Skocz do zawartości
IGNORED

Krell KAV-300i vs S-300i - wersje i lata produkcji


barni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam się nad elektrownią do zasilania ATC, w/w wzmacniacze wydawać się mogą idealnym partnerem pociągnięcia tego smoka, maja też obsługę trybu kinowego, czyli zasilania z preampa kinowego, co mi bardzo pasuje. Ew. rozważam też jakąś końciowkę Rotela lub Audiomatusa na modułach IcePower B&O.

 

Pytanie w jakich latach je produkowano, na co trzeba w nich uważać kupując z drugiej ręki. Ze zdjęć wynika, że Krell KAV-300i robiono conajmniej w dwóch wersjach:

- z cienkim pilotem z membranowymi klawiszami

- z pilotem standardowym

Były też dwie wersje wnętrza, nie wiem na ile powiązane z pilotami:

- wersja z trafem po lewej stronie

- wersja z trafem umieszczonym centralnie (chyba starsza, patrząc chociażby na typ PCB i stan/wiek elementów na zdjęciach)

 

Jak wygląda sprawa z brzmieniem KAV-300i vs S-300i na tych samych zestawach ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barni - to chyba jest tak, że wersja z logo serii KAV jest tą starszą ( i ona ma trafo po boku ) a z samym napisem "KRELL" gdzie w "K" jest wkomponowany symbol chyba tranzystora czy coś, to nowsza seria ( i ta ma trafo na środku) - tą posiadam i wzmak ten gra mi bardzo dobrze. Wydaje się, że różnice między nimi są niewielkie, być może ten nowszy jest poprostu lekko usprawniony i jak dla mnie ważniejsze chyba jednak jest to, abyś przed zakupem poprosił o sprawdzenie środka czy aby wszystkie 12 tranzystorów jest oryginalne z logo Krell'a (są to trany robione przez Motorole i są nie do kupienia) bo jak ktoś coś gmerał, naprawiał i dał chińskie zamienniki (a widziałem już takie rodzynki, że jeden kanał był oryginalny, a drugi ( o zgrozo ) na chińskich) to takiego nie kupuj, on już tak nie zagra. Co do S300i to się nie mogę wypowiedzieć, gdyż go po postu nie miałem, ale legenda głosi, że to już nie to i że to gorsze granie. KAV300i jest o tyle fajny, że do niego można podłączyć deskę z płotu i zagra, on napędzi praktycznie każde kolumny i takie tematy jak Wilson Watt/Puppy 5.1 lub elektrostaty Logana to dla niego żadne wyzwanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam się nad elektrownią do zasilania ATC, w/w wzmacniacze wydawać się mogą idealnym partnerem pociągnięcia tego smoka, maja też obsługę trybu kinowego, czyli zasilania z preampa kinowego, co mi bardzo pasuje. Ew. rozważam też jakąś końciowkę Rotela lub Audiomatusa na modułach IcePower B&O.

 

Pytanie w jakich latach je produkowano, na co trzeba w nich uważać kupując z drugiej ręki. Ze zdjęć wynika, że Krell KAV-300i robiono conajmniej w dwóch wersjach:

- z cienkim pilotem z membranowymi klawiszami

- z pilotem standardowym

Były też dwie wersje wnętrza, nie wiem na ile powiązane z pilotami:

- wersja z trafem po lewej stronie

- wersja z trafem umieszczonym centralnie (chyba starsza, patrząc chociażby na typ PCB i stan/wiek elementów na zdjęciach)

 

Jak wygląda sprawa z brzmieniem KAV-300i vs S-300i na tych samych zestawach ?

 

Elektrownia - zakład przemysłowy wytwarzający energię elektryczną

 

Smok - fikcyjne stworzenie, najczęściej rodzaj olbrzymiego, latającego gada.Występuje w licznych mitach i legendach oraz w literaturze, filmach i grach.

 

Partner – uczestnik gry, strona związku partnerskiego,wspólnik działalności gospodarczej itd.

 

Pociągnąć można przyczepę lub za sznurek itp.

 

Napisz po polsku !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa z brzmieniem KAV-300i

 

Ten wzmacniacz pomimo swojego wieku nadal pokazuje w jak "ciemnej XXXXX" są współczesne integry. Nie wiadomo, czy tak teraz oszczędzają, czy im się nie chce... Ten piecyk jest super :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa z brzmieniem KAV-300i vs S-300i na tych samych zestawach ?

