Skocz do zawartości
IGNORED

DAC do pc do zestawu stereo (BC acoustique EC 222 + Indiana Line 56o)


sebax3x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Do teraz jako źródło sygnału wykorzystywałem zintegrowaną kartę dźwiękową z płyty głównej MSI Z87-G45 GAMING, która posiadała wyjście optyczne. Ale zepsuło się (przetarło się i kabel odpada).

Muszę więc kupić coś co pozwoli napędzić mój zestaw stereo - chyba najlepiej zainwestować w DAC USB? Mam jeszcze wolne jedno gniazdo PCI Express.

Zależy mi, żeby to wyszyło jak najtaniej i żeby normalnie brzmiało bez zakłóceń - co polecacie? mogą być używki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz pomyśleć o karcie AIM SC808, nigdy jej nie słuchałem ale jest chwalona, ale wg mnie lepiej kupić smsl sanskrit i będziesz mógł podłączyć do pc po usb i dodatkowo jeszcze mieć wolne wejścia cyfrowe. Jakość dźwięku całkiem przyzwoita. Oba rozwiązania kosztują ok. 450zł.

 

Smsl miałem i to kilka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smsl sanskrit bardzo fajny chiński dac, zdecydowanie polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zepsuło się (przetarło się i kabel odpada).

U mnie z telewizora wypada... Plaster, trochę termogluta i udaje się utrzymać w miejscu. Pokombinuj. Jeśli byłeś zadowolony to może nie warto wyważać drzwi.

Zresztą pewnie możesz podłączyć po spdif. Na płytach są zwykle piny do wyprowadzenia elektrycznego spdif.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

U mnie z telewizora wypada... Plaster, trochę termogluta i udaje się utrzymać w miejscu. Pokombinuj. Jeśli byłeś zadowolony to może nie warto wyważać drzwi.

Zresztą pewnie możesz podłączyć po spdif. Na płytach są zwykle piny do wyprowadzenia elektrycznego spdif.

Możesz pomyśleć o karcie AIM SC808, nigdy jej nie słuchałem ale jest chwalona, ale wg mnie lepiej kupić smsl sanskrit i będziesz mógł podłączyć do pc po usb i dodatkowo jeszcze mieć wolne wejścia cyfrowe. Jakość dźwięku całkiem przyzwoita. Oba rozwiązania kosztują ok. 450zł.

 

Smsl miałem i to kilka.

smsl sanskrit bardzo fajny chiński dac, zdecydowanie polecam.

 

Czy jakość dźwięku przez Daca USB będzie lepsza niż z wyjścia cyfrowego, które mam teraz? Z tego co się orientuję to jest to tylko sygnał cyfrowy i jest on dopiero przetwarzany przez DAC-a wbudowanego we wzmacniacz, więc jakby udało mi się jednak jakoś przymocować ten kabel na stałe (przykleić:) ) to nie potrzebuję kupować DACA USB, bo nie będzie słychać różnicy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość dźwięku będzie zdecydowanie lepsza przez daca. Dac ma przetwornik przetwarzający dźwięk cyfrowy na analogowy i od jakości przetwornika (i kilku innych elementów) zależy to co uzyskasz na końcu, wzmacniacz natomiast wcale nie musi mieć daca. Jakość końcowa jest zależna od wszystkich składowych zestawu i gra tak jak jego najgorszy element pozwoli.

 

Dac w BC to taki przeciętny przetwornik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.