Skocz do zawartości
IGNORED

Używane kolumny 10 max 20 tys.


szpakowski

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego szpakowski, najpierw posłużę się cytatem z Twojej wypowiedzi:

 

 

 

Wpływ okablowania słychać w konfiguracjach budżetowych. Jest on oczywiście niewielki ale jest. Należy więc zakładać że Twoja konstrukcja jakościowo jest zdecydowanie poniżej jakości budżetówki. Są szkoły które mówią, że jakość transportu może mieć kluczowe znaczenie dla brzmienia. Polemizowałbym ale nie o to chodzi. Jakość transportu słychać już w przypadku przetworników wbudowanych we wzmacniacze zintegrowane. Skoro więc na Twoim wpływu transportu nie słychać należy zakładać, że jakościowo jest on zdecydowanie poniżej tych wbudowanych w porządne integry.

 

Szukanie kolumn z przedziału cenowego 10-20 tyś PLN za używki można więc porównać do poszukiwania silnika odrzutowego do malucha. I podobnie jak powyższy tekst o rzekomym spisku producentów wraz z porównaniami do urządzeń klasy Accuphase E-470 jest efektem Twojej daleko posuniętej megalomanii.

 

Discomaniaku mam w głębi serca odczucie, że fajny z Ciebie gość.

Niestety myślisz stereotypowo i tu jest Twój błąd.

Mój wzmacniacz i dac przeczą tym stereotypom które Ty (i cały światek audiofilski)

błędnie uznajesz za pewnik.

Nawet nie słuchałeś mojego sprzętu a sprowadzasz go do poziomu budżetówki a mnie do poziomu ciemniaka który nic nie widział i nic nie słyszał ... i to z jaką łatwością i pewnością.

Dla Twojej wiadomości - porównywałem z moim wzmacniaczem wzmacniacz Solution BEZPOŚREDNIO.

W dalszym ciągu uważasz mnie za niedoświadczonego megalomana?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

To nie takie oczywiste, że drewno zastosowane do obudowy kolumny jest lepsze od sklejki...

 

Ja piszę o konkretnym modelu kolumn, które w swojej cenie są na prawdę w szczycie stawki. Chyba nie musimy pisać oficjalnie, o tak oczywistych rzeczach, że nie chodzi o to, że wszystkie kolumny z drewna będą lepsze od tych ze sklejki? To by było generalizowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nikogo na siłę przekonywać, nie po to zakładałem ten temat.

Możesz żyć w zakłamaniu jeżeli taka jest Twoja wola ale nie musisz nikogo obrażać.

Każdy mądry człowiek powinien mieć w sobie dużo pokory i chciałby w związku z tym sprawdzić takie "rewelacje" Ty zaś z góry zakładasz, że to niemożliwe.

 

Mogłeś porównywać do czegokolwiek. Wynik porównania jest oczywisty i łatwy do przewidzenia.

 

Natomiast ten cytat wybitnie świadczy o Twojej arogancji i impertynencji. Żegnam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nikogo na siłę przekonywać, nie po to zakładałem ten temat.

Możesz żyć w zakłamaniu jeżeli taka jest Twoja wola ale nie musisz nikogo obrażać.

Każdy mądry człowiek powinien mieć w sobie dużo pokory i chciałby w związku z tym sprawdzić takie "rewelacje" Ty zaś z góry zakładasz, że to niemożliwe.

 

No, ale powinieneś zrozumieć reakcję które taka sytuacja wywołuje.

 

To tak jakbyśmy grali w pokera i mówisz.

-Mam kolor!!

Ja na to

- Sprawdzam!

A Ty

-Sorry musisz mi uwierzyć...

 

W skrócie brak informacji takich jak zdjęcia, konstruktor, koszty. Wiem, wiem najważniejszy własny odsłuch, ale takie informacje też mogą coś więcej powiedzieć.

Tu już było sporo sprzętów walcujących wszystko inne, i osób które poczuły się lepiej twierdząc że ich "tajemniczy klocek" gra jak ..................... <- tu wpisz dowolne bardzo drogie renomowane i uznane urządzenie. ;)

 

Myślę, że stąd się bierze OT w Twoim temacie.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Dokładnie tak. Tajemnicze urządzenie grające lepiej niż Accu E-470 którego nikt nie widział i nikt nie wie jak gra i jak jest wykonane. A do tego zachowuje się jak tania budżetówką będąc niewrażliwym na okablowanie (zwłaszcza to głośnikowe wprowadza słyszalne zmiany) i transport. Coś tutaj nie gra... Albo autor po prostu ściemnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale powinieneś zrozumieć reakcję które taka sytuacja wywołuje.

 

Rozumiem. Rozumiem doskonale!

Sam do niedawna mając firmowy sprzęt i kable wymieniałem je na coraz droższe ...

