Skocz do zawartości
IGNORED

Audiomatus - dyskusyjne zalecenie co do kabli sieciowych


barni

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam właśnie ciekawy dokument Audiomatusa co do kabli sieciowych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i chciałem przedyskutować kilka tez.

 

Tezy z podsumowania:

 

Kable sieciowe powinny mieć tylko minimalny, niezbędny przekrój tzn. 3×0,75 milimetra kwadratowego. Długość kabla sieciowego nie powinna być mniejsza niż 2 metry.

Wszystkie złącza i styki związane z przewodami PE muszą być stabilne i wolne od tlenków. Szczególną uwagę zwrócić naleŜy na jakość połączeń kołków uziemiających w ściennych gniazdach sieciowych, i w rozgałęźniku albo przedłużaczu, jeżeli takie stosujemy.

Należy używać możliwie najkrótszych kabli sygnałowych, o małej rezystancji przewodu powrotnego (najlepiej poniżej 20 miliomów na metr).

Zastosowanie w praktyce powyższych zaleceń wyeliminuje potrzebę stosowania kosztownych kabli sieciowych. Jakość kabli dostarczanych z naszymi wzmacniaczami będzie całkowicie wystarczająca.

Dla uniknięcia negatywnych efektów zakłóceń generowanych w pętli masy przewody sieciowe wzmacniaczy mocy powinny być w kilku miejscach spięte ze sobą za pomocą specjalnych plastikowych opasek, w taki sposób aby zminimalizować powierzchnię pętli masy.

W tym samym celu również przewody sygnałowe lewego i prawego kanału łączące przedwzmacniacz ze wzmacniaczami mocy naleŜy, używając takich samych opasek, w kilku miejscach spiąć ze sobą.

 

Pomijając dyskusyjna tezę, że kabel sieciowy powinien być cienki i dosyć długi ciekawi mnie ten opis opaski, mającej spinać kable sieciowe. Jak miałaby ona wyglądać ? Przecież kable te są izolowane, w jaki sposób opaska spinająca kable miałaby zminimalizować powierzchnię pętli masy ?

Opaskę na kable sygnałowe sobie łatwiej wyobrazić, bo tam mamy ekran dostępny z zewnątrz, pytanie jednak ponowne jak taka opaska miałaby wyglądać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) <-- strona 15/16 instrukcji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu rozwinięcie ciekawostek: :-)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I pomyśleć, że wystarczy spiąć dwie komputerowe sznurówki 3 x 0,75 - żeby uzyskać najlepszy dźwięk na świecie, deklasujący uznane światowe marki.

 

Że też ja na to wcześniej nie wpadłem, tyle kasy w błoto :-)

 

Tezy są błędne.

 

A porady wprowadzające w błąd w kwestiach likwidacji pętli mas

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej praktyki spinanie ze sobą kabli uważam za błędne, a wręcz przeciwnie, powinny być jak najdalej od siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem używam Audiomatusa, mam sieciówki, interkonekty, e.t.c. własnej roboty ale wiem że te zalecenia działają u tych osób które co dopiero kupiły wyroby pana Matusiaka i jeszcze nie mieszają kablami. Tak że bym się tak nie czepiał!

 

Jak ktoś chce iść dalej to np. fantastycznie poprawiają dźwięk interkonekty z aktywną masą, poprawia się zarówno 3D jak i barwa wokali i instrumentów.

 

 

 

 

Nie jest to sztuczność, granie techniczne i rozświetlenie góry wprowadzana przez Audioquesta, Synergistic Research w ich kablach. Z resztą z wpięciem moich kabli z aktywną masą z lampowym Amplifonem otrzymałem taką opinię "kreują nad wyraz bardzo ładną scenę 3D, barwowo są dość neutralne, raczej nie wypychają żadnego z zakresów. Góra jest rozdzielcza bez ostrości"

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem używam Audiomatusa, mam sieciówki, interkonekty, e.t.c. własnej roboty ale wiem że te zalecenia działają u tych osób które co dopiero kupiły wyroby pana Matusiaka i jeszcze nie mieszają kablami. Tak że bym się tak nie czepiał!

