Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  18 członków

AriniAudio Klub
IGNORED

Klub AriniAudio


Patryk-1980

Rekomendowane odpowiedzi

Polski producent okablowania do systemów hi-fi i hi-end.

 

Znajdziesz tu więcej informacji o ich autorskich rozwiązaniach, opinie, pomiary itp.

Zapraszam do dzielenia się własnymi spostrzeżeniami jak i co wniosły produkty AriniAudio do Waszych systemów.

 

Na stronie producenta można zagłębić się w jaki sposób i z jakich materiałów kable są produkowane.

 

http://www.ariniaudio.pl/

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem. Zapraszam na Audio Show na prezentację systemu opartego o aktywne szerokopasmowe zestawy głośnikowe, ale tym razem z przetwornikiem studyjnym Mytek, a nie z elektroniką TAD. Brzmienie jest zdecydowanie szybsze i bardziej detaliczne, ale z zachowaniem równowagi i z dobrym basem.

 

System składa się z następujących urządzeń:

- Aktywne szerokopasmowce Audium Comp 8 Active

 

- Przetwornik Mytek Manhattan II

- Transport Audio Research CD6

 

- Kable liniowe RCA AriniAudio Individual do głośników (strojone do tego systemu)

- Kabel S/PDIF AriniAudio 1101. Coax

- Kable zasilające AriniAudio The Reference

 

- Filtr zasilania AriniAudio

 

Kabelki tradycyjnie z serii Individual zaprojektowane od podstaw. Strojone i dopasowane do systemu w taki sposób, żeby osiągnąć jak najlepszy i równy przebieg tonalny.

 

Do zobaczenia na Audio Show w pokoju odsłuchowym nr 201 w hotelu Jan III Sobieski. Pozdro, Paweł

 

audio-research-cd6.jpg

 

przetwornik-mytek-manhattan.jpg

 

audium-comp-8-active.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Dołączam do kluby zwolenników AriniAudio , skromnie, bo tylko z interkonektem DarkStarr III. Moja opinia o tych kablach jest w opiniach. Miałem wersję II i po kontakcie z P.Panasewiczem otrzymałem wersję III, która lepiej wpasowała się w moje oczekiwania.

Można posłuchać obydwu i wybrać dla siebie, dopasować do preferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk-1980, masz komplet, tzn. ic i sp? Też zastanawiam się nad wypożyczeniem na próbę do mojego systemu do porównania z anticables ale na razie wysyłam mojego LAR 30MKII do przebudowy preampa więc muszę poczekać. Z jakimi kabelkami porównywałeś te Arini? Testowałeś zasilające?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk-1980, masz komplet, tzn. ic i sp? Też zastanawiam się nad wypożyczeniem na próbę do mojego systemu do porównania z anticables ale na razie wysyłam mojego LAR 30MKII do przebudowy preampa więc muszę poczekać. Z jakimi kabelkami porównywałeś te Arini? Testowałeś zasilające?

 

Witam.

Porównywałem z Albedo Monolith (interkonekt i głośnikowy) oraz Equilibrium Turbine (interkonekt), Moonlight (głośnikowy)

W opiniach jest napisane

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

To ja może od siebie dodam coś o kablach głośnikowych SilverStarr (mam jeszcze zwory i interkonekty).

 

Zacznę od tego, że słuchałem ich na następującym sprzęcie: Arcam AV360 + Naim Cd5i w połączeniu z głośnikami Dali 810. Oraz Naim AV2 + Naim NAP v175 + Naim CD5i w połączeniu z Castle Knight 4.

