Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw stereo za 7000zł do 10000zł


mike86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Szukam zestawu stereo do salonu około 35m2. Chciałbym, żeby to były kolumny podłogowe, amplituner i wzmacniacz. Interesuje mnie tylko nowy sprzęt. Lubię słuchać delikatnego rocka z naciskiem na perkusję, ale również muzykę instrumentalną oraz klasykę. Zestaw chciałbym również używać do słuchania muzyki z laptopa albo smartfona, co często robię z moim starym zestawem. Oczywiście oglądanie filmów z DVD też wchodzi w grę. Doradzicie coś konkretnego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Chciałbym, żeby to były kolumny podłogowe, amplituner i wzmacniacz<br />

Albo amplituner albo wzmacniacz , oba urządzenia są Ci nie potrzebne.Jak muzyka z kompa

na pewno można pomyśleć o jakimś dac-u.A co do marek do wyboru do koloru słuchać słuchać

i jeszcze raz słuchać.życzę udanych odsłuchów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Amplituner Stereo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pod tymi recenzjami podpisuję się obiema rękami i...uszami ;)

Oprócz znakomitego brzmienia, masz wszystko, a nawet więcej.

U mnie ten zestaw gra w pokoju > 45 m2 i niczego nie brakuje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Rozumiem, że szukasz zestawu, w skład którego będzie wchodzić wzmacniacz, odtwarzacz sieciowy, który umożliwi Ci dostęp do pełnej funkcjonalności sieciowej oraz kolumn.

Pierwszą dobrą opcją będzie zestaw, zbudowany na bazie wzmacniacza Marantz PM6006 (http://q21.pl/marantz-pm6006.html) oraz oraz odtwarzacza strumieniowego Marantz NA6005 (http://q21.pl/marantz-na-6005.html). Zestaw bardzo dobrze będzie współpracował z kolumnami Dali Zensor 7 (http://q21.pl/dali-zensor-7.html) lub Dynavoice DF-8 (http://q21.pl/dynavoice-definition-df-8.html). Można także spojrzeć na polską konstrukcję Pylon Audio Sapphire 31 (http://q21.pl/pylon-audio-sapphire-31.html).

Drugą opcją jest wybór amplitunera sieciowego do którego dobierzemy optymalny zestaw kolumn. Spójrz na amplituner Yamaha R-N602 (http://q21.pl/yamaha-r-n602.html), Onkyo TX-8150 (http://q21.pl/onkyo-tx-8150.html), Pioneer SX-N30DAB (http://q21.pl/pioneer-sx-n30dab.html) oraz Harman Kardon HK3770 (http://q21.pl/harman-kardon-hk-3770.html). Każde z powyższych urządzeń oferuje podobne, pełne wyposażenie sieciowe. Różnice są natomiast słyszalne w bezpośrednim porównaniu. Yamaha jest najbardziej rockowa, efekciarska, eksponując skrajne pasma. Onkyo i Pioneer to spokojniejsze, analityczne, dokładne i szybkie granie. Harman jest łagodny, spokojny.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mają być nowe to odsłuchaj np. Dynaudio Emit M30 (lub DM 3/7) Pylon Diamond 28, Tannoy XT 8F. Do tego np. Atoll IN100SE. Tylko na dac już nie zostanie za dużo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

kolumny: Elac Debut f6 / Dali Zensor 7 / Phonar Veritas p2 (niedługo będzie 3) / Castle Knight 5 - 4 dobre różne brzmienia poniżej 4.000 po negocjacjach

transport - Marantz cd-63 (to spokojnie używany), DAC - Schiit Bifrost Multibit

 

Wzmacniacze - Atoll in80 lub 100 se / Dayens Menuetto / Baltlab Epoca 2 / Rega Brio / Haiku Bright

 

z tego spokojnie złożysz znakomity zestaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zensory 7 plus atoll in 100se to sprawdzone, bardzo ladne granie. Za to mnie ciekawi jak zagralyby castle z atollem. A jeszcze jest jedno udane polaczenie audio academy phoebe 3 plus atoll in 100se.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście słucham zensory 7 z music hall 35.2 i takie połączenie mnie w chwili obecnej

w pełni satysfakcjonuje.Zostanie Ci trochę pieniędzy na lepszy dac lub odtwarzacz sieciowy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Tylko mam obawy czy Z7 nie będą ciut za małe do 35m2. <br />

osobiście słucham na 20 metrach kolumny dadzą radę na większym metrażu ale czy na 35 m

hmm ręki bym nie dał.Na pewno warto przetestować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za profesjonalne podpowiedzi. Zdecyduję się na te Dali Zensor 7 chyba, oczywiście myślałem o amlitunerze, a nie o zwykłym wzmacniaczu, tak jak się domyślili zresztą. Co do pytania użytkownika S4Home to jestem spod Częstochowy. pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno słuchałem sobie w kilku miejscach amplitunera Onkyo TH RZ-900.