 

Jak ktoś chce iść dalej to np. fantastycznie poprawiają dźwięk interkonekty z aktywną masą, poprawia się zarówno 3D jak i barwa wokali i instrumentów.

 

 

 

 

Nie jest to sztuczność, granie techniczne i rozświetlenie góry wprowadzana przez Audioquesta, Synergistic Research w ich kablach. Z resztą z wpięciem moich kabli z aktywną masą z lampowym Amplifonem otrzymałem taką opinię "kreują nad wyraz bardzo ładną scenę 3D, barwowo są dość neutralne, raczej nie wypychają żadnego z zakresów. Góra jest rozdzielcza bez ostrości"

 

 

Ktoś sobie sprawił chińskie Mity 750 do GMki :)

 

20 letni kabel wygląda w najlepszym przypadku jak na zdjęciu z lewej. Jak widać podróba trochę się różni (zdjęcie środkowe). Są nawet bez puszek!

Zresztą jeśli się bawić to minimum w MH 770 reference z metalowymi puszkami. Poniżej to szkoda pieniędzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-58347-0-95051900-1476438859_thumb.jpg

post-58347-0-59784700-1476438980_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Ktoś sobie sprawił chińskie Mity 750 do GMki :)

 

20 letni kabel wygląda w najlepszym przypadku jak na zdjęciu z lewej. Jak widać podróba trochę się różni (zdjęcie środkowe). Są nawet bez puszek!

Zresztą jeśli się bawić to minimum w MH 770 reference z metalowymi puszkami. Poniżej to szkoda pieniędzy.

O jakie ładne ;)))

Jak zmieniać to na trochę lepsze niż 770 -tki ..

Ja swoje muszę umyć , bo świniaki się ubrudziły ;))

Szymek pudło...nawet karton mam :))

post-59766-0-36194200-1476440793_thumb.jpeg

post-59766-0-77671500-1476440956_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś sobie sprawił chińskie Mity 750 do GMki :)

 

A tutaj w innym systemie co Ci nie pasuje?

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim celu te fotosy od Grześka i Artura?

Trzeba im było chociaż wzmacniacz doczyścić i tapetę podkleić, a tak wizyta na próżno :)

Szczególne wrażenie robi sieciówka. Czy to Twój wyrób? Odsłuchy robiliście z subem do KD czy bez.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to sztuczność, granie techniczne i rozświetlenie góry wprowadzana przez Audioquesta, Synergistic Research w ich kablach.

 

Nie oceniałbym SR na nieadekwatnym dla nich torze. Drogie kable potrzebują równie drogich, czystych, przezroczystych urządzeń. Na słabszych - pokażą ich wady. A 90% sprzętu ma wady, często dramatyczne, maskowane przez ludzi żonglerką kablową.

Jak są dobre kable - to już tylko żongluje się sprzętem :-) i nie ma powodu żeby je zmieniać - bo w zasadzie - nie bardzo jest na co :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakie ładne ;)))

Jak zmieniać to na trochę lepsze niż 770 -tki ..

Ja swoje muszę umyć , bo świniaki się ubrudziły ;))

Szymek pudło...nawet karton mam :))

Oryginał lepszy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oceniałbym SR na nieadekwatnym dla nich torze. Drogie kable potrzebują równie drogich, czystych, przezroczystych urządzeń. Na słabszych - pokażą ich wady. A 90% sprzętu ma wady, często dramatyczne, maskowane przez ludzi żonglerką kablową.

Jak są dobre kable - to już tylko żongluje się sprzętem :-) i nie ma powodu żeby je zmieniać - bo w zasadzie - nie bardzo jest na co :-)

 

Ale SR z polaryzacją czy AQ z DBS-em były wpięte w drogich systemach :))) Lepiej im wychodzi be tych wynalazków :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Diogenes

(Konto usunięte)

W jakim celu te fotosy od Grześka i Artura?