 

W pierwszej konfiguracji przed połączeniem kabli z fabryki AriniAudio zdecydowanie brakowało góry. Tak jakby dźwięki nie wybrzmiewały do końca. Być może dali 810 ze swoim wstęgowym głośnikiem wymagały lepszego wzmacniacza, ale po podłączeniu Silverstarr w końcu można było usiąść i cieszyć się muzyką. Góra zaczęła być taka jak powinna a średnica wyszła w końcu przed kolumny. Scena poszerzyła się tak jak powinna. Wokale Lauren Mayberry z Chvrches (a Lauren ma dość specyficzny głos) nabrały powietrza. Pałeczki u Bruce Springteena w kawałku „I’am on fire" zabrzmiały jak żywe! Pomyślałem, że nie będzie tak łatwo gdy włączę coś ostrzejszego. Najpierw puściłem Riverside. Zespół świetny. Ale album Rapid Eye Movement jest nagrany za głośno i zawsze słychać w pewnych momentach przestery. SilverStarry te niedoskonałości delikatnie uspokoiły. W drugiej konfiguracji gdy zastosowałem cieplejsze kolumny było jeszcze lepiej.

Bardzo podobało mi się, że kabelki nie zmieniają brzmienia na energiczne. Nie przyspieszają i nie rwą dźwięków do przodu. Być może zadowoliłoby to właścicieli wzmacniaczy lamowych. Ale nie miałem jeszcze okazji posłuchać ich w takiej konfiguracji. Mają w sobie coś z neutralności ale gdy zaczniemy słuchać żeńskich wokali, na pewno usłyszymy jak wokalistki kończąc słowa, delikatnie dotykają językiem podniebienie - to było świetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam mam kabel zasilajacy furion od AriniAudio jest to kabel najtanszy z zasilajacych ale o niesamowitych wlasciwosciach brzmieniowych nadaje sie do mocnych wzmacniaczy umnie pracuje z heglem h300 przepiekny bas brzmienie stalo sie bardziej namacalne gora nie traci na narozdielczosci a wokale sa wyrazne porownywalem ten kabel z kablem harmonix xdc m2r gdzie z moim wzmacniaczem sie niesprawdzil mianowicie zabraklo basu dodam iz furion jest duzo tanszym kablem w przyszlosci bede polowal na wyzszy model od AriniAudio np utopie premium .Swietny Poski kabel polecam posluchac bo warto .Acha kabel musi troche pograc by pokazal na co go stac.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 9 miesięcy temu...

AriniAudio oraz Eryk S Concept na Audio Show 2018!

 

Hotel Jan III Sobieski, apartament nr 414.

 

Będzie zaprezentowany autorski system Eryk S Concept:

 

- duże kolumny z głośnikami szerokopasmowymi WIND

 

- wzmacniacz w klasie D FIRE

 

- okablowanie AriniAudio

 

Za zasilanie systemu odpowiedzialny będzie kondycjoner Spectral.

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Coś dla miłośników czarnego krążka!

ARIUS - nowa wersja przewodu do gramofonu.

Jego budowa i materiały odpowiadają teraz najwyższej serii Reference.

Odsyłam do strony http://www.ariniaudio.pl/kable-phono-do-gramofonu-hi-end-arius

Wypożyczajcie/testujcie.

Ciekaw jestem Waszych opinii :)

P.

 

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Porównywałem w tym samym systemie zbalansowanym, interkonekty XLR: Dark Starr i Acoustic Starr.

Zdecydowanie lepiej, czyściej muzyka była prezentowana przy połączeniu Acoustic'em.

Dark za bardzo podbarwiał niskie pasmo ale też obiektywnie przyjemniej (choć mniej detalicznie) prezentował wszelkie "syczki".

Przy okazji nie wyobrażam sobie wygrzewania kabla przez ponad miesiąc. Bo niby co to oznacza: 10 minut dziennie czy może 2 godziny?

Zupełnie inna sprawa, że Arini to doskonałe okablowanie.

Edytowane przez miki450
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Gdyby ktoś był zainteresowany, odsyłam do mojej opinii na temat kabla zasilającego Arini - Magnatron.

