Skocz do zawartości
IGNORED

stolik audio + tv


krisd

Rekomendowane odpowiedzi

Rama tego typu jest bardzo pracochłonna,proszę zwrócić uwagę na jakość połączeń profili z nogami które są okrągłe.Taniej wychodzi jeśli robimy ramę z nogami z prostokąta lub kwadratu.Gotowy stolik szef 1500 gł 550 I wys 600 z biletami debowym z całym kpl kolce i podkładek udało się zrobic finalnie w cenie 2k i taki jeden gotowy posiadam od ręki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stolik mi sie podoba z wyjatkiem tych kolcow miedzy rama i polkami. Zadanie/funkcja tych kolcow jest dla mnie zagadka (poza „audiofilska“ optyka -> wyglada „powaznie“ )

A jesli juz je koniecznie stosowac, to czy nie lepiej je pomalowac je na kolor ramy?

 

BTW. Jesli myslisz o „izolowaniu“ polki od podloza/ramy, to uzyj jako absorbera miedzy rama i polka odpowiednich materialow wyspecjalizowanych do tych celow, jak np. Sylomer. Za pare Euro dostaniesz znakomite podkladki specjalnie do takich celow stworzone i to w wielu wariantach/„sztywnosciach“ specyficznych dla roznych obciazen.

 

62effe0e8fca6ff37c6cfc1853c64d6a.png

 

f5e54565499bc313165340149a17dd60.png

 

Uzywam ich np. do izolacji poszczegolnych modulow moich glosnikow

 

1b10344f81edcff816453d79686765b6.png

 

Izoluja i redukuja przenoszenie drgan/wibracji/rezonansow miedzy:

 

podloga i zestawem glosnikowym

 

91e1aaf74e4de9a2144fb5790ac372b1.jpg

 

oraz miedzy modulem niskotonowym i sredniotonowym

 

6d5a895667cc1eadb22f0de90f6a8abd.jpg

 

Calosc jest zawieszona „elastycznie“

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Funkcjonuje bardzo dobrze, nie jest zadnym srodkiem Woodo, kosztuje grosze i umozliwia precyzyjne dopasowanie zakresu pracy do obciazenia

 

PS.

Pamietaj ze Sylomer to wyspecjalizowany high-tech material, nieporownywalny z jakimis piankami, gumami, korkami, filcami itp.

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, xajas napisał:

Stolik mi sie podoba z wyjatkiem tych kolcow miedzy rama i polkami. Zadanie/funkcja tych kolcow jest dla mnie zagadka (poza „audiofilska“ optyka -> wyglada „powaznie“ emoji6.png )

A jesli juz je koniecznie stosowac, to czy nie lepiej je pomalowac je na kolor ramy?

Ale to do mnie było, bo nie wiem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem na mysli kamila, ale zalecam te sylomery kazdemu, kto chce eliminowac przenoszenie sie drgan miedzy podlozem a komponentami, albo miedzy roznymi komponentami stojacymi na wspolnej powierzchni.

A kwestja roli tych kolcow tez nie jest specyficzna dla konstrukcji kamila

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to do mnie było, bo nie wiem

BTW. Twoje kolce tez bym wymalowal na kolor ramy / czarny mat, ale to juz kwestia gustu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xajas, stosuje się różne metody, czy to przez kolce na sztywno czy na miekko jak u Ciebie.
Każda ma trochę inne zadanie. Pod półkę owszem można stosować wibroizolatory ale są lepsze rozwiązania niż to przedstawione przez ciebie.
Elsa+Ganter na coś co można użyć zamiast kolców i zapewnia prawidłowe wypoziomowanie półki. Gąbeczki tego nie dadzą, ugną się różnie w zależności od obciążenia.
https://www.elesa-ganter.pl/pl/pol/trzpie%C5%84-gwintowany-dva4--22#listtype=search&term=wibroizolatory
Przetestowałem takie rozwiązanie jako nóżki pod aluminiową obudową 1kW transformatora do zasilania napięciem na 110V AC. Pod półkami sprawdziło by się to doskonale bo obciążenie "punktowe" od sprzętów przekłada się na dłuższą "belkę" i w ostateczności tam gdzie stoją dużo cięższe urządzenia można dobrać te elementy o większej sztywności.
Uważam że te "gąbeczki", które pokazałeś pod kolumnami to nie jest dobre rozwiązanie, bo całość kolebie się swobodnie na boki.

