Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Audiovector


diemon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj

Postaram sie odpowiedzieć na twoje pytanie moze troche przewrotnie, a wnioski wyciągniesz sam. znam twoje kolumny,Sam posiadam Audiovector sr3 signature i znam modele wyższe. Lubię markę Audiovector , granie ich kolumn mnie osobiście odpowiada( ale modele od signature wzwyż) Łączyłem je różnymi kablami pojedynczymi, potem połączyłem bi- wire i odczucie było takie ze gra to lepiej( teraz mysle ze to raczej placebo. Natomiast pomiędzy głośnikami różnica juz jest duża. Twoje głośniki niestety odstają od wersji wyższych wiec lepiej fundusze przeznaczyć na kolumny wyższych serii , choćby signature , dobrać dobra amplifikacja , a kable zostawić na koniec. A tak na prawdę najlepiej zacząć od dobrej akustyki bo audiovectory sa pod tym względem bardzo wymagające. Jesli ci jednak zależy na kabelkach z tańszych dobrze u mnie grały chord odyssey 2.

Pozdrawiam Tomek

Ja wiem czy przewrotnie? Trafiłeś w sedno pytania - dziękuję!

Kolumny potrzebuję spiąć tymczasowo bo najpierw elektronika do wymiany (baaardzo budżetowa i założę się, że nie pokazuje możliwości nawet mojej wersji kolumn)

Kolumny SR3 wersję Super i tak kupiłem w górnej granicy założonego budżetu ;)

Wiem, że są najsłabsze z całej serii ale mimo to oczarowały mnie swoim dźwiękiem.

Jak dowiedziałem się, że Audiovecor ma Individual Upgrade Concept to nie wahałem się z zakupem.

Na pewno za jakiś czas podniosę wersję do Signature albo nawet Avantgarde ...

 

pozdrawiam, Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam kolegów! pozwoliłem sobie na pytanie do dystrybutora o koszt ew. upgrade z Sr3 Super do Signature i cena 6900 zeta.

 

Dzięki Kreator, ja w dłuższym terminie jestem zainteresowany (na razie potrzebuję nowe źródło i zmodernizować inne słabe części systemu)

Nie wiesz czy przesyłka do dystrybutora i on wyśle kolumny dalej do producenta?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich klubowiczów.

W ostatnim czasie, miałem okazję posłuchać kilku kolumn Audiovector (QR3, SR3 Super oraz SR3 Signatur). SR3 zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie i w niedalekiej przyszłości dołączę do grona ich posiadaczy. Obecnie zastanawiam się nad wzmacniaczem. Czy miał ktoś okazję słuchać tych kolumn z Yamahą S-A2100, Nadem C388, Atoll IN200SE lub Musical Fidelity M5si? Ja słuchałem z heglem 160 i Arcanem fmj a49. W mojej ocenie SR3 z Heglem zagrały przeciętnie, jak gdyby bez emocji, trochę sucho i bez energii. Po przepięciu na Arcama muzyka nabrała mocy, wigoru i barwy, również w basie odczułem lepsze dociążenie ale nie przybyło basu tylko stał się pełniejszy. To porównanie, pokazało mi dobitnie, że dla mnie Hegel z audiovectorami po prostu nie istnieje. Proszę o wasze opinie i pomoc w wyborze odpowiedniego wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich klubowiczów.

W ostatnim czasie, miałem okazję posłuchać kilku kolumn Audiovector (QR3, SR3 Super oraz SR3 Signatur). SR3 zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie i w niedalekiej przyszłości dołączę do grona ich posiadaczy. Obecnie zastanawiam się nad wzmacniaczem. Czy miał ktoś okazję słuchać tych kolumn z Yamahą S-A2100, Nadem C388, Atoll IN200SE lub Musical Fidelity M5si? Ja słuchałem z heglem 160 i Arcanem fmj a49. W mojej ocenie SR3 z Heglem zagrały przeciętnie, jak gdyby bez emocji, trochę sucho i bez energii. Po przepięciu na Arcama muzyka nabrała mocy, wigoru i barwy, również w basie odczułem lepsze dociążenie ale nie przybyło basu tylko stał się pełniejszy. To porównanie, pokazało mi dobitnie, że dla mnie Hegel z audiovectorami po prostu nie istnieje. Proszę o wasze opinie i pomoc w wyborze odpowiedniego wzmacniacza.