U mnie Magnatron, we wzmacniaczu, zastąpił Ziggy Cheetah MkII, co jest naprawdę poważnym osiągnięciem.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 22.10.2020 o 09:19, Pantaleon napisał:

recenzja głośnikowego Eternel'a The Reference

Z zainteresowaniem przeczytałem uwagi Pantaleona o Eternelu. Nadchodzi zima i więcej czasu w domu, kusi mnie więc przetestowanie Eternela. Mam jedną obawę, chodzi o elastyczność kabli, otóż mam dosyć ciasno z tyłu za szafką ze sprzętem i może powodować jakieś ograniczenia. Z AriniAudio mam od 2 lat DarkStarr RCA. Jest wystarczająco elastyczny, czy Eternel jest dużo bardziej sztywny ?  Wiem, mogę wypożyczyć, sprawdzić samemu, chciałbym jednak podpytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wig napisał:

Z zainteresowaniem przeczytałem uwagi Pantaleona o Eternelu. Nadchodzi zima i więcej czasu w domu, kusi mnie więc przetestowanie Eternela. Mam jedną obawę, chodzi o elastyczność kabli, otóż mam dosyć ciasno z tyłu za szafką ze sprzętem i może powodować jakieś ograniczenia. Z AriniAudio mam od 2 lat DarkStarr RCA. Jest wystarczająco elastyczny, czy Eternel jest dużo bardziej sztywny ?  Wiem, mogę wypożyczyć, sprawdzić samemu, chciałbym jednak podpytać.

Rzadko kto ma tak skomplikowaną sytuację jak ja.

Mam bardzo wąską i płytką zabudowę wnękową (fotka) a przelotki w marmurowych bokach mają tylko 3,2 cm średnicy (ledwie 1mm szersze niż spliter Eternela i 3-4mm szersze niż sam kabel). Jednak Eternela udało się ułożyć, również dzięki widełkom od strony wzmacniacza (nie trzeba było martwić się małą głębokością wnęk). Tak czy inaczej warto się pomęczyć ... 

W przypadku Eternela problem jednak nie w samej elastyczności a właśnie w przekroju - gdyby np. AQ miała taki przekrój poprzeczny (prawie 3 cm) , prawdopodobnie byłby "elastyczna" jak szyna kolejowa. Eternel jest elastyczny ... na tyle, na ile pozwala rzeczony przekrój (na fotce po bokach widać jaki jest masywny).

Po raz kolejny wracam do kwestii wygrzewania - 6 tyg ostrego grania (po 6h/d) to minimum. Pierwsze wrażenia (dotyczy to w równym stopniu interkonektu i głośnikowca) są "trudne". Więcej na ten temat w moich opiniach - zwłaszcza wersji XLR.

 

IMG_1460.JPG

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Pantaleon za szybkie informacje. Aktualnie mam kable z widełkami z obydwu stron, od strony wzmacniacza pozwala to na wygodniejszy montaż kabli. Pewnie z Eternelem także dało by radę. 

Od strony kolumn może lepiej zastosować wtyki bananowe, wtedy łagodniej kabel ,,zjedzie'' na podłogę. Wtyki bananowe są pewnie mocne i dobrze osadzają się w gniazdach głośnikowych ? 

Mam jeszcze takie pytanie - na Twojej fotce szafki / bardzo gustowna / ten kabel wygląda nieco inaczej, niż na fotkach na stronie AriniAudio - jest jakby skręcony z dwóch niezależnych kabli i chyba w oplocie ? Na Twoim zdjęci ma także inne zakończenia przy głośnikach. Czy to na indywidualne zamówienie u P.Panasewicza ?

Pogadam z Arini na temat czasu na przetestowanie, bo nie ukrywam, że 6 tygodni na dojście do pełni możliwości, to baaardzo długo. Chociaż mnie to nie dziwi, kupiłem jakiś czas temu kable Zu Audio Event i także miały zalecany czas wygrzewania około 400 godzin. Właśnie z Zu Audio Event chciałbym Eternela porównać, a może będzie jeszcze lepszy ? 

image.thumb.png.5739cfaf48d6c62c1b81816fa3a3c891.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 22.11.2020 o 14:46, wig napisał:

Dziękuję Pantaleon za szybkie informacje. Aktualnie mam kable z widełkami z obydwu stron, od strony wzmacniacza pozwala to na wygodniejszy montaż kabli. Pewnie z Eternelem także dało by radę. 

