Skocz do zawartości
IGNORED

Hi-end&vintage kolumny JBL


lukag72
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, ciszyn11 napisał:

Czy zna ktoś takowe JBL:?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wyglądają odjazdowo.

Cena jest bardzo atrakcyjna. Jesli oryginalne przetworniki brałbym w ciemno choc moduł średnio wysoki czyli tuba wygląda na inny niż w oryginale.

 

wfabe9yzns9ufy6ttlph.jpg

 

Zapewne mozna było stosowac rózne horny.

 

Brać, o ile małżonka zaakceptuje takie czarne czuleście.

To kolumny przeznaczone do systemów kinowych, co absolutnie im nie przeszkadza grać muzykę stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Słuchałeś osobiście obu tych kolumn czy tylko „myślisz” wnioskując po znaczącej różnicy w cenie?
Array 1400 można kupić wyłącznie używane za niewiele ponad 20 tys., a 4367 to wydatek ponad trzykrotnie większy, więc teoretycznie powinno tak być jak piszesz ale ponieważ to istotnie różne konstrukcje więc w rzeczywistości może być różnie. Przymierzałem się kiedyś do 1400, skończyło się na array 1000 ale o 1400 czytałem wiele dobre choć sam ich nigdy nie słuchałem, wszędzie tylko piszą, że bardzo mocny wzmacniacz jest niezbędny co też potwierdził ich posiadacz od którego chciałem je kupić, więc obawiając się że mój nie podoła odpuściłem.
Nie piszę zazwyczaj co myślę. Piszę co słuchałem. Ale po części mnie złapałeś :)
Array 1400 nie słuchałem. Słuchałem JBL 4367 i JBL Array 1000. Dla mnie Array 1000 to totalna porażka - chyba, że ktoś lubi granie jak na dyskotece. Grają skrajami pasma z bardzo mocno podbitym basem. Być może istnieją sposoby aby to okiełznąć ale myślę, że pomieszczenie ma tu dużo do powiedzenia. W trudnych pomieszczeniach zapomnij o dobrym graniu. 4367 to kultura grania w każdym calu. Wielobarwny bas - nie taki dyskotekowy jak w Array 1000. Głośnik basowy 2216-Nd (w 4367) to jeden z najlepszych nowych głośników. Osobiście widzę go w obudowie zamkniętej ale zaaplikowany w 4367 wymiata jak marzenie. Compression drive pierścieniowy D2430k to detal i jeszcze raz detal. Słuchałem każdego rodzaju muzyki i można powiedzieć, że nigdzie się nie wyłożyły te kolumny. Nie ma o czym mówić. Array 1000 na co drugim nagraniu (z moich testowych) polegały.
Od Array 1000 osobiście wolałbym jbl 4429, które miałem w domu przez ponad tydzień - ale to inna historia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz jak można się mocno różnić. Jak napisałem mam array 1000, jeśli nie zauważyłeś to dobrze bo przynajmniej szczerze wg swojej oceny im dowaliłeś:). Zostawiłeś w swej ocenie „koło ratunkowe” - pomieszczenie. Nie doświadczam u siebie takich wrażeń jak Ty, więc moźe u mnie z akustyką nie jest tak źle. Muszę jednak przyznać, źe basu jest trochę w nadmiarze co okiełznałem zatyczkami bassreflexów i problem prawie nie istnieje. Natomiast nie zgodzę się co do skrajów pasmo w zarówno wyższa średnica i wysokie nie są w żaden sposób podbite, a przestrzeń dzięki pionowej orientacji tub jest świetna.

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pmcomp napisał:

Cena jest bardzo atrakcyjna. Jesli oryginalne przetworniki brałbym w ciemno choc moduł średnio wysoki czyli tuba wygląda na inny niż w oryginale.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zapewne mozna było stosowac rózne horny.

 

Brać, o ile małżonka zaakceptuje takie czarne czuleście.

To kolumny przeznaczone do systemów kinowych, co absolutnie im nie przeszkadza grać muzykę stereo.

pmcomp, one są warte może połowę z tego...to są typowe estradówki do kin. Te drivery 2445/2446J można kupić za 250-300 euro za parę. Na basie też szału nie ma, 2225 albo 2226, może 45-50Hz -3dB by ugrał.

