Jump to content
IGNORED

Alternatywa do Marantza PM-75

Cantonese

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Mój stary Marantz PM-75 uległ poważnej awarii i nie rokuje na dalsze użytkowanie, prośba o poradę czym go zastąpić w cenie do 1 500 zł.

Mój system to :

- Tannoy M4 po tuningu a'la McGyver , super gra więc nie wymieniam

- CD 63 SE po tuningu a'la McGyver super gra więc nie wymieniam

- 2 x Kable IC Ixos 104

- Głośnikowe Ultralink Challenger 2

- DAC Magic Azur Cambridge Audio

Pokój około 16-17 mkw w bloku.

Muzyka - rozmaita: Chillout, Progressive Rock, Folk, Acid Jazz, Ambient, instrumentalna wszelkiej maści.

Co lubie: przestrzeń, raczej cieplej niż chłodniej, detale, wyraźne wokale, precyzję, kontrolowany ale raczej szybszy bas, nie znoszę syczenia czyli tzw sybilantów bo tak sie to chyba fachowo zowie :)

Zastanawiałem sę nad ROTEL RA 980 lub wyżej 985 BX. Może są jeszcze jakieś ciekawsze alternatywy w cenie do 1 500 zł

Pozdrawiam

Adam

Miałem PM75 a potem Nad 356.

Ten model NAD'a to klasa wyżej.

Gra ciepłym wypełnionym gęstym przekazem - jest rozwinięciem PM75, jest mniej suchy choć brakuje mu troszkę rozdzielczości PM75.

Wymiana to barwa, muzykalność i wypełnienie (eteryczność) w zamian za lekkie odcięcie rozdzielczości - moja opinia.

Nie wiem też co wnosi MOD - podobno jest wielu zadowolonych użytkowników.

Skończyłem jednak na lampie, która w porównaniu do tego NAD-a jest w każdym aspekcie lepsza.

Oczywiście wg mojej opinii.

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

No to powiem ci Rafał odkąd są zapowiedzi nowych lini za około 3600-3800 zł to model 356 trzyma cenę. Uzywka w idealnym stanie z pilotem potrafi kosztować 2000-2100

Kolumn bym nie zmieniał. Same w sobie są ok. Po tuningu wierzę że jeszcze lepiej. Roksan byłby o tyle ciekawa propozycja że da się go dostać obecnie w granicach 2000-2500 mówię o perfekcyjnym stanie modelu k2. A to warto.

Jak dobierzesz odpowiednio kolumny to będzie nieźle....z Rotelem.

Wiem że np Dynaudio dobrze się z Rotelem sprawdza , aczkolwiek miałem u siebie chwilowo RA 960BX i było ...nieźle z moimi Tannoyami a'la McGyver :)))

No to powiem ci Rafał odkąd są zapowiedzi nowych lini za około 3600-3800 zł to model 356 trzyma cenę. Uzywka w idealnym stanie z pilotem potrafi kosztować 2000-2100

Kolumn bym nie zmieniał. Same w sobie są ok. Po tuningu wierzę że jeszcze lepiej. Roksan byłby o tyle ciekawa propozycja że da się go dostać obecnie w granicach 2000-2500 mówię o perfekcyjnym stanie modelu k2. A to warto.

No, ten Roksan też mnie zaintrygował ..ale ta cena :-(

Kolego Cantonese skąd jesteś?

Mam ra-980bx.

Możesz kiedyś wpaść ze swoimi paczkami, posłuchasz :)

Sam mam Arcusy TM-85 (w środku 3xSeas, odświeżania zwrotka i kable wewnątrz) i możliwie że niepotrzebnie zastanawiam się nad zmianą kolumn.

Bardzo chętnie posłucham m4 na tym wzmacniaczu.

Szczególnie po tuningu.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.