Skocz do zawartości
IGNORED

zestaw stereo 9 000 zł do rocka


krisd

Rekomendowane odpowiedzi

witam

przymierzam się do zmiany mojego systemu (harman kardon amplituner hk3480, odtwarzacz cd hd950 i głośniki canton gle 407)

pokój 4,5 na 4,5 m, umeblowany, głośniki rozstawione 2,5 od siebie, przed nimi dywan.

słucham rocka, hard rocka i metalu.

oczekuję stereofonii, dynamiki, ułożenia sceny przy takiej muzyce, dobrego basu.

do wydania 8-9 tys zł wiec tak około 5 tys zł na sprzęt i 4 tys zł na głośniki. jeszcze chce kupić stolik Rogoz. do tej pory miałem zawsze głośniki podłogowe, teraz może bym spróbował podstawkowe na stendach Rogoz. zależy mi żeby sprzęt był ładny, tej samej marki.

 

w salonach audio w Koninie przesłuchałem następujące zestawy:

- atoll cd50 + atoll in 50 z głośnikami pylon shaphire 23, tanoy revolution xt6, kef ls50,

- arcam fm19 + arcam cd 27 z głośnikami dynaudio emit mt 20

- music hall a15.3 i cd 15.3 z głośnikami dynaudio emit mt 20

- rega brio-r + rega apollo-r z głośnikami dynaudio emit mt 20

- naim nait5si + naim cd5si z głośnikami dynaudio emit mt 20

- marantz pm6006 + marantz cd6005 z głośnikami kef ls50, focal chorus 706, kef q300, audiovector qr1

 

muszę przyznać, ze mój obecny zestaw gra bardzo poprawnie i szukam czegoś co będzie dużo lepiej grało, bo bedzie kosztowało dwa razy więcej.

 

atoll zagrał fajnie z keff ls50, arcam z dynaudio też ciekawie, no powalił mnie naim z dynaudio. reszta raczej na poziomie tego mam.

 

przy dobrych wiatrach za atolle zapłacę 5000 zł, za arcama 5000 zł, za naima 8000 zł. głośniki dynaudio kosztują 3000 zł a keff ls 50 około 5000 zł. budżet się rozjeżdża ale to są póki co cyfry.

 

poradźcie koledzy:

- czy ktoś słuchał atolle do rocka i metalu ? jakie opinie ?

- czy waszym zdaniem warto kupić wymienionego arcama ?

- naim kosztuje w salonach audio od 7000 zł za zestaw a czasem 13000 zł - ile jest zatem wart? mnie swoim basem i szczegółowością powalił, oczywiście wygląd i obsługa super.

- czy marantz jest w ogóle wart rozpatrywania ?

- czytałem dobre opinie o zestawie vincent seria 4000 - też kosztuje około 5000 zł za dwa klocki - macie jakies opinie ?

- z głośnikami mam problem, nie wiem czy podłogowe czy podstawkowe, dynaudio grały fajnie, miały wykop i bas, ale kef ls50 były chyba fajniejsze no i mają coś w sobie z wyglądem i mocą. jakoś wszelkie pylony i stx nie podchodzą mi do gustu.

 

te moje wszystkie dylematy wpływają na decyzję czy w ogóle jest po co zmieniać sprzęt ?

 

może macie jakie własne sugestie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Z mojej strony zaproponowałbym trochę inne konfiguracje, które moim zdaniem lepiej sprawdza się w Twoich gatunkach muzycznych.

Spójrz proszę na elektronikę NAD C356 BEE z odtwarzaczem C546 BEE (http://q21.pl/nad-c356-bee-c546-bee.html), która połączyłbym z monitorami Focal Aria 906 (http://q21.pl/focal-aria-906.html). To niedrogi w stosunku do Twoich propozycji zestaw, jednak potrafiący miłe zaskoczyć jakością brzmienia.

Drugą opcja jest zestaw oparty na wzmacniaczu Cambridge Audio CXA60 z odtwarzaczem CXC (http://q21.pl/cambridge-audio-cxa60-cxc.html) w połączeniu z kolumnami Kef R300 (http://q21.pl/kef-r300.html). Trochę jaśniejsze, szybsze granie w połączeniu z dobrze wypełnionymi, gęstymi i dynamicznymi kolumnami.

Na koniec propozycja moim zdaniem najlepsza do Twoich gatunków muzycznych - Naim Nait 5si (http://q21.pl/naim-nait-5si.html) bądź Hegel H80 (http://q21.pl/hegel-h80.html) z kolumnami Focal Aria 906.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, poza powyższymi konfiguracjami na miejscu będziesz miał do wyboru dziesiątki innych, równie ciekawych rozwiązań.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy atoll in 100 se (jak trafisz na salon, ktory go wlasciwie wycenia kupisz za 3.500zl) do tego rodzime monitory od studio 16 hz - canto grand, jest to zestaw sprawdzony i moim zdaniem duzo lepszy niz wszystkie propozycje Q21 razem wziete.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atoll 100 przegral z Epoca 3

Jakoś producent jak miał pożyczyć do porównań to ucichł....Takie podejście mnie odpycha !