Osobiście wolałbym horny 4520/4530 i ew. ten biradial 2360 ale z innym driverem - 2450J neodym albo 2441 alnico. Zanim ogarniesz zwrotnice, polecą kolejne grube $$$ a potem się okaże że trzeba było kupić 4430/4435 albo jakieś 43 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Marek.S napisał:

pmcomp, one są warte może połowę z tego...to są typowe estradówki do kin. Te drivery 2445/2446J można kupić za 250-300 euro za parę. Na basie też szału nie ma, 2225 albo 2226, może 45-50Hz -3dB by ugrał.

Osobiście wolałbym horny 4520/4530 i ew. ten biradial 2360 ale z innym driverem - 2450J neodym albo 2441 alnico. Zanim ogarniesz zwrotnice, polecą kolejne grube $$$ a potem się okaże że trzeba było kupić 4430/4435 albo jakieś 43 ?

Mimo to ... ja bym chętnie tego u siebie posłuchał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Widzisz jak można się mocno różnić. Jak napisałem mam array 1000, jeśli nie zauważyłeś to dobrze bo przynajmniej szczerze wg swojej oceny im dowaliłeś:). Zostawiłeś w swej ocenie „koło ratunkowe” - pomieszczenie. Nie doświadczam u siebie takich wrażeń jak Ty, więc moźe u mnie z akustyką nie jest tak źle. Muszę jednak przyznać, źe basu jest trochę w nadmiarze co okiełznałem zatyczkami bassreflexów i problem prawie nie istnieje. Natomiast nie zgodzę się co do skrajów pasmo w zarówno wyższa średnica i wysokie nie są w żaden sposób podbite, a przestrzeń dzięki pionowej orientacji tub jest świetna.

 

 

 

 

No jeśli Ci się podoba to ok. Sprzedaż tych kolumn to tylko kwestia czasu. To jest jeden z najgorszych porażek jbl. Tyle w temacie.. Nie są warte funta kłaków. Sorry za szczerość. O jbl to raczej nie masz pojęcia.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, piorasz napisał:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, piorasz napisał:

No jeśli Ci się podoba to ok. Sprzedaż tych kolumn to tylko kwestia czasu. To jest jeden z najgorszych porażek jbl. Tyle w temacie.. Nie są warte funta kłaków. Sorry za szczerość. O jbl to raczej nie masz pojęcia.

 

Jasne, dopiero jak się wsadzi setkę bateryjek do zwrotnicy to się staje specjalistą od JBL i wszystko wtedy gra jak everesty, i pies szczeka tam gdzie trzeba, więc po co przepłacać??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jasne, dopiero jak się wsadzi setkę bateryjek do zwrotnicy to się staje specjalistą od JBL i wszystko wtedy gra jak everesty, i pies szczeka tam gdzie trzeba, więc po co przepłacać?
No tak. Przepraszam. Zapomniałem, że tu pisze się tylko pochlebne opinie. Poprawię się i nie będę pisał już złych opinii. Poprostu przemilczę.
Kończąc.
Array 1000 miały mi zastąpić moje obecne kolumny. Po odsłuchu zrezygnowałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, piorasz napisał:

Array 1000 miały mi zastąpić moje obecne kolumny. Po odsłuchu zrezygnowałem.

Nie Ty jeden...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez opteron

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Muszę jednak przyznać, źe basu jest trochę w nadmiarze co okiełznałem zatyczkami bassreflexów i problem prawie nie istnieje.
 
 
 
 


To zapewne rozwiązuje częściowo problem. Pamiętaj jednak, że nie załatwi to wszystkiego, gdyż bas refkex to najniższe składowe a w tych kolumnach wyższy bas też jest podbitym. Trzeba by było popracować nad zwrotnicą skoro już je masz. Ale rozumiem. Nie każdy chce dłubać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, piorasz napisał:


 

 


To zapewne rozwiązuje częściowo problem. Pamiętaj jednak, że nie załatwi to wszystkiego, gdyż bas refkex to najniższe składowe a w tych kolumnach wyższy bas też jest podbitym. Trzeba by było popracować nad zwrotnicą skoro już je masz. Ale rozumiem. Nie każdy chce dłubać.

