Skocz do zawartości
IGNORED

Hi-end&vintage kolumny JBL


lukag72
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, pmcomp napisał:

 I jak widać bateryjki robią robotę bo kondy całkiem przeciętne.

PS. cewki też, tu masz jeszcze możliwość poprawy. 

Kondy takie bo akurat takie miałem. Zamierzam za jakiś czas nieco poeksperymentować z kondami. 

Co do cewek to jaki byś proponował?  W sumie co do kondów chętnie też bym przytulił jakieś ciekawe propozycje. Podrzuć coś. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piorasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, szatan napisał:

Piorasz te bateryjki - 9v

Hm... Ja na tym zdjeciu widze tylko jedna baterie 9V, a jesli 54 V, to powinno byc ich 6

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji..., jak widze tutaj Ciebie piorasz i szatana.  

Szatan, nie bedziesz mial nic przeciwko jak kiedys wpadne do Ciebie z piorasz-em ? Mysle, ze On chetnie by posluchal u Ciebie kilku par z Twoich kolumn, a zapewne w szczegolnosci tego modelu JBL-i. Dlaczego napisalem, ze z Pioraszem ? A no bywa On od czasu do czasu na naszym terenie (bardzo bliziutko nas) i juz od bardzo dawna jestesmy umowieni, ze jak bedzie, to wpadnie do mnie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Hm... Ja na tym zdjeciu widze tylko jedna baterie 9V, a jesli 54 V, to powinno byc ich 6
Na tym zdjęciu jest 13 bateryjek po 9V.
Czyli na Twitter 9V na średniak i na bas po 6szt=54V. Obecnie Mam 72V na wszystkie drivery :)



A no bywa On od czasu do czasu na naszym terenie (bardzo bliziutko nas) i juz od bardzo dawna jestesmy umowieni, ze jak bedzie, to wpadnie do mnie :-)


No tak. Mamy zaległe spotkanie :)
Bywam w tamtych rejonach ale już nie tak często jak dawniej bo średnio raz na 2 lub 3 miesiące. W dodatku zawsze mam mało czasu ale kurczę trzeba kiedyś się w końcu spotkać bo życia braknie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, piorasz napisał:

Kondy takie bo akurat takie miałem. Zamierzam za jakiś czas nieco poeksperymentować z kondami. 

Co do cewek to jaki byś proponował?  W sumie co do kondów chętnie też bym przytulił jakieś ciekawe propozycje. Podrzuć coś. 

Jak masz bateryjki to na szczęście kondy nie mają większego znaczenia. Podobno bo nie sprawdzałem. Nie mam bateryjek. Mam aktywna lampowa zwrotkę. Z kondami i rezystorami za grosze . Bo to wynika wprost z teorii obwodów.

U ciebie obojetnie czy biały Mundorf czy miedziany prawdziwy Duelund. Jak napisałem ... podobno.

 

Cewki ... to proste. Polink ze Świebodzina. Robią cewki dla wszystkich znanych ałdjofislkich "producentów" na świecie. BTW w ich fabryce robią sie tez kondensatory, podobnie ałdjofilskie i kochane za stosunek jakości do ceny kondy Jantzena. I te zielone rezystory też ? . Byłem, widziałem.

A jakie cewki? Proste. Taśmowe, waxowane, najdroższe jakie mają, kilka razy tańsze niż pod brandami "producentów", spoko ... z torbami Cie nie puszczą.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, piorasz napisał:

W dodatku zawsze mam mało czasu

Jak bedziesz mial w planie wyjazd w nasze regiony to zaplanuj go na dwa dni, bo faktycznie w jednym dniu pozalatwiac wszystko, to za krotko. Kiedys pisalem do Ciebie na PW, ze jak trzeba, to u nas zalatwi sie nocleg.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




A jakie cewki? Proste. Taśmowe, waxowane, najdroższe jakie mają, kilka razy tańsze niż pod brandami "producentów", spoko ... z torbami Cie nie puszczą.
 
Pozdro


Z tymi cewkami u mnie chyba nie jest tak najgorzej bo mam tak:

Na górze firmy src francuska
Na srednicy Jantzen
Na basie cewka transformatorowa monacor.

Ale mogę jeszcze coś zamieszać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, piorasz napisał:


 

 


Z tymi cewkami u mnie chyba nie jest tak najgorzej bo mam tak:

Na górze firmy src francuska
Na srednicy Jantzen
Na basie cewka transformatorowa monacor.

Ale mogę jeszcze coś zamieszać ?

 

Ten Jantzen to ... Polink ze Świebodzina, tylko trzy razy droższy ? .

Pocieszasz się? Wisi mi to ? .

Ja ci za darmo dałem swoją wiedzę i swoje doświadczenie. Napisałem wyraźnie ... tasmowe i waxowane:

wax-coil.jpg

Taka tylko bez napisu Jantzen. Popatrz ile kosztują cewki z napisem Jantzen o duzych indukcyjnościach rzedu dziesiąte Henra.

