Skocz do zawartości
IGNORED

Pomoc w doborze telewizora FHD


Camelouge

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Czy ktoś mógłby polecić telewizor 50 cali, FHD, bez 4K, bez bajerów, na matrycy 100 Hz,w miare bezawaryjny. Telewizor pod telewizję satelitarną,nie do gier,jedynie czasem oglądamy filmy z kompa z żoną. Nie potrzebne mi opcje typu wifi,serfowanie po YT,smarty, 3D, itp. Zwyczajny TV jeżeli takie produkują teraz bez bajerów:) Z góry dzięki za pomoc.A cha. Swiatło dzienne pada z boku, oglądamy z około 2,3 metrów na wprost.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniej: LG

 

Sony są OK, ale sporo płacisz za logo.

 

Z funkcji smart nie rezygnuj, nie dopłacisz dużo, a daje sporo frajdy i oferta "przez net" jest coraz lepsza.

 

P.S. możesz też wybrać tv z wbudowanych tunerem satelitarnym, ale to kilka stówek więcej. Plus antenę sat. podłączasz bezpośrednio pod tv -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smart u mnie to gadżet; mysz nie działa, wybieranie to męka - obraz jednak świetny plus naprawdę

niezły dźwięk - Panasonic, ale 48"

Teraz kupiłbym bez smarta, ale coś giną, więc wybór jest prosty: jak wyżej u Ogra:

LG - też dobry obraz, dobry dźwięk, lepsza TG i są nieco szybsze,

a do tego sporo formatów - tekstowych też - odtwarzają. Ceny za 49" ok 1,7 plus porto ;-)

Jeśli cena nie gra roli - szukaj dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję SONY KDL-49WD755, tyle że matryca 60

Z tego co mi wiadomo żaden tv FHD z tego roku nie jest na matrycy 120 hz, wszystko na 60.

Taniej: LG

 

Sony są OK, ale sporo płacisz za logo.

 

Z funkcji smart nie rezygnuj, nie dopłacisz dużo, a daje sporo frajdy i oferta "przez net" jest coraz lepsza.

 

P.S. możesz też wybrać tv z wbudowanych tunerem satelitarnym, ale to kilka stówek więcej. Plus antenę sat. podłączasz bezpośrednio pod tv -

Bzdura, że w Sony płacimy za logo, no chyba że kupujesz tv porównując tylko nic nieznaczące parametry zamiast jakości obrazu i wykonania. Przykładowo, wspomniany powyżej 49WD755 ma obraz lepszy niż wiele tv UHD Samsunga czy LG. Poza tym jest o wiele lepiej wykonany (aluminiowa ramka) niż konkurencyjne telewizory kosztujące sporo więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są Sony i Sony, to raz.

Dwa płacimy za logo. I nie tylko w Sony. Markę kolego wyrabia się właśnie po to żeby klient płacił za logo....

Trzy parametr dla Ciebie nieistotny może być kluczowym dla innej osoby.

 

Np. dla MNIE to czy telewizor ma aluminiową, czy plastikową ramkę jest totalnie bez znaczenia. To akurat u mnie podpada pod wrażenia estetyczne, bardziej bym zwracał uwagę na rodzaj nóżek danego tv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję SONY KDL-49WD755, tyle że matryca 60

Ja bym właśnie z tego powodu celował w oczko wyższe SONY (tam gdzie jest XR800, tam będzie matryca 100Hz)

 

Swoją drogą niezła denominacja parametrów u SONY - kiedyś modele z XR200 miały matrycę 100Hz (EX720) ... a teraz XR200 to zwykłe 50Hz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje.Są bardzo cenne. Chociaż zastanawiam się mocno na panasoniciem TX-55CS630E.Ale to zaraz znów 4K,zupełnie nie potrzebne. Kyle,możesz rozwinąc temat Sony z matrycą 100hz? Coś więcej napisz.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są Sony i Sony, to raz.

Dwa płacimy za logo. I nie tylko w Sony. Markę kolego wyrabia się właśnie po to żeby klient płacił za logo....

Trzy parametr dla Ciebie nieistotny może być kluczowym dla innej osoby.

 

Np. dla MNIE to czy telewizor ma aluminiową, czy plastikową ramkę jest totalnie bez znaczenia. To akurat u mnie podpada pod wrażenia estetyczne, bardziej bym zwracał uwagę na rodzaj nóżek danego tv.

Jeżeli uważasz, że jakość wykonania jest mało istotna to zapraszam do mnie na hale gdzie można sobie pooglądać rozklejające się Samsungi albo LG z odłażącą matrycą.

