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wklej zdjecie z odsluchow w domu. Bo niestety na forum jest duzo fantastow ktorzy duzo pisza a nigdy swoich odsluchow nie dokumentuja lub dokumentuja zdjeciami wycietymi z ebay.

Tu się nie zgodzę, jak wielu jest chętnych na forum do zaproszenia do siebie złodzieja, posiadających sprzęt za 200 k i więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ci którzy nie mają takiej kasy na sprzęt będą pisać różne bzdury, bo tak na prawdę, to nie mają nic do powiedzenia w tym temacie - wiedzą tyle ile przeczytają gdzieś w necie.

 

Osobiście popieram takie podejście - jeżeli ktoś ma kasę i chce ją wydać na sprzęt, to warto sporządzić listę docelową, posłuchać, wybrać i kupić. Te wszystkie dyrdymały, że trzeba kupować, sprzedawać i kupować itd., to kompletny bezsens. To podejście ludzi, którzy nie mają kasy i kupią coś, potem pojawi się jakaś większa kasa i trzeba sprzedać ten wcześniejszy zakup, dołożyć i kupić coś nowego. Kiedyś też tak robiłem i cały czas byłem niezadowolony. W końcu wydałem większą kasę i jestem już od kilku lat zadowolony i koncentruję się na muzyce, a nie przerzucaniu sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdjęcie sprzętu w pokoju może złodzieja naprowadzić? Zwłaszcza jeśli widać sam sprzęt? A nie widok za oknem itepe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez poznania akustyki, możliwości rozmieszczenia kolumn w pokoju to ten wątek to fantastyka. W opisie widzę 30m2, skosy. Niestety to w brew pozorom bardzo niewiele, żeby było sens pchać tam hiend za 200k. Czestokroć pełnopasmowe kolumny już do 20k zwyczajnie nie zmieszczą sie tam dzwiękiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdjęcie sprzętu w pokoju może złodzieja naprowadzić?

Łatwo znaleźć, trzeba jedynie być pewnym, że to tam na prawdę jest...

Ku przestrodze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda. Na tym poziomie cenowym żadnych zdjęć sprzętu.

 

Do ilu można wstawiać zdjęcia?

 

9ca24f8f4d9be8aa9e87fd3f21f87968.jpg

 

To się mieści w 200 tys. zł.?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest sprawa tego forumowicza, że zdecydował się opublikować to zdjęcie. Jego ew. ryzyko. Sprzęt w zgrubnej ocenie za ok. 500k pln. Każdy indywidualnie podejmuje decyzję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj dokładnie wątek. Jest o tym mowa. Poza tym dyskusja o moim obecnym sprzęcie (lub to jakie aspekty brzmienia chciałbym w nim zmienić) nic nie wnosi do tego tematu. Rozmawiamy o ok. 10 krotnej różnicy w cenie (pełnego zestawu z okablowaniem i akcesoriami towarzyszącymi).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Pełna zgoda. Na tym poziomie cenowym żadnych zdjęć sprzętu.

Widzisz ..bez uwiarygodnienia się cieżko będzie liczyć na pomoc kolegów audiofili...

Było tu kilku podobnych do Ciebie , co nawet zapraszali do siebie ...tylko jak przyszło do realizacji to " rozpłynęli się we mgle";))

A idąc Twoim tokiem rozumowania co do publikowania zdjęć to ludzie tutaj zamieszczali i zamieszczają zdjęcia pokoi za milion i więcej ..dobrym przykładem jest Umka.

Samochodem za 200 tys. teź nie wolno wyjeżdżać na ulicę , bo ktoś zobaczy ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek jest jak dzień świstaka. Panie Lukasiq metanoia zacznij Pan od zdjęć audio systemu. Bez tego nikt nie pomoże. Obiecujemy, że nikt Pańskiego hajenda nie ruszy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W różny sposób można się dowartościować.

Czasem wystarczą wirtualne zakupy na 200tyś zł... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie nie przeczytałeś wątku. Mój obecny sprzęt nie kosztuje 20k pln.