To jest Denmark z ... Polska, he, he, he.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, pmcomp napisał:

Oczywiście, że wiedzą.

 

 

 

 

 

 

 

?

Kennrick to najbardziej uznana na świecie firma tjuningująca JBL,najwyraźniej jednak pewnych rzeczy nie skonsultowali z Tobą,skoro tak gorliwie namawiasz do poprawiania ich roboty. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Ja ci za darmo dałem swoją wiedzę i swoje doświadczenie. Napisałem wyraźnie ... tasmowe i waxowane:



Dzięki. Nie musiałeś być taki obcesowy :)
Czasem żałuję, że o coś spytam na tym forum :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Lutek napisał:

A przy okazji..., jak widze tutaj Ciebie piorasz i szatana.  

Szatan, nie bedziesz mial nic przeciwko jak kiedys wpadne do Ciebie z piorasz-em ? Mysle, ze On chetnie by posluchal u Ciebie kilku par z Twoich kolumn, a zapewne w szczegolnosci tego modelu JBL-i. Dlaczego napisalem, ze z Pioraszem ? A no bywa On od czasu do czasu na naszym terenie (bardzo bliziutko nas) i juz od bardzo dawna jestesmy umowieni, ze jak bedzie, to wpadnie do mnie ?

Pewnie wpadajcie razem- coś zamieszamy ale jbl mają tą wadę,  że już tak jedną rąsią nie wyniosę ich z pokoju ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Pewnie wpadajcie razem- coś zamieszamy ale jbl mają tą wadę,  że już tak jedną rąsią nie wyniosę ich z pokoju
No 4343 to bym chętnie posłuchał. Będziemy coś myśleć. Tel do Lutka mam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, piorasz napisał:

Na tym zdjęciu jest 13 bateryjek po 9V.

Jak sie dokladnie przypatrzylem, to teraz widze, ze te elementy z napisem: "VIPOW", to baterie 9V. Jak spojrzalem pierwszy raz, to od razu w oczy rzucila sie tylko ta czarno-bezowa - zapewne to ta na tweeter.

2 godziny temu, szatan napisał:

Pewnie wpadajcie razem- coś zamieszamy ale jbl mają tą wadę,  że już tak jedną rąsią nie wyniosę ich z pokoju ?

No i to jest troche problem, gdyz ja specjalnie nie pomoge, bom slabeusz (50 pare kg. wagi) i chorowity. A faktycznie, aby posluchac innych Twoich kolumn, trzeba by JBL-e wyniesc i  wnosic nastepne z polozonego obok Twojego "magazynu" tych "skarbow".  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie częściowo z kiepską sceną 4343 lepiej zagrały ustawione prosto bez dogięcia, bezpośredniość przekazu spadła ale przestrzeń i jej głębia się pojawiły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnej reguły. Zależy od pomieszczenia i miejsca w pomieszczeniu, w którym paczki stoją.

Poza tym stopień dogięcia do wewnątrz zależy od tego czy ustawisz paczki ze szczelinowymi wysokotonowymi na zewnątrz czy od wewnątrz, bo jak wiesz kolumny nie są symetryczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę sprawdzić wersję z wysokimi wewnątrz bo na pierwszy rzut poszly na zewnątrz, jest ciasno i stają dość wąsko więc na logikę ma zewnątrz powinno być lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szatan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, szatan napisał:

Muszę sprawdzić wersję z wysokimi wewnątrz bo na pierwszy rzut poszly na zewnątrz, jest ciasno i stają dość wąsko więc na logikę ma zewnątrz powinno być lepiej.

Jak je dobrze ustawisz to grają tak samo. Tylko, że w każdym przypadku będą inaczej ustawione. Przynajmniej u mnie gdzie mają duzo miejsca i do tyłu i do boków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ten Jantzen to ... Polink ze Świebodzina, tylko trzy razy droższy  .
Pocieszasz się? Wisi mi to  .
Ja ci za darmo dałem swoją wiedzę i swoje doświadczenie. Napisałem wyraźnie ... tasmowe i waxowane:




W sumie.. Miałem nic nie pisać ale kto mnie zna...

Myślałem, że przynajmniej w tym wątku są pasjonaci marki. Ale nie. Zawsze znajdzie się jakaś mądrala (miałem użyć gorszego słowa - doceń), która zjadła wszystkie rozumy i stara się za wszelką cenę upokorzyć innych aby się dowartościować.
Żeby nieco ujarzmić Twój zapał do pomocy innym to muszę Ci jedno powiedzieć.
Nie masz pojęcia jak grają jbl l100 century z moimi zwrotnicami bo nie możesz wiedzieć, gdyż to są jedyne takie egzemplarze w Polsce jak nie na Świecie. Zwrotnica jest dokładnie przemyślana i kilkakrotnie modyfikowana pod moje preferencje choć w dużej części opiera się o projekt Denisa Murphy-ego.
Prosiłem Cię o drobnostkę, wiedząc że i tak nie możesz mi zbytnio pomóc. Sam się wpuściłeś w maliny.