 

 

Kiedyś byłem posiadaczem AV S1 Signature i z Heglem H100 był jeden wielki jazgot. Nie rozumiem dlaczego polecają połączenie AV + Hegel. Audiovectory potrzebuję muzykalnego , ciepłego ,nasyconego grającego średnicą pieca i wtedy może być bardzo dobre granie.

 

Nie miałem okazji posłuchać QR3 i pytanko jak wypadły w stosunku do serii SR ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Audiovector SR3 Signature i całej serii SR polecam przede wszystkim wzmacniacze Audia Flight, a w następnej kolejności Pathos.

Średnica i wysokie tony nie mają sobie równych w takim połączeniu. Do małych SR1 świetnie się sprawdzał Pathos Classic, zresztą sprzedaliśmy taki zestaw.

Na SR3 Signature graliśmy w pokoju 24m2 razem z Audia Flight FL Three S i to również było bardzo dobre połączenie, chociąż w trochę większym pomieszczeniu zagrało to lepiej.

Przestrzeń, nasycenie, muzykalność. Dobry, różnorodny bas, nie twardy, raczej zaokrąglony.

Hegel 360 wypadł ciekawie z SR3 Signature, ale raczej w większym pomieszczeniu, Musical, Primare czy Atoll słabiej wypadły z tymi kolumnami.

QR jeszcze z tymi wzmakami nie testowaliśmy, ale ciekawą opcją do kolumn AV mogą być wzmacniacze lampowe Fezz Audio. Sprawdzimy.

 

http://www.premiumsound.pl/104_audia-flight

 

http://www.premiumsound.pl/128_pathos

 

Zapraszam na odsłuchy do nas.

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem okazji posłuchać QR3 i pytanko jak wypadły w stosunku do serii SR ?

 

Witam,

QR3, to zupełnie inne granie niż SR Super czy Signature, pod względem detali, precyzji i wigoru jest to przepaść na korzyść SR3. W QR3 brakuje wyższej średnicy. Nie można powiedzieć, że QR3 to są złe kolumny, one po prostu grają całkiem inaczej bardziej łagodnie i delikatnie. Nasuwa mi się porównanie QR3 vs SR3 Super, to jak mercedes (2.0 150km) vs bmw (3.0 250km), a Super i Signature to jak wcześniej wspomniane bmw (3.0 250km) do bmw (3.0 430km). Wygląda tak samo, jeździ podobnie nawet silnik tej samej pojemności ale jednak lepiej w każdym aspekcie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dobry wieczór,

U mnie grają QR1 i jest bardzo ciekawie. Fakt jestem mocno początkujący w obszarze Hi-Fi, natomiast wiem czego chcę i w tym przedziale cenowym z QR-kami chwilowo osiągnąłem cel. Te głośniki dają na prawdę dużo radości ze słuchania. Jakość wykonania aż zaskakuje dokładnością,jest na najwyższym poziomie, każdy detal cieszy oko. Co do poprzednich wpisów na temat QR3 uważam, że przy odpowiedniej amplifikacji i kablach również świetnie zagrają. Słuchałem ich na AS i to one mnie zainspirowały do odsłuchu niższego modelu. Innych serii niestety nie znam (nie słuchałem) ale słysząc jak radzi sobie seria QR - nie może być słabo.

