Jump to content
bart-azazel

onkyo ns-6170 nowy odtwarzacz strumieniowy

Recommended Posts

Chromecast działa bezproblemowo?

Tak z ciekawości jak myślicie jak by to onkyo wypadło vs oppo BDP-105D jako strumieniowiec?

Edited by bl4ck
  • Like 1

Pytanie do tych, którzy mieli okazję słuchać Onkyo NS-6170 oraz Denon DNP-730 i Yamaha WXC-50.

Jestem właśnie po testach u siebie Denona oraz Yamachy i:

- Denon wpasował się w mój system i odpowiada mi jak gra, ale obsługa taka sobie i wolę mieć jednak gniazdo USB z tyłu,

- Yamaha - wyposażenie i obsługa niezłe, ale nie wpasowała się w mój system dźwiękowo, najprościej mówiąc za jasno.

Jak do Denona i Yamahy ma się właśnie Onkyo?

Jak obsługa z telefonu w porównaniu do Yamahy, no i przede wszystkim jakie różnice w graniu?

Wiem, że to zupełnie inna cena i dlatego jestem ciekawy czy po prostu warto dopłacać... chodzi mi też po głowie CA CXN...

zakupilem wlasnie najnowsze dziecko onkyo odtwarzacz plikow/sieciowy/radio etc

Nie wiesz może, czy ten Onkyo odtwarza Qobuza? Nigdzie w jego specyfikacji nie ma o tym mowy, a na stronach Qobuza jest info, że Onkyo jest wsporane, ale nie podają o jakie modele chodzi :)

Mam takie pytanie ( laika jeśli chodzi o odtwarzacze sieciowe ) czy można wykorzystać Onkyo NS-6170 jako DAC-a pod transport z odtwarzacza CD np pod wejście coaxial ?

Ten akurat nie ma wejść cyfrowych, co jest wielką stratą bo przetworniki a/c ma świetne dlatego ten model nie można tak wykorzystać.

Zakup takich urządzeń to na ogół jest wielka szkoda, bo niby dużo potrafią a w praktyce jest różnie. Szybko się ztarzeją, a usługi nie są gwarantowane. Wsparcie jest słabe bo sie producent nie będzie nad jednym firmwerem na bierząco skupiał. Szczególnie takie Onkyo słynące w ostatnich latach z produkcji lipnych i awaryjnych bubli ;) Ten Denon to już total staroć, dla niego nawet odczt pendrajwa 2 GB to wyzwanie. Zobacz ile używanych tego typu klocków z wcześniejszych generacji est na aukcjach...

Jeżeli już chcesz iść w takie patenty to Obczaj Bluesound ND2 czy Sonos ZP90, od biedy Music Casta, bo tu przyajmniej gwarancja jakas jest.

BRANŻA

New update:

NS-6170

(Version 2099-8000-0000-0008)

Improve the noise during playback via USB/Network

-=SLAYER RUL3Z =-

Gdyby ktoś chciał, to mam kilkumiesięcznego Onkyo 6170 na sprzedaż w dobrej cenie :)

Czy przy zmianie w odtwarzaczu filtrów (Sharp / Short / Slow) też macie wrażenie, że każdy gra tak samo? Powiem szczerze, że jest bardzo trudno uchwycić różnice w odtwarzanym dźwięku... Dotyczy to zarówno USB jak i Spotify.

• Like 1

W DACu teac i strimerze Pioneera miałem podobnie. Te filtry to pic na wodę.

....Onkyo....Denon....Teac....Burmester....BMN....Sony....Straight Wire....Supra....Sommer...

Nie do końca. U mnie TEAC robi za preamp i nie mam problemu z wychwyceniem zmian jakie wprowadza przełączenie filtra. Natomiast powiedzmy sobie to jasno. Filtry (i zmiany jakie wprowadzają) są to różne warianty tego samego brzmienia (przynależnego danemu odtwarzaczowi/przetwornikowi a nie kilka zupełnie odmiennych brzmień w ramach jednego urządzenia. Na ile ich zmiana jest wyraźna zależy od pozostałych elementów systemu.

Edited by piotrek7

Czy przy zmianie w odtwarzaczu filtrów (Sharp / Short / Slow) też macie wrażenie, że każdy gra tak samo? Powiem szczerze, że jest bardzo trudno uchwycić różnice w odtwarzanym dźwięku... Dotyczy to zarówno USB jak i Spotify.
Zależy pewnie od reszty toru. U mnie różnicę między sharp i short a słów słychać doskonale. Trudniej natomiast wychwycić różnicę między tymi dwoma pierwszymi.

