Skocz do zawartości
IGNORED

Onkyo RZ 900 + 2 x sub ?


Tofik01

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy , nie mogę się odczytać , czy Onkyo 900 obsłuży 2 Subwoofery ? W specyfikcji jest 5.1.2 .

Ale dziurek :) na tylnim panelu jest chyba więcej. Ktoś , coś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsłuży, posiadam RZ-900... i 3 suby. Jeden to JAMO 660 wstawiony naprzeciwlegle frontów i KLIPSH R-112SW przy prawym kanale frontowym oraz z sentymentu (mój pierwszy sub JAMO 550 przy lewej kolumnie, połączony rozgałęźnikiem RCA, na kablu którym wisi JAMO 660. Wszystkie ustawione w fazie. JAMO 550 ograniczyłem na subie do 70Hz. Całość w ampli domyślnie i w zaleceniach dla kina na 120Hz. Taka uwaga na czas kalibracji włącz tylko sub który uważasz za główny (ja pozostawiam 112-SW) resztę subwooferów załączam po dokonanej kalibracji i ustawiam głośność każdego z osobna... (trwało to z wieloma podejściami i regeneracją dla uszu i głowy około tygodnia :))

Zalety pozbyłem się miejsc o zbyt dużym nasileniu basu lub jego znacznemu osłabieniu. Wszystko gra jak dla mnie znakomicie... kino to jazda bez trzymanki, a w stereo RZ-900 spisuje się znakomicie, dobrze kontroluje wysyłany sygnał na suby (ustawienie dublowanie basu, wszystkie kolumny mam duże, więc i tak są ustawione w menu ampli) nie było zbyt dużego problemu by brzmiało to odpowiednio (czysto, bez pogrubień z odpowiednim tupnięciem jeśli tego potrzeba. Słucham głównie jazz wokalny...)

 

Uwaga: czytać instrukcję ... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem Twój wątek , idą 2 Subwoofery Klipsch SW 115 :) Nie wiem , czy nie za bogato na 24 metry ?

Samo RZ 900 jest zaj... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Koledzy , nie mogę się odczytać , czy Onkyo 900 obsłuży 2 Subwoofery ?"

 

Każdy amplituner obsłuży 2 subwoofery - jeżeli nie posiada dwóch wyjść - wystarczy dać trójnik dla sygnału.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RZ900 oczywiście posiada dwa wyjścia na subwoofery, nie potrzeba żadnych rozgałęźników. U mnie sprawdza się to rewelacyjnie, więc gorąco polecam 2 suby!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 Subwoofery to dużo lepsze brzmienie jednak nie każdy może pozwolić sobie na taki luksus, albo fundusze albo miejsce.

Różnice na plus znaczne.

 

Te dziurki służą do czegoś innego. :)

A 5.1.2 to specyfikacja ilości kanałów. Mimo dwóch wyjść na subwoofer to jeden kanał. Stąd 1 w numeracji.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak wypadły.

Sprawdź też z ciekawości różnice pomiędzy 1 subem danym głośniej a dwoma ciszej.

Taki opis dla innych użytkowników może być bardzo pomocny.

 

Miłego użytkowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posłuchałem kolegi Adriana :) Zrobiłem kalibrację z dwoma subami , bo 2 są jednostkami głównymi :)

Jestem zachwycony całym graniem , zejściem, kontrolą . Może jak żona mnie opuści :) będą 4 suby :)

Może już ją do tego sprowokowałem ?

Koledzy , jak tylko możecie, pakujące monetę w suby , dużo subuffff :)

 

Zdecydowanie lepiej dwa ciszej , jak jeden głośniej . Nic się nie wzbudza z niekontrolowaną agresją .

W ampli mam ustawione na 120 Hz , w SW 115 na 70 Hz i 1/4 głośności . Ciśnienie masuje każdy organ z osobna :)

 

Maciej jeszcze jakieś uwagi ? Następnym razem spróbuję zrobić kalibrację wg kolegi Adriana .

 

Dziękuję wszystkim za pomoc .

 

Następny w kolejce stoi Klipsch RC 64 II :) Jakby ktoś , coś proszę o wiadomość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak myślałem. Ze lepiej dwa ciszej.

 

Tegi rc już nie mamy ale mogę ci zrobić dobrą cenę na RP. Co ty na to?

