Skocz do zawartości
IGNORED

Rotel ra-1570 vs Arcam a39


Krzysiek B
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie

 

Interesują mnie wasze opinie na temat wyżej wymienionych wzmacniaczy. Czy mają jakieś wady... w sensie coś przeszkadzającego w dźwięku, ich zalety? Przymierzam się do tych wzmacniaczy. Za jakiś czas wybiorę się na odsłuch i chciałbym się dowiedzieć na co zwrócić szczególną uwagę. Nie chciałbym kupić jednego z nich... o ile bym się na któryś zdecydował, a potem w domu po dwóch tygodniach wyrywać sobie włosy z głowy, bo coś jednak nie pasuje.

 

Nowy wzmacniacz ma zastąpić mojego NADa c356, w którym przestał mi się podobać pulchny bas. Szukam teraz czegoś bardziej precyzyjnego, dokładnego, chcę żeby było słychać więcej i dokładniej. Muzyka to przede wszystkim klasyka rocka. Ma to grać docelowo z kolumnami Elac F6 i one potrzebują mocy. Jak ktoś ich nie słyszał to jestem na 99% pewny, że przypasują do obu tych wzmacniaczy. Zatem nie o dopasowanie do kolumn chodzi tylko o charakter brzmienia wzmacniacza. Kiedyś miałem okazję posłuchać Rotela ra12 z kolumnami Elac fs77 i całkiem fajnie to grało. Arcama a29 słyszałem z moimi Elackami i też dawało to rady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

 

Interesują mnie wasze opinie na temat wyżej wymienionych wzmacniaczy. Czy mają jakieś wady... w sensie coś przeszkadzającego w dźwięku, ich zalety? Przymierzam się do tych wzmacniaczy. Za jakiś czas wybiorę się na odsłuch i chciałbym się dowiedzieć na co zwrócić szczególną uwagę. Nie chciałbym kupić jednego z nich... o ile bym się na któryś zdecydował, a potem w domu po dwóch tygodniach wyrywać sobie włosy z głowy, bo coś jednak nie pasuje.

 

Nowy wzmacniacz ma zastąpić mojego NADa c356, w którym przestał mi się podobać pulchny bas. Szukam teraz czegoś bardziej precyzyjnego, dokładnego, chcę żeby było słychać więcej i dokładniej. Muzyka to przede wszystkim klasyka rocka. Ma to grać docelowo z kolumnami Elac F6 i one potrzebują mocy. Jak ktoś ich nie słyszał to jestem na 99% pewny, że przypasują do obu tych wzmacniaczy. Zatem nie o dopasowanie do kolumn chodzi tylko o charakter brzmienia wzmacniacza. Kiedyś miałem okazję posłuchać Rotela ra12 z kolumnami Elac fs77 i całkiem fajnie to grało. Arcama a29 słyszałem z moimi Elackami i też dawało to rady.

Zaufaj własnym uszom!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem całkiem niedawno A39 na odsłuchu.

Jest to zacny wzmacniacz ale niestety nie kupiłem go sobie....

Zaletami dla mnie to super szczegółowość bez wyostrzenia. Góra gładka wręcz aksamitna.

Bas dość chudy jak dal mnie ale jak najbardziej do przyjęcia.

Środek niestety w mojej ocenie mocno wycofany. Na pierwszy plan idą instrumenty, smaczki zagłuszając wokale.

Scena zawężona ale na korzyść planów. Tu jest potężna przestrzeń, głębia.

Stereofonia bdb, lokalizacja bdb+ pomimo zawężania sceny. Głośniki znikają :)

Porównywałem z Naim-em na ls50 + relt5

Tyle ode mnie. Rotela nie słuchałem.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, widze na czym grasz i rozumiem pytanie... i nic nie mam do 5si czy poprzednikow. No to chyba wystarczy za odpowiedz. Pozdrawiam. Ps. Uwazam, ze jak naim to uzywki w naszym kraju, wiesz dlaczego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, widze na czym grasz i rozumiem pytanie... i nic nie mam do 5si czy poprzednikow. No to chyba wystarczy za odpowiedz. Pozdrawiam. Ps. Uwazam, ze jak naim to uzywki w naszym kraju, wiesz dlaczego.