... wierzyłem we wszystkie przeczytane informacje odnośnie "Audio" które w zasadzie się sprawdzały ... i jak w to nie wierzyć jak się sprawdza ???

 

Za pierwszym razem poczułem się jakbym dostał w gębę gdy usłyszałem jak mój japoński i wychwalany na forum Leben za ponad 10tys beznadziejnie gra w porównaniu z moim obecnym wzmacniaczem.

Długo nie mogłem się z tego otrząsnąć ... taka firma ... "i wogóle"

 

Później doszły doświadczenia ze znacznie droższymi: Accuphase, Burmesterem i Solution ...

 

Gdybym tego nie doświadczył na własnej skórze pewnie też bym nie wierzył!

 

Więc rozumiem wasze zachowanie doskonale.

 

zwłaszcza to głośnikowe wprowadza słyszalne zmiany

 

Pisałem, że głośnikowe słychać, nie przekręcaj.

 

Coś tutaj nie gra...

 

Dokładnie!

Firmy audio walą was w d ... żądając za swój kiepski niedopracowany sprzęt takich chorych pieniędzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może będzie kiedyś okazja do usłyszenia Twojego wzmacniacza. :)

 

Ze swojej strony już się nie wtrącam (chociaż z chęcią poczytam), bo po prostu nie wiem co Ci doradzić do Twojego setup'u (nie znam go)

Może coś z AP, Vandersteen lub rodzimych manufaktur (Studio 16Hz, Audio Academy, Harpia Acoustics, itd).

To trochę jak wróżenie z fusów. ;)

 

Życzę powodzenia i jak najlepszego doboru kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

O waleniu w d... mów za siebie. Ja tego nie praktykuję i nie daję sobie. Często udaje się zrobić bardzo fajny sprzęt w garażu. Do pewnego poziomu. Powyżej nie ma rozmowy. Wielu było takich jak Ty przez te prawie 13 lat które tutaj jestem. Wszyscy pisali o tym jak to producenci robią ludzi w balona. Wszyscy skrywali swoje tajemne urządzenia. Jeden nawet pojawił się z nim na AS. I co? Wielka klapa. Megalomania i nic więcej. Wszyscy skończyli tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może będzie kiedyś okazja do usłyszenia Twojego wzmacniacza. :)

 

Może kiedyś wybiorę się posłuchać jakiś kolumn do W-wy ... nie widzę problemu, żeby się umówić ... ale pod jednym warunkiem ...

 

O waleniu w d... mów za siebie. Ja tego nie praktykuję i nie daję sobie.

 

Nawet o tym nie wiesz jak bardzo jesteś ... myśl tak dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego szpakowski, jeśli cały wątek nie jest dla tzw. beki, i faktycznie brzmienie tego urządzenia podoba ci się bardziej niż wymienionych przez ciebie, uznanych klocków, i to aż tak drastycznie, to myślę że ktoś po prostu zrobił cię w balona i wstawił ci do środka jakiś efekt, korektor, np. podbicie średnicy, które wpasowało się w twój gust i stąd twój zachwyt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oczywiscie wierze w te soniczne mozliwosci i wyjatkowosc brzmienia ale nie rozumiem w jaki sposob lampowe 5W steruje kolumnami 85db. Jesli tak jest to wzmacniacz przeczy standardom konstrukcyjnym i dlatego tak intryguje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że jest tak, ano jest to urządzenie lampowe w topologii SE i jako takie może to całkiem przekonująco zagrać, np. jeśli chodzi o kreowanie przestrzeni i nasycenie harmonicznymi, gęstość dźwięku przy zachowaniu jednocześnie przejrzystości . Bardzo możliwe, że taka prezentacja mocno odpowiada koledze, bo jest mu po drodze z jakimś gatunkiem muzycznym, choć na pewno nie jest uniwersalna i zawsze prawdziwa. To urządzenie może całkiem bardzo dobrze grać w klasie takich urządzeń, ale jestem też pewien, że to porównanie kolegi założyciela wątku w stosunku do pozostałych urządzeń jest baaardzo mocno na wyrost i pokierowane właśnie dużym subiektywizmem. Poza tym to koledze szpakowskiemu należy się medal za cierpliwość i mocne nerwy w tym wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto wątku to najpierw niech się nauczy pisać a potem wypisuje te swoje opowieści dziwnej treści.

 

"Napewno, na prawdę, wogóle" - masz olbrzymią wiedzę, nie wspominając już o tematyce audio

 

Możesz zbanować kolejną osobę, która się z Tobą nie zgadza i z Twoimi urojeniami

 

Tyle w temacie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego szpakowski, jeśli cały wątek nie jest dla tzw. beki, i faktycznie brzmienie tego urządzenia podoba ci się bardziej niż wymienionych przez ciebie, uznanych klocków, i to aż tak drastycznie, to myślę że ktoś po prostu zrobił cię w balona i wstawił ci do środka jakiś efekt, korektor, np. podbicie średnicy, które wpasowało się w twój gust i stąd twój zachwyt.

