Skocz do zawartości
IGNORED

Czy smartfony zabiją tradycyne Hi Fi ?


Gość Piwo Jasne

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piwo Jasne

(Konto usunięte)

Rzucam temat. Czy smartfony zabiją tradycyjne Hi Fi ? Mam tu na myśli tradycyjne gramofony na vinyle , odtwarzacze płyt CD , odtwarzacze strumieniowe "które zastępują wysłużone już tunery radiowe wykorzystując zamiast tradycyjnego odbioru fal radiowych internet służące również za odtwarzacze plików audio", tradycyjne wzmacniacze z kolumnami. Coraz częściej się widuje że zamiast porządnego odtwarzacza podłączonego do wzmacniacza podłączony jest smartfon przez gniazdo słuchawkowe . Coraz więcej osób rezygnuje z tradycyjnego zestawu HI FI na rzecz smartfona ze słuchawkami , co gorsza tymi najtańszymi przy pomocy których prędzej stracimy słuch niż czegokolwiek porządnie posłuchamy. Proszę o odpowiedzi na temat czy mam rację czy nie ?

Czekam na żywiołową dyskusję.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę głupio siedzieć w domu i słuchać w słuchaweczkach. W domu lepszy jest jakiś zestaw z głośnikami, żeby wygodnie i wspólnie posłuchać. W słuchawkach tylko, żeby się odciąć od innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spora część smartfonów ma całkiem dobre przetworniki i wzmacniacz (klasa D ;) ), myślę że spokojnie rozłożą każdego winyla, każdą szpulę i z pewnością każde radio FM, CD/SACD/DVD-A niekoniecznie ;) (choć parametrami wg spec. wyglądają znacznie lepiej - często coś ala 192kHz 20bit), najlepiej wziąć garść startych telefonów i podpiąć "zamiast" DAC'a, myślę że co lepsze SONY (nowsze niż 5 lat) będą nie do rozróżnienia od dowolnie drogiego DAC, a każdy iPhone nawet 9 letni zagra bardzo ok, tylko "kolorowo".

 

Raz (z 4..5 lat temu) zrobiłem porównanie z kartami dźwiękowymi RME i Maya, w "studyjnych warunkach", chyba testowaliśmy (tylko "na ucho"):

Sony S, Samsung S2 i Blackberry cośtam Bold II, Sony PSP i PS Vita (prototyp na OLED) - już było bardzo ok,

Sony na ucho nierozróżnialne, najgorzej bardzo słyszalnie samsung S2 - tylko to był naprawdę szybki test na muzyce z youtube ("HQ") ;)

W sumie ciekawe czy ktoś robił pomiary - topowy CD z przed 15 lat vs dzisiejszy telefon Sony ;) bo na ucho to sobie można...

 

Co do słuchawek zgodzę się że ludzie kupują, co popadnie, ale w pudełkach są dodawane całkiem ok (nie liczę Samsunga - bo one cały czas miały problemy z jakością dźwięku),

Apple i Sony wspierają dobrą jakość dźwięku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze? darujcie sobie takie tematy

Zabije,nie zabije to zależy od osobnika,w kuchni czy akurat w czasie remontu słucham z głośnika bluetooth ale zawsze na zestawie jest to "coś"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze oczywiście że tak,po drugie po części to już się stało.

Poza tym mam kilka polskich pism audio z lat 1995-2005 gdzie można przeczytać naśmiewanie się z ludzi słuchających plików z komputera w tamtych czasach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze oczywiście że tak,po drugie po części to już się stało.

 

Jeśli pominie się cały tor analogowy i wykorzysta smartfona jako transport, to możliwości są duże.

Póki co, to nie ma poważniejszych sprzętów, które pozwalają bezpośrednio zaparkować takiego smarta

w takiej stacji - ale można się pokusić o takie podłączenie do klasycznego DAC-a i wówczas kopara opada.

Niezbędne są odpowiednie aplikacje, np. taka od ONKYO, KORGa, które radzą sobie nawet z natywnym DSD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
można się pokusić o takie podłączenie do klasycznego DAC-a i wówczas kopara opada

Można także skorzystać z dobrego odbiornika Bluetooth, najlepiej z wyjściem cyfrowym, dzięki czemu możemy wykorzystać jeszcze lepszego zewnętrznego DACa.

 

Apple i Sony wspierają dobrą jakość dźwięku

Z tym stwierdzeniem trochę kłóci się fakt, że iOS nie wspiera aptX.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Spora część smartfonów ma całkiem dobre przetworniki i wzmacniacz (klasa D ;) ), myślę że spokojnie rozłożą każdego winyla, każdą szpulę i z pewnością każde radio FM, CD/SACD/DVD-A niekoniecznie ;) (choć parametrami wg spec. wyglądają znacznie lepiej - często coś ala 192kHz 20bit), najlepiej wziąć garść startych telefonów i podpiąć "zamiast" DAC'a, myślę że co lepsze SONY (nowsze niż 5 lat) będą nie do rozróżnienia od dowolnie drogiego DAC, a każdy iPhone nawet 9 letni zagra bardzo ok, tylko "kolorowo".

