Skocz do zawartości
IGNORED

Streamery bridge - wpływa na brzmienie


Pantaleon

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Wszyscy,

 

Kilka dni temu pojawił się temat Auralic'a Mini i jego porównania z playeram na Mac.

 

Chciałbym rozpocząć temat poboczny i chyba wciąż nieco niszowy, a który może być potencjalnie ciekawy dla posiadaczy drogich DAC'ów lub DACo-wzmacniaczy.

 

Pytania zasadniczo są dwa:

 

1/ na ile streamery występujące w roli czystego bridge'a, czyli nie posiadające DACa na pokładzie (jak np. Auralic Aries) lub mogące przesyłać sygnał cyfrowy z pominięciem wewnętrznego konwertera (jak np. Auralic Mini) mają (i ewentualnie jak duży) wpływ na dźwięk?

 

Na pierwszy rzut oka ten wpływ powinien być marginalny - taki "bridge" nie tworzy bowiem dźwięku, jako takiego, lecz jest jedynie rodzajem funkcjonalnego pomostu między nośnikiem (NAS / serwis streamingowy) a konwerterem. Jeśli tak jest w praktyce, to zastosowanie takiego mostu byłoby kuszące nawet dla właścicieli hi-endowych DACów.

Z drugiej strony pod znakiem zapytanie stanąłby zakup drogich konstrukcji spod znaku na Aurendera, Auralica a nawet tych średnio drogich jak choćby ostatnia konstrukcja Brystona (de facto to tylko prawdopodobnie Rastberry Pi w innych ciuszkach).

 

Jestem na międzynarodowym forum Devialeta, gdzie 2 ludzi z którymi piszę, deklaruje wykorzystywanie właśnie rzeczonego Auralica Mini (PLN 2,5k) do "karmienia" Devialetów z przedziału 7-15 tys EUR (oczywiście przy wykorzystaniu drogich łączówek USBA_B), co wygląda na totalny mezalians ... a może nie (?).

 

2/ Jak, pod względem "brzmienia" wyglądają konstrukcje typu Auralic Mini, Rastberry, itp w starciu ze zoptymalizowanym komputerem z dobrym playerem na pokładzie?

 

Jeśli macie doświadczenia w tym obszarze - piszcie.

 

Pozdrawiam, Pantaleon

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porządku drugim takim "bridgowym playerem", a znacznie tańszym jest Quloos QA661:

 

 

002618gx13n3ie33j108fx.jpg

 

xmos.jpg

 

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe urządzenie - miałeś może styczność organoleptyczną? wrażenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu. Gra tylko z karty SD lub jako bridge z PCa. Z PCA nie słuchałem bo nie gram w ten sposób. Z karty SD znakomicie. Wysyła DSD jako DoP po SPDIF. Gra też obrazy ISO SACD.

I jest na sprzedaż :). Zostawiam sobie Sundaware D100 Pro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soundaware'a też nie znam.

 

Możesz mi napisać coś więcej na temat tego Quloos QA661?

Ile za niego chcesz?

 

Pozdrawiam, P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tym Sundaware D100 Pro można sterować z smartfonów ?

Android i IOS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) jest bez Wi-Fi z kablem (może to i lepiej?)

 

ale...

jak on gra w porównaniu np z auralic?

 

Zostawiam sobie Sundaware D100 Pro

 

A którą wersję Kolega ma?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tym Sundaware D100 Pro można sterować z smartfonów ?

 

Tak.

 

Soundaware'a też nie znam.

 

Możesz mi napisać coś więcej na temat tego Quloos QA661?

Ile za niego chcesz?

 

Pozdrawiam, P

 

Poszło PW.

 

Android i IOS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) jest bez Wi-Fi z kablem (może to i lepiej?)

 

ale...

jak on gra w porównaniu np z auralic?

 

 

 

A którą wersję Kolega ma?