Gorąco polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość sm1980

(Konto usunięte)

Dobry wieczór,

U mnie grają QR1 i jest bardzo ciekawie. Fakt jestem mocno początkujący w obszarze Hi-Fi, natomiast wiem czego chcę i w tym przedziale cenowym z QR-kami chwilowo osiągnąłem cel. Te głośniki dają na prawdę dużo radości ze słuchania. Jakość wykonania aż zaskakuje dokładnością,jest na najwyższym poziomie, każdy detal cieszy oko. Co do poprzednich wpisów na temat QR3 uważam, że przy odpowiedniej amplifikacji i kablach również świetnie zagrają. Słuchałem ich na AS i to one mnie zainspirowały do odsłuchu niższego modelu. Innych serii niestety nie znam (nie słuchałem) ale słysząc jak radzi sobie seria QR - nie może być słabo.

Gorąco polecam!

Możesz coś więcej o dźwięku z QR1 powiedzieć? Co jest źródłem dźwięku? Jaki wzmacniacz? Jaki pokój odsłuchowy?

Edytowane przez sm1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfrontowałeś QR1 z jakimiś innymi kolumnami podstawkowymi? Jeżeli tak, to jak to porównanie wypadło?

 

 

Tak, słuchałem też :

KEF LS50

Studio16Hz Canto Grand

Atohm Sirocco 1

 

A z podłogówek:

Monitor Audio Bronze 5

Pylon Audio Opal 23

Pylon Audio Diamond 25

 

Wygrały ponieważ głośnik AMT zagrał piękną górę. Bez żadnego bałaganu czy jazgotu. Talerze brzęczą, detale wyraźne - żywe lecz nie męczące. Średnica pełna, przekonująca, dźwięki nie są sklejone możemy skupić się na wykończeniach i szczegółach. Wokale brzmią naturalnie, wciągająco (płyta Ani Dąbrowskiej "Ania Movie", Anna Maria Jopek, Elvis, Chris Jones "Roadhouses &

Automobiles" itd..). Membrana kanapkowa doskonale radzi sobie ze środkiem jak i dołem ponieważ dobrze kontroluje bas, jest on szybki i dokładny nie ma przeciągnięć czy pogłosów. Nie schodzą bardzo nisko ze względu na średnicę ale to co usłyszałem w zupłności wystarczało (niedawno dołożyłem subik REL T5i). Grają szeroko, wieczorem przy zgaszonym świetle "znikają", scena jest delikatnie wysunięta do przodu co sprawdziło się w moim salonie, stoją jakieś 35 cm od ściany. Całość składa się na ekscytujący spektakl. To tak o tym co QR-ki miały, a czego zabrakło w pozostałych testowanych głośnikach.

 

 

Możesz coś więcej o dźwięku z QR1 powiedzieć? Co jest źródłem dźwięku? Jaki wzmacniacz? Jaki pokój odsłuchowy?

 

Chararakter grania opisałem w odpowiedzi do Marcinzp, więc proszę bardzo:) wzmacniacz to Fezz Audio Silver Luna, źródem może zaskoczę jest Yamaha MCR 640 - wymiennie z Pioneerem PD30 AE (na sprzedaż olx, gielda hifi). Kabelki które niosą muzyczkę do głośnika to Audioquest Bedrock. Pokój 20 m, wiele rozpraszaczy w postaci bibelotów żony oraz większych bibelotów żony:) no i kominek z płyty mdf między głośnikami, stoją one na standach Norstone Stylum 2 - wypełnione piaskiem kwarcowym, podstawa granitowa oraz na górze dociążone również granitem, na głośnikach worki z piaskiem kwarcowym ok 3 kg sztuka. Otoczenie się często zmienia, lubię kombinować z akustyką:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Zapraszamy fanów marki Audiovector na odsłuch modelu SR3 Signature do salonu Q21. Poza ucztą dla uszu, możecie liczyć także na wysoki stopień akceptacji kolumn przez płeć piękną - zestaw w kolorze czerwonym wygląda obłędnie.

Nasza propozycja to połączenie kolumn Audiovector z elektroniką Naim Supernait 2 oraz odtwarzaczem CD5 XS, chociaż na Wasze życzenie odsłuchy możemy przeprowadzić w dowolnej, innej konfiguracji.