Trzeba im było chociaż wzmacniacz doczyścić i tapetę podkleić, a tak wizyta na próżno :)

Szczególne wrażenie robi sieciówka. Czy to Twój wyrób?

Jakbym wiedział ,że będą zdjęcia na forum " tobym " sam wypucował GM-kę..;))

Sieciówka u Artura to Sablon Audio, u mnie widać kawałek Acoustic Zen Absoluta .

Z kabli Raffaela się nie śmiej , bo RCA są naprawdę świetne .

Śmiech to aktualne wynalazki innych kablarzy kosztujące po 6-10 i więcej tysięcy...

Gość robi solidne kable na porządnych firmowych wtykach z dobrej miedzi za rozsądne pieniądze .

Obraził się na mnie , ale nie zmienia to faktu , że to porządny kawałek roboty .

Takie kablowe Studio16Hz czy Amplifon.

Piszę to całkiem poważnie .

 

 

 

Oryginał lepszy :)

Ty się nie śmiej , bo jak kupiłem to myślałem , że ktoś w bambuko mnie zrobił ...bo tam MH-850 od puszki do wzmaka jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Trzeba im było chociaż wzmacniacz doczyścić i tapetę podkleić, a tak wizyta na próżno :)

 

 

Ja Twoich rozsychajacych się paneli akustycznych nie podklejałem, tak że niby dla czego miałbym tapety doklejać czyścić?

 

Ty takie rzeczy w gościach robisz? i pewnie przyjeżdżasz z pełnym clean serwisem; odkurzacz zmiotka, szufelka; nie rozśmieszaj mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty się nie śmiej , bo jak kupiłem to myślałem , że ktoś w bambuko mnie zrobił ...bo tam MH-850 od puszki do wzmaka jest...

Zobacz opis V4 :) Miałem te kable u siebie. Szukaj 850 shotgun evo tri wire, taka moja rada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Zobacz opis V4 :) Miałem te kable u siebie. Szukaj 850 shotgun evo tri wire, taka moja rada.

TRI to taki rozpuszczalnik jest silnie trujący;))

Po cholerę mi tri...jak mam uno w głośnikach...żeby potem za fazą biegać ;))???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Twoich rozsychajacych się paneli akustycznych nie podklejałem, tak że niby dla czego miałbym tapety doklejać czyścić?

 

Ty takie rzeczy w gościach robisz? i pewnie przyjeżdżasz z pełnym clean serwisem; odkurzacz zmiotka, szufelka; nie rozśmieszaj mnie.

Rafaell nie napinaj się tak bo Ci odzysk energii spadnie. Podeślij lepiej Te swoje druty to ocenię co są naprawdę warte. Chociaż jak znam życie to spękasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale SR z polaryzacją czy AQ z DBS-em były wpięte w drogich systemach :))) Lepiej im wychodzi be tych wynalazków :-)

 

Oczywiście że prad nie jest konieczny - gra i bez tego :-)

Tylko odróżniałbym AQ od SR - bo to trochę inna filozofia i pęd innowacyjny - wystarczy prześledzić i porównać ofertę z 15 lat obu firm :-)

SR nie w całym zakresie swoich wynalazków musi każdemu odpowiadać - i często ich starsze rzeczy mogą być subiektywnie lepsze niż nowe, ale ja nie znajduję innej marki z podobnie rozwijającą się ofertą. Żadnej. A to już zasługuje na przynajmniej - dostrzeżenie. Co się komu podoba i dlaczego to już trochę inna sprawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TRI to taki rozpuszczalnik jest silnie trujący;))

Po cholerę mi tri...jak mam uno w głośnikach...żeby potem za fazą biegać ;))???

Co za problem te dechy przerobić. 5 minut roboty. Jak podłączysz to się dowiesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafaell nie napinaj się tak bo Ci odzysk energii spadnie. Podeślij lepiej Te swoje druty to ocenię co są naprawdę warte. Chociaż jak znam życie to spękasz.

