Skocz do zawartości
IGNORED

Budżet 200 tys. pln - zakup wzmacniacza i kolumn


metanoia

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli odniosłeś się do czegoś czego nie było i nie ma.

Może lepiej zacznij pisać samodzielnie a nie jako przyd*&%as Supremo.

 

po raz kolejny pokazujesz swoją klasę ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzowie zakładki start z systemem o wartości sieciówki brylują. Ładnie chodzą na smyczy nuworyszy i to jest najważniejsze :)

 

a Ci "biedni" Anglicy i Amerykanie dają się naciągać na Magico zamiast kupić 10 razy tańsze i pewnie 10 razy lepsze Studio 16 Hz ....

Drogi chłopcze Twoja wiedza o koszcie komponentów i wykonania jest jak widać żenująca. Masz wybór, jak chcesz to kupuj z metką, płać za reklamy i subwooferowe głośniki do kina domowego. Uszanuj wybór ludzi znających się na technice audio. czy bronimy Ci przepłacać? Nadal jest olbrzymia grupa dla których jedynie cena i metka pozycjonuje produkt.

Zamiast pustych słów weź swoje sprzęcicho i przyjeżdżaj, posłuchasz sprzęty które do tej pory widziałeś w gazetach.

 

No właśnie ludzie to próbują Ci to wytłumaczyć. Zatem jak polegać na opinii zwykłego użytkownika Forum AS - który ową wesoło kreuje, bez podania towarzyszącego sprzętu (sic!), a która nijak się ma do innych opinii? W tym na przykład publikacji Martina Collomsa, który w świecie audio jest bardzo dobrze znany i rozpoznawalny?

Sorry, ale brzmi to jak: "wiem, ale nie powiem" - rodem z przedszkola... Krótka decyzja - albo rozwiniesz ją by miała choćby "ręce i nogi", albo przyznasz... ...że słuchałeś ich, ale póki co na YouTube...

 

Bardzo chętnie przeczytam konkretny wpis, myślę że inni również. A jak do tego nie będzie aluzji do według Ciebie "jedynych słusznych z polskich" 16Hz to lektura będzie chyba nawet ciekawa - bo te aluzje bokiem już wszystkim wyszły na tym Forum (choć każdy boi się przyznać do tego). I pomimo iż to zacny sprzęt, to Twoje zbyt nachalne reklamowanie ich jest łyżką dziegciu w beczce miodu - co im nie służy zdecydowanie...

Zakładka start się znudziła czy chcesz zabłysnąć zmudyfikowanym nadzikiem i chińskimi IQ7? Piękny Pagode Master Reference.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszanuj wybór ludzi znających się na technice audio

 

właśnie to ja szanuję wybory innych, nie odnosząc się z pogardą do żadnej z marek ....

Ty natomiast "hejtujesz" większość a gloryfikujesz sprzęty które sam sprzedajesz,

z Twoich wpisów jednoznacznie wynika, że np. takiego Magico nigdy w swoim własnym systemie nie słyszałeś (być może w ogóle nigdy nie słyszałeś produktów tej akurat firmy)

taki to z Ciebie 'znawca".....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po raz kolejny pokazujesz swoją klasę ...

 

Ciężko być podręcznym?

 

Ty natomiast "hejtujesz" większość a gloryfikujesz sprzęty które sam sprzedajesz,

 

To może coś sam napiszesz o małym handelku Naimem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są typowe przetworniki do obudowy zamkniętej, grające mocnym i w miarę zwartym basem. Niestety potrzebują sporo mocy aby je właściwie kontrolować. Nigdy, przenigdy ten głośnik nie da się zszyć brzmieniowo z średniakiem! Gra on zbyt tłusto i ma wyraźną naleciałość subwoofera czyli brak właściwego odtworzenia barwy instrumentów w zakresie basu.

 

 

To ,że ludzie lubią snujący się bas to inna sprawa . A bas z Magico z OZ i tak jest o niebo lepszy od basu nisko strojonego z małych 18 tek o dużym skoku w BR ..

