Jump to content
marian.ch

Polk Audio - kolumny głośnikowe.

Recommended Posts

Witam.

Chyba nie ma tutaj wątku na temat kolumn Polk Audio - więc zacznę. W Polsce ta amerykańska firma założona w 1972 jest mało popularna. W USA to wiodący producent kolumn głośnikowych przeznaczonych dla szerokiej grupy odbiorców.

Kto zetknął się kiedykolwiek z takowymi i ma ochotę podzielić się własnymi ( nie zasłyszanymi) opiniami i wrażeniami proszę bardzo.

Na początek moje : od 1,5 miesiąca jestem oczarowany kolumnami RTiA7. Zniechęcony po uprzednich, nie do końca zadowalających mnie lub całkiem rozczarowujących wizytach w kilku salonach muzycznych i krótkich przesłuchaniach tuzina kolumn w cenie 3-6 tys.zł.( modeli i firm nie wymienię z oczywistych powodów, a Polków nie mieli)) , kupiłem je prawie w ciemno ( coś tam tylko poczytałem), bez odsłuchu - z możliwością ustawowego zwrotu. Zauroczyły mnie od pierwszych taktów "The Dark Side Of The Moon" , poźniej odpaliłem "Rock Or Bust" AC/DC i "Return To Forever" Scorpions. Było świetnie. Po 4 godzinach przyszedł czas na moją Faworytkę - Natalię Sikorę. Już wiedziałem - Polk Audio RTiA7 zostaną u mnie. Po 1,5 miesiącach to już nie jest zauroczenie , tylko miłość.

Pozdrawiam posiadaczy Polków i wszystkich pozostałych :)

p.s. grają z Onkyo TX-8150

 

 


*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polk Audio to firm która powinna mieć już dawno założony klub. Tak jak napisał założyciel klubu firma ta jest mało popularna w naszym kraju. Ja miałem do czynienia z Polk Audio T50. Razem z kolegą szukaliśmy dla niego zestawu KD. Porównywaliśmy te głośniki z Indiana Line, KEF, Melodika, Monitor Audio (wszystko w tym samym zakresie cenowym). Zwycięzcą został właśnie Polk Audio. Słuchaliśmy tych kolumn z amplitunerem Yamaha R-N301. Po wyborze głośników podłączyliśmy je do wzmacniacza lampowego Bodnar audio. Wtedy okazało się że Polk Audio T50 potrafią zagrać jeszcze lepiej. Jak masz możliwość podłączyć lepszy wzmacniacz to spróbuj. Przekonasz się jaki potencjał drzemie w Twoich kolumnach. Szkoda że nie napisałeś z jakimi głośnikami porównywałeś swoje. Dużo ludzi nie bierze pod uwagę tej firmy jako godną zainteresowania. Gdyby jednak przeczytali że głośniki którymi są zainteresowani przegrały w bezpośrednim porównaniu z "jakąś nieznaną amerykańską marką" to może by zmienili zdanie i również jak Ty byliby zauroczeni kolumnami Polk Audio. Gratuluje wyboru.

Share this post


Link to post
Share on other sites
xavian
I jak i jak?

 

Na razie wygrywają Lsi9 :) Pierwsze wrażenie - hmmm nic specjalnego, ale po chwili banan na twarzy :) Dźwięk z początku wydaje się ciemny ale po chwili dostrzega się bogactwo szczegółów, bardzo dobrą rozdzielczość, bardzo solidną podstawę basową. Wokale brzmią bardzo dobrze, świetna stereofonia i przestrzenność dźwięku. Świetnie grają zarówno w lekkim repertuarze jak i ciężki rock. Bardzo mi się podoba ich brzmienie.

Wg mnie potrzebują mocnego wzmacniacza i dobrych kabli aby pokazać klasę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzień dobry, zdecydowałem, ze LSi9 zostają za mną na dłużej:) Gdyby ktoś był zainteresowany, to RTi A9 są do zbycia w dobrej cenie. Kontakt przez PM.

pzwm Misza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam i dopisuje się do klubu Polk Audio.

Zakupiłem niedawno parke kolumn Polk Audio TSx550T.
Grają bardzo ładnie.
Dynamika i skala dźwięku jest na bardzo dobrym poziomie.
Osobiście słucham na niskich poziomach głośności. 
Kolumny mają zrównoważony dźwięk w całym paśmie.
Pięć głośników - kopułka wysokotonowa - dwa średniotonowe i dwa niskotonowe.
Bass refleks jest z przodu więc można kolumny ustawić pod ścianą.
Za nie dużą cene można mieć naprawde dobrą jakość dźwięku.
To kolumny, które mają niezły potencjał i słuchanie muzyki dla mnie na "polkach" to duża przyjemność.
Wzmacniacz diy, który napędza polki to I-AMP OPS-4  wg. projektu borys 2go z forum diyaudio.

Polk Audio TSx550T__.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.