Ja bym właśnie z tego powodu celował w oczko wyższe SONY (tam gdzie jest XR800, tam będzie matryca 100Hz)

 

Swoją drogą niezła denominacja parametrów u SONY - kiedyś modele z XR200 miały matrycę 100Hz (EX720) ... a teraz XR200 to zwykłe 50Hz.

Nie tylko u Sony, np. 6 seria Fhd Samsunga z zeszłego roku była na setkach, tegoroczne są już na 50hz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uważasz, że jakość wykonania jest mało istotna to zapraszam do mnie na hale gdzie można sobie pooglądać rozklejające się Samsungi albo LG z odłażącą matrycą.

Chętnie wrócę do dyskusji z Tobą jak opanujesz sztukę czytania ze zrozumieniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje.Są bardzo cenne. Chociaż zastanawiam się mocno na panasoniciem TX-55CS630E.Ale to zaraz znów 4K,zupełnie nie potrzebne. Kyle,możesz rozwinąc temat Sony z matrycą 100hz? Coś więcej napisz.

 

..mam Panasonic tx-50cs630e,to jest telewizor FHD-model na rok 2015.moim zdaniem Świetny!

cała dyskusja sprowadza się do porównania matryc:va-ips.nigdy nie będzie zgody bo każdy widzi inaczej.

 

kilka uwag-moim zdaniem.

dla mnie nie ma znaczenia ani ramka ani nóżki ponieważ telewizor wisi na ścianie.warto za to kupić porządny uchwyt wyposażony w zestaw podkładek do regulacji dystansu od ściany.dlaczego:bo warto podświetlić telewizor od spodu,ledami.

 

dla mnie odpadły tańsze tel.LG ze względu na ``oszukane`` matryce,te ,które warto kupić zaczynają się od linii 8.

tel.Sony to matryce ips ale także Android,dla mnie to wada,dla innych zaleta.

fajne są Philipsy z ambilight,niestety awaryjne do tego stopnia,że obsługa większych sklepów twierdzi,że wracają jak bumerangi..lol.

tel.Sharp,TLC i podobnych nie kupię.

 

szukałem telewizora ok.50`` kosztującego do 5tys,plus minus parę złotych.

wybór był pomiędzy:Samsung 49ks7000 lub 49ks7500 a telewizorami Panasonic tx-50cx700 i tx-50cs630e.

najbardziej podobał mi się Samsung 43ks7500-zakrzywiony z panele quantum dot-niestety cena jest nieco zawyżona.

ponieważ nie oglądam filmów,a jedynie programy informacyjne i sport-tel.4K nie był konieczny.na sport w rzeczywistej rozdzielczości 4k przyjdzie nam długo poczekać,pomijam okazjonalne przekazy.

nie wszyscy wiedzą,że typowy przekaz satelitarny z logo HD to jedynie 720p.

kupiłem Panasonic tx-50cs630e-ze względu na:

-cenę

-jakość matrycy

-Firefoxa i bardzo proste oprogramowanie smart

ten telewizor powiesiłem na ścianie,podświetliłem od dołu dwoma lampkami led o świetle białym ciepłym i żółtym.

oglądam z ok.2m i jestem zadowolony!poświęciłem dwa popołudnia aby skonfigurować obraz,a opcji regulacji jest naprawdę dużo.

 

Moim zdaniem:warto zwrócić uwagę na:matryce,raczej matową niż z połyskiem,pilota i oprogramowanie smart.

zwłaszcza gdy odległość jest niewielka i światło dzienne przeszkadza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki triode.Oczywiście tego Panasa trzeba poddac jeszcze kalibracji,chyba,że obraz tzW. kino już podoba się na tyle,że można kalibrację odpuścić.Dzięki za info.Za tą cene,w tej chwili ok.2.5k uważam,że ten Panas to dobry wybór,z matrycą 120Hz i VA.Póki co celuję właśnie w niego(prosto w matrycę;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozważ jeszcze zakrzywionego samsunga-dla mnie to zarówno obraz jak wygląd był kuszący.

kąty w przypadku odległości ok.2m nie mają większego znaczenia.

 

 

żeby nie było nie było tak słodko.

zagłosowałem za schyłkową technologią,która już nie doczeka się większych aktualizacji.

o serwisie Panasonic ,sprzedawcy nie wyrażają się zbyt ciepło.

sam tv jest bardzo fajny i oglądanie sprawia frajdę.działa bezproblemowo.

sygnał 1080p,z sieci-opad szczeny.dobrze,że wcześniej kupiłem internet 50mb i porządny router wielosystemowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili na allegro jest używana plazma 50vtw60.. Jest to telewizor znakomity pod względem obrazu i wszystkie modele które zostały tu wymienione zwyczajnie będą miały gorszy obraz.. Piszę to gdyż zestawialem obok siebie swoją vt60 z js9500. Piękne kolory, kapitalny kontrast, zerowe kąty widzenia, do tego mamy szybko działający youtube, netflix i parę innych.. Wadą może być deko większy pobór prądu i właśnie boczne światło dzienne bo wtedy obraz lekko traci na jakości ale za to w nocy wynagradza. Jeśli nie boisz się używek to polecam ten model.. Tam jest vtw więc to chyba z Niemiec.. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnej sytuacji Best Buy 49" to Philips 49PUS6561.

