Skocz do zawartości
IGNORED

kolumny (do 4 tys) + wzmacniacz z wbudowanym dac (do 2,5-3k)


Marek_64052

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

 

na początek chciałbym wszystkich użytkowników forum przywitać.

Zaczynam dopiero co swoją przygodę audio, dlatego prosiłbym Was o pomoc w doborze sprzętu. Co potrzebuję: kolumny wraz ze wzmacniaczem, który posiada wbudowany dac (aby móc już podłączyć optycznie smart TV lub komputer dla spotify/tidal itp - Z tego co mi wytłumaczono to wystarczy obojętne jakie źródło z wyjściem optycznym, prawda?) sprzęt lepiej żeby był używany.

Gdzie: sprzęt będzie stał w salonie ok 35 m^2 na poddaszu (najwyższy punkt 3,8m, najniższy 2,4m), planowane miejsce odsłuchu ok 3,5m od głośników.

Przykładowe utwory, z którymi miało by dobrze grać :) Sting- Desert Rose, Crystalize- Lindsey Stirling, Zack Hemsey- Mind Heist, Two step from hell- protectors of Earth, Zaz- On Ira, Physical element- pone, Lubię lekkie ciepłe zabarwienie, trochę wyraźniejszy bas, czysty wokal.

Do tej pory myślałem o kolumnach razem z amplitunerem ze względu na wygodę użytkowania wifi, jednak w sklepie pokazano mi różnicę w dźwięku pomiędzy marantz 6005. a denonem x1300w podpiętymi do kolumn Zensor 7 i zmieniłem zdanie:)

Dla moich uszu zensor z tym marantzem komponował się całkiem przyzwoicie, jednak liczę na kilka Waszych propozycji. Zastanawiałem się również nad odsłuchem tannoy xt6f.

 

Pozdrawiam

Marek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Marku,

jesli jednak brałbym pod uwagę sprzęt fabrycznie nowy, w podanym budżecie miałbym dla Ciebie kilka propozycji.

 

Zacznę od wzmacniacza - wiele modeli wzmacniaczy ma wbudowany przetwornik i pozwala na wprowadzenie sygnału cyfrowego w postaci koaxialnej lub optycznej. Jesli natomiast bardziej zależy nam na wykorzystaniu komputera, jako źródła dobrej jakości dźwięku, niezbędny jest przetwornik z wejściem USB. W takiej konfiguracji komputer "widzi" nasz przetwornik jako zewnętrzną kartę muzyczną.

Wracając do ko kretów, na pewno bardzo dobrym jakościowo, brzmieniowo wzmacniaczem będzie NAD C356 BEE (http://q21.pl/nad-c356-bee.html), do którego jednak należy dokupić przetwornik wbudowany, wtedy jest to wersja z DAC (http://q21.pl/nad-c356-bee-dac.html) lub inny, zewnętrzny przetwornik np. Cambridge Audio DacMagic 100 (http://q21.pl/cambridge-audio-dacmagic-100.html). Dobrym rozwiązaniem jest także wzmacniacz Onkyo A-9050 (http://q21.pl/onkyo-a-9050.html) oraz rochę droższy, ale wyraźnie lepszy Cambridge Audio CXA60 (http://q21.pl/cambridge-audio-cxa60.html). Wszystkie wymienione wzmacniacze to mocne, uniwersalne i po prostu dobre brzmieniowo konstrukcje.

Kwestia kolumn - na pewno warto rozważyć polską konstrukcję Pylon Audio Sapphire 25 (http://q21.pl/pylon-audio-sapphire-25.html) bądź większe Pylon Audio Sapphire 31 (http://q21.pl/pylon-audio-sapphire-31.html). To otwarte, dynamiczne, bardzo swobodne granie. Na liście odsluchowej powinny znaleźć się także wspomniane prze Ciebie Dali Zensor 7 (http://q21.pl/dali-zensor-7.html) oraz Monitor Audio Bronze 6 (http://q21.pl/monitor-audio-bronze-6.html).

Na koniec propozycja znacznie droższych kolumn, natomiast mamy jeden komplet poekspozycyjny, w stanie praktycznie fabrycznym - Quadral Ascent 90 LE (http://q21.pl/quadral-ascent-90-le-outlet-dostawa-gratis.html). To ko,urny warte rozważenia.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Pierwsza sprawa to czy szukasz sprzętu używanego czy nowego?