Uważam, że kolumnę jaką taką lepiej jest ustawić stabilnie tak by nie drgała. Nawet takie modułowe konstrukcje, podobne do twojej są tak wykonywane by zapewnić im stabilność, nie zaś by przetworniki swobodnie drgały wraz z obudową. Z tego co widać na rynku stawia się na trwałe związanie poszczególnych przetworników.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem pomysl wyniwelowania za pomoca gwintu, ale nie widze tej potrzeby w tak wielkich stolikach (czy ta rama stoi krzywo?).

Jesli dobierzesz wlasciwa sztywnocc takich podkladek, nie ma problemu z wypoziomowaniem

Decydujace sa wlasciwosci absorbcyjne uzytego materialu (niezaleznie od tego czy z gwintem/srobka czy bez).

Kolce nie maja zadnych wlasnosci "absorbcyjnych".

Kolebanie na boki nie jest przeciez problemem, nikt tych  glosnikow nie popycha albo sie o nie opiera, a ma to tez zalety -> umozliwia absorbce wibracji w wszystkich osiach (patrz stopnie swobody), nie tylko w osi pionowej

Dotknij obudowy tak izolowanych modulow glosnikowych w porownaniu z nieizolowanymi, to "wyczujesz" roznice ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, xajas napisał:

BTW. Twoje kolce tez bym wymalowal na kolor ramy / czarny mat, ale to juz kwestia gustu emoji6.png

Nie po to takie wzielem żeby malować ? jakiś kontrast musi być. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, xajas napisał:

Decydujace sa wlasciwosci absorbcyjne uzytego materialu (niezaleznie od tego czy z gwintem/srobka czy bez).

Tylko jak z jednej strony takiego blatu postawisz CD o wadzę 15 kg a z drugiej 50kg końcówkę mocy to zobaczysz, że to ma znaczenie bo podkładki uginają się wprost proporcjonalnie do siły nacisku. Takimi gąbeczkami tego nie skompensujesz. To nie są duże różnice ale jak posiadasz CD czy gramofon to wypadało by go wypoziomować.

22 godziny temu, xajas napisał:

umozliwia absorbce wibracji w wszystkich osiach (patrz stopnie swobody), nie tylko w osi pionowej

Dotknij obudowy tak izolowanych modulow glosnikowych w porownaniu z nieizolowanymi, to "wyczujesz" roznice ?

I tu poruszyłeś sedno sprawy. Umożliwia absorpcję wibracji bo przykładowy moduł drga bo ma 3 stopnie swobody.
Nie pozbywasz się tych wibracji całkowicie i faktycznie nie przenosisz ich z jednego elementu na drugi. Przy sztywnym umocowaniu energia jest rozpraszana w obrębie obudowy. Obudowa nie ma takich stopni swobody jak na miękkich podkładkach. Dlatego też stosuje się grube ścianki i ich wytłumianie by zamienić drgania na ciepło. Kolce też te wibracje tłumią bo zmniejszasz powierzchnię styku. Kiedyś w KAiM zrobiliśmy próby z podstawami pod kolumny właśnie z miękkim zawieszeniem i wypadało to gorzej od kolcy pod względem precyzji lokalizacji dźwięku i jeszcze w jakiś aspektach, których do końca nie pamiętam. Są owszem firmy, które stosują taka miękką amortyzacje np Chario, ale masa kolumny jest tak dużą, że sama jej bezwładność zapewnia jej stabilność.

Ja użytkuje taką półkę jaką zrobił nasz kolega z grubymi dębowymi blatami i tłumienie przez nią drgań nawet na kolcach uważam za bardzo dobre. Zdecydowanie lepsze niż mojego poprzedniego mebla w postaci słupka. Potwierdziłem to sprawdzając jak gramofon zbiera uderzenia w podłogę. Na tej półce jest na to niewrażliwy. Gramofon był konstrukcją sztywną bez amortyzacji.