Swoją drogą Atoll nie zagra ze wszystkim - podobnie jak większość wzmacniaczy... Jakie kolumny i jaka AKUSTYKA dała taki obraz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atoll 100 przegral z Epoca 3

Może i przegrał co nie zmienia faktu że Atoll też świetnie nadaje się do rocka i metalu.

studio 16 hz - canto grand

Miałem okazje niedawno ich posłuchać i na pewno do rocka się nadają, grają z dużym wykopem i ze świetnym, nisko schodzącym basem. Myślę że z Atollem mogły by się dobrze zgrać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SinusAudio, Equilibrium Ether S6, Stars DSD Audio DAC, Nordost Blue Heaven LS i Purple Flare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam taki zestaw jak zasugerował Adam. Miałem u siebie Atolla IN100SE z Canto Grand i brzmienie było bardzo dobre. Dynamiczne, ładna barwa. Kolumny ładnie wykonane. Słucham głównie rocka. IN100SE to lepszy wzmacniacz niż IN50. Na początek najwyżej wstrzymaj się z zakupem CD. Dozbierasz trochę i możesz kupić CD100SE. Co nie znaczy, że Canto Grand z Naimem czy Baltlabem nie zagrają. Po prostu nie miałem okazji posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jakoś producent jak miał pożyczyć do porównań to ucichł....Takie podejście mnie odpycha !

Swoją drogą Atoll nie zagra ze wszystkim - podobnie jak większość wzmacniaczy... Jakie kolumny i jaka AKUSTYKA dała taki obraz ?

 

Sluchalem Baltka z Dynkai Emit i jakies Tannoye,modelu nie znam ale to byly te z metalowymi nozkami.

Atoll nie jest zly,zle sie wyrazilem poniewaz nie szukalem nastepnego wzmaka ktory dudni na dole i tyle.Gdyby to bylo moje pierwsze stereo to pewnie bym go kupil:-)

 

Tym bardziej,jak ktos napisal nowy za 3500

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atoll za 3,5k to super sprawa, nie widzę konkurencji za taką kasę. Do tego canto grand albo magnat 1003S i sprawa zamknięta :)

Naim jest też bardzo dobry, baltlab również ale to w jaki sposób atoll (wzmak + CD) prezentuje gitarę elektryczną nie pozostawia wątpliwości.

Testowałem wszystko o czym pisałem. Reszty sprzętu niestety nie znam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem do czasu jak posłuchałem Canto Grand , jak na podstawki mają bardzo konkretny i nisko schodzący bas

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SinusAudio, Equilibrium Ether S6, Stars DSD Audio DAC, Nordost Blue Heaven LS i Purple Flare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krisd

Jeśli kolumny do rocka, to idealnie nadają się kanadyjskie Paradigm - szybkie, bardzo dynamiczne i przejrzyste, z mocnym, ale kontrolowanym i przejrzystym basem. Jedne z lepszych kolumn do ostrego grania.

Jeśli nie boisz się polskich rzeczy to polecam kolumny RLS - świetna sprawa.

Pozdrawiam Stempur

 

PS. Wysłałem do Ciebie na prv wiadomość

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogówki z reguły będą lepsze ale żeby utrzymać jakość średnicy i wysokich monitora to cena x2 wtedy.

 

Może 2 monitory aktywne + sub aktywny? Cięcie przy 80Hz. Sporo osób poleca coś takiego. Sam nie sprawdzałem, ale brzmi sensownie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za pomoc i odpowiedzi. w załączeniu szkic pokoju o wymiarach 4,5 na 4,5 m.

 

nie wiem czy atolle 100-ki nie bedą zbyt mocne jak na taki pokój? ale mają świetne recenzje i brzmienie - to wiem.i to jest juz dobry trop :)

 

zastanawiam się też czy należy kupowac głośniki podstawkowe? może lepiej jakies podłogówki do 100 cm wysokości max.

 

a co panowie powiedzą na atoll in 100 + atoll cd 100 i do tego tannoy mercury 7.4, pylon sapphire 25, castle knight 3 lub jbl studio 280 ?

 

wymieniam akurat to co jest w sklepie gdzie maja atolla w Koninie.

 

wiadomo że jak kupię sprzęt, stolik, głośniki, kable i wzmacniacz do gramofonu to wiecej ugram cenowo.

 

póki co słuchałem na kolumnach podstawkowych ale być może to nie było dla mnie praktyczne rozwiązanie.

 

innym rozwiązaniem wspomniane music hal 35.2 i np canton 507.2 lub wyżej wymienione ?

 

wiadomo że naim to naim ale to że się go uda fajnie kupić to duze szczeście choć jak się od miesiaca rozglądam całkiem możliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak za mocny wzmacniacz. Im mocniejszy tym lepiej radzi sobie także przy niskich poziomach głośności.

 

Co do dynaudio to szukaj starszych serii DM to to samo a można zaoszczędzić.

 

Do 20 metrów polecał bym jednak podłogowki. Jeśli podoba ci się brzmienie cantona chrono to super propozycja to magbat quantum 755 lub 757.

Jak dźwięk dynaudio to tannoy xt8f

 

Jbl studio odpuść.

 

Zapraszam do salonu na odsłuchy kilku propozycji podlogowych.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.