Skocz do zawartości
IGNORED

onkyo ns-6170 nowy odtwarzacz strumieniowy


bart-azazel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, vincentpa napisał:

Witam,

mam amplituner Onkyo i także przez jakiś czas miałem wszystko w Tidalu HIFI max AAC96. Obecnie wszystko tak jak kiedyś grało czyli FLAC. Mój amplituner nie odtwarza oczywiście MQA ale tego nie potrzebuje być może ten format jest przyczyną problemów w waszych odtwarzaczach i nie wiem czy problem z AAC dotyczy tylko odtwarzaczy czy wszystkich sprzętów Onkyo z Tidalem HIFI bo nie mam jak tego sprawdzić generalnie mój amplituner Onkyo odtwarza normalnie muzykę w Tidalu HIFI jako FLAC.

 

Odtwarzasz przez apke Onkyo Controller? Jaki ampli?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo

1 minutę temu, cyment napisał:

Odtwarzasz przez apke Onkyo Controller? Jaki ampli?

onkyo tx-nr656 - odtwarzam różnie z samego amplitunera lub onkyo remote lub music control wszędzie jest FLAC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tidal na Onkyo TX-RZ820 za pomocą aplikacji Onkyo Controller , w aplikacji AAC i na wyświetlaczu AAC.

Kiszka 😞 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gatar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam ,że przyczyną problemow jest najnowsze oprogramowanie + nowy sposob streamowania ze strony Tidala. To polaczenie w jakis sposob blokuje urządzenia że tak powiem oflagowuje je i jest jakosc AAC. Jakis czas temu mialem wgrane najjnowsze oprogramowanie i wszystko bylo ok z wyjatkiem problemow z logowaniem do Tidala cos tez sie krzaczylo w tej kwestii do momentu kiedy Tidal zekomo zmienil zposob udostepniania streamu i sie zaczelo AAC96 a ze mnie to mocno poirytowalo zaczalem szukac przyczyny. Kilka razy downgrade do starszych wersji oprogramowania kilka resetow ponownych wgrywan starych wersji, raz czy dwa update sie nawet nie udal za stare wersje chcialem wgrac no ale po jakims czasue ku mojemu zdziwieniu ukazal sie napis FLAC. Obecnie aktualizacje wylaczylem calkowicie i nie mysle nawet o aktualizacji do nowych wersji. Zostalem na oprogramiwaniu TX-NR656
Firmware Number: 2160-4050-7100-0011

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

20210723_190330.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie unikać trzeba wersji oprogramowania w ktorej Tidal zmienil sposob logowania podejrzewam ze na wszystkich urzadzeniach bedzie to ostatniu update Onkyo sprawdzcie change list. Downgrade to byc moze kwestia szczescia, w którymś momencie zostala wykasowana calkowicie pamiec w ampli i to pomoglo + stara wersja oprogramowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się zorientowałem to nie ma zasady. Jedni na Onkyo i Pioneer mają FLAC przez aplikację Onkyo Controler a większość nie ma. Dodatkowo problemy potwierdzili użytkownicy z Grecji, Meksyku, Rumuni i na Węgrzech. Albo Tidal wróci do poprzedniego typu tagowania plików albo Onkyo wprowadzi aktualizację. Na pierwsze nie ma moim zdaniem co liczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na trzech Onkyo: NS-6170, TX-RZ820 i CR-N575D to samo. 

Moja cierpliwość się skończyła.

Od prawie miesiąca korzystam jako transport z Bluesound Node 2i z małym tabletem w roli wyświetlacza.

Podłączony do Creeka Evolution 100A z Ruby 2 DAC (single Wolfson WM8742 ) i kolumn Tannoy XT 6F.

W moim odczuciu sonicznie jest nie gorzej a korzystanie z aplikacji BluOS to czysta przyjemność. 

Mam NS-6170 (kupiony 03.01.2019) na sprzedaż 🙂 

 

pozdrawiam

Gatar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gatar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.07.2021 o 11:45, gatar napisał:

Od prawie miesiąca korzystam jako transport z Bluesound Node 2i z małym tabletem w roli wyświetlacza.

Ja generalnie nie polecam kupowania takich wynalazków. Dość szybko kończy się to problemami ze wsparciem. Lepiej kupić mały komputerek i samemu sobie zrobić odtwarzacz. Ja mam coś takiego połączone po optyku ze wzmacniaczem. Dostęp do plików lokalnych, spotify i radio internetowe. Wszystko działa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Node 2i jest zdaje się na rynku od 2015 r. i nadal sobie świetnie radzi. 