 

Nic nie jest na zawsze, na ten moment mam to co mam na możliwości budżetu. Nie jestem fanem modyfikowania czegokolwiek, nie znam się też na tym. Potem ciężko to sprzedać, każdy chce „nówkę nieśmiganą” . Przyznałem, że z basem nie jest dobrze ale da się z tym źyć jeśli akustyka i dobre rozstawienie pomaga. Jednak pisanie o czymś, że jest „największą porażką JBL” albo, że „nie ma się pojęcia o JBL” to delikatnie mówiąc przesada i jest po prostu nie grzeczne. Swoje kolumny kupowałem od gościa, który równolegle sprzedawał 4367. , prawie nowe z lekką rysą na obudowie. Chciał za nie 50 tys. i była to niewątpliwie okazja. Za arraye zapłaciłem trzy razy mniej i tu jest kontekst właściwy do wszelkich ocen. 

Żeby już nie zaśmiecać wątku kończę ten temat i Wesołych i Zdrowych Świąt wszystkim życzę???

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhmm...

To narobiłem - zapytałem a tu dyskusja rozległa gorąco, lecz spokojnie znormalniała.

Faworytami dla mnie były 1400 array a popatrzyłem też na M2 bo czech na z wzmacniaczami do sprzedania a array'e w niemcach stoją. Co prawda jechać teraz to nie przystoi i to sprawiło by zapytać co tu jeszcze wypatrywać z modeli jbl.

Nie jestem specjalista od jbl więc czytam i obserwuje co kto przedstawia - opisuje.

Zerknąłem na ang. fora, lecz tam opini co użytkowników.

Teraz mam poważny klops bo jeśli nie array to ... jak wspomniałem na razie na 4367 to trzeba by jeszcze poczekać- dozbierać.

Wesołych (oraz dzwiękowych muzycznie) Świąt.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tyran napisał:

Mhmm...

To narobiłem - zapytałem a tu dyskusja rozległa gorąco, lecz spokojnie znormalniała.

Faworytami dla mnie były 1400 array a popatrzyłem też na M2 bo czech na z wzmacniaczami do sprzedania a array'e w niemcach stoją. Co prawda jechać teraz to nie przystoi i to sprawiło by zapytać co tu jeszcze wypatrywać z modeli jbl.

Nie jestem specjalista od jbl więc czytam i obserwuje co kto przedstawia - opisuje.

Zerknąłem na ang. fora, lecz tam opini co użytkowników.

Teraz mam poważny klops bo jeśli nie array to ... jak wspomniałem na razie na 4367 to trzeba by jeszcze poczekać- dozbierać.

Wesołych (oraz dzwiękowych muzycznie) Świąt.

 

 

Trochę Ci tutaj obrzydzono arraye ale najprostsza rada, sam posłuchaj jeśli masz możliwość. Możesz u mnie jeśli chcesz posłuchać 1000, będziesz  miał przynajmniej jakiś obraz jak grają „compression drivers” (pomińmy ten bas?). Opinia jak wiadomo jest jak d...a, każdy ma swoją, a tutaj zagladają nawet tacy co dostają wysypki jak widzą bassreflex?, a jednak JBL ich interesuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Trochę Ci tutaj obrzydzono arraye ale najprostsza rada, sam posłuchaj jeśli masz możliwość. Możesz u mnie jeśli chcesz posłuchać 1000, będziesz  miał przynajmniej jakiś obraz jak grają „compression drivers” (pomińmy ten bas). Opinia jak wiadomo jest jak d...a, każdy ma swoją, a tutaj zagladają nawet tacy co dostają wysypki jak widzą bassreflex, a jednak JBL ich interesuje.
Zupełnie nie miałem zamiaru nikomu nic obrzydzać. Kolega pytał o opinię to napisałem. Wiadomą kwestią jest fakt, że każdy lubi co innego. Dodam, że na początku zabawy z Audio będziemy zwracać na zupełnie inne aspekty niż po kliku, kilkunastoletnim doświadczeniu. Nie ma innej drogi jak własne doświadczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam parę ładnych lat temu uważałem że B&W N802 to hi-endowe kolumny...obecnie mógłbym je kupić co najwyzej do sypialni, tak samo 800D2.