Mimo tego wierzę, że nie zrobisz focha jak dziecko i się nie obrazisz bo ja się też nie obraziłem na Ciebie :)
Miło Ci? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci napisałem, że Jantzen to Polink. 1:1. Bo Polink robi pod brand Jantzena.

A ty piszesz o ... graniu? A co to ma wspólnego. To identyczne produkty więc zagrają identycznie.

Tyle, że Ty masz z metką Jantzen. Masz prawo, mamy wolny kraj. Zapewne masz lepsze samopoczucie.

 

A napisałem to dlatego aby wszyscy czytający następnym razem nie kupowali metki tylko zawartość techniczna i technologiczną, a potem dźwięk, który w obu przypadkach dla tej cewki jest identyczny.

 

Wnioski wyciagnij sam. A ja mam głęboko co ty masz, co wstawiasz, co słuchasz i jak słuchasz. To twoja sprawa nie moja. Ale skoro napisałeś to co napisałeś to znaczy, że cię ... uwiera. Proponuję nastepnym razem kupować tylko Jantzeny.

 

W dniu 9.03.2020 o 21:53, piorasz napisał:

 

Co do cewek to jaki byś proponował?  W sumie co do kondów chętnie też bym przytulił jakieś ciekawe propozycje. Podrzuć coś. 

 

Zdaje się, że to było Twoje pytanie? Zapytałeś, podrzuciłem. Napisałem wyraźnie ... Polink, taśmowe i waxowane. A Ty twierdzisz że Twoje najlepsiejsze bo wg. jakiegoś projektu i Ci się podoba.

TO PO CO SIĘ PYTASZ ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ja Ci napisałem, że Jantzen to Polink. 1:1. Bo Polink robi pod brand Jantzena.
A ty piszesz o ... graniu? A co to ma wspólnego. To identyczne produkty więc zagrają identycznie.
Tyle, że Ty masz z metką Jantzen. Masz prawo, mamy wolny kraj. Zapewne masz lepsze samopoczucie.
 
A napisałem to dlatego aby wszyscy czytający następnym razem nie kupowali metki tylko zawartość techniczna i technologiczną, a potem dźwięk, który w obu przypadkach dla tej cewki jest identyczny.
 
Wnioski wyciagnij sam. A ja mam głęboko co ty masz, co wstawiasz, co słuchasz i jak słuchasz. To twoja sprawa nie moja. Ale skoro napisałeś to co napisałeś to znaczy, że cię ... uwiera. Proponuję nastepnym razem kupować tylko Jantzeny.
 
 
Zdaje się, że to było Twoje pytanie? Zapytałeś, podrzuciłem. Napisałem wyraźnie ... Polink, taśmowe i waxowane. A Ty twierdzisz że Twoje najlepsiejsze bo wg. jakiegoś projektu i Ci się podoba.
TO PO CO SIĘ PYTASZ ???


No no :) fiu fiu :)
Znowu dałeś popis. Gratuluję. Chyba jednak nadajemy na innych falach... :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiłem fakty. Każdy może sam ocenić i wyciągnąć wnioski

Nikt nie karze Ci mnie czytać, odpowiadać, komentować. Jak napisałeś ... nadajemy na innych. Będę musiał z tym żyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Będę musiał z tym żyć.


A żyj i nawet 120 lat lecz nie psuj tego wątku i spuść trochę z tonu. Tylko tyle i będzie znów fajnie. Dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
Godzinę temu, Marcin Wielgus napisał:

U mnie zmiana :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Stare ... ??? I nowe to pewnie wiecie co to.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A co to za czarnulki obok JBL ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, morawka napisał:

A co to za czarnulki obok JBL ?

Tannoy Definition DC10Ti jakbym zdjął maskownice to pewnie od razu byłoby wiadomo. 

Uczę się teraz na nowo słuchać JBL L300

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filc w L300? Pierwsze słysze. Soczewka musi być bo to stare horny które inaczej grają prosto na uszy z laserową precyzją ? 
Nie jest to kolumna na którą zmieniłbym DC10T ale co kto lubi. Ogólnie uważam że te stare JBL są dość słabe bez modyfikacji i na pasywnych filtrach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Moontan napisał:

Zdejmij soczewkę rozpraszająca i ten filc z wyskototonowych i przekonasz się jaki szajs kupiłeś ..    

Cenna rada. Dzięki. Jeszcze mam coś zdjąć ? Z DC10Ti ? Z Tannoy Berkeley?

A Nelson Pass to głuchy był ?.. gdzieś to czytałem. U ciebie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
27 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

Cenna rada. Dzięki. Jeszcze mam coś zdjąć ? Z DC10Ti ? Z Tannoy Berkeley?

Możesz jeszcze z papcia zapakować w membranę, zobaczysz, jak źle zagra ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.