Elektronika: ARCAM AVR850, Onkyo NS-6170, Onkyo P-3000R, Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5501, OPPO UDP-203

Nagłośnienie: Dali Rubicon 6 + Vokal + 4x LCR, Jamo IC608LCR-FG + IC606FG, 2x SVS SB16-Ultra

Pewnie tak jest, może przy innym wzmacniaczu i kolumnach różnica ta byłaby większa. Póki co, niedługo zepnę wzmaka z odtwarzaczem po analogu (2 x kimber timbre albo PBJ - jeszcze się zastanawiam który kupić) to może wtedy coś więcej uda się wychwycić.

Żeby nie być gołosłownym. Pobawiłem się trochę lutownicą i powstały: 2 x RCA na kablu KIMBER Timbre + konfekcja WBT (długość 1 metr każdy). Pierwsze wrażenia: lepsza selektywność dźwięków (można określić - chirurgiczna precyzja), dźwięki dostały jakby więcej powietrza, scena troszkę urosła, trochę lepsza plastyka dźwięku. Ciekawe jest to że po przełączeniu źródeł na analog Kimbera Timbre zaraz po odsłuchu coaxialnym na Prifigold PGD4000 OxyPure - 0,7 - niewiadomo jakich różnic nie słychać. Natomiast, jeżeli posłuchamy jakiś czas po analogu z kablem Kimbera i przełączymy źródło na coaxial Prifigold PGD4000 - różnice słychać już wyraźniej. Pytanie, czy wydając 700-800 zł za komplet w sklepie - warto? Koszt wykonania samemu to połowa tej ceny.post-71443-0-76856900-1531735003_thumb.jpg

Jakże moje serce zaczęło bić, gdy w trakcie aktualizacji do najnowszej wersji (2110-0000-0000-0010) wyskoczył napis "ERROR". Jakby nie komunikat na stronie ONKYO, że w zależności od oprogramowania układowego, wykonanie aktualizacji wymagane będzie dwa razy - to bym zawału chyba dostał. Ponownie włączyłem cały proces i poszło wszystko bez problemu. Także spokojnie i bez nerwów można działać....

NS-6170

(Version 2120-1000-0000-0010)

Adds support for Amazon Music.

- Amazon Music service requires that you have Amazon Prime account or Amazon Music Unlimited account

- Onkyo Controller App is required for initial set-up of Amazon Music.

For detail about updated function, please refer to

http://www.onkyo.com/manual/sup/upd/amazon_onk.pdf

Enhanced security.

Depending on the Firmware version, update will be needed 2 times.

Minor bug fixes and improvements stability.

-=SLAYER RUL3Z =-

Ciekawe kiedy zrobią przewijanie w tidalu

Lyngdorf TDAI 2170, Dali Helicon 400 mk2, Van den Hul Revelation , Onkyo 6170, coax Neotech, filtr sieciowy DIY, Melodika 3400, Belden, Yarbo 7000.

Przecież działa.

....Onkyo....Denon....Teac....Burmester....BMN....Sony....Straight Wire....Supra....Sommer...

Pokaż gdzie w onkyo controller masz w Tidalu pasek postępu w ktory możesz ręcznie przestawić minuty/sekundy?

A na co ci onkyo controller? Ja z apki onkyo obsługuje tylko radio i jak słucham z dysku sieciowego.

Nie kumam po co się katowac tym Tidalem z apki Onkyo. Przecież to jak cofanie się do dosa z win10.

Bo o tym jest mowa. To że jest chromecast lub możliwość korzystania z bubble upnp nie usprawiedliwia w żaden sposob tak gównianej GŁÓWNEJ aplikacji do sterowania urzadzeniem.

• Like 1

Nie wiem, ja nawet nie próbowałem korzystać z tidala przez onkyo bo po co? Skoro włączam Tidal i sam mi wykrywa onkyo? Dziwnie tworzycie problemy. Spotify trzeba odtwarzać z apki spotify i nikt nie marudzi.

Tidal po chromecast jest wygodny ale gorszy, urządzenie odtwarza pliki masters a tidal w telefonie takiej opcji nie ma z tego co wiem. Różnica w jakości u mnie jest bardzo wyraźna :(

Ale mam problem, pomijam to że sterowanie tidalem a apki Onkyo jest tragiczne ale mam poważniejszy problem, włączam płytę, urządzenie gra, kończy pierwszy utwór i nie daje rady załadować drugiego, przeskakuje o jeden, czasem o dwa, trzy i dopiero udaje mu się połączyć i grać dalej. W czym może tkwić problem?

2018 rok a strumieniowce dalej leżą.

W squezebox można na wyświetlaczu przewijac z tidal i z aplikacji na telefonie na każdym androidzie też chociaż w telefonie w małych skokach nie większych jak pół minuty.

chwilowy brak działalności w audio.