 

Co do brzmienia obu tych wzmaków to wszystko już napisano w Klubie KRELLA. Dobra zasada najpierw poszukać a dopiero jak się nie znajdzie zakładać wątek.

 

Co do kwestii wyglądu to też warto zapytać w klubie Krella.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S300i może z ATC będzie mieć barwę akceptowaną, ale nie ma szans na kontrolę nad głośnikami ATC.

Kupowałem ten wzmacniacz od osoby posiadającej ATC SCM 40, więc miałem okazję takiego połączenia posłuchać.

Zresztą sam fakt, że ta osoba się pozbywała S300i, przechodząc na wzmacniacz ATC, coś znaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy KAV 400xi to podobne brzmienie do KAV 300i?

 

Jest to inne brzmienie natomiast do monitorów takich jak 52se 400xi będzie świetnie pasować. Razem uzyskasz świetną dynamikę i wybitne wysterowanie woofera a neutralność 400xi przyda się w zakresie tonów wysokich, ktore są świetne w 52se (jak na swoją kategorię cenową). Sprawdzałem 400xi i z wieloma monitorami Dynaudio była super synergia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy KAV 400xi to podobne brzmienie do KAV 300i?

 

Nie, KAV-300i gra ciemniej.

 

Dokładnie nie sprawdzałem, ale te wzmaki produkowane były mniej więcej w latach:

 

KAV-300i (1995-2000)

pix1kav300i37485.jpg

 

KAV-300iL/400xi (2000-2008?)

krell-400xi.jpg

 

S-300i (2008-2014?)

f69ede49_vbattach10413.jpg

KAV-300iL/400xi to w zasadzie jeden i ten sam model. Różnią się w zasadzie tylko inną regulacja głośności - w 300iL były przyciski, a w 400xi gałka.

 

Natomiast KAV-300iL oraz KAV-300i to dwa zupełnie inne wzmacniacze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy KAV 400xi to podobne brzmienie do KAV 300i?

Tak jak S 300 nie ma startu do starej Kav 300i tak Kav 300i nie ma startu do 400xi. Zdecydowanie polecam ten ostatni. Jeden z najlepszych wzmacniaczy do okolo 20tys a i wiele drozszych konstrukcji sie przy nim wyklada. Fakt , nie wybacza bledow w konfiguracji ale to chyba nie jest wyatkowa sytuacja? Moim zdaniem wrecz przeciwnie, bo caly pic w tej zabawie polega na tym by popelnic ich jak najmniej albo wrecz nie popelnic wcale i 400xi nam to ulatwi

 

Kav 300i to moim zdaniem co najmniej klasa wyżej. 400xi - jak pisał moreno - dla miłośników jasniejszego grania i do ciemnych, gęstych systemów

Przeciez to stwierdzenie jest wyssane z palca. Czy aby Panowie sluchali obu tych wzmacniaczy ? Smiem wątpic. Pisanie , ze kav 300 i jest lepszy od 400xi to jakies nieporozumienie lub zart. Rozumiem , ze 400xi komus mniej podpasowala niz 300i ale to nie swiadczy o tym , ze ten ostatni jest lepszy od 400xi. kav300i to bardzo dobry wzmacniacz ale 400 lepsza jest pod kazdym wzgledem. A jesli ktos twierdzi , ze moze grac tylko w cieplych systemach to zapraszam do siebie. Levison, Paradigm Sygnature Reference i Krell to raczej nie jest system ktory kojarzony jest z obfitym cieplym graniem ale mozna sie zdziwic . Niedowiarkow zapraszam na wieczorny odsluch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kav 300i to moim zdaniem co najmniej klasa wyżej. 400xi - jak pisał moreno - dla miłośników jasniejszego grania i do ciemnych, gęstych systemów

 

Muszę wyjaśnić, że nie uważam aby 400xi był dobry tylko do ciemnych systemów. On jest NEUTRALNY co dla wielu jest wadą bo lubią dużo ciepełka.