Jak pisales bardziej skłaniał byś się w kierunku używek. Tu nieco gorzej z odsluchem. Musiał byś udać się do jakiegoś komisu albo sprzedającego.

 

Z nowych klocków w tej cenie polecam ci elac debut f6 lub quantum 755 i wspomniane xt6f oraz wzmacniacz nad 356 z daciem, lub nowa Yamaha as801.

 

Z używanych klocków nadal polecam tego nada. Co do kolumn tannoy precision 6.2, sonus fabera toy tower, czy studio 16hz, choć te ciężko z rynku wtórnego.

 

W razie pytań lub wycen zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi!

 

Sugerowałem się zestawami używanymi ze względu na to że można zdobyć sprzęt wyższej klasy w atrakcyjniejszej cenie. Oczywiście nowym też z chęcią się przyglądnę.

 

Q21- do Cambridge Audio CXA60 potrzebuję dokupić zewnętrzny przetwornik? Czy mógłbym Cię prosić o przybliżenie nieco brzmienia kolumn Quadral Ascent 90 LE? Tak się składa, że do dwóch tygodni będę w Łodzi i z chęcią bym wpadł na odsłuch. Widzę, że do urządzeń Cambridge można dokupić również odbiornik bluetooth

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - czy tego typu rozwiązanie jest warte pieniędzy? Czy straty w muzyce są duże?

 

S4Home- czy mógłbym Cię prosić o przybliżenie róznic pomiędzy Zensorem 7, a Tannoy XT6F? Czy Zensor 7 grałby lepiej z wymienioną przez Ciebie Yamahą niż przesłuchiwanym przeze mnie marantzem 6005? Rozumiem, że sam również muszę przesłuchać, aby mieć porównanie, ale mimo wszystko prosiłbym o subiektywną opinię. Jeśli

 

A na koniec, tak szczerze, czy wzmacniacz z wbudowanym DAC jest dobrym rozwiązaniem i powinienem się go kurczowo trzymać?

 

Pozdrawiam serdecznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po części tak jest że kupując sprzęt używany masz półkę wyżej. Trzeba jednak uważać na stan produktu.

 

Quadral ascent gra dynamicznie jednak nieco sucho. Połączenie go z Cambridge będzie bardzo złe. Mimo że same produkty solo są w porządku.

Zensor 7 to uniwersalna kolumna. Bez wielkich braków, można powiedzieć kompletna, ale też bez jakiegoś polotu czy ekstazy. Po prostu bezpieczny zakup. Tannoy to uwodzicielska średnica i bardziej zróżnicowany chodź mniejszy bas. Lepszą stereofonia.

Tak te zensory zagrają lepiej z Yamaha ale tannoya według mnie to ciekawsza propozycja.

Co do wzmacniacza to zależy jaki.

Za zewnętrzny dac trzeba obecnie dać ok. 1500 zł za nowy. Jeśli wzmacniacz ma wbudowany taki dac lub podobnej klasy a jest droższy od podobnego wzmacniacza o połowę ceny to ma to sens. Jeśli ceny są zbliżone to dwa osobne segmenty są lepszym wyborem.

 

Zapraszam do nas podejdź posłuchamy i zobaczysz różnice.

Z nowych w tej cenie polecam bym te tannoy lub magbat quantum 755, to z kolei podobne granie do ascent lecz bardziej wysublimowane.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

dzięki za propozycję. Czy jesteś w stanie jakoś porównać te kolumny do zaproponowanych wcześniej? Ciężko z odsłuchem z tego co sprawdziłem..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Porównywałem V-602 do Tannoy DC6T, kupiłem Ushery, to lepszy poziom grania z Vincentem grają super, ja akurat mam Krella ale to poza twoim budżetem. DAC wbudowany we wzmacniacz bym odpuścił bo są marnej jakości, do 1tyś kupisz już coś przyzwoitego.

XT6F są lepsze od DC6T jak się uda to odsłuchaj, dorzucił bym jeszcze do odsłuchu Studio16Hz, http://allegro.pl/minas-anor-iii-es-seas-studio-16-hertz-i6539659060.html

Harpia http://allegro.pl/harpia-acoustics-amstaff-mini-i6561936395.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZaprasAm cię do nas na odsluch kilku modeli kolumn. Między innymi tych tannoy.