 

Szymon1: w czym pomoże Ci zdjęcie mojego sprzętu? Spowoduje, że podzielisz się wrażeniami odsłuchu np.dzielonego Burka czy dzielonego MBL'a z kilkoma z 14-tu kolumn, które wymieniłem? Najlepiej kilkutygodniowego odsłuchu, na dobrze wygrzanym sprzęcie... Koniecznie chcę posłuchać tej amplifikacji, ale na tą chwilę nie wiem, które kolumny mam przypisać Burkowi na mojej finalnej liście do odsłuchów. Powiesz mi, w którym zestawieniu dźwięk ma świetną mikrodynamikę, rozdzielczość i piękną, naturalną średnicę? Bo o to pytam na początku wątku. Czy równo gra aż po same skraje pasma czy wycofuje jakieś podzakresy? Jak jest budowana na nich scena? W których zestawieniach dźwięk jest bardziej selektywny niż rozdzielczy i vice versa? Dominuje pierwszy plan z dyskretnie wycofanymi dalszymi planami czy jest to scena jak stepy akermańskie? W których zestawieniach kolumny Ci zniknęły i pojawiła się holografia i miałeś wrażenie, że jesteś w centrum wydarzeń, a noga nie przestawała Ci chodzić z wrażenia?

 

Na takie informacje czekam od samego początku wątku, bo chcę zbudować listę 10 zestawień w cenie ok. 300-350k pln (w tym 200k budżet na wzmacniacz i kolumny). 10 różnych (czasem podobnych) szkół brzmienia. Będę miał 6-8 miesięcy na intensywne odsłuchy i decyzję, ale skupię się na 10 zestawieniach, a nie na 98 (kombinacji 7 wzmacniaczy i 14 kolumn), Czternastu kolumn dla Burka nie będę dźwigał do domu, bo mój kręgosłup tego nie wytrzyma. Po to jest m.in. to forum aby takie osoby jak Ty pomogły takim osobom jak ja w tego typu wyborach i zbudowaniu finalnej listy do odsłuchów.

 

Na razie mam 2 pewniaki do mojej listy (Magico/Vitus oraz Accuphase/Harbeth40.2). Brakuje mi jeszcze ośmiu. Ktoś mi pomoże, czy dalej będzie tu dominować jałowa dyskusja o niczym? Od samego początku wątku nie doczekałem się ani jednej wartościowej, precyzyjnej odpowiedzi na zadane 4 pytania. Czy są tu osoby, które mogą wnieść wartościowy input? Bo nie piszę się na dalszą taką dyskusję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magico S3 mkII ???

póki co nie ma takich kolumn a jak już będą to cena w stosunku do S3 urośnie o ok. 30 % (tak było w przypadku S1 i S5),

czyli będą kosztować jakieś 165.000 PLN więc na ten wzmacniacz już raczej nie starczy ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się właśnie obawiam, bo wstępnie założyłem cenę obecnych trójek. Poczekamy, zobaczymy. Jeśli tak się wydarzy, to trudno, wypadną z mojej listy. Na tym m.in. polega ta selekcja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- adaptację akustyczną zostawiam na sam koniec (po zakupie sprzętu)

 

Ja radziłbym zrobić ją na początku ... na "neutral", a nie pod określony sprzęt (jeśli to miałeś na celu).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey metanoia - nie lepiej po prostu pojeżdzić tu i tam i posłuchać sprzętu? Przecież jak wpadniesz do kogoś kto poważnie się zajmuje hi-endowym handlem, to ci na pewno pomoże w wyborze, tak? A tak, to tylko takie bicie piany. Wpadłbyś do kilku forumowych hi-endowców, którzy mają możliwości i sytuacja ci się momentalnie wyklaruje, i jeszcze dyskant będzie...?

No chyba, że mieszkasz gdzieś w Mandżurii, albo i dalej - wtedy rozumiem, że nie ma jak i trzeba łyknąć trochę teorii na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chicago - dzięki za post, dobry pomysł. Mieszkam trochę bliżej :-) Tylko zastanawiam się w jakim celu została stworzona zakładka HI-END na tym forum? Bo to pytanie jest fundamentalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to, byś zapytał, że mam to i to, a chciałbym lepiej bez zwiększania budżetu.