Niestety jest UHD, ale natywne 120Hz, HDR, YT 4k, full Android (KODI), klawiatura na pilocie ...

A cena ... 2,990 pln. Matryca LG IPS więc czernie nie są takie jak w VA ale doświetlenie Ambilight niweluje różnice. Chyba, że oglądasz w całkowitych ciemnościach.

Matryce 4k/UHD lepiej reprodukują materiały 1080 niż matryce FullHD. U każdego producenta.

Ceny są wyrównane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleciłbym Sony w755c do telewizji sat głównie sportu i filmów - ALE prawie wszystko super kolory, ostrość, ruch i obsługa poza niestety kolorem czarnym który jest słaby i występujący clouding sprawia, że wieczorne oglądanie ciemnych scen nie sprawia przyjemności. Sony było zawsze ponad przeciętnej jakości ale takimi produktami nie wystawia sobie dobrej opinii więc radzę przed kupnem dokładne sprawdzenie telewizora najlepiej w ciemnym pomieszczeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chętnie wrócę do dyskusji z Tobą jak opanujesz sztukę czytania ze zrozumieniem.

Ja rownież podziękuję Ci za dalszą dyskusję do czasu gdy będziesz miał trochę więcej doświadczenia w temacie telewizorów lcd. Tymczasem życzę samych sukcesów w pogłębianiu wiedzy. Pozdrawiam.

 

W tej chwili na allegro jest używana plazma 50vtw60.. Jest to telewizor znakomity pod względem obrazu i wszystkie modele które zostały tu wymienione zwyczajnie będą miały gorszy obraz.. Piszę to gdyż zestawialem obok siebie swoją vt60 z js9500. Piękne kolory, kapitalny kontrast, zerowe kąty widzenia, do tego mamy szybko działający youtube, netflix i parę innych.. Wadą może być deko większy pobór prądu i właśnie boczne światło dzienne bo wtedy obraz lekko traci na jakości ale za to w nocy wynagradza. Jeśli nie boisz się używek to polecam ten model.. Tam jest vtw więc to chyba z Niemiec.. Pozdrawiam

Bardz dobry trop, sam ma plazme i potwierdzam słowa kolegi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili na allegro jest używana plazma 50vtw60.. Jest to telewizor znakomity pod względem obrazu i wszystkie modele które zostały tu wymienione zwyczajnie będą miały gorszy obraz.. Piszę to gdyż zestawialem obok siebie swoją vt60 z js9500. Piękne kolory, kapitalny kontrast, zerowe kąty widzenia, do tego mamy szybko działający youtube, netflix i parę innych.. Wadą może być deko większy pobór prądu i właśnie boczne światło dzienne bo wtedy obraz lekko traci na jakości ale za to w nocy wynagradza. Jeśli nie boisz się używek to polecam ten model.. Tam jest vtw więc to chyba z Niemiec.. Pozdrawiam

tu na potwierdzenie moich słów,właczać w 4k najlepsza jakość

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu na potwierdzenie moich słów,właczać w 4k najlepsza jakość

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

0:44 - ostry banding, widoczny na niebie, na tym ekranie po prawej.

 

Tam w komentarzach pod filmem narzekasz na kolory na jednym z ekranów - jeśli TV nie jest na prawdę najniższej klasy, to takie rzeczy da się po prostu zmienić w ustawieniach TV (w TV z którymi miałem do czynienia, takimi średniej klasy jest na prawdę ogrom opcji do manipulacji kolorem - powinno to pomóc w zmniejszeniu dE).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten film prosze traktować poglądowo ,gdyz dodałem go na dowód że takie zestawienie robiłem. Tak napradę na żywo wygląda to zupełnie inaczej,lepiej(oba wyglądaja lepiej)..Tam jest mój poprzedni model 55vt60cali . Obecnie mam 65vt60 bandingu absolutnie żadnego nie ma,tudzież nie było na obydwu, to nagranie przekłamuje.. Co do kolorów tak trochę narzekam bo lcd pewnych sytuacjach ma bledsze kolory(po zgaszeniu swiatel to się nasila) ,ale to nie miejsce na takie dyskusję bo ten temat nigdy się nie kończy:)Poza tym uważam że js9500 to świetny tv mimo wszystko.Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.