 

Wątek założyłem po to żeby dowiedzieć się czegoś na temat interesujących mnie kolumn ale niektórzy czepili się tego wzmacniacza ...

Mam w nosie czy ktoś mi wierzy czy nie.

Desant jesteś kolejną osobą która próbuje zrobić ze mnie idiotę tylko dlatego, że coś się komuś nie mieści w ...

 

Ja oczywiscie wierze w te soniczne mozliwosci i wyjatkowosc brzmienia ale nie rozumiem w jaki sposob lampowe 5W steruje kolumnami 85db. Jesli tak jest to wzmacniacz przeczy standardom konstrukcyjnym i dlatego tak intryguje

 

Też tego nie rozumiem nie mam pojęcia o elektronice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto wątku to najpierw niech się nauczy pisać a potem wypisuje te swoje opowieści dziwnej treści.

 

"Napewno, na prawdę, wogóle" - masz olbrzymią wiedzę, nie wspominając już o tematyce audio

 

Możesz zbanować kolejną osobę, która się z Tobą nie zgadza i z Twoimi urojeniami

 

Tyle w temacie

 

Pisałem wyraźnie, że będę banował za wszelkie uszczypliwości - tak też robiłem. Kto Ci się poskarżył? Może z klonem rozmawiam?

Literówek się czepiasz? "wogóle" pisałem w cudzysłowie.

Poza tym nikomu nie każę pisać w tym wątku, czytać również nie ma obowiązku.

 

Poza tym to koledze szpakowskiemu należy się medal za cierpliwość i mocne nerwy w tym wątku.

 

Powoli mi się kończy ...

 

Nie jestem, nie byłem i nie będę. Chcesz spróbować?

 

Błagam nie zniżaj się do takiego poziomu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oczywiscie wierze w te soniczne mozliwosci i wyjatkowosc brzmienia ale nie rozumiem w jaki sposob lampowe 5W steruje kolumnami 85db. Jesli tak jest to wzmacniacz przeczy standardom konstrukcyjnym i dlatego tak intryguje

 

Zanim będziemy kontynuować dla odprężenia proponuję przeprowadzić małą ankietę. Na odpowiedzi czekam powiedzmy do godz 21:00

Pytanie brzmi: "Na której godzinie" (chodzi oczywiście o pozycję potencjometru) najczęściej słuchacie muzyki?

Chodzi mi o takie komfortowe słuchanie, bez zmęczenia słuchu.

W odpowiedzi proszę podać "godzinę"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim będziemy kontynuować dla odprężenia proponuję przeprowadzić małą ankietę. Na odpowiedzi czekam powiedzmy do godz 21:00

Pytanie brzmi: "Na której godzinie" (chodzi oczywiście o pozycję potencjometru) najczęściej słuchacie muzyki?

Chodzi mi o takie komfortowe słuchanie, bez zmęczenia słuchu.

W odpowiedzi proszę podać "godzinę"

 

Zależy od mocy wzmacniacza...

Chyba, że pytasz o swój wzmacniacz... Na Twoim słuchałbym na godzinie 10:15

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to przecież nie ma sensu wzmocnienie jest różne, efektywność kolumn różna, odległość słuchacza od kolumn różna. Gdyby było z jaką głośnością db słuchacie z miejsca odsłuchowego to tak.

 

W lampie mam przyrost dość liniowy mocy przekręcając potencjometr a w tranzystorze potencjometr miał nierównomierne wzmocnienie na pokrętle. 35-40% potencjometru na lampie to 50% głośnosci w moim tranzystorze porównując te wzmacniacze. Słucham u siebie 25-40% potencjometru w zależności od pory dnia i w mniejszym stopniu rodzaju muzyki. Jak ktoś ma np nadmiar góry to jego system będzie bardziej męczący na tym samym poziomie głośności co u innego z dobrą równowagą tego pasma. Na bardziej spokojnych lampach mogę grać trochę głośniej.

Ogólnie jestem takiego zdania że dobre słuchanie zaczyna się od poziomu w którym trzeba się wsłuchać a więc jest juz na tyle nie głośno że trzeba swoją uwagę bardziej poświecić, oczywiście poza muzyką z drivem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o decybele.

Panowie bez dyskusji ;) Dyskutować będziemy później.

 

Proszę podać na jaką godzinę odkręcona jest gała potencjometru np. "godz. 22" - tylko tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o decybele.

Panowie bez dyskusji ;) Dyskutować będziemy później.

 

Proszę podać na jaką godzinę odkręcona jest gała potencjometru np. "godz. 22" - tylko tyle.

 

Ja nie mam gałek ! Jawna dyskryminacja ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czas eksperymentu możesz zamontować:)

 

Mam impulsator, można nim kręcić i kręcić :)

 

Ale jak odpalam eltrona to maksymalnie na godzinę 10 !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.