Skocz do zawartości
IGNORED

Monitor Audio GS vs. GX


Neonix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Uchatek napisał:

Ja mam Gold 200 w 20m2 i basu tez nie brakuje, no chyba ze ktos lubi jak mu gary w szafkach graja.

Basolubòw na forum nie brakuje. Niektórym to i 30 cm woofer to za mało. Ja świadomie wybrałem podstawkowe nie tylko że względu na mały pokój. Wolałem mieć dobrej jakości dźwięk. Miałem kiedyś bezposrednie porównanie podstawkowych i podłogowych w podobnej cenie , i podłogowe nie miały szans. W klubie YB ktoś napisał że u nas na rynku kolumn większość schodzi kolumn podłogowych. No kto co lubi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, Bartosz_70659 said:

Basolubòw na forum nie brakuje. Niektórym to i 30 cm woofer to za mało. Ja świadomie wybrałem podstawkowe nie tylko że względu na mały pokój. Wolałem mieć dobrej jakości dźwięk. Miałem kiedyś bezposrednie porównanie podstawkowych i podłogowych w podobnej cenie , i podłogowe nie miały szans. W klubie YB ktoś napisał że u nas na rynku kolumn większość schodzi kolumn podłogowych. No kto co lubi...

To fakt ze duzo ludzi na forum uwaza ze jak szklanki nie dzwonia, to jest lipa. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
57 minut temu, Bartosz_70659 napisał:

Basolubòw na forum nie brakuje. Niektórym to i 30 cm woofer to za mało. Ja świadomie wybrałem podstawkowe nie tylko że względu na mały pokój. Wolałem mieć dobrej jakości dźwięk. Miałem kiedyś bezposrednie porównanie podstawkowych i podłogowych w podobnej cenie , i podłogowe nie miały szans. W klubie YB ktoś napisał że u nas na rynku kolumn większość schodzi kolumn podłogowych. No kto co lubi...

Bartek...nie wszystko co jest większe od monitorów nawale tylko basem...

A monitory świetna sprawa...parę ładnych lat słuchałem monitorów w około 13 metrach...

W domu mam około 36 i monitory giną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ziko369 napisał:

nie wszystko co jest większe od monitorów nawale tylko basem...

Przecież ja nikomu nie polecam harbeth p3esr do 50 ,30 czy 20 metrów. Chodzi mi o takie przypadki jak ostatnio. Gościowi kiepsko grały kolumny. Zamieścił zdjęcie. Okazało się że jedna kolumna była wciśnięta między meble a druga , o zgrozo, była postawiona na półce ( tak podłogòwka) i w ogóle nie można było mówić o normalnej scenie czy brzmieniu. A wystarczyło kupić monitorki skoro gościu nie miał miejsca ale podejrzewam ze mu życzliwi podpowiedzieli że tylko podlogowki bo musi być bassss. Awersja do monitorów jest aż nadto widoczna a brednie że nie ma z nich basu to potwierdzają jacy to znaffcy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by jednak nie mówić, takie Goldy 200 wyglądają super, nowocześnie a zarazem elegancko i niesztampowo. Kawał pięknego mebla moim zdaniem.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.11.2016 o 14:17, venom200 napisał:

Po pierwsze odpuść MA ją mam złe doświadczenia z tym produktem.

Co prawda miałem Silver wersję ale więcej MA nie kupię.

Eee tam, nie grzmij jak Zeus;)

Miałem Silvery RX2 i są to moim zdaniem bardzo dobre monitory do średnich pokoi, zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę używek. 

Poza tym GX-y vel Goldy (zależnie od serii i roku, bo te oznaczenia w MA się zmieniały, raz nazywali to GX,  raz Gold...) to już zupełnie inna klasa niż Silvery, nie mówiąc o Bronzach, które są pozycjonowane jeszcze niżej.

Abstrahując od dźwięku, bo tu faktycznie mogą być różne gusta, ale wrzucanie firmy z tak długą tradycją i tyloma różnymi produktami w "śmietnik", bo nie spodobał Ci się jakiś produkt,  jest trochę niepoważne. Tym bardziej, że napisałeś, że miałeś tylko Silvery? Może miałeś jakieś problemy z reklamacją, inne powody? Napisz coś więcej please.

Poza tym szanuję MA za dopieszczone detale, wykończenie, opakowanie, estetykę, całościowo jest to naprawdę dopracowany produkt, na tyle , na ile można oczekiwać za takie pieniądze. Znowuż, to tylko moje zdanie, aczkolwiek wiele kolumn widziałem i słyszałem, zwłaszcza ze średniej półki cenowej, cokolwiek to znaczy;)

A teraz quiz, znajdź podobnie wykonane monitory, podobnej wielkości, w miarę nowe i nie wyglądające jak mebelki od starszej cioci, od renomowanego producenta, które nie stracą na cenie za 2-3 lata i za podobne pieniądze jak RX2, które kupiłem swego czasu w stanie "jak nówki" za ok. 2000 zł.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, tomek11 napisał:

teraz quiz, znajdź podobnie wykonane monitory, podobnej wielkości, w miarę nowe i nie wyglądające jak mebelki od starszej cioci, od renomowanego producenta, które nie stracą na cenie za 2-3 lata i za podobne pieniądze jak RX2, które kupiłem swego czasu w stanie "jak nówki" za ok. 2000 zł.