Jak więc widać są różne sposoby radzenia sobie z wibracjami i nie głupim pomysłem jest stosowanie metody mieszanej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piterski napisał:

Tylko jak z jednej strony takiego blatu postawisz CD o wadzę 15 kg a z drugiej 50kg końcówkę mocy to zobaczysz, że to ma znaczenie bo podkładki uginają się wprost proporcjonalnie do siły nacisku. Takimi gąbeczkami tego nie skompensujesz.

.....

Dlatego też stosuje się grube ścianki i ich wytłumianie by zamienić drgania na ciepło.

....

Kolce też te wibracje tłumią bo zmniejszasz powierzchnię styku.

Zaczne od pozytywnych aspektow :-)

Tak, debowe blaty tez mi sie podobaja

Wieksza masa czyli wieksza bezwladnosc pozytywnie wplywa na "stabilnos" 

Co natomiast  jest nieprawdziwe albo "bardzo podejzane"

1.  .... Tylko jak z jednej strony takiego blatu postawisz CD o wadzę 15 kg a z drugiej 50kg końcówkę mocy to zobaczysz, że to ma znaczenie bo podkładki uginają się wprost proporcjonalnie do siły nacisku.

Uzyj po stronie CD podkladki filoetowe (11-22 kg ) a po stronie koncowki mocy brazowe ( 23-60 kg) albo dwie zielone (15-30 kg).  Ktory system daje ci mozliwosc takiego idywidualnego dopasowania systemu absorbcyjnego do potrzeb twojego zestawu?

 

2. Dlatego też stosuje się grube ścianki i ich wytłumianie by zamienić drgania na ciepło. Dlatego też stosuje się grube ścianki i ich wytłumianie by zamienić drgania na ciepło

 Sama grubosc/masa materialu nie decyduje o efektywnosci wytlumienia. Decytujaca jest budowaa/struktura uzytego materialu. Przyklad czy szklo w porownaniu z materialem bitumicznym rowniiez bedzie zamienialo energie mechaniczna drgan na eergie cieplna (wewnetrzne tarcie)?

 

3. Kolce też te wibracje tłumią bo zmniejszasz powierzchnię styku.

Kolce nie tlumia zadnych wibracji! to legendy!

Zmniejszenie powierzchni styku nie ma nic wspolnego z tlumieniem wibracji! to legendy!

Czy znasz jakiekielwiek inne przemyslowe zastosowani kolcow do absorbcji/tlumienia wibracji?

Czy mozesz naprzyklad wyobrazic sobie zastosowanie w samochodach kolcow zamiast sprezyn i amortyzatorow w celu absorbcji wibracji? Absurd.

 

Jedyny sens kolcow to uzycie ich, jesli zalezy ci na stabilnym ustawienie elementow na dywanie (kolce  przebijaja sie prze zdywan i stoja na betonie pod dywanem). Reszta  to highendowska optyka ?

Nie krytykuje tego ze ktos lubi highendowska optyke i jest gotow za to zaplacic, ale przypisywanie im cudownego absorbujacego wibraacje dzialania to absurd. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, xajas napisał:

Kolce nie tlumia zadnych wibracji! to legendy!

Zmniejszenie powierzchni styku nie ma nic wspolnego z tlumieniem wibracji! to legendy!

Jedyny sens kolcow to uzycie ich, jesli zalezy ci na stabilnym ustawienie elementow na dywanie (kolce  przebijaja sie prze zdywan i stoja na betonie pod dywanem).

(...) przypisywanie im cudownego absorbujacego wibraacje dzialania to absurd. 

True. 

A że kolce czasem wyglądają fajnie to rzecz inna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, xajas napisał:

Zaczne od pozytywnych aspektow :-)

Tak, debowe blaty tez mi sie podobaja

Wieksza masa czyli wieksza bezwladnosc pozytywnie wplywa na "stabilnos" 

 

W zasadzie wszyscy którzy, robią takie stoliki stosują albo płyty debowe albo granitowe, z dwojga te drugie chyba jeszcze lepsze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, rafal735r napisał:

stosują albo płyty debowe albo granitowe, z dwojga te drugie chyba jeszcze lepsze. 

