Skocz do zawartości
IGNORED

Audiomatus - dyskusyjne zalecenie co do kabli sieciowych


barni

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś sobie sprawił chińskie Mity 750 do GMki :)

 

20 letni kabel wygląda w najlepszym przypadku jak na zdjęciu z lewej. Jak widać podróba trochę się różni (zdjęcie środkowe). Są nawet bez puszek!

Zresztą jeśli się bawić to minimum w MH 770 reference z metalowymi puszkami. Poniżej to szkoda pieniędzy.

 

Szymonie, kable które pokazałeś na zdjęciach to wszystko oryginalne MITy. Model 750 miał pierdyliard wersji i serii, te po środku to jedne z najstarszych wersji z puszkami, dopiero późniejsze wersje miały puszki z żeberkami. Ten bez puszek to MH-750 "Music Hose".

Tak z pamięci to 750 występował jako Music Hose, Plus, Plus S2, Plus S3, Shotgun (w tym też S1/2/3), CVT/CVT Shotgun/CVT Plus, HE, Bi-Wire oraz Magnum, byly tez lampowe Tube Terminatory w roznych seriach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymonie, kable które pokazałeś na zdjęciach to wszystko oryginalne MITy. Model 750 miał pierdyliard wersji i serii, te po środku to jedne z najstarszych wersji z puszkami, dopiero późniejsze wersje miały puszki z żeberkami. Ten bez puszek to MH-750 "Music Hose".

Tak z pamięci to 750 występował jako Music Hose, Plus, Plus S2, Plus S3, Shotgun (w tym też S1/2/3), CVT/CVT Shotgun/CVT Plus, HE, Bi-Wire oraz Magnum, byly tez lampowe Tube Terminatory w roznych seriach.

Marku ilu kabli Mita byłeś lub jesteś posiadaczem? Wiesz z jakiej gumy były otuliny, w jakich latach były produkowane serie 750, 770, 850?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable sieciowe powinny mieć tylko minimalny, niezbędny przekrój tzn. 3×0,75 milimetra kwadratowego.

Bez sensu. Wolałbym kable z większym przekrojem - mniejsze straty energii.

 

Wszystkie złącza i styki związane z przewodami PE muszą być stabilne i wolne od tlenków.

Generalnie to wszystkie złącza powinny być "stabilne", wolne od tlenków (nie ważne czy sygnałowe PCI-E karty graficznej, czy przewodu XLR jakichś kolumn aktywnych, czy kabla zasilającego)

 

Należy używać możliwie najkrótszych kabli sygnałowych,

... ja bym dopisał: "i zasilających".

 

Pomijając dyskusyjna tezę, że kabel sieciowy powinien być cienki i dosyć długi

Moim zdaniem powinno być dokładnie odwrotnie: gruby i krótki (mniejsze straty energii).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja , ja panie Psorze!!!

1750 , 1770 i 1850 przed rewolucją przemysłową.

Dobrze 6 :)

Firma Mit powstała w 1984 roku w Kaliforni, projektantem i założycielem był Bruce'a Brisson. Pierwszy przewód sygnałowy niesymetryczny wykonał on w 1981 roku. W 1986 powstał pierwszy kabel z "puszkami" czyli elementami filtrującymi. W latach kolejnych te puszki były elementem rozpoznawczym firmy. Kabel MIT MH 750 Music Horse to był pierwszy komercyjny produkt bez puszek! Kabel ten wyprodukowano pomiędzy 1984 a 1986 rokiem!

Jeżeli ktoś ma minimum pojęcia to będzie wiedział jak wygląda 30 letni kabel. Wszystkie modele z pięknymi, święcącymi na biało otulinami i/lub puszkami to najzwyklejszy chiński fake.