 

Szymon zatrzymałęs się w konstrukcji kolumn głosnikowych na koncu dwudziestego wieku. I mój wpis nie odnosi sie do brzmienia lecz konstrukcji.

przeczytaj sobie wytłuszczony wpis Diogenesa! Nawet głosnik przygotowany przez Scan speaka do ekstremalnych hi-endowych zastosowań iluminator 18wu z ponadwymiarową powierzchnia membrany i olbrzymim jak na ten rozmiar wychyleniem liniwowym nie potrafi oddać niskiego basu bez zniekształceń

tu porownanie powierzchni i wychylenia rewelatora i iluminatora 18cm

rewelator Sd 150cm2 Xmax +-11mm

iluminator Sd 154cm2 Xmax +-16mm

iluminatora 18wu aplikowałem i w CL i TL i BR w róznych ojętościach i konfiguracjach więc nam jego mozliwości i brzmienie.

Jeśli kolumny charakterystyką odtwarzania nie sięgają 26hz a więc jesli nie potrafią odtworzyć pełnego dźwieku fortepianu to trudno mówic o hi-endzie.

Następna sprawa jest odtwarzanie tej ostatniej oktawy, aby głośnik schodził poniżej 50hz bez znieksztalceń jak równiez miał niska częstotliwośc rezonansową potrzebna jest sztywna membrana a to wiąże się z jej masą

dlatego masa membrany rzędu 100g to minimum by osiągnąc rozciągnięcie pasma w dół niezaleznie od objetości obudowy i jej konstrukcji.

 

Wniosek jest taki ,że bez dużej powierzchni czynnej membrany jej sporej masy nie ma szans na poprawne odtwarzanie całego pasma basu.

 

dlatego Twoje zarzuty odnośnie konstrukcji Magico są bzdurne i wykazują Twoją niewiedzę w zakresie tworzenia zespołów głosnikowych z hi-endowej półki. Osobna sprawą sa preferencje brzmieniowe, możesz lubić podbarwiona średnicę bez podstawy basowej bo byc może przyzwyczaiłes się przez lata do takiej prezentacji, ale porównywanie mozliwości basowych Ethosów i Magico są po prostu smieszne.

 

jako ciekawostka... juz kilka lat temu A. Kisiel proponował dla swojej referencyjnej konstrukcji ILR3 zamiast dwóch rewelatorów na basie , głośnik Peerlessa XXLS 30cm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może coś sam napiszesz o małym handelku Naimem?

 

 

dlaczego zakładasz, że to mały handelek?

może np. bardzo duży?

 

problem w tym, że to czas przeszły i już się tym nie zajmuje ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie to ja szanuję wybory innych, nie odnosząc się z pogardą do żadnej z marek ....

Ty natomiast "hejtujesz" większość a gloryfikujesz sprzęty które sam sprzedajesz,

Panie czego to ja nie sprzedaję według mistrzów z nuworysze.pl

Kable, wzmacniacze, podstawki a teraz... Kolumny :)

Wskaż mistrzu chociaż jedno moje ogłoszenie ze sprzętem, które to ponoć sprzedaje. Może to jakaś tajemnicza sprzedaż o której ja i kupujący nie wiedzą?

Czy Pan Piotr posiada system bardziej na poziomie start czy hifi?

 

A. Kisiel proponował dla swojej referencyjnej konstrukcji ILR3 zamiast dwóch rewelatorów na basie , głośnik Peerlessa XXLS 30cm

Toż to prawdziwa nobilitacja. Miałem do czynienia z Kisielem a nawet kolumny w jego koncepcji i podziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem do czynienia z Kisielem a nawet kolumny w jego koncepcji i podziękuję.

Kolumnami SA zachwycałes się stąd moja dygresja, ale jak widac nie bardzo masz ochote na merytoryczne odniesienie sie do mojego wpisu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego masa membrany rzędu 100g to minimum by osiągnąc rozciągnięcie pasma w dół niezaleznie od objetości obudowy i jej konstrukcji.

Moim zdaniem powinieneś dać 1000g wtedy to będzie prawdziwy bassssssss, a jakie rozciągnięcie! Kolega o bezwładności chyba nie słyszał więc, który to będzie wiek?

Przydatne zwłaszcza w typowym polskim pokoju 20m2.

 

Kolumnami SA zachwycałes się stąd moja dygresja, ale jak widac nie bardzo masz ochote na merytoryczne odniesienie sie do mojego wpisu :)

Ile było z nimi roboty żeby poprawić Kisiela to nawet nie masz pojęcia. Jakbyś nie zauważył nie posiadam tych kolumn :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinieneś dać 1000g wtedy to będzie prawdziwy bassssssss, a jakie rozciągnięcie! Kolega o bezwładności chyba nie słyszał więc, który to będzie wiek?

