Skocz do zawartości
IGNORED

Używane kolumny 10 max 20 tys.


szpakowski

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję w bliżej nieokreślonej przyszłości zakup nowych kolumn. Temat ma za zadanie ustalić listę kandydatów do odsłuchu oraz zawęzić grono faworytów.

Pokój ma pow. około 22-23m więc warunki pozwalają mi zarówno na kolumny podłogowe jaki i podstawkowe.

Elektronika diy. Wzmacniacz lampowy małej mocy ale jeżeli kolumny nie będą jakieś ekstremalnie trudne to bez problemu je napędzi.

Przedział jaki założyłem przyznaję jest dosyć szeroki. Wolałbym wydać oczywiście mniej ale jeżeli będzie warto ...

Lubię włoską szkołę design'u dlatego brałem do tej pory pod uwagę Chario Academy Milenium 2 ewentualnie coś z Sonus Faber: Elekta Amator I, Cremona lub Guarneri.

Chciałbym odsłuchać również kolumny Dynaudio oraz Focal. Z Focalem mam bardzo małe doświadczenia słuchałem jedynie dwóch modeli z nowszej serii.

Z Dynaudio stosunkowo podobały mi się Contury 1.4 dlatego chciałbym posłuchać czegoś z wyższych modeli np. Contur 3.4 lub z wyższej serii Confidence np. C1.

Lubię dźwięk dynamiczny z lekko uwypukloną średnicą. Góra ma być otwarta i szczegółowa lecz nie ostra. Bas musi być barwny i zróżnicowany.

Proszę o porady i ewentualnych kandydatów do odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Oprocz uwypuklonej srednicy to Dali epicon bym podpisal pod tym co napisales. Ja moje oddaje do dilera, bo kupilem cos innego, ale to naprawde barwne i dobrze grajace kolumny.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli dzwiek dynamiczny, z dosadna srednica, punktowym - bardzo szybkim basem - dajacy zludzenie bezposredniosci i obecnosci muzykow w pomieszczeniu odsluchowym, a jeszcze do tego jesli masz wzmacniacz lampowy malej mocy, to zapraszam do posluchania moich Rehdeko

RK125 5-S, ktore legitymuja sie skutecznościa 102 db ! Przyznaje, ze akurat chce je sprzedac, bo ostatnio, to juz mialem w domu 4 pary kolumn, a pojawilo sie sporo wydatkow innych niz w temacie audio. Jesli bylbys zainteresowany opiniami na ich temat - tymi pozytywnymi - to moge podeslac ich troche na PW jakie znalazlem na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu specyfikacja:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz rowniez na wyroby marki Usher. Brzmia rewelacyjnie a wyglad otrzymujesz gratis.

Ja tez lubie jak kolumny pomimo tego, ze ladnie brzmia, potrafia tez cieszyc oko swoim wygladem.

Dlatego kolejny raz wybralem Ushera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym szukał Usher CP8571 Diamond. No niestety ciężko pewnie w PL z odsłuchem. Ostatnio kumpel mówił, że widział gdzieś używki w stanie idealnym na wyspach za 3,5tys funtów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam jeden z kolegów napisał że u Lutka bardziej mu się spodobały jego tannoye jak dynaudio c2 więc to dobra oznaka. Jeżeli jak piszesz Twoja lampa jest małej mocy to juz zaczynając od dynaudio contour 1.4 to jest wątpliwa sprawa, no bo nie przesądzona (20 watowy ayon spark je napędził, widocznie wydajny jest) doświadczalnie żeby je napędziła ale jakieś prawdopodobieństwo zawsze istnieje , dalej C1 i C 3.4 to już większe obciążenie. Mam u siebie dynaudio x16 z lampką i jak się da jako sterujące lampki wypychające średnice to i wyrównane x16 zagrają gęsto ale bas taki sobie zresztą zależy od wymagań jak go określić, nie ma takiego ciosu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym szukał Usher CP8571 Diamond. No niestety ciężko pewnie w PL z odsłuchem. Ostatnio kumpel mówił, że widział gdzieś używki w stanie idealnym na wyspach za 3,5tys funtów.

 

Sprzedane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedane

Nie dziwie się bo w takiej cenie takie kolumny to marzenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jak piszesz Twoja lampa jest małej mocy to juz zaczynając od dynaudio contour 1.4 to jest wątpliwa sprawa, no bo nie przesądzona (20 watowy ayon spark je napędził, widocznie wydajny jest) doświadczalnie żeby je napędziła ale jakieś prawdopodobieństwo zawsze istnieje , dalej C1 i C 3.4 to już większe obciążenie.

 

Pisałem również, że jeżeli kolumny nie są jakieś ekstremalnie trudne to sobie poradzi.

Bez najmniejszych problemów moja lampka pogoniła Dynaudio Contur 1.4. Wilson Audio Sophia chodziły pod nią tak samo jak pod 800 watowym tranzystorem.

Mocą więc bym się nie przejmował.

Pytanie jest raczej jak grały te dynki?

 

Przyznam również, że najbliżej mojemu sercu jest chyba do Sonusów. Kwestia jaka mnie interesuje to czy np z takich Guarneri Homage nie będzie za mało basu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie dziwie się bo w takiej cenie takie kolumny to marzenie.

