Jump to content
IGNORED

Kabel typu Y do Subwoofera


Tofik01

Recommended Posts

Ostatnio pytałeś, czy RZ900 obsłuży dwa subwoofery - posiadasz ten amplituner? Jeśli tak (albo inny, posiadający dwa wyjścia na suby), to nie potrzebujesz kabli Y, tylko zwykłe cinche, choćby jakieś stereo, byle odpowiedniej długości. Okablowanie jedni słyszą, inni nie, więc jednoznacznie nie da się odpowiedzieć, czy warto żebyś Ty kupował jakieś lepsze.

Link to comment
Share on other sites

Onkyo już mam , dzisiaj będą SW 115 . Jakie kable miś1185 używasz u siebie ? Jesteś z tych , co nie słyszą kabli ?:)

Zdecydowanie słyszę różnicę między kablami, jednak testy okablowania do subwooferów dopiero przede mną. Bas z kolumn stereo w zależności od interkonektów potrafi być naprawdę ogromnie różny (szybkość ataku dźwięku, zejście do niższych częstotliwości, dynamika basu), jednak muszę sprawdzić, czy robi mi to różnicę podczas seansów filmowych z kanału LFE. ;) Do tej pory używałem właśnie Prolinka stereo i jest naprawdę nieźle z dwóch 12-tek w zamkniętych obudowach, ale na dniach sprawdzę, czy szybkość jeszcze się poprawi na lepszych kablach, czy może to mój pokój już za bardzo spowalnia odpowiedź basu, uniemożliwiając zysk na szybkości w tak niskich rejestrach.

Link to comment
Share on other sites

Adek, no właśnie są suby które nie mają zmostkowanych wejść wewnątrz. Warto zwrócić uwagę na opis w instrukcji.

Tannoy w wersji Arena dalej tak ma. Na sąsiednim forum kolega fajnie opisywał polski kabel Melodika. Uważam że warto!.

 

W przypadku pytań zapraszam

Link to comment
Share on other sites

Też mam melodike wspaniały kabel porządne wtyki jak już miał bym się do czegoś przyczepić to mało elastyczny.Miałem kilka prolinków z serii premium(wtyki z żółtymi wstawkami) interkonektów i wtyki maja do dupy luźno wchodziły i po rozcięciu kabla moje oczy ujrzały słaby ekran. Z początku myślałem że trafiłem na wadliwy egzemplarz ale miałem 4 i we wszystkich to samo było

Link to comment
Share on other sites

Tofik LFE to kanał dedykowany dla suba w amplitunerze. Dla niego osobno ustawiasz odcięcie (nie myl z tym na subie) i osobno dla kolumn, zalecane aby było na 120hz bo do takiej częstotliwości są nagrywane ścieżki w filmach. Jak by dudnił Ci bas lub było go za dużo to obniż do 80hz i posłuchaj czy lepiej. Ponadto w ampli wybierasz lfe lub lfe + main w tedy oprócz kierowania basu na suba bas też jest kierowany na kolumny od częstotliwości która ustawiles dla kanału lfe.

Jak będziesz miał już suby poproszę o fotkę, ciekaw jestem jak to teraz wygląda u ciebie bo pamiętam pierwsze fotki.. :-)

Kabel do suba mam Oehlbach typu Y sprawuje się bez zarzutu a różnicy do starego taniego nie stwierdzono.. :-)

Link to comment
Share on other sites

zalecane aby było na 120hz bo do takiej częstotliwości są nagrywane ścieżki w filmach. Jak by dudnił Ci bas lub było go za dużo to obniż do 80hz i posłuchaj czy lepiej

 

120hz to juz masakra ....80hz to max ,dobre suby zadawalaja sie odcieciem na 60hz

Sharp AQUOS 80" Full LED LC-80LE645E .......Benq w1070 120" ... clone Pro-Ac d100 kino+ tannoy mercury 7.4 stereo... 4K... 4k ultrabox+

Link to comment
Share on other sites

No właśnie, przecież to jest odcięcie góry, nie dołu, więc chciałbym żeby kolega rozwiną swoją teorię.

I w jego toku rozumowania, to mówimy raczej o odcięciu kolumn na 120Hz. To mogło by mówić o małych kolumnach a nie o słabym subwooferze.

I wtedy zgoda im niżej je odcinamy, tym lepsze, większe są te kolumny.

Chociaż czasem i tak odcinamy na 120 jak wolimy dźwięk z suba.

Link to comment
Share on other sites

Oehlbach ma dobre kabelki basowe:)

Jak jest strikte ścieżka filmowa to 120 może być. Jak ktoś będzie słuchał też na tym muzyki to 120 będzie za dużo. Słychać wtedy inne instrumenty z suba. I nie gra to jak powinno. Chodź przy tym arsenale :) da się na prawdę wszystko poustawiać z głową :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.