Oryginał pierwowzoru Music Horse poniżej. Realny wygląd puszek i otulin wersji 750, 770 po przeszło 20 latach również. Kupując wersję nadgryzioną zębem czasu mamy pewność, że to oryginały z lat 80 i 90 a nie "chińskie odpowiedniki". Charakterystyczna konfekcja dla MIta to widły. Z przeszło ponad 30 posiadanych kabli Mita nie spotkałem wersji głośnikowej z bananami czy szpilkami (były to wyłącznie zamówienia indywidualne) więc ich dostępność na rynku wtórnym będzie praktycznie zerowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-58347-0-54446800-1476516855_thumb.jpg

post-58347-0-01962200-1476516863_thumb.jpg

post-58347-0-04159900-1476516871_thumb.jpg

post-58347-0-61221700-1476516876_thumb.jpg

post-58347-0-79239600-1476516883_thumb.jpg

post-58347-0-28238300-1476516889_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsza od grubego przewodu jest wiazka cienkich przewodow, polecam poczytac o efekcie naskorkowosci

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Kable sieciowe powinny mieć tylko minimalny, niezbędny przekrój tzn. 3×0,75 milimetra kwadratowego.
Bez sensu. Wolałbym kable z większym przekrojem - mniejsze straty energii.

(...)

Należy używać możliwie najkrótszych kabli sygnałowych
... ja bym dopisał: "i zasilających".

 

Pomijając dyskusyjna tezę, że kabel sieciowy powinien być cienki i dosyć długi
Moim zdaniem powinno być dokładnie odwrotnie: gruby i krótki (mniejsze straty energii).

 

Główną przyczyną dla której kable zasilające wpływają na brzmienie systemu audio jest przesyłanie sygnału pomiędzy urządzeniami tworzącymi ten system, przewodami ochronnymi PE kabli sieciowych.

Cienkie i długie kable zasilające mają temu zapobiegać.

 

Cytat pochodzi z artykułu w załączniku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cienkie i długie kable zasilające mają temu zapobiegać.

... sądzę, że zapobiegniesz nazwijmy to "problemom masowym" dopiero po użyciu np. połączeń optycznych itp. rozwiązań, przez które nie płynie zupełnie prąd. Manipulacja prądami sygnału, przy pomocy oporu przewodów PE z kabla zasilającego, to tylko próba minimalizacji/kontroli efektu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni melomani i zagorzali audiofilie moim zdaniem wszystko można poprawiać całe życie aż do usranej śmierci !!!!

 

Dość tu śmiecenia jakimś MIT-em?!

 

 

 

Wracając do tematu udanych! moim zdaniem produktów pana Andrzeja Matusiaka jest tam sporo miejsca do zabawy z upgreadem tego dobrego! produktu. Z lenistwa popełniłem tylko coś takiego:

 

Na zdjęciu widać fabryczne przyzwoite kable wewnętrzne do terminali które moim zdaniem jednak wymagały wymiany na coś topowego 7N :-)

 

 

 

Do sensownego upgreadu trzeba było także idealnie oczyścić gniazda ze starej cyny i dać coś topowego z lutów oczywiście moim zdaniem.

 

 

 

Kable po wymianie wyglądają tak;

 

 

 

 

Jak widać trochę się zmieniło :-)

 

Co do zmian brzmieniowych jest spora poprawa zarówno generowanie 3D, barwa wokali-instrumentów tak że chyba inne wewnętrzne kable też pasowało by z czasem jednak wymienić?

 

Szukacie koledzy szukacie to i zawsze coś się znajdzie do poprawy, jesteśmy ludźmi; przestańcie się czepiać pana Matusika, bez niego nie miał bym tak fajnych monobloków w tak dobrej cenie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przestańcie się czepiać pana Matusika, bez niego nie miał bym tak fajnych monobloków w tak dobrej cenie :)

 

Czyli czujesz się zobowiązany...:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli czujesz się zobowiązany...:)

 

Jestem zadowolonym końcowym odbiorcą, nawet mam alibi bo Audiomatusy kupiłem z drugiej ręki od forumowicza. Monobloków słuchałem w innym systemie i spodobały mi się i kupiłem. Tak że takie teksty-podteksty wiszą mi kalafiorem. ;-P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Dość tu śmiecenia jakimś MIT-em?!