 

Albo słuchałem tego i tego, nie przekonało mnie, czy można lepiej w tym budżecie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

...a może w ten sposób ....przynajmniej wiarygodnie to zabrzmi ;-)

''chcę kupić sprzęt za 200k jak wyżej , tylko kasy brak....kto pożyczy? ''

Troche malo przeznaczyles na to granie .Dorzuc jeszcze ze 400tys pln.Inaczej nie zagra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jestes z okolic Wawy to mozesz wpasc do klubu, moze nawet troche mniej wydasz, a moze i wiecej, opcji kilka. Pokaz, ze trole sie myla, a Ty i twoj budzet jestescie naprawde:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WLM - w świetle tego co dotychczas napisałem nie potrafię Ci odpowiedzieć na postawiony jeden z celów zakładki HI-END "Mam to i to, a chciałbym lepiej bez zwiększania budżetu" ....

 

jeśli chodzi o drugi punkt: tak, przemawia do mnie dźwięk AccuA45 i Harbeth 30.1, wiem, że można więcej i dlatego na mojej short liście jest C-2420, A70, i Harbeth 40.2. Przemawia do mnie dźwięk Reimyo, ale mnie na niego nie stać (mówię o pełnym zestawie z Isisami). Szukam kolejnych szkół brzmienia i chce zamknąć swoją listę zestawień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ffab45c023da78a114853a0308202701.jpg

 

Warto by się pochylić także nad tymi głośnikami. Kolega piano bodajże je testował.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Hi-End (i myślę, że nie tylko dla mnie), to jest TEN poziom cenowy, a nie dyskusje o zestawach za 50 czy 70k pln.

A dla mnie Hi-End niewiele ma wspolnego z jakims zalozonym poziomem cenowym, lecz wylacznie z poziomem brzmieniowym, a cena sprzetu i poziom brzmieniowy czesto nie ida w parze. Niepowazne zatem jest stwierdzenie: " to jest TEN poziom cenowy, a nie dyskusje o zestawach za 50 czy 70k pln." Po takim stwierdzeniu sadze, ze pewnie nie slyszales jeszcze wysokiej jakosci dzwieku (nazwijmy go Hi-Endowym) z zestawow sporo tanszych niz owe 50 czy 70k pln i dlatego blednie sadzisz, ze taki dzwiek mozna uzyskac tylko z zestawu od jakiejs wyimaiginowanej, kosmicznej kwoty wzwyz - nic bardziej blednego. Czy nie lepiej spozytkowac inaczej, pozyteczniej te pieniadze i jednoczesnie miec dzwiek wysokiej jakosci ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze pewnie nie slyszales jeszcze wysokiej jakosci dzwieku (nazwijmy go Hi-Endowym) z zestawow sporo tanszych niz owe 50 czy 70k pln i dlatego blednie sadzisz, ze taki dzwiek mozna uzyskac tylko z zestawu od jakiejs wyimaiginowanej, kosmicznej kwoty wzwyz - nic bardziej blednego.

Fizyki nie da się przeskoczyć im wyżej tym lepiej, choć jak każdy wie mocno nieliniowo..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

A dla mnie Hi-End niewiele ma wspolnego z jakims zalozonym poziomem cenowym, lecz wylacznie z poziomem brzmieniowym, a cena sprzetu i poziom brzmieniowy czesto nie ida w parze. Niepowazne zatem jest stwierdzenie: " to jest TEN poziom cenowy, a nie dyskusje o zestawach za 50 czy 70k pln." Po takim stwierdzeniu sadze, ze pewnie nie slyszales jeszcze wysokiej jakosci dzwieku (nazwijmy go Hi-Endowym) z zestawow sporo tanszych niz owe 50 czy 70k pln i dlatego blednie sadzisz, ze taki dzwiek mozna uzyskac tylko z zestawu od jakiejs wyimaiginowanej, kosmicznej kwoty wzwyz - nic bardziej blednego. Czy nie lepiej spozytkowac inaczej, pozyteczniej te pieniadze i jednoczesnie miec dzwiek wysokiej jakosci ?

 

Może pomylił kolega Metanoia jakość grania z "poklaskiem"... Ale myślę, że raczej nie i czekam na propozycje od hiendowych tuzów tego forum...

Narazie propozycji prawie wcale "A tyle zestawów słyszeli na swojej sprzętofilskiej drodze" ...Tak wszędzie się z tym obnoszą a propozycje dla kolegi gdzie, pytam gdzie?

Kasa do wydania i nie ma gdzie wydać...bo zazdrosny naród najchętniej nogę by podłożył....jakie to narodowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 15

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.