Powątpiewam. Dąb nie dzwoni, a granit tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jakiej średnicy są twoje krążki, a jakiej profesjonalne wibroizolatory? Te również możesz dobrać do przewidywanego obciążenia.
Na podstawie zdjęć jakie zamieściłeś wnioskuje, że ich średnic jest dużo większa, siła tarcie też zapewne znacznie mniejsza niż dla wibroizolatorów, czyli łatwiej taką półkę przesunąć i zrzucić ze stelaża z cała zawartością czy też wprawić w "pląsy" jak Ty to zrobiłeś ze swoja kolumną. Stolika powinien być funkcjonalny i bezpieczny w użyciu podobnie zestawy glosnikowe.

Oczywiste jest, ważna jest zarówna masa jak i struktura materiału. Na szklanej płycie ustawisz sprzęt i robi się z nich np. półki. Spróbuj zaś zrobić półkę z bitumicznej okładziny. Jak by nie patrzeć maja trochę inne parametry mechaniczne. Odznaczają się inną sztywnością i sprężystością. Popatrz też jak wygląda kwestia akustyki w starych kamienicach, a jak we współczesnych budynkach.
McGyverowi dzwoni granit, a ja jakoś nie zauważyłem by granit dzwonił, ale też nie ma takiej zdolności pochłaniania drgań jak np. dębowy blat. Dlatego też stosuje się kombinacje różnych materiałów w zależności od potrzeb.

Zgoda, że tłumienie wibracji przez kolce powinienem wiąć w "cudzysłów" ale nie stosuje się ich po to by sobie "dziurawić podłogę". Maja mniejszą powierzchnie styku czyli zmiesza się w ten sposób powierzchnia przez, która są drgania przekazywane. Przypuszczam, że drgania zmieniają swoją charakterystykę oraz tracą cześć energii. Kolumna nie ma bowiem styku z podłożem cała swoja powierzchnią. Jest też jak zauważyłeś stabilniejsza i łatwiej zniwelować nierówności podłoże by się nie ruszała. 

Spytałeś mnie czy widziałem samochód na kolcach, a ja zapytam czy Ty widziałeś samochód na samych sprężynach?

Jak widać po naszej dyskusji na każdy problem można spojrzeć z innej strony.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Piterski napisał:

Maja mniejszą powierzchnie styku czyli zmiesza się w ten sposób powierzchnia przez, która są drgania przekazywane. Przypuszczam, że drgania zmieniają swoją charakterystykę oraz tracą cześć energii.

kolejne mity na temat kolców. Niestety nie jest tak jak piszesz, kolce pozwalają jedynie na przebicie dywanu/wykładziny i oparcie się na twardym podłożu, oraz na wygodne wypoziomowanie kolumny. 
No i może jeszcze fajnie wyglądają, ale to już jest czysto subiektywne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piterski napisał:

, Maja mniejszą powierzchnie styku czyli zmiesza się w ten sposób powierzchnia przez, która są drgania przekazywane. Przypuszczam, że drgania zmieniają swoją charakterystykę oraz tracą cześć energii.

I gdzie ta stracona energia znika? W jaki sposob? O jakiej charakterystyce mowisz?

Slyszales juz o zasadzie zachowania energii?

Nie gniewaj, sie, to nie atak, ale to tylko przyklad i na podobnym merytorycznym poziomie sa pozostale wywody.

Te przypuszczenia to "indywidualna interpretacja" ktora respektuje, ale nie pokrywaja sie one z podstawami fizyki.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połóżcie płytę na podłodze i uderzcie w nią gumowym młotkiem, potem postawcie ją na kolcach/stopkach i zróbcie to samo. Czy łomot u sąsiada będzie taki sam? Nie płyta może wibrować po uderzeniu i rozproszy część energii w postaci ciepła.

Ja nie twierdze, że kolce lepiej ją tłumią niż elastyczne tłumiki ale zmieniają cały układ i w ten sposób mniejsza część energii przenika dalej. 

Twierdzę zaś że miękkie łączenie modułów kolumny jak to ma miejsce w Twoim przypadku nie jest bezpieczne i lepsze od separacji tych modułów poprzez kolce. Zaś walkę z wibracjami przeniusł bym na ich wytłumienie wewnątrz wypomnianą matą jak i poprzez zastosowanie wzmocnień wewnętrznych.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast dywagowac na temat „bezpiecznosci“ takiego rozwiazania zainwestuj te €13 i wyprobuj, jak to akustcznie dziala i czy jestes w stanie zepchnac taka polke

Jak Ci sie nie bedzie podobalo, to je po prostu wyrzuc

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Piterski napisał:

Połóżcie płytę na podłodze i uderzcie w nią gumowym młotkiem, potem postawcie ją na kolcach/stopkach i zróbcie to samo. Czy łomot u sąsiada będzie taki sam?