Od strony kolumn może lepiej zastosować wtyki bananowe, wtedy łagodniej kabel ,,zjedzie'' na podłogę. Wtyki bananowe są pewnie mocne i dobrze osadzają się w gniazdach głośnikowych ? 

Mam jeszcze takie pytanie - na Twojej fotce szafki / bardzo gustowna / ten kabel wygląda nieco inaczej, niż na fotkach na stronie AriniAudio - jest jakby skręcony z dwóch niezależnych kabli i chyba w oplocie ? Na Twoim zdjęci ma także inne zakończenia przy głośnikach. Czy to na indywidualne zamówienie u P.Panasewicza ?

Pogadam z Arini na temat czasu na przetestowanie, bo nie ukrywam, że 6 tygodni na dojście do pełni możliwości, to baaardzo długo. Chociaż mnie to nie dziwi, kupiłem jakiś czas temu kable Zu Audio Event i także miały zalecany czas wygrzewania około 400 godzin. Właśnie z Zu Audio Event chciałbym Eternela porównać, a może będzie jeszcze lepszy ? 

image.thumb.png.5739cfaf48d6c62c1b81816fa3a3c891.png

 

wig,

przepraszam za zwłokę - szczerze mówiąc nawet nie zauważyłem Twojego wpisu. Z drugiej strony zawodowe zamknięciu ubiegłego roku i otwarcie nowego dało mi zdrowo w kość więc nie do końca śledziłem wątek.

Pewnie już załatwiłeś sprawę z Pawłem, więc moje komentarze będą klasyczną "musztardą po obiedzie" ale...

1. Myślę, że te dwie żyły są widoczne w Eternelu po jego zwinięciu (czego w tej chwili nie sprawdzę - musiałbym wyjąć kabel z przelotek a to robota na godzinę). Kiedy leży prosto wygląda jakby był okrągły. Pod palcami jedna czuć że w środku, w oplocie idą 2 grube kable,

2. Zakończenie też jest chyba klasyczne, z jedną różnicą - na fotce zakończenia są dwukolorowe, u mnie w innym kolorze są tylko emblematy zakończeń wtyków.

3. W zasadzie nie jest to jakaś specjalna wersja na zamówienie, choć faktem jest, że Paweł robił je dla mnie,

4. Obawiam się, że ten kabel nie "zjedzie" łagodnie na podłogę. Jest naprawdę ciężki i sztywny (głównie przez swój przekrój poprzeczny),

5. U Pawła może być problem z wygrzanymi egzemplarzami, bo ... nie ma kiedy ich wygrzewać. Albo są robione już na zamówienie i trafiają do odbiorcy zaraz po zejściu "z produkcji" albo wygrzane nie wracają już z wypożyczenia.

6. Niestety nie mam żadnych doświadczeń z Zu Audio, więc w żaden sposób nie mogę się ustosunkować.

Pozdr, Michał

Panowie,

Niestety Paweł Panasewicz znów namieszał mi w głowie, wysyłając do mnie swoją najnowszą wersję XLRów PRINCE. Drogie ale co robić - trzeba czasem dokarmić audiofilskiego demona ...

W związku z powyższym noszę się z zamiarem sprzedaży moich interkonektów serii Ethernel The Reference (XLR) - 0,8m. Są w zasadzie nowe (kupione na przełomie sierpnia i września ub.r) - za to wygrzane. Nawet nie zdążyłem zdjąć metki (fotka w załączeniu, moja recenzja w Opiniach). Pudełko, gwarancja, stan idealny.

Cena nowego PLN2.590. Moje cena PLN 1.680 (czyli minus 35%). Koszt wysyłki po mojej stronie.