 

Będę trzymał kciuki żeby żoną odeszła :)

Oczywiście żart! :)

 

Miłego użytkowania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena może i dobra , ale mimo wszystko taniej będzie dokupić RC 64II . Wolę dołożyć do następnych 2 x SW 115 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Tez zastanawiam sie na dolożeniem drugiego suba,ale doradzcie czy na 19 m/kw to nie przerost formy nad treścią?

Sala tylko pod kino na obecna chwile jeden sub -PDR 10.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy na 19 m/kw to nie przerost formy nad treścią?

Mam dwie zamknięte 12-tki na 15 metrach i są z tego same plusy, szybszy bas, zniwelowane dudnienie, nieporównywalnie lepsza równomierność rozchodzenia się basu w pomieszczeniu. Poprawia się przede wszystkim jakość basu, nie tyle jego ilość, więc nie ma mowy o "przeroście formy nad treścią" pod tym kątem. Ale nie wiem jak się sprawuje Twój sub - czy z takiego pułapu cenowego jednak nie lepiej właśnie jednego porządnego zamiast dwóch niedrogich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko do osób, które posiadają 2 lub więcej subwooferów w pomieszczeniu. W jakich miejscach macie je ustawione i jak macie ustawiona fazę, głośność i odcięcie? Używaliście autokalibracji przy 2 subach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wiem jak się sprawuje Twój sub - czy z takiego pułapu cenowego jednak nie lepiej właśnie jednego porządnego zamiast dwóch niedrogich.

Zadowolony jestem z mojego suba ,potrafi pierdalnąć ze nogawki powiewają;) Nie ma dudnienia itp,ale czytając ten post zastanawiam się czy nie warto by było zainwestować parę złotych aby jeszcze coś poprawić.

wiem ze Paradgim to nie super sub ale chyba do słabeuszy tez nie należy.Celują w używkę do 600-700 zł wiec nie majątek,a szkoda mi trochę kasy bo jestem właśnie po wymianie mojego HW 15 wiec budżet tez okrojony.

Bo rozumiem lepsze zabawki niż pdr-10 zaczynają się od 3 tyś ,dobrze myślę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakich miejscach macie je ustawione i jak macie ustawiona fazę, głośność i odcięcie? Używaliście autokalibracji przy 2 subach?

Faza standardowo, żadnego odwracania. Odcięcie 80Hz - kiedyś długo się namęczyłem z własnymi testami i ta wartość grała u mnie najlepiej, i dopiero po tych wszystkich testach doczytałem, że THX rekomenduje takie odcięcie dla suba w warunkach domowych. Głośność ustawiła mi autokalibracja amplitunera, którą przeprowadziłem przy dwóch subwooferach (autokalibracja nie dostosowuje mi osobno dwóch subów, oba traktuje jako jeden kanał LFE). Ustawienie u mnie - przed kolumnami frontowymi.

 

Zadowolony jestem z mojego suba ,potrafi pierdalnąć ze nogawki powiewają;) Nie ma dudnienia itp,ale czytając ten post zastanawiam się czy nie warto by było zainwestować parę złotych aby jeszcze coś poprawić.

wiem ze Paradgim to nie super sub ale chyba do słabeuszy tez nie należy.Celują w używkę do 600-700 zł wiec nie majątek,a szkoda mi trochę kasy bo jestem właśnie po wymianie mojego HW 15 wiec budżet tez okrojony.

Bo rozumiem lepsze zabawki niż pdr-10 zaczynają się od 3 tyś ,dobrze myślę?

Nie testowałem nowszych subwooferów na własnej skórze, więc trudno mi powiedzieć, ja mam stare pasywne zasilane końcówką mocy stereo, koszt więc też znikomy. Skoro jesteś zadowolony ze swojego pojedynczego, to mogę przypuszczać, iż z dwóch takich radości będzie tylko i wyłącznie więcej, z wszelkimi plusami opisywanymi wcześniej. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena może i dobra , ale mimo wszystko taniej będzie dokupić RC 64II

A masz je gdzieś jeszcze? Tak z czystej ciekawości.

Witam.Tez zastanawiam sie na dolożeniem drugiego suba,ale doradzcie czy na 19 m/kw to nie przerost formy nad treścią?

Sala tylko pod kino na obecna chwile jeden sub -PDR 10.

Bez względu na wymiar pomieszczenia gra to po prostu lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stok będzie raczej topnial. Choć faktycznie może uda się u kogoś kto jeszcze ma wystartować jakąś lepszą cenę :)

 

Powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.