 

Moim zdaniem najlepiej 400xi uzupełnia się z CD Krella 280 połączony muzykalnym XLR w stylu wyższych modeli MITa czy Transparenta. Jak ktoś ma mniej kasy na kable to warto spróbować wyższe modele Cardasa. To nie ta klasa co Mity lu TA ale zawsze coś:)

 

No i nie zgadzam się z tym, że stara 300 to wyższa klasa niż 400xi bo to podobny poziom tylko inny styl brzmienia. Klasa wyżej to 500 i dzielone modele. Ale to inna kasa... moim zdaniem nie już tak atrakcyjna cenowo jak 400xi.

 

 

 

 

A i jessCze jedno... żadna integra Krella nie była tak dobrze wykonana jak 400xi. Sama jego obudowa w całości z aluminium to klasa sama w sobie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kav300i to bardzo dobry wzmacniacz ale 400 lepsza jest pod kazdym wzgledem.

u ciebie być może.

u mnie wyglądało to nieco inaczej-wszystko zależy z czym i po co.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300i i 400xi mają zupełnie innych charakter brzmienia - stąd rozbieżności w ich ocenie.

 

Do połączenia 400xi z 280CD bardzo dobrze sprawdza się także węglowy van den Hul The Second. Zaleta jest taka, że jest to kabel tani.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do połączenia 400xi z 280CD bardzo dobrze sprawdza się także węglowy van den Hul The Second. Zaleta jest taka, że jest to kabel tani.

 

Miałem VdH The Second na odsłuchach w tandemem 400xi i 280 CD. Okazał się jednak zbyt ciemny i zbytnio mulił przekaz. Natomiast faktycznie jest to aktualnie tani kabel, jeśli kupi się go z rynku wtórnego.

 

Jak ktoś poszukuje muzykalnego XLR do ww. kompleciku to mogę polecić Cardas Golden Presence Cables. Sądzę, że na rynku wtórnym można go dostać za 1500 PLN, a może i mniej? Świetne barwy jak na tą cenę.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Lepszym od Cardasa okazał się dopiero MIT Magnum MA ale to min 3500 PLN za XLR. Natomiast zupełnie nie sprawdziły się XLR od Audio Note.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u ciebie być może.

u mnie wyglądało to nieco inaczej-wszystko zależy z czym i po co.

Dlatego tez napisalem , ze byc moze w danym zestawieniu 300i bedzie lepiej pasowac niz 400xi ale pisanie o niej , ze jest ogolnie lepsza od 400 to mowiac delikatnie mijanie sie z prawdą.

 

Muszę wyjaśnić, że nie uważam aby 400xi był dobry tylko do ciemnych systemów. On jest NEUTRALNY co dla wielu jest wadą bo lubią dużo ciepełka.

 

Moim zdaniem najlepiej 400xi uzupełnia się z CD Krella 280 połączony muzykalnym XLR w stylu wyższych modeli MITa czy Transparenta. Jak ktoś ma mniej kasy na kable to warto spróbować wyższe modele Cardasa. To nie ta klasa co Mity lu TA ale zawsze coś:)

 

No i nie zgadzam się z tym, że stara 300 to wyższa klasa niż 400xi bo to podobny poziom tylko inny styl brzmienia. Klasa wyżej to 500 i dzielone modele. Ale to inna kasa... moim zdaniem nie już tak atrakcyjna cenowo jak 400xi.

 

 

 

 

A i jessCze jedno... żadna integra Krella nie była tak dobrze wykonana jak 400xi. Sama jego obudowa w całości z aluminium to klasa sama w sobie...

Zgadzam sie tu ze wszystkim co napisales. Jedynie w mojej ocenie roznice brzmieniowe pomiędzy obiema konstrukcjami sa znaczace . 400 to duzo lepszy wzmak pod tym wzgledem.

 

Miałem VdH The Second na odsłuchach w tandemem 400xi i 280 CD. Okazał się jednak zbyt ciemny i zbytnio mulił przekaz. Natomiast faktycznie jest to aktualnie tani kabel, jeśli kupi się go z rynku wtórnego.

 

Jak ktoś poszukuje muzykalnego XLR do wtw. kompleciku to mogę polecić Cardas Golden Presence Cables. Sądzę, że na rynku wtórnym można go dostać za 1500 PLN, a może i mniej? Świetne barwy jak na tą cenę.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Lepszym od Cardasa okazał się dopiero MIT Magnum MA ale to min 3500 PLN za XLR. Natomiast zupełnie nie sprawdziły się XLR od Audio Note.