 

Serio to piszesz? Przecież sam, pierwszy wklejałeś zdjęcia swoich kabli - co raczej nie ma żadnego związku z tematem tego wątku... Przyganiał kocioł garnkowi...

 

 

Jak ktoś chce iść dalej to np. fantastycznie poprawiają dźwięk interkonekty z aktywną masą, poprawia się zarówno 3D jak i barwa wokali i instrumentów.

 

 

 

 

 

 

Nie jest to sztuczność, granie techniczne i rozświetlenie góry wprowadzana przez Audioquesta, Synergistic Research w ich kablach. Z resztą z wpięciem moich kabli z aktywną masą z lampowym Amplifonem otrzymałem taką opinię "kreują nad wyraz bardzo ładną scenę 3D, barwowo są dość neutralne, raczej nie wypychają żadnego z zakresów. Góra jest rozdzielcza bez ostrości"

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Rafaell, czy ten ferryt na kablach głośnikowych jest konieczny? Robiłeś próby bez?

 

Po co mi pasmo ze śmieciami które lubią występować w klasie D powyżej 20 kHz ? Nie mam źródeł z pasmem powyżej 20 kHz żeby mi na tym zależało. Ale przyszedł mi inny fajny pomysł do głowy, dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Klasa D idealnie pasuje do peerlessa xls, barwa wręcz powala.

Szymek , otwórz głowę świat idzie do przodu..może jest już coś w kasie D co gra dobrze.

Są tacy co wywalili lampy i grają na klasie D z DSP ...i to może działać .

Jak gra się z plików i puści przez coś takiego to ...hmmm i nie ma co się śmiać..

http://labgruppen.com/view-model/plm-plus-series/plm-12k44

Tylko trzeba to umieć ustawić ...i tu jest zonk...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I pomyśleć, że wystarczy spiąć dwie komputerowe sznurówki 3 x 0,75 - żeby uzyskać najlepszy dźwięk na świecie, deklasujący uznane światowe marki.

 

Że też ja na to wcześniej nie wpadłem, tyle kasy w błoto :-)

 

 

 

Cóż, naiwność i brak technicznej wiedzy to typowe audiofilskie przymioty. Trudno się potem dziwić, że byle shunyata albo jakiś tam nordost zacierają rączki i pieją z zadowolenia. Inwestycje w sumie niewielkie, a stopa zwrotu olbrzymia. Naiwniaków nigdy nie brakuje;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymek , otwórz głowę świat idzie do przodu..może jest już coś w kasie D co gra dobrze.

Są tacy co wywalili lampy i grają na klasie D z DSP ...i to może działać .

Jak gra się z plików i puści przez coś takiego to ...hmmm i nie ma co się śmiać..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tylko trzeba to umieć ustawić ...i tu jest zonk...

Ja jestem starej daty. Klasa D i dsp to jest dobre do kd :)

Jeszcze w życiu nie słyszałem takiego wzmacniacza na poziomie. Póki co klasa D w najlepszym przypadku gra gładko i mocno ale bez wyrafinowania, barwy czy wybrzmień. Dźwięk strwny ale szary i bez emocji. Jak macie jakiegoś d-killera to chętnie posłucham. W bezpośrednim porównaniu z dobrą lampą nie będzie wątpliwości. Póki co 10 do 0 dla lamp :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni melomani i zagorzali audiofilie moim zdaniem wszystko można poprawiać całe życie aż do usranej śmierci !!!!

 

Dość tu śmiecenia jakimś MIT-em?!

 

 

 

Wracając do tematu udanych! moim zdaniem produktów pana Andrzeja Matusiaka jest tam sporo miejsca do zabawy z upgreadem tego dobrego! produktu. Z lenistwa popełniłem tylko coś takiego:

 

Na zdjęciu widać fabryczne przyzwoite kable wewnętrzne do terminali które moim zdaniem jednak wymagały wymiany na coś topowego 7N :-)

 

 

 

Do sensownego upgreadu trzeba było także idealnie oczyścić gniazda ze starej cyny i dać coś topowego z lutów oczywiście moim zdaniem.

