Jump to content
IGNORED

Gramofon

barok7

Recommended Posts

Obecnie mam zestaw Marantz SA 7003, Marantz PM 8005 i Tannoy Revolution DC6T i odkładam pieniądze na wymianę zestawu. Zanim to nastąpi to jednak upłynie sporo wody w Wiśle, :) Więc chciałem zapytać Was o zdanie, czy obecnie zakup gramofonu, z pre-amp i dobrą wkładką, już na dzień dzisiejszy może wnieść jakosci do brzmienia, przy obecnym zestawie? Czy przy obecnym zestawie można poczuc różnicę w brzmieniu, co do cd? Gramofon, preamp i wkłądka do 8500zł za całość? Czy będzie to zmiana tylko kosmetyczna? A jeśli wniesie dużo jakości, to co odsłuchać?

Na to pytanie nie można jednoznacznie odpowiedzieć , co byś nie kupił, to w najlepszym wypadku zagra tak jak wzmacniacz i kolumny mu pozwolą. Jak celujesz we wkładki mc do 2K i pre powyżej tysiąca to wzmacniacz może będzie trzeba zmienić (oczywiście staremu, też warto dać szanse). Poniżej tego budżetu wymiana raczej bez sensu , a progres w stosunku do cd będzie raczej mizerny. To też zależy o ciebie co uważasz za lepsze.

Bartek, ten tor uważam za całkiem przyzwoity co najwyżej wzmacniacz może się tu nie sprawdzić. Ja bym robił zupełnie odwrotnie. Pre wbudowane bym sobie jednak odpuścił , kupił dobrą wkładkę mc za ok 2K i jakiś dobry pre za ok 2K . Gramofon to kwestia bardziej indywidualna. Resztę bym trzymał na ewentualną zmianę wzmacniacza lub trafa.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.