Kable VDH to typowe zamulacze. Do Krella polecam kabelki o pelnym dzwieku z dobra podstawa basowo i pelną paleta barw. Nie potrzebuja jakiegos specjalego docieplania , nawet 400xi. U mnie kapitalnie gra z przewodami Wile , ktore polecam szczerze kazdemu. Cardas, Mit, Transparent, Fadel czyAlbedo , wszystkie powinny sprawowac sie tutaj tez przynajmniej dobrze. Wazne by byly z adekwatnego przedzialu cenowego o ile chcemy wykorzystac potencjal tych urzadzen . Wiadomo , ze zawsze mozna podpiac to wszystko przewodami po pare zl za metr i tez bedzie gralo ;)

 

Wielokrotnie goscilem u siebie 300i i porownywalem z 400xi bezposrednio. Jesli nie klasa to przynajmniej pol klasy slabszy starszy model co niczego mu nie ujmuje bo to nadal jeden z najlepszych wzmacniaczy jakie kupimy za takie pieniadze. Co innego lepiej pasujacy klocek do danego systemu a co innego rzetelna ocena i bezposrednie porownanie w transparentnym systemie w ktorym oba pasują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Second, ze względu na swoją budowę (włókna węglowe zamiast metalu, a co za tym idzie wysoka rezystancja) potrafi przymulić systemy, w których źródła mają wysoką impedancję wyjściową (czyli w szczególności lampy).

 

Jeżeli stopień wyjściowy ma 'dużo pary', czyli imp wyjściowa jest niska, nie ma takich problemów. Tak jest własnie z 280CD i w połączeniu z 400xi ten kabel świetnie pasuje.

 

Z tego względu, wolałbym kupić do takiego zestawu taniego vdH The Second, a resztę kasy przeznaczyć na lepsze głośnikowe lub sieciówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Second, ze względu na swoją budowę (włókna węglowe zamiast metalu, a co za tym idzie wysoka rezystancja) potrafi przymulić systemy, w których źródła mają wysoką impedancję wyjściową (czyli w szczególności lampy).

 

Jeżeli stopień wyjściowy ma 'dużo pary', czyli imp wyjściowa jest niska, nie ma takich problemów. Tak jest własnie z 280CD i w połączeniu z 400xi ten kabel świetnie pasuje.

 

Z tego względu, wolałbym kupić do takiego zestawu taniego vdH The Second, a resztę kasy przeznaczyć na lepsze głośnikowe lub sieciówki.

 

Elberoth, a jaki xlr poleciłbyś mi pomiędzy FPB 300cx a KCT. Coś neutralnego i przejrzystego bo jako źródło mam lampowy DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomiędzy FPB 300cx a KCT. Coś neutralnego i przejrzystego bo jako źródło mam lampowy DAC.

Zależy ile chcesz wydać...jeśli jak najmniej to...

Spróbuj kabla z rynku pro audio - PROEL Die Hard. Bardzo neutralne i bezpośrednie brzmienie. W bezpośrednim porównaniu na systemie Accuphase za 70 tyś PLN okazał się bardziej przejrzysty i neutralny niż 3 różne kable Acrolinka w cenach 3000 - 9000 PLN. Tak na prawdę dopiero słynny XLR 6300 był wyraźnie lepszy od kabelka za 150 PLN.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile chcesz wydać...jeśli jak najmniej to...

Spróbuj kabla z rynku pro audio - PROEL Die Hard. Bardzo neutralne i bezpośrednie brzmienie. W bezpośrednim porównaniu na systemie Accuphase za 70 tyś PLN okazał się bardziej przejrzysty i neutralny niż 3 różne kable Acrolinka w cenach 3000 - 9000 PLN. Tak na prawdę dopiero słynny XLR 6300 był wyraźnie lepszy od kabelka za 150 PLN.