 

Tą deLuxe Edition

z wejściami zegara:

 

cimg0003.jpg

 

 

Nie porównywałem do Auralica. Porównywałem do LINNa Majik DS. Gra lepiej. Przede wszystkim wypuszcza DSD jako DoP po SPDIF. Potrafi czytać z serwera po NFS albo UPNp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to jest mały problem:

Auralic Aries vs CocktailAudio X50

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ktoś coś wie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest mały problem:

Auralic Aries vs CocktailAudio X50

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ktoś coś wie?

 

Huh... patrząc na możliwości to łeb urywa - nie widziałem jeszcze tak wyposażonego urządzenia, z taką specyfikacją techniczną. Oczywiście diabeł tkwi w szczegółach ale na "dzień dobry" jest o czym gadać. Nawet cena aż tak bardzo nie odstrasza (EUR 1.799,00);

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

wychodzi na to, że w Polsce będzie tańszy niż Auralic Altair (zdecydowanie gorzej wyposażony).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Wszyscy,

 

Kilka dni temu pojawił się temat Auralic'a Mini i jego porównania z playeram na Mac.

 

Chciałbym rozpocząć temat poboczny i chyba wciąż nieco niszowy, a który może być potencjalnie ciekawy dla posiadaczy drogich DAC'ów lub DACo-wzmacniaczy.

 

Pytania zasadniczo są dwa:

 

1/ na ile streamery występujące w roli czystego bridge'a, czyli nie posiadające DACa na pokładzie (jak np. Auralic Aries) lub mogące przesyłać sygnał cyfrowy z pominięciem wewnętrznego konwertera (jak np. Auralic Mini) mają (i ewentualnie jak duży) wpływ na dźwięk?

 

Na pierwszy rzut oka ten wpływ powinien być marginalny - taki "bridge" nie tworzy bowiem dźwięku, jako takiego, lecz jest jedynie rodzajem funkcjonalnego pomostu między nośnikiem (NAS / serwis streamingowy) a konwerterem. Jeśli tak jest w praktyce, to zastosowanie takiego mostu byłoby kuszące nawet dla właścicieli hi-endowych DACów.

Z drugiej strony pod znakiem zapytanie stanąłby zakup drogich konstrukcji spod znaku na Aurendera, Auralica a nawet tych średnio drogich jak choćby ostatnia konstrukcja Brystona (de facto to tylko prawdopodobnie Rastberry Pi w innych ciuszkach).

 

Jestem na międzynarodowym forum Devialeta, gdzie 2 ludzi z którymi piszę, deklaruje wykorzystywanie właśnie rzeczonego Auralica Mini (PLN 2,5k) do "karmienia" Devialetów z przedziału 7-15 tys EUR (oczywiście przy wykorzystaniu drogich łączówek USBA_B), co wygląda na totalny mezalians ... a może nie (?).

 

2/ Jak, pod względem "brzmienia" wyglądają konstrukcje typu Auralic Mini, Rastberry, itp w starciu ze zoptymalizowanym komputerem z dobrym playerem na pokładzie?

 

Jeśli macie doświadczenia w tym obszarze - piszcie.

 

Pozdrawiam, Pantaleon

Wpływ jest identyczny jak standardowego transportu cd czyli olbrzymi. Podpytaj Rafał.M on ma mój kilkuczęściowy transport plików, obecnie z najnowszą kartą od Marcina. Dopiero co pozbyłem się ostatniego Linna Akurate i Majika.

Szczerze to po bezpośrednim porównaniu myślałem, że są popsute. Dobry transport to werwa, dynamika, wybrzmienia, barwa i całkowita spójność. Standardowe streamery w roli transportu grają mało dynamicznie (ze słabymn dociążeniem i wypełnieniem niższych rejestrów)chudo, płasko i szaro.

Warto wybrać coś z porządnym zasilaczem i dobrej jakości kartą wyjściową. Jakby było wejście zegarowe to w ogóle bajka.

 

Tak.

 

 

 

Poszło PW.

 

 

 

Tą deLuxe Edition

z wejściami zegara:

 

cimg0003.jpg

 

 

Nie porównywałem do Auralica. Porównywałem do LINNa Majik DS. Gra lepiej. Przede wszystkim wypuszcza DSD jako DoP po SPDIF. Potrafi czytać z serwera po NFS albo UPNp.