Nie znajdziesz a przynajmniej ciężko. Seria gold 5 g z tym nowym tweeterem z serii Platinum wyglądają jeszcze lepiej

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

9 minut temu, tomek11 napisał:

Poza tym szanuję MA za dopieszczone detale, wykończenie, opakowanie, estetykę,

Przede wszystkim liczy się dobry dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bartosz_70659 napisał:

Przede wszystkim liczy się dobry dźwięk.

Dla mnie liczy się całokształt, nie kupiłbym choćby przepięknych głośników, ale dla mnie słabo grających (oczywiście relatywnie w danej klasie cenowej). Ale nie kupiłbym też dobrze brzmiących kolumn o archaicznej i po prostu nieatrakcyjnej aparycji. Tak już mam. Pisząc: "szanuję MA za dopieszczone detale, wykończenie, opakowanie, estetykę" miałem na myśli to, że przykładają i do tego dużą wagę, co niestety nie jest standardem wśród innych producentów. Plus oczywiście brzmienie. Nie każde MA mi pasowały, nie są to głośniki absolutne, ale po prostu doceniam tą markę i tyle. 

Godzinę temu, Bartosz_70659 napisał:

Nie znajdziesz a przynajmniej ciężko. Seria gold 5 g z tym nowym tweeterem z serii Platinum wyglądają jeszcze lepiej

No właśnie, ale ponarzekać zawsze można;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, tomek11 napisał:

Nie każde MA mi pasowały, nie są to głośniki absolutne, ale po prostu doceniam tą markę i tyle. 

Oczywiście nie każdemu mogą pasować. Jest tyle szkół brzmienia. Jednak wygląd mają pierwsza klasa trzeba przyznać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Pozwolę sobie odnieść się wprost do kwestii GS vs GX. 

MA GS20 miały coś co przyciągało  -  przestrzeń, powietrze w scenie, rozdzielczość instrumentów i piękną barwę basu, fantastycznie brzmiały gitary akustyczne. Ich granie nie nudziło , bo zawsze można było odkryć różne wcześniej nie zauważone smaczki nagrań. Niestety trochę były męczące ich soprany, a może i górne pasmo średnicy. Trochę także brakowało czegoś, co sprawia, że odbieramy kolumny, jako muzykalne i melodyjne. W kwestii przydatności do wielogodzinnego, głośniejszego słuchania, GS20 były niestety przeciwieństwem wcześniej posiadanych MA RS6, które były absolutnie stworzone do tego (przy kilugodzinnym, ale cichym odsłuchu GS20 sprawdzały się dobrze i nie męczyły). Próby wydobycia z GS20, przy pomocy różnych tranzystorowych wzmacniaczy, większej dawki muzykalności i łagodności górnego pasma, skończyły się niepowodzeniem. Koniec końców, z powodu osobistych preferencji, pomimo wielu zalet GS20, ustąpiły one miejsca Focalom Chorus 816VW, właśnie z racji fantastycznej muzykalności tych drugich i ich łagodniejszej góry. 

Od niedawna, w tym samym pomieszczeniu ok 20 m2 i w tym samym ustawieniu, grają Monitor Audio GX200 i z całą pewnością nie są to GS20, tyle że w innej skrzynce. Pierwsze zauważone różnice, to rewelacyjna muzykalność GX200 i lepiej okiełznane soprany - zauważalnie łagodniejsza góra pasma. To nie jest co prawda łagodność tradycyjnie kojarzona z Dynaudio czy Sonus Faber, ale jest spora różnica w stosunku do GS20. Bass jest w podobnej ilości i natężeniu, może w GS20 był lekko, ale jednak zauważalnie twardszy/konturowy. W każdym razie jego przyjemny, barwny i zmiękczony charakter pozostał. Gitary akustyczne wciąż brzmią zjawiskowo ?.

Ale niestety nie ma chyba nic za darmo, bo łagodniejsza góra i wspaniała muzykalność GX200, w mojej opinii skutkują tym, że kolumny te nie są tak analityczne i nie pozwalają wychwytywać wszystkich pokazywanych przez GS20 niuansów. 

Tak więc co kto preferuje.

A i jeszcze jedno. GX200 wydają się być bardziej tolerancyjne dla źle nagranych płyt w stosunku do GS20. Tamte były bezlitosne do bólu ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez witoldn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.