Powiem szczerze, że w stereo dawał radę, jak żaden inny dotąd amplituner.

No i miał wszystko do stereamingu....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry wszystkim. Jeszcze do niedawna szukałem kina domowego w kwocie do 10 tyś. i byłem przekonany, że to właśnie kina domowego potrzebuje... Jako, że jestem zielony w tym temacie, to zacząłem przeglądać rożne fora, czytać opinie, recenzje, testy bardziej doświadczonych użytkowników i po niedługim czasie stwierdziłem, że do słuchania głownie muzyki, (90% muzyka - 10% filmy) lepszy będzie zestaw stereo za nawet mniejsze pieniądze...

Całkiem nie przypadkiem, trafiłem na ten temat, a moją uwagę przykuł zestaw, który zaproponował Q21, a mianowicie Marantz PM6006 + Marantz NA 6005 + Dali Zensor 7. Dodam tylko, że jestem zauroczony w tych kolumnach, miałem nawet okazje posłuchać ich na żywo z amplitunerem Denon AVR-X2300W i mimo, że nie mam żadnego porównania, bo tylko tych kolumn słuchałem i to w dodatku na amplitunerze av, to i tak wywarły one na mnie dobre wrażenie... Swoją drogą ciekawi mnie, czy nawet taki laik jak ja, zauważyłby różnice w dźwięku, gdyby te kolumny były podłączone do wyżej wymienionej konfiguracji... ;)

mam też kilka pytań...

Ponieważ w chwili obecnej jestem bardziej zdecydowany na zestaw stereo niż zestaw kina domowego, to czy wybierając wyżej wymieniony zestaw (tj PM 6006 + NA 6005 + Dali Zensor 7) będę mógł go za jakiś czas rozbudować o amplituner av + kilka dodatkowych głośników, by móc cieszyć się efektami specjalnymi podczas oglądania filmów? :D Bo nie do końca wiem jak to musi wyglądać... wiem, że muszą być wejścia Pre-Out, ale wystarczy, że będzie je posiadał amplituner av? Czy w tym przypadku wzmacniacz PM 6006 też musi posiadać takie wejścia? z Tego co wyczytałem, dopiero Marantz PM 8005 jest w nie wyposażony...

Następnie chciałem się dowiedzieć: czy ten zestaw będzie dobrym rozwiązaniem dla mnie...? pokój 20-25m2, preferuje muzykę: głównie pop i rock, sporadycznie techno i disco ;)

czy potrzebuje wzmacniacza + odtwarzacza sieciowego, czy też może wystarczyłby sam wzmacniacz a jako źródło muzyki wykorzystywałbym laptopa czy tez TV...

A może Marantz PM 8005 + Dali opticon 6? Tylko, żeby nie przesadzić w drugą stronę... żeby się nie okazało, że wydam sporo więcej kasy a różnicy i tak nie zauważę bo coś tam, coś tam :D

Pomóżcie, doradźcie... jestem otwarty na każdą propozycję i oczywiście zdaję sobie sprawę, że konieczne jest udanie się do jakiegoś salonu muzycznego na odsłuch. z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam Mariusz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mariusz,

Więc po kolei. Tak możesz do niego dokupić później amplituner i będzie to działało, o ile amplituner musi mieć wyjście pre out o tyle wzmacniacz nie musi mieć main in. Po prostu sterujesz głośnością obu elementów.

Jeśli twoim źródłem będzie laptop to lepszym wyborem będzie zewnętrzny dac na usb i lepszy wzmacniacz. Odtwarzacz sieciowy daje ci dodatkowy dostęp do spotify, tidal itp. Pytanie czy to wykorzystasz.

No i finalnie. Uważam ze zestawienie marantza z Dali nie jest zbyt trafne. O ile jedno i drugie jest godne polecenia o tyle ich połączenie jest stosunkowo za łagodne do twoich preferencji dźwiękowych.

Tu polecał bym raczej nad 356 bee z kolumnami dali opticon 6, ewentualnie heco celan gt 702 z wzmacniaczem NADa lub Yamaha as701.

Uwierz mi usłyszysz różnice. Pm 8005 to dużo lepszy wzmacniacz od 6006 i nawet niezbyt wyczulone ucho usłyszy duży przeskok.

 

Zapraszam cię do nas na odsluch. Sprawdzisz te i kilka innych sprzętów abyś mógł sam wybrać sprzęt dla siebie.

 

W razie pytań lub wycen pozostaje do dyspozycji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.