Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Audiovector


diemon

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aqs

(Konto usunięte)

Jeśli SR3 gra fajnie z jakimś wzmakiem to super, Krell KAV300i + Hegel 25 to złe towarzystwo

 

Druga sprawa, jak się posłucha kolumny 3way, na 22cm bas Scan Speak Revelator papierowy, to mało która kolumna jest mnie w stanie pozytywnie zadziwić na basie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według wszelkich prawideł duzy dobrze zestrojony i odpowiednio wysterowany głośnik niskotonowy pownien zawsze lepiej zagrać niż jego mniejszy brat mający za zadanie odtwarzać te same częstotliwości. Także kolego aqs jestem w stanie Ci uwierzyć w to co mowisz, lecz nie samymi niskimi tonami człowiek żyje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Howdy!

 

Jestem szczęśliwym posiadaczem Audiovector X3 Super. W najbliższych miesiącach planuję wymienić wzmacniacz (Yamaha A-S700). Będę wdzięczny za wszelkie sugestie odnośnie kierunku poszukiwań. Muzyka - każdy rodzaj. Rozumiem, trochę zbyt ogólnie... Jeśli miałbym rzucić jakiś priorytet i trop to przy muzyce chciałbym się zrelaksować (jazz, soul, funk - takie sprzed lat '80).

Pokój 20m2, YBA Heritage CD100, YBA Design WD202, budżet na nowy wzmak to max. 10k, na używany do ok. 5k, idealnie gdyby miał wejście na końcówkę mocy (pod kątem wykorzystania go do zasilenia frontu w kinie domowym).

 

Jeżeli chodzi o aktualny zestaw to nie ma jakieś konkretnej cechy, która by mi szczególnie uwierała - po prostu chciałbym wejść na kolejny level. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przyznam że osobiście nie słuchałem najwyższych wersji avantgarde na wstędze

Witaj. Jesli mogę doradzić daruj sobie avantgarde. albo wejdź w signature albo jesli pozwolą fundusze avantgarde arette.

Tomek

 

Słuchałeś tych najwyższych wersji avantgarde na wstędze bo ja nie miałem okazji . Czy nie jest tak iż mogą być nieco kapryśne w kwestii doboru elektroniki , akustyki i ustawienia ?

 

Wersje Signature za to moim zdaniem można brać w ciemno .Precyzja , przejrzystość już i tak wyborna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam wszystkie wersje sr3. Avantgarde arrette jest dobra ale wymagająca co do ustawienia a szczególnie akustyki. Jesli to jest spełnione gra b. Dobrze. Ale uważam ze różnica w dźwięku w stosunku do signature jest nieadekwatna w różnicy kwot. Signature sa naprawdę świetne w relacji cena/ jakość. Kopułka evotech tez jest milsza dla ucha

 

 1.NAIM+ BOENICKE+ PRO JECT         2. NAIM+BOENICKE      3. ULTRASONE+ CHORD HUGO 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten system AMT w Avantgarde to o kant d..y potłuc? Bo to jest chyba główna różnica do Signature?

 

Wstęga nie każdemu i nie do wszystkiego podpasuje. Trzeba samemu posłuchać i ocenić. Avantgarde Arrette powinny być lepsze na basie i średnicy względem Signature ze względu na inne przetworniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

pytanko do posiadaczy w szczególności SR3:

w jakim ustawieniu grają Wam najlepiej?

Producent twierdzi, że nie boją się bliskości ścian ale u mnie wtedy gubią jakby przestrzeń.

W instrukcji podano kąt skręcenia w dziwnych jednostkach. Ja mam skręcone do słuchacza bo wtedy lokalizacja źródeł jest idealna.

Mam wrażenie, że kolumny są dość wrażliwe na ustawienie.

"Ganiam" więc po pokoju i szukam "złotego środka" ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-60300-0-99964300-1507580018_thumb.jpgpróbowałem jak ty i znalazłem ( chyba). oddalenie od scian ok. 50-70 cm. rozstaw zaleznie od wielkosci u mnie ok. 3 m. od scian bocznych to lepiej niż metr. i dogiecie. tutaj audiovector sa specyficzne i cholernie wrazliwe. u mnie najlepiej sie sprawdza dogiecie takie aby linie kolumn przecinały sie ok 70 cm przed słuchaczem.

sprawdzaj, i jeszcze raz sprawdzaj co tobie najlepiej pasuje a potem podziel sie na forum. dla kazdego bedzie to wartosciowe spostrzezenie

u mnie wygląda to tak:

post-60300-0-17953000-1507579853_thumb.jpg

post-60300-0-33751500-1507580088_thumb.jpg

Edytowane przez tomaszf

 1.NAIM+ BOENICKE+ PRO JECT         2. NAIM+BOENICKE      3. ULTRASONE+ CHORD HUGO 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

moje ustawienie jest bardzo podobne do Tomaszf:

- front kolumny 85 cm od ściany tylnej;

- 1 metr od ściany bocznej, licząc od osi głośnika;

- 2,5 metra pomiędzy głośnikami

- głośniki skierowane do słuchacza, linie kolumn przecinają się bezpośrednio przed słuchaczem

- kolumny stoją na 5 cm podstawkach,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za spostrzeżenia Tomaszf i dap-dag!

Właśnie intrygowało mnie szczególnie to "dogięcie" kolumn

Na mój mizerny słuch, bez tego lokalizacja źródeł pozornych gdzieś się rozmywała...