 

 

 

Kable po wymianie wyglądają tak;

 

 

 

 

Jak widać trochę się zmieniło :-)

 

Co do zmian brzmieniowych jest spora poprawa zarówno generowanie 3D, barwa wokali-instrumentów tak że chyba inne wewnętrzne kable też pasowało by z czasem jednak wymienić?

 

Szukacie koledzy szukacie to i zawsze coś się znajdzie do poprawy, jesteśmy ludźmi; przestańcie się czepiać pana Matusika, bez niego nie miał bym tak fajnych monobloków w tak dobrej cenie :)

 

Proszę o nie wypisywanie rzeczy mogących wprowadzić innych w błąd. Trochę samokrytycyzmu i uccziwości jeszcze nikomu nie zaszkodziło.

 

Łomatko, to już nawet kable lampizują??

k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,005_sU_orig.gif

 

Mają skąd brać przykład.

 

Jak ktoś chce iść dalej to np. fantastycznie poprawiają dźwięk interkonekty z aktywną masą,

 

Kolejne s-f w wykonaniu kolegi.

 

Może już dosyć tej kryptoreklamy, tym bardziej, że to przecie nie działa ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej po obiad idziesz do lasu z dzidą ?

Lepsze sztuczne kurczaki zżerające się nawzajem i tonące we własnych odchodach. Za to cena 3.49 za kilogram z hagramanicznego markietu, mniam. W audio już wszystko dawno wymyślone trzeba tylko wiedzy aby z tego mądrze korzystać.

Widzisz jakiś postęp w technice glosnikowej? Kiedyś za 20kzl były kolumny na topowych scanach a dzisiaj Russell K na chińskich smietnikowcach za 2 dolce brandowanych przez STXa. Aż wstyd czytać recenzje Pana od skarpetek. Toż to jest żenujące. Takie śmieci powinny być zmieszane z błotem i zniknąć z kart historii audio. Gdzie jest ten postęp? Ja go widzę jedynie w cennikach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Ja jestem starej daty. Klasa D i dsp to jest dobre do kd :)

Jeszcze w życiu nie słyszałem takiego wzmacniacza na poziomie. Póki co klasa D w najlepszym przypadku gra gładko i mocno ale bez wyrafinowania, barwy czy wybrzmień. Dźwięk strwny ale szary i bez emocji. Jak macie jakiegoś d-killera to chętnie posłucham. W bezpośrednim porównaniu z dobrą lampą nie będzie wątpliwości. Póki co 10 do 0 dla lamp :)

A bawiłeś się porządnym DSP ?

Nie ..ja też nie ..ale wiem co może zrobić nawet średnie na basie .

U mnie jest 7 do 3 ;)) bo mam DSP .

 

Lepsze sztuczne kurczaki zżerające się nawzajem i tonące we własnych odchodach. Za to cena 3.49 za kilogram z hagramanicznego markietu, mniam. W audio już wszystko dawno wymyślone trzeba tylko wiedzy aby z tego mądrze korzystać.

Widzisz jakiś postęp w technice glosnikowej? Kiedyś za 20kzl były kolumny na topowych scanach a dzisiaj Russell K na chińskich smietnikowcach za 2 dolce brandowanych przez STXa. Aż wstyd czytać recenzje Pana od skarpetek. Toż to jest żenujące. Takie śmieci powinny być zmieszane z błotem i zniknąć z kart historii audio. Gdzie jest ten postęp? Ja go widzę jedynie w cennikach.

Tak, w takim audio jest kicha ...ale rynek Pro to inna bajka , tam jest kasa i coś się dzieje .

Audiofile to rynek wymierający ...tzn. starzy umierają , a młodzi słuchają pliczków ...z plastikowymi głośniczkami..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.