Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz lampowy poszukiwany - monitory 86db/1m


dywan102

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

 

Jestem przed poważną decyzją - chcę po kilku latach ogromnej tragedii posiadania kiepskiego wzmacniacza wrócić do lampy...

 

Szkopuł w tym, że mam monitory Akustyk CC145RSE oparte na SS Revelator 9900 i CC 18W8545 z membraną bierną o efektywności 86db/1m

 

Kwota jaką chcę przeznaczyć do 7 do 12 tysięcy złotych.

 

Do wyboru jest sporo ofert...Ayon, Prima Luna, Unison Research, Fezz, Leben, Copland... i pewnie kilka innych marek.

 

Miałem kiedyś Amplifona WL25, a później WL60... oba muły.

 

Może powinienem zapytać: na jakich lampach? w jakim układzie?

 

 

Będę ogromnie wdzięczny i zobowiązany z podpowiedzi. Audio Show się zbliża...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zadzwon do p. Grzegorza i porozmawiaj. Doskonale zna się również na przetwornikach to napewno coś doradzi.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

 

Jestem przed poważną decyzją - chcę po kilku latach ogromnej tragedii posiadania kiepskiego wzmacniacza wrócić do lampy...

 

Szkopuł w tym, że mam monitory Akustyk CC145RSE oparte na SS Revelator 9900 i CC 18W8545 z membraną bierną o efektywności 86db/1m

 

Kwota jaką chcę przeznaczyć do 7 do 12 tysięcy złotych.

 

Do wyboru jest sporo ofert...Ayon, Prima Luna, Unison Research, Fezz, Leben, Copland... i pewnie kilka innych marek.

 

Miałem kiedyś Amplifona WL25, a później WL60... oba muły.

 

Może powinienem zapytać: na jakich lampach? w jakim układzie?

 

 

Będę ogromnie wdzięczny i zobowiązany z podpowiedzi. Audio Show się zbliża...

Ja mam na sprzedaż Mingda MC88C upgrade lamp został przeprowadzony KT88 elektroharmonix i sterujące philips jedne z najlepszych jakie można kupić. Koszt nowego plus zmiana lamp 8tys zł i spokojnie poradzi sobie z kolumnami 85 db bo mocy mu nie brakuje przy połowie głośności nawet niskoskuteczne kolumny grają już aż za głośno.

Możemy się bardzo dogadać odnośnie kosztów

Bardzo bardzo dynamiczne granie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18W8545

Swego czasu kolumny Merlin VSM Millenium oparte na takim właśnie Skanie napędzałem sześciowatową lampką. A że to dobra lampka, to nie było żadnego muła.

Obecnie mam inne kolumny, ale też na 18cm Skanie z serii Classic, o efektywności 86dB. Poganiam je tą samą sześciowatową lampką w pomieszczeniu ~25m^2 i wysokim na 2,85m, więc kubatura spora. Jestem w stanie wytworzyć znaczne głośności, i znów, żadngo muła nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu kolumny Merlin VSM Millenium oparte na takim właśnie Skanie napędzałem sześciowatową lampką. A że to dobra lampka, to nie było żadnego muła.

Obecnie mam inne kolumny, ale też na 18cm Skanie z serii Classic, o efektywności 86dB. Poganiam je tą samą sześciowatową lampką w pomieszczeniu ~25m^2 i wysokim na 2,85m, więc kubatura spora. Jestem w stanie wytworzyć znaczne głośności, i znów, żadngo muła nie ma.

 

 

McGyver, jako że jesteś tu od wieków, stąd moje pewne zaufanie...

 

Co polecasz posłuchać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zapytać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) czego warto posłuchać. Ja mam swoje graty z których jestem zadowolony i nie szukam niczego bo mi się już nie chce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do Niego. Dziękuję.

 

Również dziękuję za oferty sprzedaży...to zawsze niewygodna sytuacja...dla kupującego...i pewnie dla sprzedającego.

Lampę wolę nową, ponieważ nie ufam używanym lampom pre i końcowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ nie ufam używanym lampom

A ja kiedyś kupiłem używany, pięćdziesięcioletni wzmacniacz lampowy. Po pomierzeniu lamp okazało się że mają nawet powyżej 100% emisji. Wzmacniacz był sprawny. Po jakimś czasie wymieniłem tylko dwa elektrolity. Tuningowałem go, ale to dopiero później.

 

pre i końcowym.

A co to takiego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kiedyś kupiłem używany, pięćdziesięcioletni wzmacniacz lampowy. Po pomierzeniu lamp okazało się że mają nawet powyżej 100% emisji. Wzmacniacz był sprawny. Po jakimś czasie wymieniłem tylko dwa elektrolity. Tuningowałem go, ale to dopiero później.

 

A co to takiego?