Ja nie mam tyle miejsca od ścian bo pokój ma 19m2

Niemniej próbuję różnych ustawień i dam znać po odsłuchach gdzie zagra najlepiej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam szanownych forumowiczów / klubowiczów :-)

 

Choć z marka Audiovector obcuję już jakiś czas (wcześniej Ki3signature a od niedawna Sr3 signature ) zgłaszam się do klubu teraz :-)

 

Kolor biały przypadł mi do gustu ;-)

 

Witajcie,

pytanko do posiadaczy w szczególności SR3:

w jakim ustawieniu grają Wam najlepiej?

Producent twierdzi, że nie boją się bliskości ścian ale u mnie wtedy gubią jakby przestrzeń.

W instrukcji podano kąt skręcenia w dziwnych jednostkach. Ja mam skręcone do słuchacza bo wtedy lokalizacja źródeł jest idealna.

Mam wrażenie, że kolumny są dość wrażliwe na ustawienie.

"Ganiam" więc po pokoju i szukam "złotego środka" ;)

nie boja się bliskości tylnej ściany (natomiast nie mniej niż 20cm w przypadku sr modelu), Toe in (czyli zagięcie do słuchacza) w niewielkim stopniu -tak zaleca producent (w instrukcji podaje miarę w stopniach) - osobiście się z ta teoria zgadzam ale ile uszu tyle opinii oczywiście ;-)

 

Dla zainteresowanych, na czym polega koncept upgrade w przypadku Audiovector i co zostaje wymienione podczas tego procesu można zobaczyć na filmie:

post-48920-0-02149100-1508667571_thumb.jpeg

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie boja się bliskości tylnej ściany (natomiast nie mniej niż 20cm w przypadku sr modelu), Toe in (czyli zagięcie do słuchacza) w niewielkim stopniu -tak zaleca producent (w instrukcji podaje miarę w stopniach) - osobiście się z ta teoria zgadzam ale ile uszu tyle opinii oczywiście ;-)

 

 

 

Tak , one nie robią problemów przy małej odległości od sciany . Ćwiczyłes z mocnym dogięciem tak aby linia twetera przecinała się przed słuchaczem ? Często się to sprawdza w przypadku sr3.

 

Podstawkowe sr1 za to muszą stać prawie równolegle przy leciutkim dogięciu i wtedy grają najlepiej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , one nie robią problemów przy małej odległości od sciany . Ćwiczyłes z mocnym dogięciem tak aby linia twetera przecinała się przed słuchaczem ? Często się to sprawdza w przypadku sr3.

 

Podstawkowe sr1 za to muszą stać prawie równolegle przy leciutkim dogięciu i wtedy grają najlepiej.

 

Probowalem "doginac" (testowalem wczesniej takze z Ki3 signature) i wg mnie graja lepiej- gdzie "toe in" ma zaledwie kilka stopni a odleglosc miedzy kolumnami 2,5 metra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witajcie,

Na ostatniej wystawie Audio Video Show bardzo spodobało mi się brzmienie Audiovectora i postanowiłem rozważyć zakup. Na razie stać mnie tylko na QR1. Zastanawiam się nad podpięciem ich pod Yamahę R-N803D - czy ktoś z Was ma doświadczenia z taką konfiguracją?

 

Mads, z którym chwilę rozmawiałem, twierdzi, że QR generalnie dobrze się zgrywa z Yamahami, ale zapewne miał na myśli nieco wyższe modele...

 

Moje upodobania muzyczne i parametry akustyczne salonu opisałem w poniższym wątku.

http://www.audiostereo.pl/stereo-z-kolumnami-podstawkowymi-do-7tys-zl_136902.html

 

Będę wdzięczny za wszelkie opinie sugestie.

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram z Nait XS, CD5XS, NDX, DAC, Headline, TeddyPardo Dual TeddyCap, Naim XP5XS (zasilacz) - na razie zaskakuje mnie szczegółowość sceny i wysunięcie wokalu (Monitor Audio GX200 trochę cofał wokal). Wysokie tony nie rażą (może przyzwyczajenie ze wstęgi GX200). Powoli się będą wygrzewały (przed zakupem słuchałem już wygrzanych) i ma być fajnie - już jest :) Co do toe in to u mnie jest różnica - bez dogięcia do słuchacza scena się zlewa.

Edytowane przez supmario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Na ostatniej wystawie Audio Video Show bardzo spodobało mi się brzmienie Audiovectora i postanowiłem rozważyć zakup. Na razie stać mnie tylko na QR1. Zastanawiam się nad podpięciem ich pod Yamahę R-N803D - czy ktoś z Was ma doświadczenia z taką konfiguracją?

 

Mads, z którym chwilę rozmawiałem, twierdzi, że QR generalnie dobrze się zgrywa z Yamahami, ale zapewne miał na myśli nieco wyższe modele...

 

Moje upodobania muzyczne i parametry akustyczne salonu opisałem w poniższym wątku.

http://www.audiostereo.pl/stereo-z-kolumnami-podstawkowymi-do-7tys-zl_136902.html

 

Będę wdzięczny za wszelkie opinie sugestie.

Adam

Cześć,

 

Przez 1 rok cieszyłem się qr1 w połączeniu z lampką Fezz Audio Silver Luna i źródełkiem Yamaha mcr 640. Po czasie dodałem Rela T5i. Niedawno zastąpiłem je modelem qr3.

Wiernie stoję przy AV ze względu na prawdziwość, energię, dokładność i nieosiągalny detal w tej cenie. Co do ceny, jakość wykonania powinna windować ją conajmniej o połowę wyżej od proponowanej. Świetne głośniki z dużymi możliwościami.

 

Pozdrawiam

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.