:)

Pytałem poważnie. Nie brałem pod uwagę mojego Naim-a. Chciałem tylko abyś wyraził swoje zdanie na temat tej firmy i gdzie Twoim zdaniem można mówić o wyższym modelu. Ja słuchałem XS2 i jak bym miał zmienić moją 5-tkę to od supernaita wzwyż.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>Nie chcesz moze wymienic swojego 5i za mojego atoll-a? Hehe jak co to priv. Sluchales moze 5si? Prawda jest, ze Twoj ma pelniejszy bas i ogolnie jest po prostu fajniejszy? Ps. Przydalaby mi sie teraz dziurka z naima bo atoll ma "licha" dziurke...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda obu wymienionych przez Ciebie wzmacniaczy nie słuchałem, ale znam ich poprzedników, tj Rotela 1070 i Arcama A38 (którego posiadam).

I bez wątpienia w klasyce rocka lepiej radzi sobie Arcam. Rotel bywa "za ostry", nieco "kłuje" w uszy.

Charakter brzmienia Arcama dość dobrze opisał kolega puszkin, aczkolwiek mam nieco inną opinię na temat "środka", "średnicy". No, ale wiadomo, że każdy z nas nieco inaczej odbiera muzykę ;-)

 

Nie wiem czy nowe modele mocno odbiegają brzmieniem od poprzedników - ale z tych dwóch na pewno wybrałbym Arcama.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie też mnie taka opinia dziwi, bo a29 słuchałem i odniosłem wrażenie że Arcam właśnie faworyzuje średnicę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Panowie moje odczucie. Proponuję Wam posłuchać Naim-a to może będziemy podobnego zdania. :)

 

zjadłem słowo "mieli"

 

 

Tak czy siak A39 to bardzo bardzo fajny piec

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...

Witam , znalazłem ten temat i czytam ale jak to czasem bywa nie wszystko jest napisane.

Jestem Przed wyborem wzmacniacza i im więcej czytam tym mniej wiem ,,,, Mam obecnie DUAL CV 441RC , idzie pod młotek .

Szukam wzmacniacza do max 4 tysi , Kolumny to Dali 18 , ciężki temat z nimi , sam nie wiem co do nich dobrać ale myślałem o ARCAM A39 , tylko patrzę że on nie ma regulacji niskich i wysokich tonów , u mnie brakuje góry Bas ok , ale góry mało  ...

Co byście doradzili ? Jaki wzmacniacz do tych kolumn ?

CD MARANTZ po przeróbce lekko zamulony ale ok .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez katazipen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadałem Rotel RA-1070,wzmacniacz który nie przypadł mi do gustu ze względu że szczegółowość,której nie posiadał. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jedyną rzeczą, której uczy historia, jest to, że większości ludzi niczego nie uczy. [Winston Churchill]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 10/30/2016 at 11:27 AM, adam_m said:

mam nieco inną opinię na temat "środka", "średnicy"

Mialem A39 i uwazam ze w moim systemie srednicy bylo duzo, za to gora troche przycieta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilku Arcamów CD i wzmacniaczy słuchałem w salonach 5-6 lat temu. Z tego co zapamietałem grały słodko, ciepło i mocno podkolorowywały dźwięk. Wtedy wybrałem NADa, potem coś innego, ale dźwięk Arcam zapamiętałem bardzo pozytywnie. Grało ładnie tylko że to podkolorowywanie powodowało że każda płyta brzmiała podobnie, ludzie chwalili że wszystkie graja fajnie, ale to nie zawsze jest pożądane. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.