 

Jakkolwiek to nazwałem - chodzi o lampy.

 

To dobrze, że udziela Ci się humor i pokazujesz wysoki poziom intelektu. Dobrze świadczy o Tobie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 10-12kzł to bym celował w jadis-a na kt88. Używki sie pojawiają kilka razy do roku.

 

Jadis piękny - i z zewnątrz, i w środku.

 

Pogadam z Grobelny`mi, może dobrze sprzedadzą w gotówce :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu kolumny Merlin VSM Millenium oparte na takim właśnie Skanie napędzałem sześciowatową lampką. A że to dobra lampka, to nie było żadnego muła.

Obecnie mam inne kolumny, ale też na 18cm Skanie z serii Classic, o efektywności 86dB. Poganiam je tą samą sześciowatową lampką w pomieszczeniu ~25m^2 i wysokim na 2,85m, więc kubatura spora. Jestem w stanie wytworzyć znaczne głośności, i znów, żadngo muła nie ma.

 

Czyste herezje wypisujesz ;-) Takie kolumny, głośniki, w takim metrażu i lampa 6W ? To nie ma prawa zagrać ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na kolumny Focal Diablo Utopia (89dB) -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) które zagrały mi na przyzwoitym poziomie pędzone 1,5W wzmacniaczem? Cuda, nieprawdaż...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na kolumny Focal Diablo Utopia (89dB) -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) które zagrały mi na przyzwoitym poziomie pędzone 1,5W wzmacniaczem? Cuda, nieprawdaż...

 

W moim wpisie była zawarta duża dawka ironii.

Sam pogoniłem dynki contur 1.4 moją lampka 6W ... ale ja się nie znam przecież i tak w ogóle to nie jest możliwe ;)

... a nawet jeśli to na pewno bas był kiepski ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyste herezje wypisujesz ;-) Takie kolumny, głośniki, w takim metrażu i lampa 6W ? To nie ma prawa zagrać ;-)

Ale moje kolumny i lampy o tym nie wiedzą. I grają default_wink.png

 

Jadis piękny - i z zewnątrz, i w środku.

Piękny w środku, to fakt. Celuj powyżej DA30, bo DA30 gra wprawdzie tak, że ciężko się przyczepić, ale jakoś tak ... beznamiętnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale moje kolumny i lampy o tym nie wiedzą. I grają default_wink.png

 

Piękny w środku, to fakt. Celuj powyżej DA30, bo DA30 gra wprawdzie tak, że ciężko się przyczepić, ale jakoś tak ... beznamiętnie.

 

Ok. Dzięki za dobrą radę. Ja swojej lampie też nic nie powiem, jeszcze przestanie grać jak się dowie default_wink.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam monitory 84db/1m z tych co wymieniłeś miałem Lebena 300f i w 14m2 było bardzo dobrze ;

warto spróbować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwota jaką chcę przeznaczyć do 7 do 12 tysięcy złotych.

 

Do wyboru jest sporo ofert...Ayon, Prima Luna, Unison Research, Fezz, Leben, Copland... i pewnie kilka innych marek.

 

Miałem kiedyś Amplifona WL25, a później WL60... oba muły.

 

Może powinienem zapytać: na jakich lampach? w jakim układzie?

 

Nie napisałeś czego oczekujesz od dźwięku, itd.

 

Ze swojej strony proponuję mocną lampę w PP na KT120.

Ciut powyżej budżetu masz Rogue Audio Cronus Magnum, którego posiadam i szczerze polecam (reszta w "o mnie").

Myślę, że warto go posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dywan102

 

 

Do kolumn małej efektywności chyba najlepiej push pull. Cayin 88 (chyba 2x60W a w ultralin. 2x40W) bez problemu takie kolumny pociągnie, właściwie moje monitory od Sonus Olivy też dużo efektywności nie mają, koło 87-88, nie więcej, a steruje je w 100% i nawet lepiej niż piecyk Xindaka który kiedyś miałem.

Piszę o naprawdę poważnym wysterowaniu i pomieszczeniu 20m, a może być i 25 i nie ma problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę powyżej budżetu jest Octave V40SE też ciekawa lampka, ale na pewno upuszczą trochę to byś się zmieścił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz do:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a w kwocie do +/- 6 tys zrobi ci wzmacniacz na 8x kt88eh w kolorze obudowy jaki byś sobie zażyczył , może mieć też wbudowany dac z wejśćiem usb i pilot , wejśćia jakie i ile tam byś sobie życzył może to być wzmacniacz zarówno otl - bez traf głośnikowych jak i klasyczny lampowy z trafami głośnikowymi - bez problemu takie coś se poradzi z kolumnami nawet 84db1m jak moje :) - więc twe monitorki powinny hulać jak ta lala :)!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.