 

Na Ushery jest clo nawalone duze, bo to chyba z USA firma. Ja w podobnym budzecie sie poruszam i jest duzo ciekawych kolumn w tym przedziale do 20tys. PMC fact 8, twenty 26, sf Olimpica, spendor st, Dali epicon 6. Z podstawek spendory z klasycznej serii, harbeth shl 5+, focal Diablo, neat ultimatum xls (te polecam bardzo posluchac). Nic tylko jezdzic i sluchac...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z jakiej części kraju jesteś (o ile w ogóle mieszkasz w PL), ale jeżeli masz południe PL po drodze, to pogadaj z kolegą Bartolomeo szczególnie, gdy dopuszczasz DIY w temacie kolumn. Byłem u Niego, słuchałem, w tej cenie myślę że niezła okazja (o ile jeszcze nie sprzedał) tym bardziej, że czytam iż lubisz dobry i zróżnicowany bas. Wykonanie bardzo porządne.

 

Miłego.

Irek.N.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpakowski

Jeśli am być fajna średnica i góra nie za męcząca, to Focale od razu bym wykreślił. To głośniki bardzo neutralne, szybkie, z dość mocną górą, grające jasno i czasami nawet dość ostro. To kompletne przeciwieństwo Dynaudio.

 

Jeśli podoba Ci się włoska robota, to zwróć uwagę na Diapasony - świetnie grające głośniki z fajną średnicą, tu masz test Karisów:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Tylko że z dostaniem używanych może być problem, przynajmniej w Polsce.

 

Zwróciłbym też uwagę na rodzime konstrukcje.

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpakowski

Jeśli am być fajna średnica i góra nie za męcząca, to Focale od razu bym wykreślił. To głośniki bardzo neutralne, szybkie, z dość mocną górą, grające jasno i czasami nawet dość ostro. To kompletne przeciwieństwo Dynaudio.

 

Jeśli podoba Ci się włoska robota, to zwróć uwagę na Diapasony - świetnie grające głośniki z fajną średnicą, tu masz test Karisów:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Tylko że z dostaniem używanych może być problem, przynajmniej w Polsce.

 

Zwróciłbym też uwagę na rodzime konstrukcje.

Pozdrawiam Stempur

 

Diapasony nawet ex demo od dealera w UK ciezko wyrwac...uzywek brak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem również, że jeżeli kolumny nie są jakieś ekstremalnie trudne to sobie poradzi.

Bez najmniejszych problemów moja lampka pogoniła Dynaudio Contur 1.4. Wilson Audio Sophia chodziły pod nią tak samo jak pod 800 watowym tranzystorem.

Mocą więc bym się nie przejmował.

Pytanie jest raczej jak grały te dynki?

 

Przyznam również, że najbliżej mojemu sercu jest chyba do Sonusów. Kwestia jaka mnie interesuje to czy np z takich Guarneri Homage nie będzie za mało basu?

 

czyli określenie mała moc to spora skromność

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz elektronikę DIY, znaczy że sie tego nie boisz.

Skoro podobaja ci się Sonusy to polecam DIY klony SF. Wykonawcę łatwo namierzysz nawet na tym forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huberto, a nawet na audiostereo są w ogłoszeniach Adamantesy wystawione :-)

Na audiomerkcie są też

 

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero, co ktos te ogloszenia tam wstawil :) Troche daleko dla mnie, zeby je odsluchac a w ciemno kupowal nie bede. We Wloszech tez sa Astera do kupienia chyba za 4tys funtow...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie używane, ale Twoje oczekiwania mogą spełnić Audiosolutions Overture 203F

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz elektronikę DIY, znaczy że sie tego nie boisz.

Skoro podobaja ci się Sonusy to polecam DIY klony SF. Wykonawcę łatwo namierzysz nawet na tym forum.

 

Pomimo tego, że elektronikę mam diy wolałbym nie kupować kolumn diy.

 

Dziękuję wszystkim za propozycje ale skłaniał bym się raczej ku konstrukcjom uznanych producentów z wieloletnim doświadczeniem opartych na renomowanych głośnikach. Dlatego podałem jako podstawowych kandydatów kolumny SF oraz Dynaudio. Ciekawy jestem zwłaszcza jak grają Contur 3.4 oraz podstawkowe C1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam robiłeś wzmacniacz ? Mógłbyś coś o nim napisać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam robiłeś wzmacniacz ? Mógłbyś coś o nim napisać ?

 

Kompletnie nie znam się na elektronice. Szczegóły techniczne jego budowy gdybym je znał niewiele by mi powiedzały. Wiem na pewno, że jest na lampie EL84 i ma 5W mocy na kanał. Dla mnie najważniejsze jest to jak gra a gra rewelacyjnie. Można powiedzieć, że jeszcze nie słyszałem nic lepszego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie znam się na elektronice. Szczegóły techniczne jego budowy gdybym je znał niewiele by mi powiedzały. Wiem na pewno, że jest na lampie EL84 i ma 5W mocy na kanał. Dla mnie najważniejsze jest to jak gra a gra rewelacyjnie. Można powiedzieć, że jeszcze nie słyszałem nic lepszego.

 

Też mam na el84, po 4 lampy, wiem że z każdej z nich można uzyskać do 8 watt mocy. Poważnie po 5 watt na kanał, znakiem tego że po jednej lampie na każdy kanał ? U mnie np przy tych 30 watach audience 10 na basie się ciągneły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie np przy tych 30 watach audience 10 na basie się ciągneły.

 

Rzeczywiście jest po jednej lampie na kanał.

Natomiast nie ma mowy o ciągnącym się basie, widocznie waty to nie wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mało mocy. Jakie masz teraz kolumny ?

Trzeba szukać czegoś efektywnego / łatwego do wysterowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.