 

Raz (z 4..5 lat temu) zrobiłem porównanie z kartami dźwiękowymi RME i Maya, w "studyjnych warunkach", chyba testowaliśmy (tylko "na ucho"):

Sony S, Samsung S2 i Blackberry cośtam Bold II, Sony PSP i PS Vita (prototyp na OLED) - już było bardzo ok,

Sony na ucho nierozróżnialne, najgorzej bardzo słyszalnie samsung S2 - tylko to był naprawdę szybki test na muzyce z youtube ("HQ") ;)

W sumie ciekawe czy ktoś robił pomiary - topowy CD z przed 15 lat vs dzisiejszy telefon Sony ;) bo na ucho to sobie można...

 

Co do słuchawek zgodzę się że ludzie kupują, co popadnie, ale w pudełkach są dodawane całkiem ok (nie liczę Samsunga - bo one cały czas miały problemy z jakością dźwięku),

Apple i Sony wspierają dobrą jakość dźwięku

 

Musisz się jeszcze baaardzo dużo uczyć i słuchać, słuchać i jeszcze raz słuchać bo to co wypisujesz świadczy o tym jak mało jeszcze wiesz. To nawet nie nadaje się do komentowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym stwierdzeniem trochę kłóci się fakt, że iOS nie wspiera aptX.

 

Z qualcommem się nie dogadali ;) a nie mają innego odpowiednika ?

 

Musisz się jeszcze baaardzo dużo uczyć i słuchać, słuchać i jeszcze raz słuchać bo to co wypisujesz świadczy o tym jak mało jeszcze wiesz. To nawet nie nadaje się do komentowania.

 

Żeby usłyszeć różnicę pomiędzy Samsung S2 a Sony PSP to potrzeba 8 sekund - wiec sądzę że to komentarz nie do

tego ;)

 

Jak to - "nie nadaje się"???

A o winylu? Lub "szpuli"?

 

Ile by się nie uczył - i tak nie pojmie.

 

Ha ha ha ;) Nokia 3310 w kieszeni ;) ?

 

Można się kłócić że pod pewnymi względami Vinyl czy Szpula wygra z CD, zgadzam się

nawet mam (szpulę) i popieram, ale w tych aspektach w których one wygrają z CD znikają

przy dobrym telefonie.

 

ani szpula ani winyle szans nie mają, żadnych, ale to żadnych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś możliwości wyjść ze smartfona cyfrowym dźwiękiem..?

 

..nowego smartfona..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś możliwości wyjść ze smartfona cyfrowym dźwiękiem..?

 

..nowego smartfona..

 

w starych było HDMI 192/24 x 6 lub 8ch, tylko nie wiem jaki software mógł puścić 192kHz ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz (z 4..5 lat temu) zrobiłem porównanie z kartami dźwiękowymi RME i Maya, w "studyjnych warunkach", chyba testowaliśmy (tylko "na ucho"):

Sony S, Samsung S2 i Blackberry cośtam Bold II, Sony PSP i PS Vita (prototyp na OLED) - już było bardzo ok,

Sony na ucho nierozróżnialne, najgorzej bardzo słyszalnie samsung S2 - tylko to był naprawdę szybki test na muzyce z youtube ("HQ") ;)

 

A ja myślę, że słuchanie Budki Suflera ogłupia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post prowokacja,czy ktoś sobie jaja robi,telefon to można słuchać w autobusie,czy podróży,aby człowieka szlag nie trafił,do niczego innego to się nie nadaje .A porównanie tego do winyla to już totalna ignorancja.Z tego co się orientuje to smartfonowcy to ludzie raczej młodzi,i mało który miał okazję posłuchać dobrego gramofonu.Lub magnetofonu szpulowego,idę o zakład że nawet by nie potrafili tego uruchomić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post nie wiem czy prowokacja, ale raczej obserwacja techniczno - socjologiczna :)

 

A porusza tematu dość dziwnego i zarazem ciekawego bo naprawdę audio siedzące w wybranych modelach telefonów jest

bardzo dobre (zresztą już bardzo ok były przenośne sprzęty grające np Sony czy Philips naście lat temu...)