Przydatne zwłaszcza w typowym polskim pokoju 20m2.

pogrążasz sie Kolego, przyznam się ,że wiecej sie po Tobie spodziewałem:):):):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile było z nimi roboty żeby poprawić Kisiela to nawet nie masz pojęcia. Jakbyś nie zauważył nie posiadam tych kolumn :)

Każde kolumny mozna poprawić, czytaj dostosować do własnych preferencji, gdyby Kisiel nie był dla SA i Ciebie autorytetem nie wozilibyscie do niego kolumn na pomiary.

a jak je dostosowywałes / pewnie na ucho?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli odniosłeś się do czegoś czego nie było i nie ma.

Może lepiej zacznij pisać samodzielnie a nie jako przyd*&%as Supremo.

Rochu czy chodzi o Ursus Supremo ???

Tak mi się wydaje że to life motiwo :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde kolumny mozna poprawić, czytaj dostosować do własnych preferencji, gdyby Kisiel nie był dla SA i Ciebie autorytetem nie wozilibyscie do niego kolumn na pomiary.

a jak je dostosowywałes / pewnie na ucho?

Dokleiliśmy do membran niskotonowych po 2 tabliczki czekolady bo były za lekkie tylko 43,5g. Kisiel skopał te kolumny bo membrany powinny mieć minimum 100g! Przez to nie było niskiego basu.

Wtedy zagrały naprawdę słodko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim budżecie co za problem wybulić kilka złociszy na wypożyczenie elementów " z dowozem do domu" i odsłuch przeprowadzić u siebie, spokojnie, bez emocji, konfigurując " ile dusza zapragnie" we własnym pomieszczeniu odsłuchowym bo to może zupełnie inaczej zabrzmieć niz w salonie. Ja bym tak zrobił chyba, ze narzekasz na brak czasu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja po Tobie :)))

Mozna krytykowac Magico za rózne aspekty ich produktów , mozna wzmacniać kolumny, ktore są bliskie z róznych względów ale porównanie konstrukcyjne Magico i Ethosów i wykład o głosnikach to już wg mnie przegięcie, tym bardziej ,ze zupełnie nie oddające istoty sprawy:):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slawek.xm, Szymon1 lepiej wie od Ciebie co pisze, jak choćby tu o WA Alexandria XLF :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokleiliśmy do membran niskotonowych po 2 tabliczki czekolady bo były za lekkie tylko 43,5g. Kisiel skopał te kolumny bo membrany powinny mieć minimum 100g! Przez to nie było niskiego basu.

Wtedy zagrały naprawdę słodko.

jedna tabliczka ma 100g więc przedobrzyłeś, druga pewnie zjadłeś stąd wrażenie słodkiego dźwieku:):):)

teraz juz wszystko jasne:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna tabliczka ma 100g więc przedobrzyłeś, druga pewnie zjadłeś stąd wrażenie słodkiego dźwieku:):):)

teraz juz wszystko jasne:)

Poszliśmy w hajend i kupiliśmy 2 takie sztuki. Było 6 niskotonowców to wyszło po "setce" na głowę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slawek.xm, Szymon1 lepiej wie od Ciebie co pisze, jak choćby tu o WA Alexandria XLF :

Wiesz ja tez uważam, że ceny niezłych konstrukcji są idiotycznie wysokie

dlatego albo płacz i plać za cos co odpowiada Twoim preferencjom albo konstruuj sam:) zdobedziesz doświadczenie ... a to bezcenne:)

 

Było 6 niskotonowców to wyszło po "setce" na głowę :)

Załączone miniatury

 

Dobrze przynajmniej ,że sie przyznałeś ,ze poprawialiście konstrukcję Kisiela teraz wiem skąd tak olbrzymia ilośc negatywnych opinii po odsłuchu tych kolumn:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

 

 

 

Szymon zatrzymałęs się w konstrukcji kolumn głosnikowych na koncu dwudziestego wieku. I mój wpis nie odnosi sie do brzmienia lecz konstrukcji.

przeczytaj sobie wytłuszczony wpis Diogenesa! Nawet głosnik przygotowany przez Scan speaka do ekstremalnych hi-endowych zastosowań iluminator 18wu z ponadwymiarową powierzchnia membrany i olbrzymim jak na ten rozmiar wychyleniem liniwowym nie potrafi oddać niskiego basu bez zniekształceń

tu porownanie powierzchni i wychylenia rewelatora i iluminatora 18cm

rewelator Sd 150cm2 Xmax +-11mm

iluminator Sd 154cm2 Xmax +-16mm

iluminatora 18wu aplikowałem i w CL i TL i BR w róznych ojętościach i konfiguracjach więc nam jego mozliwości i brzmienie.

