Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki wzmacniacz .Nowy badz uzywka. Wejscie optyczne


kamil199402

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Poszukuje wzmacniacza nowego badz uzwanego.

 

1.Podstawa:

-musi poisdac wejscie optyczne to warunek konieczny poniewaz mam nowy tv a tam jest to jedyna opcja

-pilot

 

Z tych podstaw sam zauwazylem ze chyba ciezko z uzywka w jakis mniejszych pieniadzach bo z optycznym wejsciem to wszystko co juz nowsze..

 

Z czym bedzie grac...no z altusami 75 ale ale...poki co..ja wiem ze zaraz powiedze ze jak do altusow to byle co aby mialo w pyte mocy albo abym zaczal od kolumn ale skupmy sie na wzmacniaczu ..cały czas nie będą grały z altusami..a do altusa to chyba najlepiej celować w Pioneera A 656..757..no ale wejścia optycznego nie posiada bo to właśnie starszy sprzęt..

 

Tylko kwestia taka żebym nie przepłacił.. żeby było optyczne to przeważnie ampli tuner ..nie wykluczam. W sumie moglby być...w sumie tez by się przydalo..audiofilem nie jestem bo to nie ten sprzęt.(kolumny) ale jak mówiłem jak mam cos już wybrać to żebym wybrał cos ciekawego mam nadzieje ze cos doradzicie no i w miarę chyba mocnego ..

 

Nie mam pojęcia co.. tak widziałem tylko..Amplituner YAMAHA RXV381 który kosztuje 1199zl nowy..Amplituner DENON AVR-X520BT 1130zl.. tak szacuje w nówkach ..sa i używki za jakieś 500zl aby lubudubu narobić ale właśnie jest problem z optycznym... ale może wy jakieś sprzęty znacie używane które spełnia moje wymogi a wcale nie będą drogie :))

 

Tak jak mowilem kolumnami się az tak nie sugerować ..w późniejszym czasie kolumny mogą się zimnic na cos sensownego. A wzmacniacz już będzie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Jak potrzebujesz optyka wyłącznie do tv to nie kombinuj tylko kup dacka do 200 pln i wystarczy.

Polecam taki, który jest zasilany z usb telewizora (np fiio) - wtedy działa tylko wtedy kiedy pracuje tv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dac tez myslalem chociaż kompletnie się nie znam "jaki" ale do 200 pln to chyba bez różnicy.. to już by otworzyło drogę do większości używek starszych a i tańszych tylko większość tego pilota nie ma i tu tez problem. A oglądać tv i latać co chwila do wzmacniacza tez średnio he.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

harman kardon 3490. Amplituner stereo z wejściem optycznym. Za 800 kupisz. Altusy spokojnie napędzi a potem poradzi sobie z lepszymi paczkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OO nie widziałem..ciekawy..na pewno zwrócę na niego uwagę..

 

No i w sumie przemyśle temat z dac.. plus do tego Pioneer 656..chyba ze jakiś inny modelowo..ale 757 już i większa kasa.. a w sumie bez pilota na upór by przeszło..wystarczy wyciszyć tv do min. na wzmacniaczu podkręcić do jakiś wyższych wartości a później sterować głośnością z pilota od tv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjście optyczne tv ma zwykle stale ustaloną głośność, nie da się jej regulować z poziomu pilota telewizora, dlatego konieczny wzmacniacz z pilotem. Jeśli zakupisz wzmak do tv to koniecznie z obsługa pilota, nawet jakby go nie miał to dokupisz uniwersalny np. Logitech Harmony, którym obsłużysz też tv, tuner kablówki i wzmaka. Do stereo jeśli budżet jest słaby nie pchaj się w żadne amplitunery tylko wzmak+ pilot + tani DAC (np. Fio D3)

Wzmacniacze Pioneer czy Kenwood mające liteki R w oznaczeniu modelu mają obsługę wmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.