BluOS ściśle współpracuje z NADem i mam nadzieję, że wsparcie będzie "wieczne" 🙂

Komputerek/malina jest fajna, ale wymaga jakiejś wiedzy oraz czasu do ogarnięcia.

Cześć użytkowników woli kupić jakiegoś gotowca podłączyć i słuchać.

pozdrawiam

Gatar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.07.2021 o 11:45, gatar napisał:

Witam.

Na trzech Onkyo: NS-6170, TX-RZ820 i CR-N575D to samo. 

Moja cierpliwość się skończyła.

Od prawie miesiąca korzystam jako transport z Bluesound Node 2i z małym tabletem w roli wyświetlacza.

Podłączony do Creeka Evolution 100A z Ruby 2 DAC (single Wolfson WM8742 ) i kolumn Tannoy XT 6F.

W moim odczuciu sonicznie jest nie gorzej a korzystanie z aplikacji BluOS to czysta przyjemność. 

Mam NS-6170 (kupiony 03.01.2019) na sprzedaż 🙂 

 

pozdrawiam

Gatar

Hahaha tutaj dokładnie to samo, kupiłem NODE (wersję ostatnią) na promocji w top-hifi i onkyo wyleciał z hukiem przez okno. Urządzenie OK ale ta wiecznie wieszająca się aplikacja, brak okładek w tidalu, radio grające z przerwami albo czekanie aż się przełączy stacja (albo i nie przełączy) itd. nie to nie dla mnie.

NODE - pod każdym względem, integracja, płynność - bajka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie akurat połączenie po Chromecast nie interesuje , zależało mi by muzyka z Tidal leciała w tle że tak nazwę , jak mam ochotę poszperać w Tidal to przeważnie robię to z pozycji laptopa po prostu dla mnie prościej .

Generalnie Onkyo ns-6170 mi pasował ze względu na swój charakter brzmieniowy bo odtwarzając z plików nie mam zastrzeżeń do niego , oprócz tej aplikacji do obsługi bo jest w porównaniu np  AudioCast kiszka .

A wkurza mnie ta sytuacja pomiędzy Onkyo a Tidal bo czuję się oszukany że nadal nie ma MQA

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.08.2021 o 11:25, spalon napisał:

A wkurza mnie ta sytuacja pomiędzy Onkyo a Tidal bo czuję się oszukany że nadal nie ma MQA

Jak to nie ma MQA? Chyba że masz WŁĄCZONE wyjście cyfrowe to wówczas rzeczywiście nie widać MQA tylko FLAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez opteron

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nadal przy odtwarzaniu z Onkyo Tidal jakość to AAC chyba od wczoraj coś się zmieniło, a wcześniej miałem MQA nic nie przełączałem 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź jak masz ustawione wyjście cyfrowe, może któraś aktualizacja przy restarcie go włączyła...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączenie wyjścia cyfrowego ma znaczenie przy MQA. Przy FLAC nie. Mam wyłączone i ani FLAC ani MQA tylko AAC. 
Ktoś wie jak zmienić użytkownika i hasło dostępu do NS-6170? Standardowe to admin.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez janpat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mqa na wyjściu cyfrowym włącza sie tylko wtedy gdy nasz zewnętrzny  dac obsluguje mqa, bo jesli nie obsluguje to będzie cisza i nalezy to wyłączyć aby pojawił sie dźwięk   

to zupelnie inna sprawa nie mająca związku z tym o czym piszemy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.08.2021 o 12:40, janpat napisał:

Włączenie wyjścia cyfrowego ma znaczenie przy MQA. Przy FLAC nie. Mam wyłączone i ani FLAC ani MQA tylko AAC. 
Ktoś wie jak zmienić użytkownika i hasło dostępu do NS-6170? Standardowe to admin.

Jak masz włączone wyjście cyfrowe to nawet apka onkyo nie pokazuje MQA tylko FLAC, jak wyłączysz to widać MQA.