Jeśli kolumny charakterystyką odtwarzania nie sięgają 26hz a więc jesli nie potrafią odtworzyć pełnego dźwieku fortepianu to trudno mówic o hi-endzie.

Następna sprawa jest odtwarzanie tej ostatniej oktawy, aby głośnik schodził poniżej 50hz bez znieksztalceń jak równiez miał niska częstotliwośc rezonansową potrzebna jest sztywna membrana a to wiąże się z jej masą

dlatego masa membrany rzędu 100g to minimum by osiągnąc rozciągnięcie pasma w dół niezaleznie od objetości obudowy i jej konstrukcji.

 

Wniosek jest taki ,że bez dużej powierzchni czynnej membrany jej sporej masy nie ma szans na poprawne odtwarzanie całego pasma basu.

 

dlatego Twoje zarzuty odnośnie konstrukcji Magico są bzdurne i wykazują Twoją niewiedzę w zakresie tworzenia zespołów głosnikowych z hi-endowej półki. Osobna sprawą sa preferencje brzmieniowe, możesz lubić podbarwiona średnicę bez podstawy basowej bo byc może przyzwyczaiłes się przez lata do takiej prezentacji, ale porównywanie mozliwości basowych Ethosów i Magico są po prostu smieszne.

 

jako ciekawostka... juz kilka lat temu A. Kisiel proponował dla swojej referencyjnej konstrukcji ILR3 zamiast dwóch rewelatorów na basie , głośnik Peerlessa XXLS 30cm

rewelator Sd 150cm2 Xmax +-11mm

iluminator Sd 154cm2 Xmax +-16mm

 

Ojtam a co powiesz na ;)))

SD 1200 cm

X MAX - 25 mm

i MMS- 115 gram;))

I to x 4 ....

Ha, ha ...

 

 

 

 

Kolumnami SA zachwycałes się stąd moja dygresja, ale jak widac nie bardzo masz ochote na merytoryczne odniesienie sie do mojego wpisu :)

Ale to SA kupił właśnie od Szymona te głośniki...hmmmm...czy raczej upss;)

To był pomysł Szymka zrealizowany zresztą pięknie przez niejakiego Binganta i Kisiela właśnie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

We wpisach autora wątku pojawia się tajemnicze słowo "membrama". Czy to jakiś rodzaj bramy?

Zaspany byłem ;)

 

ale to Ty napisałeś, że SA kupił od Szymona....

Chryste....co za gość ...masz 10 lat?

 

ale to Ty napisałeś, że SA kupił od Szymona....

A tak na marginesie...dlaczego nie jesteś oznakowany jako branża?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Albo takiego ...Sonus Faber...

I trzeba porównać ze Studio16Hz..

 

 

Wiem , wiem ...ale lubię Szymka ;)

Wiem , wiem ...ale lubię Szymka ;)

Załączone miniatury

 

 

 

Arabski Hiend ale bebechy ma SONY?

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Zakładka start się znudziła czy chcesz zabłysnąć zmudyfikowanym nadzikiem i chińskimi IQ7? Piękny Pagode Master Reference.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co Ty tak z NAD-ami i KEF-ami w zakładce Hi-End wyjeżdżasz? Błyszczysz nim, na mnie zwalasz i jeszcze w dodatku nie na temat.

Ty po prostu nie umiesz samodzielnie odpowiedzieć, bo każda Twoja odpowiedź byłaby" z czapy" i tyle w temacie.

Całkiem łatwo Cię rozszyfrować - przypominasz typowego "pisarza-teoretyka"... Czyli jednak YouTube koledzy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty tak z NAD-ami i KEF-ami w zakładce Hi-End wyjeżdżasz? Błyszczysz nim, na mnie zwalasz i jeszcze w dodatku nie na temat.

Ty po prostu nie umiesz samodzielnie odpowiedzieć, bo każda Twoja odpowiedź byłaby" z czapy" i tyle w temacie.

Całkiem łatwo Cię rozszyfrować - przypominasz typowego "pisarza-teoretyka"... Czyli jednak YouTube koledzy :)

Macierewicz byłby z Ciebie dumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.