 

Salon audio-video Q21

Pabianice, Reymonta 12

Tel. (42) 213 01 66

www.Q21.pl

 

 

post-25064-0-51537000-1500117016_thumb.jpg

post-25064-0-69028900-1500117010_thumb.jpg

post-25064-0-90125600-1500117005_thumb.jpg

post-25064-0-65897900-1500117000_thumb.jpg

post-25064-0-19575700-1500116994_thumb.jpg

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

@TomaszF: "natomiast nosze sie z zamiarem dodania koncówki( nap200) i posłuchania głosnikow neat momentum sx 5i. z naimem to wrecz idealna symbioza. porównam do audiovectorów i znów napisze pare słów.

tomek"

Czy Szanowny dokonał juz odsłuchu?J

a też jestem Naim'owcem i noszę się z zamiana Monitor Audio GX200 na Audiovector SR3 Avantgarde lub Neat Momentum SX5i. :)

 

@Q21: jak się udał ten odsłuch? jakieś wrażenia?

Edytowane przez supmario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak, słuchałem też :

KEF LS50

Studio16Hz Canto Grand

Atohm Sirocco 1

 

A z podłogówek:

Monitor Audio Bronze 5

Pylon Audio Opal 23

Pylon Audio Diamond 25

 

Wygrały ponieważ głośnik AMT zagrał piękną górę. Bez żadnego bałaganu czy jazgotu. Talerze brzęczą, detale wyraźne - żywe lecz nie męczące. Średnica pełna, przekonująca, dźwięki nie są sklejone możemy skupić się na wykończeniach i szczegółach. Wokale brzmią naturalnie, wciągająco (płyta Ani Dąbrowskiej "Ania Movie", Anna Maria Jopek, Elvis, Chris Jones "Roadhouses &

Automobiles" itd..). Membrana kanapkowa doskonale radzi sobie ze środkiem jak i dołem ponieważ dobrze kontroluje bas, jest on szybki i dokładny nie ma przeciągnięć czy pogłosów. Nie schodzą bardzo nisko ze względu na średnicę ale to co usłyszałem w zupłności wystarczało (niedawno dołożyłem subik REL T5i). Grają szeroko, wieczorem przy zgaszonym świetle "znikają", scena jest delikatnie wysunięta do przodu co sprawdziło się w moim salonie, stoją jakieś 35 cm od ściany. Całość składa się na ekscytujący spektakl. To tak o tym co QR-ki miały, a czego zabrakło w pozostałych testowanych głośnikach.

 

Chararakter grania opisałem w odpowiedzi do Marcinzp, więc proszę bardzo:) wzmacniacz to Fezz Audio Silver Luna, źródem może zaskoczę jest Yamaha MCR 640 - wymiennie z Pioneerem PD30 AE (na sprzedaż olx, gielda hifi). Kabelki które niosą muzyczkę do głośnika to Audioquest Bedrock. Pokój 20 m, wiele rozpraszaczy w postaci bibelotów żony oraz większych bibelotów żony:) no i kominek z płyty mdf między głośnikami, stoją one na standach Norstone Stylum 2 - wypełnione piaskiem kwarcowym, podstawa granitowa oraz na górze dociążone również granitem, na głośnikach worki z piaskiem kwarcowym ok 3 kg sztuka. Otoczenie się często zmienia, lubię kombinować z akustyką:)

dla mnie kultura pracy tej taniej wstęgi jest nie do przyjęcia. Słuchając dęciaków słyszy się ustnik nie trąbkę.dla mnie ten głośnik to porażka

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie kultura pracy tej taniej wstęgi jest nie do przyjęcia. Słuchając dęciaków słyszy się ustnik nie trąbkę.dla mnie ten głośnik to porażka

Głuchemu, to nic nie gra ;)) gra za wiernie,

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Porównywaliśmy sr3 jakiś wyższy model na wstędze i wersje na kopułce. I aplikacja wstęgi może fajnie wyglada w katalogu ale grała... cienko bo to tani kiepski głośnik jest

 

Kopułka ze szmatką?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Właśnie, dzięki Kazik AMT to nie wstążka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywaliśmy sr3 jakiś wyższy model na wstędze i wersje na kopułce. I aplikacja wstęgi może fajnie wyglada w katalogu ale grała... cienko bo to tani kiepski głośnik jest

Mówisz, że tani, a wiesz ile kosztują głośniki AMT ?