Podawałeś mu sygnał zegara? Skąd wziąłeś takie wartości, z Muteca?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpytaj Rafał.M on ma mój kilkuczęściowy transport plików, obecnie z najnowszą kartą od Marcina.

 

Szymon1, a możesz proszę napisać kilka słów o tym transporcie ? Karta Jcat jak rozumiem i co dalej ? Zasilanie liniowe, ... ?

 

dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon1, a możesz proszę napisać kilka słów o tym transporcie ? Karta Jcat jak rozumiem i co dalej ? Zasilanie liniowe, ... ?

 

dzięki

To jest temat na dłuższą rozprawę. Gdzieś na forum już go opisywałem. Najlepiej wpadnij to sam posłuchasz i obejrzysz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpływ jest identyczny jak standardowego transportu cd czyli olbrzymi. Podpytaj Rafał.M on ma mój kilkuczęściowy transport plików, obecnie z najnowszą kartą od Marcina. Dopiero co pozbyłem się ostatniego Linna Akurate i Majika.

Szczerze to po bezpośrednim porównaniu myślałem, że są popsute. Dobry transport to werwa, dynamika, wybrzmienia, barwa i całkowita spójność. Standardowe streamery w roli transportu grają mało dynamicznie (ze słabymn dociążeniem i wypełnieniem niższych rejestrów)chudo, płasko i szaro.

Warto wybrać coś z porządnym zasilaczem i dobrej jakości kartą wyjściową. Jakby było wejście zegarowe to w ogóle bajka.

 

Podawałeś mu sygnał zegara? Skąd wziąłeś takie wartości, z Muteca?

 

Tak.

Ale jak Ci pisałem na PW Mutec tych dwóch częstotliwości nie poda jednocześnie. Podłączasz oba kable do wyjścia Muteca i ręcznie w Mutecu ustawiasz częstotliwość bazową na 44,1 kHz dla płyt samplowanych 44/88/176 albo 48 dla płyt samplwanych 48/96/192. Przy ustawionym na stałe mnożniku x512.

Trochę upierdliwe bo nie można skakać po kolekcji z różnymi samplami ale dźwiekowo jest bajka. Ja lepszego plikowego źródła nie słyszałem. LINN Majik DS jak transport przy tym to porażka.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Ale jak Ci pisałem na PW Mutec tych dwóch częstotliwości nie poda jednocześnie. Podłączasz oba kable do wyjścia Muteca i ręcznie w Mutecu ustawiasz częstotliwość bazową na 44,1 kHz dla płyt samplowanych 44/88/176 albo 48 dla płyt samplwanych 48/96/192. Przy ustawionym na stałe mnożniku x512.

Trochę upierdliwe bo nie można skakać po kolekcji z różnymi samplami ale dźwiekowo jest bajka. Ja lepszego plikowego źródła nie słyszałem. LINN Majik DS jak transport przy tym to porażka.

 

Pozdro

Czyli bez mnożnika nic nie można podać. Szkoda, bo trzeba kombinować z zegarem (mogę wypuścic jedynie 44,1 lub 48khz). Musze kupić dzieciakowi jakiegoś niedrogiego plikowca a ten wygląda porządnie. Jak z obsługą i szybkością działania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po UPnP wszystko hula. Z karty SD też. Zauważyłem lekkie rzadkie przycięcia przez serwer NFS ale to może byc też wina moje sieci. Nie diagnozowałem głębiej.

 

Czyli bez mnożnika nic nie można podać. Szkoda, bo trzeba kombinować z zegarem (mogę wypuścic jedynie 44,1 lub 48khz). Musze kupić dzieciakowi jakiegoś niedrogiego plikowca a ten wygląda porządnie. Jak z obsługą i szybkością działania?

 

Do tego playera nie. Ale Mutec ma mnożnik ustawiany. Ściągnij sobie manual i poczytaj.Wszystko jest wyjasnione.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.