Dzięki Moreno

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wiele lat temu KAV 300i i przy mojej lampie to był taki sobie fajnie grający wzmacniacz. Późniejsze integry wydają mi się bardziej nerwowe w charakterze dźwięku. 300i używałem z Dynaudio Cont. 1.3 mk2. Z tego co pamiętam bardziej przestrzennie zagrał na tych monitorach Copland CSA-28, który o dziwo też potrafił je wysterować niczym mocniejszy Krell.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Second, ze względu na swoją budowę (włókna węglowe zamiast metalu, a co za tym idzie wysoka rezystancja) potrafi przymulić systemy, w których źródła mają wysoką impedancję wyjściową (czyli w szczególności lampy).

 

Jeżeli stopień wyjściowy ma 'dużo pary', czyli imp wyjściowa jest niska, nie ma takich problemów. Tak jest własnie z 280CD i w połączeniu z 400xi ten kabel świetnie pasuje.

 

Z tego względu, wolałbym kupić do takiego zestawu taniego vdH The Second, a resztę kasy przeznaczyć na lepsze głośnikowe lub sieciówki.

Faktycznie ten kabelek moze pasowac bo 280 z 400 lubia sie tak sobie. Wiele zalezy jeszcze od kolumn i reszty okablowania ale to oczywista oczywistosc. Jak dla mnie The Second zbyt mocno ingeruje w przekaz, zbyt mocno filtruje a z drugiej strony 280 slabo pasuje do 400xi ale skoro ktos juz takie zestawienie posiada to moze rzeczywiscie vdh jest jednym z lekarstw na ten stan podgoraczkowy .

 

Miałem wiele lat temu KAV 300i i przy mojej lampie to był taki sobie fajnie grający wzmacniacz. Późniejsze integry wydają mi się bardziej nerwowe w charakterze dźwięku. 300i używałem z Dynaudio Cont. 1.3 mk2. Z tego co pamiętam bardziej przestrzennie zagrał na tych monitorach Copland CSA-28, który o dziwo też potrafił je wysterować niczym mocniejszy Krell.

Krell ukazuje swoj potencjal na polaczeniach XLR . Odsluch na rca to odsluch na pol gwizdka i nalezy o tym pamietac. Krell , w tym rowniez 300i pod wzgledem kreacji przestrzennosci to 1liga choc oczywiscie nigdy nie jest tak dobrze by nie moglo byc lepiej ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Faktycznie ten kabelek moze pasowac bo 280 z 400 lubia sie tak sobie. Wiele zalezy jeszcze od kolumn i reszty okablowania ale to oczywista oczywistosc. Jak dla mnie The Second zbyt mocno ingeruje w przekaz, zbyt mocno filtruje a z drugiej strony 280 slabo pasuje do 400xi ale skoro ktos juz takie zestawienie posiada to moze rzeczywiscie vdh jest jednym z lekarstw na ten stan podgoraczkowy .[/indent]

 

Krell ukazuje swoj potencjal na polaczeniach XLR . Odsluch na rca to odsluch na pol gwizdka i nalezy o tym pamietac. Krell , w tym rowniez 300i pod wzgledem kreacji przestrzennosci to 1liga choc oczywiscie nigdy nie jest tak dobrze by nie moglo byc lepiej ;)

 

Dlaczego gra niby lepiej po xlr?

Przecież Krell nie jest zbalansowany .

Po xlr gra jedynie głośniej ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a gdzie tak pisze

 

 

Wystarczy zajrzeć do środka . Nie musi pisać.

Zbalansowane wzmacniacze zaczynają się od kwot parę dziesięciu tysięcy. I też nie zawsze grają lepiej po xlr.

Znany redaktor Pacuła , znający się na elektronice , gra tylko po rca . Oczywiście nie jest to żaden wyznacznik jakości.

Zrobić referencyjny wzmacniacz zbalansowany to wielka sztuka.

Vitus audio robi zbalansowane wzmacniacze. Zobacz jakie są ich ceny.

Słuchając po XLR , mamy wrażenie że gra lepiej , a tak naprawdę gra głośniej bo wzmacniacz dostaje większe napięcie ze źródła . Zrób sobie test . Podłącz dwa te same kable xlr i rca , z tym że po rca zwiększ volumen do takiego co xlr i wtedy ocen.

Oczywiście szanuje twoje preferencje muzyczne , i jeżeli uznasz że XLR jest lepszy to nie będę protestował . To twoje ucho , twoja muzyka....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.