 

No żartujesz? Podsyłać Tobie żebym się w Twoim błotku jak Amplifon i Studio 16Hz musiał taplać.

 

Oczywiście że prad nie jest konieczny - gra i bez tego :-)

Tylko odróżniałbym AQ od SR - bo to trochę inna filozofia i pęd innowacyjny - wystarczy prześledzić i porównać ofertę z 15 lat obu firm :-)

SR nie w całym zakresie swoich wynalazków musi każdemu odpowiadać - i często ich starsze rzeczy mogą być subiektywnie lepsze niż nowe, ale ja nie znajduję innej marki z podobnie rozwijającą się ofertą. Żadnej. A to już zasługuje na przynajmniej - dostrzeżenie. Co się komu podoba i dlaczego to już trochę inna sprawa.

 

No ale co Ty porównujesz mnie z AQ czy SR z ich zapleczem technologicznym, marketingiem, e.t.c. Ja po prostu mam tylko taki potencjał że wiem o co chodzi i potrafię coś w miarę taniego ale dobrego zrobić jak mi się zechce LOL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Co za problem te dechy przerobić. 5 minut roboty. Jak podłączysz to się dowiesz.

Wiem , ale tymczasowo mi się nie chce ..;)

Bawię sie właśnie Daczkiem Włodka ;) i lutuję Duelundy do Ampliego ;)

Mam V2 j, ak mi się znudzą kupię inne kable ..a V2 wystrzelę ;)

 

Rafaell nie napinaj się tak bo Ci odzysk energii spadnie. Podeślij lepiej Te swoje druty to ocenię co są naprawdę warte. Chociaż jak znam życie to spękasz.

Szymek to nie jest ultrahiend , więc to nie do Ciebie skierowana oferta , ale przy tych polskich wynalazkach cenowo i jakościowo super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ich zapleczem technologicznym

 

 

 

 

 

 

Kable posiadają przypadłość, wytwarzającą sytuację konieczności ich indywidualnego ręcznego wyprodukowania przez specjalistę, nigdy więc nie będzie ich aż tylu aby sprostać zapotrzebowaniu, wykreuje to stały niedosyt i wysokie ceny, z tego powodu na miejscu producentów indywidualnych nie martwiłbym się sytuacją dużych relatywnie organizmów rynkowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Diogenes

(Konto usunięte)

A co to jest, jak wygląda i jak gra?

Przecież znasz ..Phaścik

Gra bardzo dobrze , rozdzielczo i muzykalnie , brakuje mu trochę barwy na średnicy w porównaniu do CD za 70kPLN;)

Ale spokojnie z takim graniem można żyć i być szczęśliwym.

Kupiłem go do zabawy i zamówiłem Jenseny zamiast Audyn True Copper , które trochę suszą na średnicy .

post-59766-0-30824600-1476451799_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Diogenes

(Konto usunięte)

A tego to znam. Miałem w domu. Ma AD1865 w nosie, tak?

Dokładnie ;) pamietam jak śmiali się ze Starego Audiofila ,że to DIY ...chyba cenowo..

Dźwiękowo to mógłby zmasakrować wiele uznanych produktow...choć jak kupowałem myślałem , że to będzie takie bardziej " zamulone " granie barwą ...a tu zonk .

Jako transport robi Nagra CDP , nie wiem jakby grał z gorszym napędem .

Cena śmiech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No popatrz, a mnie nie ruszył nic a nic.

A może zrobimy jakiś sparring DACów? Roxi do mnie zagadywał że chciałby coś takiego urządzić wystawiając ze swej strony Audio Note DAC 2.1X Signature.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Diogenes

(Konto usunięte)

No popatrz, a mnie nie ruszył nic a nic.

A może zrobimy jakiś sparring DACów? Roxi do mnie zagadywał że chciałby coś takiego urządzić wystawiając ze swej strony Audio Note DAC 2.1X Signature.

Sparing już mi się źle kojarzy ..;) ale porównanie jak najbardziej chętnie .

Może u mnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.