Moim zdaniem warto dać szansę JBL 250Ti, to naprawdę dobre kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Moim zdaniem warto dać szansę JBL 250Ti, to naprawdę dobre kolumny.


Oj tak. Zwłaszcza wersja Jubile. Pomieszczenie miniumim 30m - inaczej to jak walka z wiatrakami. Znam te kolumny bardzo dobrze i powiem, że za te pieniądze które dziś je można wyrwać to prawdziwe działa sztuki. Trzeba je tylko jeszcze odpowiednio napędzić. Podłączając słabą lampę (niektórzy tak robią) nie zagrają w pełni swoich możliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem Array ponad 2 lata w swoim systemie, wyborne paczki. Niezwykle muzykalne z fantastyczna scena 3D. To co sie wydobywa z tych pionowych tub od 1 dzwiekow jest juz trojwymiarowe, bliskie, namacalne. Zupelnie inne wrazenie, niz sluchac z klasycznych przetwornikow. Gora i srednica jest wysmienita, niezwykle realistyczna - a przy tym nie meczaca, gladka, nie agresywna - a mimo to slychac ze blacha to blacha itp.  Array jednak graja bardzo "po amerykansku": zamaszyscie, poteznym dzwiekiem, olbrzymim subsonicznym basem, ktory jest wszechogarniajacy. Tam sa jakby 2 wielkie suby ? wiec prawda jest, ze potrzebny jest mocny wzmacniacz - po prostu solidna koncowka. Moj levinson 2x200W dobrze sobie z nimi dawal rade, pod warunkiem, ze sygnal jest "czysty". Nawet jesli efektywnosc na papierze nie jest wysoka, to potrafia grac b.glosno / przenikac przez sciany (nie do bloku, bo sasiedzi znienawidza). Najciekawsze w tych kolumnach jest jednak oddawanie realizmu - bliski efektu wow. Mocna rekomendacja. Jeden wazny szczegol - Array z pionowa tuba graja na swoj sposob unikalnie - bardziej jak klasyczne kolumny, większym 3D, bo wypychaja instrumenty jakby "do przodu", a wydarzenia muzyczne sa zawieszone w przestrzeni. Dla odmiany takie JBL 4367 itp nawet jesli maja szersza scene, to jest to bliższe kreowaniu tzw. "sciany dzwieku", a Array otaczaja nas dzwiekiem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Mialem Array ponad 2 lata w swoim systemie, wyborne paczki. Niezwykle muzykalne z fantastyczna scena 3D. To co sie wydobywa z tych pionowych tub od 1 dzwiekow jest juz trojwymiarowe, bliskie, namacalne. Zupelnie inne wrazenie, niz sluchac z klasycznych przetwornikow. Gora i srednica jest wysmienita, niezwykle realistyczna - a przy tym nie meczaca, gladka, nie agresywna - a mimo to slychac ze blacha to blacha itp.  Array jednak graja bardzo "po amerykansku": zamaszyscie, poteznym dzwiekiem, olbrzymim subsonicznym basem, ktory jest wszechogarniajacy. Tam sa jakby 2 wielkie suby wiec prawda jest, ze potrzebny jest mocny wzmacniacz - po prostu solidna koncowka. Moj levinson 2x200W dobrze sobie z nimi dawal rade, pod warunkiem, ze sygnal jest "czysty". Nawet jesli efektywnosc na papierze nie jest wysoka, to potrafia grac b.glosno / przenikac przez sciany (nie do bloku, bo sasiedzi znienawidza). Najciekawsze w tych kolumnach jest jednak oddawanie realizmu - bliski efektu wow. Mocna rekomendacja. Jeden wazny szczegol - Array z pionowa tuba graja na swoj sposob unikalnie - bardziej jak klasyczne kolumny, większym 3D, bo wypychaja instrumenty jakby "do przodu", a wydarzenia muzyczne sa zawieszone w przestrzeni. Dla odmiany takie JBL 4367 itp nawet jesli maja szersza scene, to jest to bliższe kreowaniu tzw. "sciany dzwieku", a Array otaczaja nas dzwiekiem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )


Bardzo fajnie to opisałeś. Mogę wszystko potwierdzić, gdyż ja podobnie odebrałem ten dźwięk, tą prezentację. Nie mogę się jednak zgodzić z Twoim ostatnim zdaniem co do JBL 4367. Te kolumny grają absolutną przestrzenią i absolutnym dźwiękiem 3D. Muszą mieć jednak do tego odpowiednie warunki. Ja bym obstawiał pokój 40m + odpowiednie ustawienie (sporo przestrzeni w około). Sam ich słuchałem w pokoju grubo ponad 40m i jestem pod niesamowitym wrażeniem. Nie będę ich nawet porównywał do Array 1000 bo to zupełnie inna klasa.

Jest jeszcze coś co będę powtarzał do znudzenia. Każdym kolumną trzeba dać odpowiednie warunki!!! Ja do mojego 20m pokoju nie wstawiłbym ani Array 1000 (choć te można by jeszcze na biedę okiełznąć bardzo dobrą adaptacją akustyczną gdyby się uprzeć i zaakceptować zamaszysty bas) ani broń Boże 4367!!!
Jeśli ktoś tego nie rozumie to nie rozumie również i nie słyszał jeszcze dobrego grania. Piękne filmy na YouTube w japońskich mieszkaniach w małych pokojach z kolumnami jak szafy to parodia grania. Oczywiście zagra to "jakoś" ale nie tak jakby miały zagrać w preferowanych do nich pomieszczeniach.

Ja to widzę tak. Kolumny tylko takie, które zagrają w danym pomieszczeniu. Nie będzie lepszego grania gdy wstawimy do pomieszczenia 20m kolumny które grają pełnią swoich mozliwisci w pomieszczeniach 40m.
To są kompromisy. Ale kompromisy muszą być przemyślane. Nie da się do kufla 0,5 l wlać 1 litra piwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, piorasz napisał:


To są kompromisy. Ale kompromisy muszą być przemyślane. Nie da się do kufla 0,5 l wlać 1 litra piwa.

 

Na szczęście da się wlać do gardła i wypić ? .

49 minut temu, piorasz napisał:

Te kolumny grają absolutną przestrzenią i absolutnym dźwiękiem 3D. Muszą mieć jednak do tego odpowiednie warunki. 

 

To jest oczywista oczywistość. Jestesmy w zakładce hi-end. Jeśli kolumny nie grają jak napisałeś absolutną przestrzenią i absolutnym dźwiękiem 3D i do tego całkowicie nie znikają to ... nie zasługują na miano hi-end.

BTW wiele nowych konstrukcji za pierdylion pieniędzy ... nie znika.

BTW wiele stareńkich konstrukcji za śmieszne drobniaki ... znika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne się czyta jak ktoś pisze ze odebrał prezentacje dzwieku Array jako świetna przestrzeń 3D gładko i bez ostrości , a pare wpisów wcześniej twierdzi , ze to największa porażka JBL...

Kolejna sprawa to ocenianie kolumn przez pryzmat pomieszczenia. Czy jeśli Everesty nie zagrają dobrze w 12m2 to oznacza ze to słabe głośniki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, morawka napisał:

 

Kolejna sprawa to ocenianie kolumn przez pryzmat pomieszczenia. Czy jeśli Everesty nie zagrają dobrze w 12m2 to oznacza ze to słabe głośniki ?

Ale są takie co grają znakomicie i w dużych i w małych pomieszczeniach.

Przykład? Proszę bardzo ... Rogers JR150 w pomieszczeniu 43 mkw. A ze sto lat temu miałem któreś mikrusy Sonus Fabera, chyba Concertino to się nazywało, a może Concerto i też było nieźle. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, piorasz napisał:

Ja do mojego 20m pokoju nie wstawiłbym ani Array 1000

Dobrze, że przy okazji o tym wspominasz. Mój salon ma 40 mkw?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, pmcomp napisał:

Ale są takie co grają znakomicie i w dużych i w małych pomieszczeniach.