Podaj ceny i jakich słuchałeś ?

Jak zwał tak zwał - gra to kiepsko

Kiepsko to grają szmaty, beryle z uwagi na wyższe zniekształcenia.

Do AMT trzeba dorosnąć i trochę posłuchać różnych konstrukcji i aplikacji.

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że tani, a wiesz ile kosztują głośniki AMT ?

Podaj ceny i jakich słuchałeś ?

 

Kiepsko to grają szmaty, beryle z uwagi na wyższe zniekształcenia.

Do AMT trzeba dorosnąć i trochę posłuchać różnych konstrukcji i aplikacji.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekskluzywna propozycja dla poszukiwaczy mocno limitowanych wersji kolumn. Tym razem Audiovector przygotował tylko 100 par SR 3 Arrete Raw Surface Limited Edition. To konstrukcja niezwykle nowatorska - beton, woskowany powierzchniowo z kontrastującymi detalami, wykończonymi w 24 karatowym złocie. Połączenie specjalnym klejem twardej obudowy MDF typu sandwich z warstwą betonu, zastosowanie perfekcyjnego tweetera AMT z modelu SR 6 Avantgarde Arreté, okablowanie z flagowych R 11 Arreté oraz wiele innych cech sprawia, że najnowsze kolumny SR 3 dysponują potężnym, głębokim dołem pasma, jak i jedwabistą, przestrzenną i barwną górą pasma.

 

Jesteście zainteresowani, zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszym salonem.

Pełna specyfikacja kolumn - https://www.q21.pl/audiovector-sr-3-arrete-raw-surface-limited-edition.html

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że tani, a wiesz ile kosztują głośniki AMT ?

Podaj ceny i jakich słuchałeś ?

 

Kiepsko to grają szmaty, beryle z uwagi na wyższe zniekształcenia.

Do AMT trzeba dorosnąć i trochę posłuchać różnych konstrukcji i aplikacji.

glosniki po 50 dolarów syf i nędza

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Ekskluzywna propozycja dla poszukiwaczy mocno limitowanych wersji kolumn. Tym razem Audiovector przygotował tylko 100 par SR 3 Arrete Raw Surface Limited Edition. To konstrukcja niezwykle nowatorska - beton, woskowany powierzchniowo z kontrastującymi detalami, wykończonymi w 24 karatowym złocie. Połączenie specjalnym klejem twardej obudowy MDF typu sandwich z warstwą betonu, zastosowanie perfekcyjnego tweetera AMT z modelu SR 6 Avantgarde Arreté, okablowanie z flagowych R 11 Arreté oraz wiele innych cech sprawia, że najnowsze kolumny SR 3 dysponują potężnym, głębokim dołem pasma, jak i jedwabistą, przestrzenną i barwną górą pasma.

 

Jesteście zainteresowani, zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszym salonem.

Pełna specyfikacja kolumn - https://www.q21.pl/audiovector-sr-3-arrete-raw-surface-limited-edition.html

 

Słuchałem SR3 z Krelle KAV300i, nie ma tam potężnego głębokiego dołu, za to jest męcząca góra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Do Audiovectorów trzeba odpowiednio dopasować wzmacniacz, ocenianie ich po odsłuchu z jednym wzmacniaczem jest mało obiektywne i nie należy tej oceny traktować poważnie. Wystarczy przeczytać recenzje Pana Pacuły kolumn SR 3 super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.