Generalnie nigdy bym na to nie zwrócił uwagi, tylko kiedyś płytka St Germain - St Germain po włączeniu MQA miała inną okładkę niż gdy się MQA wyłączyło, tidal aktualnie ten błąd naprawił i płyta zarówno dla streamu MQA jak i zwykłego ma tą samą okładkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez opteron

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Tidal nie streamuje aac 96 kbps tylko jak  juz to aac 320...i ta jakość dzięku tez wydaje mi sie za dobra na 96...tylko dlaczego streamer tak pokazuje oto jest pytanie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek tego problemu to maj 2021. Tidal poinformował że zmienia sposób tagowania plików. Wszyscy dostawcy za wyjątkiem Onkyo i Pioneer (prawdopodobnie) nie w prowadzili zmiany i nie aktualizowali urządzenia. Onkyo i Pioneer ze względu na wewnętrzne problemy i przejdzie przez Sharp-a. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, oto moja korespondencja z aktualnym dystrybutorem Onkyo - firmą DSV :

 

"Dzień dobry, w nawiązaniu do rozmowy telefonicznej w dniu 4. sierpnia 2021 r.  dotyczącej problemu występującego w amplitunerze ONKYO, proszę o pomoc w następujących kwestiach:

Amplituner: ONKYO TX-NR 686

1. Od ok 2 miesięcy amplituner, pomimo posiadania konta TIDAL-HI FI odtwarza muzykę wyłącznie w jakości AAC 96 kbps zamiast jakości gwarantowanej przez kodek FLAC. Na innych urządzeniach np. smartfonie, odtwarzanie z tego konta odbywa się z jakością HI FI.  Sterowanie odtwarzaniem w amplitunerze odbywa się za pośrednictwem aplikacji Onkyo Controller. 

Na pierwsze pytanie (problem) mogę od razu udzielić informacji – poniżej na żółto przesyłam odpowiedź, którą dostałam jakiś czas temu od kolegów. Nie jest Pan jedynym użytkownikiem, u którego taki problem wystąpił.  Więcej na ten temat nie mogą się wypowiedzieć. Jeśli odpowiedź nie jest satysfakcjonująca, to proszę o informację – prześlę ją dalej.

Drugi problem został przesłany do kolegów i proszę o cierpliwość – jest czas urlopowy.

- Pioneer, Onkyo nie wspiera dalej formatu MQA. Na wyświetlaczu nie będzie wyświetlany komunikat MQA, ale plik powinien być odczytywany jako plik wysokiej rozdzielczości (chyba że to to plik MQA w jakości CD).

MQA zazwyczaj to jest FLAC lub WAV.

Sprawa jest techniczna - ostatnio wystąpiły zawirowania z tym formatem – okazuje się, że jest to jednak skompresowany format co wpływa negatywnie na odtwarzany dźwięk.

Więcej informacji o różnicach w formatach na stronie: http://www.2l.no/hires/index.html?

2. Od ok 3-4 tygodni w wyżej wymienionym amplitunerze zniknęły, odtwarzane za pomocą platformy radiowej (jedynej dostępnej w oprogramowaniu urządzenia) TUNEIN stacje radiowe grupy RMF. Dotyczy to wszystkich stacji, zarówno tych mających odpowiedniki jako stacje FM, jak i tych czysto internetowych. Nadmieniam, że problem powyższy nie występuje w innego typu urządzeniach np. smartfon, które mają zainstalowaną aplikację TUNEIN. Na wyświetlaczu amplitunera, po wybraniu stacji z rodziny RMF wyświetlany jest komunikat "Cannot play". 

Dziękuję za szybki odzew.

Tak jak napisałem, nie chodzi mi o pliki MQA czyli typu HI RES, ( w TIDALU nazywane Master),bo one nawet nie byłyby odtwarzane na moim amplitunerze. Chodzi mi o pliki FLAC , czyli jakość płyty CD . A odtwarzanie takich powinno gwarantować posiadanie konta TIDAL HI-FI."

Swoją drogą, czy ktoś ma problem z RMF , taki jaki opisałem w punkcie 2?

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jackwe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ONKYO nie wspiera MQA ale MQA wspiera ONKYO. DSV = masło maślane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

U mnie RMF odtwarza bez problemów.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez janpat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, janpat napisał:

ONKYO nie wspiera MQA ale MQA wspiera ONKYO. DSV = masło maślane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

U mnie RMF odtwarza bez problemów.

 

 

Cała grupa RMF (Classic, Classic Rock itp)? A jakie urządzenie, jeśli wolno spytać? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.