 

XLR Eternel.png

Edytowane przez Pantaleon

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Pantaleon za odpowiedź. Miałem kontakt z P.Panasewiczem, jednak u mnie także przełom roku, to ogrom tematów zawodowych i na razie nic nie dograliśmy jeszcze. Nawet wczoraj rozmawialiśmy o możliwości wypożyczenia głośnikowego Eternela , ale na razie cisza. Ktoś chciał zmieniać na inny model.  Czekam na konkrety. Nie ma pośpiechu. 

7 godzin temu, Pantaleon napisał:

przepraszam za zwłokę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę. Potrzebuję zmienić kabelki na dłuższe. Kable głośnikowe 3-3,5m i RCA 0,8-1m. Powiedziałem sobie, że tym razem zaiwestuję w krajowy produkt. W zasadzie kabelki sobie już wybrałwm z linii Starr tylko przypadkowo trafiłem na tym forum na post wraz ze djęciami osoby, która opisała serwis ulepszenia słuchawek.  Znów coś...... Czy wszystko w porządku z tymi kablami jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marek K. napisał:

Znów coś...... Czy wszystko w porządku z tymi kablami jest?

Marku K , ale o co dokładnie pytasz ? P. Panasewicz daje możliwość zwrotu w ciągu chyba 14 dni, więc zamów, podotykaj, posłuchaj i podejmiesz decyzję. Brałem IC DarkStarr , potem zamieniłem na kolejną wersję bez żadnych problemów. Mam do dzisiaj, wszystko jest ok. Jestem bliski wypożyczenia głośnikowych Eternel , a może kolejny kabel wyląduje u mnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wig napisał:

Marku K , ale o co dokładnie pytasz ? P. Panasewicz daje możliwość zwrotu w ciągu chyba 14 dni, więc zamów, podotykaj, posłuchaj i podejmiesz decyzję. Brałem IC DarkStarr , potem zamieniłem na kolejną wersję bez żadnych problemów. Mam do dzisiaj, wszystko jest ok. Jestem bliski wypożyczenia głośnikowych Eternel , a może kolejny kabel wyląduje u mnie ?

Ok dzięki.

Chciałem sie upewnić tylko czy to quality. Bo nieukrywam, że te zdjęcia co widziałem troche mnie zniechęciły.

Z oddaniem będzie problem bo mieszkam 1600km od sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie to z p. Pawłem bywa ;)

To prawda, że kontakt jest wzorowy, wysyłka bezproblemowa, wykonanie przewodów doskonałe (z małym minusem, o którym dalej), cena za oferowany produkt lepiej niż okazyjna.

Jednak nie sposób dowiedzieć się cokolwiek nt. wtyków lub użytych do produkcji materiałów. Ścisła tajemnica.

Opis na stronie zahacza o voodoo, lepiej nie czytać.

Teraz o produktach: miałem wypożyczone 2 kabelki XLR, Acoustic Starr i Dark Starr.

W moim systemie zdecydowanie lepiej wpasował się Acoustic, był po prostu neutralny, szczegółowy, nie barwiący. Pokazał chyba cały potencjał systemu, siłę, precyzję, przestrzeń.

Dark upiększał nieco przestrzeń dodając ciepłą otoczkę wokalom i instrumentom, przy okazji gubiąc nieco szczegółów.

P. Paweł nie bardzo w to wierzył, twierdząc, że Dark powinien wykazać przewagę i kazał mi wygrzewać Dark'a. Ale po 2 tygodniach miałem dość "wygrzewania", ponieważ barwa się nie zmieniała a ja nie miałem żadnej przyjemności ze słuchania.

Więc umówiliśmy się, że otrzymam nową wersję Dark'a i tak czekam już ponad rok, będąc przekonanym, że p. Paweł po prostu o mnie zapomniał.

Dodam jeszcze, że Dark którego miałem był dość przypadkowo wykonany, tzn. jeden kabelek był krótszy o niecałe 2 cm., przy czym oba nie miały deklarowanych 80 cm.. Taka ciekawostka.

Przy okazji "odkryłem" producenta wtyków XLR, które stosuje p. Paweł (a raczej stosował w 2019 r., bo być może dzisiaj są inne). Nie, nie będę zdradzał "tajemnic" :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.