Przykład? Proszę bardzo ... Rogers JR150 w pomieszczeniu 43 mkw. A ze sto lat temu miałem któreś mikrusy Sonus Fabera, chyba Concertino to się nazywało, a może Concerto i też było nieźle. 

Nie zaprzeczam, a nawet potwierdzam.

Tylko dziwi mnie jak ktoś posłucha dużych kolumn w małym pomieszczeniu, gdzie nie zagrają pełnia  możliwości , a później twierdzi ( parafrazując "Psy") ze : to zle kolumny były 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ale są takie co grają znakomicie i w dużych i w małych pomieszczeniach.
Przykład? Proszę bardzo ... Rogers JR150 w pomieszczeniu 43 mkw. A ze sto lat temu miałem któreś mikrusy Sonus Fabera, chyba Concertino to się nazywało, a może Concerto i też było nieźle. 
Oczywiście. 0.5 litra piwa wejdzie do 1 litrowego kufla i ze smakiem je wypijemy. Jeśli wlejemy ten sam 1 litr piwa do wiadra to nie będzie już tak smacznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, piorasz napisał:
13 minut temu, pmcomp napisał:
Jeśli wlejemy ten sam 1 litr piwa do wiadra to nie będzie już tak smacznie.

Znaczy jak pójdziemy posłuchać na Audio Video Show ??? ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Fajne się czyta jak ktoś pisze ze odebrał prezentacje dzwieku Array jako świetna przestrzeń 3D gładko i bez ostrości , a pare wpisów wcześniej twierdzi , ze to największa porażka JBL...

Kolejna sprawa to ocenianie kolumn przez pryzmat pomieszczenia. Czy jeśli Everesty nie zagrają dobrze w 12m2 to oznacza ze to słabe głośniki ?

 

Fajne się czyta jak ktoś pisze ze odebrał prezentacje dzwieku Array jako świetna przestrzeń 3D gładko i bez ostrości , a pare wpisów wcześniej twierdzi , ze to największa porażka JBL...

Kolejna sprawa to ocenianie kolumn przez pryzmat pomieszczenia. Czy jeśli Everesty nie zagrają dobrze w 12m2 to oznacza ze to słabe głośniki ?

 

Zupełnie mnie nie zrozumiałeś. Oceniamy chyba całość produktu a nie jego składniki. Co z tego, że Array 1000 ma drivery takie jak w doskonałych K2? Napisałem "Największa porażka", gdyż na tle innych nowych kolumn JBL (w tej kategorii cenowej) te można zaliczyć do porażek. To tylko moja i wyłącznie moja opinia. Jeśli komuś podoba się bas jak suba, trzęsący się sufit i drżąca podłoga podczas gry Paula Chambersa na kontrabasie na płycie Milsa Davisa Kind of Blue to ja to szanuję. Tylko wtedy ja z taką osobą chętnie pogadam na inne tematy lecz nie związane z audio.

Dobrze, że przy okazji o tym wspominasz. Mój salon ma 40 mkw

No to już jest nieźle :) Jest jakieś światełku w tunelu, że zagra to lepiej niż ja miałem przyjemność słuchać.
Znaczy jak pójdziemy posłuchać na Audio Video Show ???  

Nie słuchałem, żadnych z tych kolumn na Audio Video Show ale skoro mówisz, że jest szansa, że tam zagrają lepiej to przyjmuję zaproszenie :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, piorasz napisał:

Nie słuchałem, żadnych z tych kolumn na Audio Video Show ale skoro mówisz, że jest szansa, że tam zagrają lepiej to przyjmuję zaproszenie ?

 

 

 

Nie chodzi o TE tylko o ... WSZYSTKIE ? .

Tam mozna pozwiedzać, kupić płyty i rzeczywiście golnąć browca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pmcomp  ale czadowe te rogersy, zastanawiałem się co to za "cylindry" u Ciebie na fotce ale głupio było dopytywać - teraz już wiem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.