Nie będzie, ale nie dlatego że kolce coś rozproszyły, tylko dlatego że wbiły się w podłoże przy uderzeniu.

 

5 minut temu, xajas napisał:

pulke

łojezu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez McGyver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, McGyver napisał:

Nie będzie, ale nie dlatego że kolce coś rozproszyły, tylko dlatego że wbiły się w podłoże przy uderzeniu.

Nie napisałem, że kolce ją rozproszą. Nie przeczytałeś tego uważnie. Załóż pod kolce podkładki, efekt będzie podobny.

Powołujecie się na fizykę, zasadę zachowania energii i inne mądre hasła jakie zapamiętaliście ze szkoły. Tylko chyba zapominacie że stosuje się w niej uproszczenie, np pomija się sprężystość brył itp. by to się dało to rozwiązać matematycznie.
Ja Wam tu nie przedstawie wywodu teoretycznego ani Wy tego nie zrobicie więc skoncentrujmy się na fizycznej interpretacji doświadczeń.

Ja taką półkę mam z kolcami, które wbijają się w tę dębową dechę i widzę, że ten układ to jest dobre rozwiązanie. Poprzedni sztywny gramofon nie wymagał już żadnych dodatkowych izolatorów. Kolumny też izolowałem na różne sposoby od podłoże i wybieram rozwiązania bezpieczne i nie pogarszające jakości dźwięku.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Piterski napisał:

Załóż pod kolce podkładki, efekt będzie podobny.

W takim razie równie dobrze można byłoby pod ten granit podłożyć metalowe nakrętki. Tu nie kolce robią różnicę, tu różnicę robi podparcie granitu w kilku punktach, a nie na całej powierzchni. Ot i cała zagadka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, McGyver napisał:

W takim razie równie dobrze można byłoby pod ten granit podłożyć metalowe nakrętki. Tu nie kolce robią różnicę, tu różnicę robi podparcie granitu w kilku punktach, a nie na całej powierzchni. Ot i cała zagadka.

Ok tu się możemy zgodzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, moze nie konca w temacie, ale wlasnie przyszla do mnie guma porowata akurat 3mm grubosci i chce to zaaplikowac pomiedzy kolumne a przykrecona do niej plyte granitowa. Co myslicie o takim rozwiazaniu? Czy to zmiana na plus bedzie?

kolumna

guma porowata 3mm

plyta granitowa 5cm

kolce

dywan

Aha, kolumny dostaly granity tylko ze wzgledu na chol...go kota skaczacego po kolumnach  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mikelas76
Korekta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zamiast gumy użył do tego celu tak zwanego blutaca lub UHU patafix.

Jest to rodzaj plasteliny z której lepisz kulki i dajesz pomiędzy kolumnę i płytę granitową.
Płyta granitowa "dociąża" Ci kolumnę bo obniża jej środek ciężkości. Ta "plastelina" łapie tak mocno, że podniesiesz kolumnę wraz z płytą granitową. U znajomego, który zaprezentował mi kiedyś swoje kolumny, przy mocnych zejściach basu czułem drgania w oparciach fotela na jakim siedziałem. Użył wtedy pomiędzy kolumnami i podstawami wspomnianej "plasteliny". Raz, że wibracje nie były już tak odczuwalne to na dokładkę poprawiła się kontrola basu. Płyty stały się elementem kolumny.

Ta substancja jest niezwykle tania łatwo się ją usuwa i nie tłuści powierzchni. Spróbuj nic nie tracisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piterski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W „łikend” sprobuje czy ta guma cos zmienia, a potem zobaczymy.

Dziekuje za odp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Mikelas76 napisał:

W „łikend” sprobuje czy ta guma cos zmienia, a potem zobaczymy.

Dziekuje za odp.

Mój 18 miesięczny huragan nie daje sobie rady z tym lepiszczem więc również mogę polecić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, xajas napisał:

Gdzie ten Jezu? emoji41.png

Nie wiesz? Na Twojej pułce przecie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.