Skocz do zawartości
IGNORED

Audiolab M-CDT.... czy warto ?


arenia

Rekomendowane odpowiedzi

Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów....

 

Zwracam się z pytaniem o wymieniony w temacie transport Audiolaba. Ma to być podłączone koaksjalem do DAC-a.

 

Warto inwestować? Jeśli nie, to co innego jako dobry transport ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie słuchałem tego dac-a ,jeżeli zaś chodzi M-CDT to miałem go kiedyś przez parę dni do potestowania we własnym systemie ,

próbowałem stworzyć sobie taką mini wieżyczkę do sypialni na bazie M-DACa z zasilaczem Tomanka .

Miałem też M-NETa (wyprzedaż po super cenie) ale to była tragedia i szkoda o tym gadać .

M-CDTa podpiąłem do M-DACa coaxialem WireWord Starlight ale było za jasno i za sucho ,sprzedawca zapewniał,że urządzenie

wygrzano bo "chodziło" już parę dni w sklepie .Od kolegi pożyczyłem TaręLabs 75 Air ale oprócz lekkiego dociążenia średnicy i obcięcia

skrajów pasma nic się specjalnie nie polepszyło .

Dla porównania użyłem jako transportu blu-raya Oppo i tu wszystko było już zdecydowanie lepiej ( z WireWorldem) .

Jest to dla mnie trochę dziwne bo przecież pure transporty mają z reguły dobrze zrealizowane wyjście sygnału cyfrowego a takie blu-raye

(z przemysłowym napędem czytającym wszystko) już niekoniecznie .

Co najdziwniejsze ten Oppo jako transport plików z podpiętym do niego twardym dyskiem brzmi lepiej przez tego M-DACa niż płyta

odtwarzana bezpośrednio z napędu .

Nie wiem ile kosztuje ten transport ale ja na Twoim miejscu popytał bym kolegów na Forum i kupił używanego CD-ka,który ma

dobrze zaimplementowane wyjście coaxialne i jego wykorzystał bym jako transport CD .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Oppo w roli transportu i porównywałem z transportem EAD T-1000. Powiem tak. Jeżeli transport Audiolab gra gorzej od Oppo, to należy sobie z nim dać spokój i kupić na allegro transport CEC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Moim zdaniem w podobnym budżecie znajdziesz lepszy napęd. Niech najlepszym przykładem będzie Cambridge Audio CXC (http://q21.pl/cambridge-audio-cxc.html).

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto również ze względu na obsługę. Ten transport nie ma ani wyświetlacza, ani pilota na wyposażeniu, obsługuje go tylko pilot m-daca i tylko jako dodatek do niego można brać go pod uwagę. Ale jak ma się inny dac albo zechce wymienić m-daca, to już użytkowanie na ślepo. Imho m-cdt to poroniony pomysł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Moim zdaniem w podobnym budżecie znajdziesz lepszy napęd. Niech najlepszym przykładem będzie Cambridge Audio CXC (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ).

Jak to w podobnym budżecie ? Audiolab to teraz 1199 zł a CA CXC to 2290 zł.....

 

Nie warto również ze względu na obsługę. Ten transport nie ma ani wyświetlacza, ani pilota na wyposażeniu, obsługuje go tylko pilot m-daca i tylko jako dodatek do niego można brać go pod uwagę. Ale jak ma się inny dac albo zechce wymienić m-daca, to już użytkowanie na ślepo. Imho m-cdt to poroniony pomysł.

A wiele osób twierdzi, że ten napęd jest kiepski, jak za ponad 2 tys. zł.

 

Jak to w podobnym budżecie ? Audiolab to teraz 1199 zł a CA CXC to 2290 zł.....

 

A wiele osób twierdzi, że ten napęd jest kiepski, jak za ponad 2 tys. zł.

Piszę o CA CXC, oczywiście...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę o CA CXC, oczywiście...

 

A kto i gdzie tak twierdzi?

Mam go osobiście i sobie chwalę.

U mnie lepiej wypadł niż Pioneer PD-50.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Kiedy wszystko się zmienia, muzyka piękną zawsze pozostaje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ten transport M-CDT nie jest taki najgorszy, miałem go podpiętego do q-dac, jako wzmacniacz końcówka klon Naima i grało to tak sobie, wcześniej za transport robił Rotel 1072 i było OK. W końcu podłączyłem to wszystko pod końcówkę Audiolaba z tej samej serii-czyli M-Pwr i gra to ładnie.

Być może pies pogrzebany jest w zestawieniu, dopasowaniu poszczególnych elementów tej wieżyczki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cos malego koniecznie to polecam to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to gra ale ostatnio rozmawiałem ze sprzedawcą przy okazji odsłuchu innej marki (Audiolab tez był w ofercie) i skarżył się na awaryjność serii M - akurat w przypadku transportu może to być ważne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast kombinować z tanim transportem podłączanym do taniego przetwornika kablem dodającym dodatkowy jitter do sygnału lepiej raczej kupić wspomniany PD-50 lub CD 6003/4/5/6 Marantz'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.