Co do używanych modeli to delikatna negocjacja i możesz iść w kierunku tych studio 16hz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbym prosić o opinię innych użytkowników forum na temat wzmacniaczy wymienionych przez aqs tj. Rotel RA980BX i Vincent SV-233? Cenowo wypadają bardzo korzystnie, z daciem mógłbym się zamknąć w 2k, ale czy jest to najbardziej opłacalne wyjście? Miałem styczność póki co jedynie z marantzem 6005.

PS

Słuchałem dzisiaj kolumn tannoy xt 6f na customowym wzmacniaczu lampowym (jedyną informację jaką otrzymałem to przedział cenowy <2k), byłem zadowolony z jakości dźwięku, jedynie brakowało mi czegoś słuchając dźwięku gitary. Kolumny te bardziej mi pasują od zensorów 7.

 

PS2

jeśli bym dostał tannoy precision 6.2 z małym defektem tj urwaną jedną z 4 nóżek za 3,5k to brać jeśli xt6f zrobiły na mnie tak dobre wrażenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xt6 to ciekawsza propozycja od zensorow, z kolei precision gra ładniej od revolution. Słyszalne wyższa półka.

Warto je rozważyć. Za 3.5 jak wygląda ta nóżka? Na Ebay ostatnio ktoś mi pisał że były do dostania w dobrym stanie. Wydaje mi się że szukać jednak lepszego stanu.

Chodź kolce da się chyba wkręcić zamiast nóżek o ile dobrze pamiętam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Precisiony szybko zniknęły :) natomiast bardzo spodobało mi się połączenie NAD356 z DAC z Tannoyem XT8f/Audio academy Hyperion. Jeśli chodzi o kable 2x2 to jakie byście mi polecali? Odsłuch u Q21 (jeszcze raz wielkie dzięki!) miałem na kablach Ortofon Reference SPK-200, ale nie wiem czy nie jest to zbyt wysoka półka cenowa jak na kable..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziął je gość z innego forum. Xt8f dobra kolumna warto iść.

Do tannoya możesz iść w posrebrzane qedy. Ewentualnie bezpieczny wybór to tańsza melodika MDC 2250.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiovector F3 LYd nowe kosztowały 9000zł u mnie 2000 stan top . amp Yamaha AX1 na przetwornikach PCM flagowy model 28kg nowy kosztował 16000zł u mnie karton instukcja kolor Gold 2000zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

a jakbym chciał zamienić nad 356 z DAC na wzmacniacz solo + odtwarzacz sieciowy żeby brzmiało tak samo ładnie z tymi Tannoyami to jakie pozycje byście mi polecili? Póki co zakładałem tylko podłączenie PC przez rj45, czy może bawić się w podłączenie przez optyczne albo jest jeszcze jakiś sposób?:) Co jest najlepsze chcąc podłączyć komputer?

 

lukag72

 

nie znam żadnej pozycji, które wymieniłeś, czy mógłbyś je jakoś porównać do powyższych zestawów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha w kinie kiler , w stereo bardzo dobrze to kawał pieca poczytaj na necie były dwa modele A1i AX1 z wyglądu takie same ale w środku inna bajka . Audiovectory to już rasowe głośniki nie jakaś pseudo chińska ściema , szybkie precyzyjne z dużą sceną muzyczną dobrze zaznaczonym basem.

 

Ewentualnie proponuje za 4300 Magnat quantum 907 nowe około 10000zł . lub Magnat Quntum 1005 ale te sprzedałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko przez RJ nie puścisz sygnału z kompa do wzmacniacza. To wejście sterujące.

Wzmacniacz musi mieć wejscie cyfrowe USB, Coaxial, Optyczne. Wówczas podłączysz go pod komputer i inne źródło cyfrowe.

Jeśli nie NAD to bardzo ładnie zgrywa się z Tannoyem Marantz, Audiolab, Cambride, Roksan.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszło mnie jeszcze jedno pytanie, może warto zrezygnować z MDC DAC 2 na rzecz innego DAC'a już nie wbudowanego lub odtwarzacza sieciowego z wejściem optycznym? Np korzystając z tej oferty:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli uważacie to za dobry pomysł to czy coś w cenie do ~ 1500zł by się kwalifikowało?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dać jest całkiem ok. Natomiast uważam że ten marantz raz że będzie grał równie dobrze dwa że na większą funkcjonalność. Wiec owszem to posunięcie jest do przodu. Tak samo jak stosowanie zewnętrznych dacow.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.