 

porównanie do vinyla czy szpuli to nie ignorancja, po protu serio świat poszedł "aż tak" do przodu, można mieć klapki na oczach

 

ps. mam szpulę gra baaardzo dobrze, z zamkniętymi oczami szans nie ma odróżnić jej od CD (i tak, ma większe pasmo - już przy

spadku, ale ma), tu nie chodzi o to że vinyl czy szpula gra źle tylko ze telefony grają.... lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównanie do vinyla czy szpuli to nie ignorancja, po protu serio świat poszedł "aż tak" do przodu, można mieć klapki na oczach

 

Tylko w którą stronę "do przodu"?

Czy w tę właściwą?

 

Przypomina mi się nieśmiertelny cytat z Gomułki:

"Przed wojną staliśmy na skraju przepaści, teraz uczyniliśmy wielki krok naprzód!"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc uzasadnię swoją odpowiedź - w niedalekiej (+-10lat) przyszłości smartfony nie zastąpią tradycyjnego hi fi, ponieważ smartfonów już nie będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w którą stronę "do przodu"?

Czy w tę właściwą?

 

Ja się odnoszę do aspektu technicznego, czyli podłączyć smartphone zamiast CD czy też winyla, radia, szpuli itp..

 

Wiadomo, smartphone się nie kręci, nie wygląda fajnie, nie robi tej atmosfery, ale... gra (wybrane modele), dobrze

gra (i sporo kosztuje)

 

tu są pomiary staruszka iPhone5, a sa lepsze urządzenia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pod każdym względem bije winyla, radio i szpule:

 

-Telefon ma 192kHz, szpula najlepsza... 38kHz (czyli cyfrowo 76kHz)?

-Szumy... hmm 90db realnie w starych modelach (nowe pod 105 sięgają), to co najmniej 30 db więcej

-THD znikome, niedostępne dla szpuli, radia czy winyla

 

z CD już tak różowo nie ma, bo liniowość, szumy i cała reszta parametrów prawie odrazu dobiły

do limitu specyfikacji (w dobrych modelach) aczkolwiek wciąż telefon przeniesie sporo więcej, pytanie czy tak dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod każdym względem bije winyla, radio i szpule:

 

Tylko jakoś grać nie chce aby się tego chciało słuchać tak jak szpuli czy winylu.

 

Ps

Przyjmij moje wyrazy współczucia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Post nie wiem czy prowokacja, ale raczej obserwacja techniczno - socjologiczna :)

 

A porusza tematu dość dziwnego i zarazem ciekawego bo naprawdę audio siedzące w wybranych modelach telefonów jest

bardzo dobre (zresztą już bardzo ok były przenośne sprzęty grające np Sony czy Philips naście lat temu...)

 

porównanie do vinyla czy szpuli to nie ignorancja, po protu serio świat poszedł "aż tak" do przodu, można mieć klapki na oczach

 

ps. mam szpulę gra baaardzo dobrze, z zamkniętymi oczami szans nie ma odróżnić jej od CD (i tak, ma większe pasmo - już przy

spadku, ale ma), tu nie chodzi o to że vinyl czy szpula gra źle tylko ze telefony grają.... lepiej.

 

Co tam jest dobrego? Kości? Ale one nie mają tutaj decydującej roli. Ja myślę że Ty ani o winylu ani o szpuli nie masz pojęcia. O CD zresztą także.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja się odnoszę do aspektu technicznego, czyli podłączyć smartphone zamiast CD czy też winyla, radia, szpuli itp..

 

Wiadomo, smartphone się nie kręci, nie wygląda fajnie, nie robi tej atmosfery, ale... gra (wybrane modele), dobrze

gra (i sporo kosztuje)

 

tu są pomiary staruszka iPhone5, a sa lepsze urządzenia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie pisz już tych bzdur, bo czytać się nie chce. Nie dawno zlozylem mały zestaw audio dla kumpla. Kolumny, wzmak, cd. Zachcial też żeby mieć możliwość słuchania muzyki ze swojego srajfona 6. Zachodze po kilku miesiącach do niego, a on mówi. Wez zrób cos żeby z tego telefonu lepiej gralo, bo słuchać się tego nie da. Tak graja te telefony i srajfony. AMATOR, który nawet nie wie co to DAC stwierdził że to jakiś szajs w porównaniu do leciwego CD playera za parę stów. A tu tacy znawcy wciskaja wszystim jakis marketingowy kit i belkot o durnowatych porownaniach glupich samsungow czy sony w studiu nagraniowym z YouTube w jakości HQ. Co to za syf w ogóle? To jakis zart jest?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba stary jestem, też wolę jak sprzęt to kostka która stoi a smartphone to pilot do niej na którym układam kawałki w playlisty, ale technicznie się pozmieniało. a czy się chce czy nie to inna kwestia ;)

 

przeczuwam:

za 5 lat będziecie mówić, nigdy w życiu nie kupie tego złomu, PRAWDZIWE auta są na benzynę anie na prąd !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.