Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Audiovector


diemon

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Przymierzam sie do do zakupu Audiovectora. I tutaj pojawia się pewien problem- które? Mam do wyboru K3, M3 oraz F3. Przeglądam fora od paru dni lecz niestety bez większego rezultatu. Przyjmując że wszystkie są Super lub Signature to które polecicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
witam kolegów,

jaki wzmacniacz do połączenia z QR3? Czy kolumny mogą stać blisko jak deklaruje producent? pozdrawiam

Cześć,

Dobra lampka z tymi głośnikami da wiele przyjemności. Miałem, grałem, polecam.

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecano mi je w jednym z salonów do mojego Roksan K3. Testowali u siebie to połączenie i było podobno całkiem nieźle. Ostatecznie zmieniłem wzmacniacz i sam nie sprawdziłem ;) Niemniej może to być jakiś trop. Zdecydowanie odradzano zaś Atolla 200. To słyszałem od kilku sprzedawców. Na dłuższą metę męczarnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witajcie,

Chciałbym dołączyć do klubu z moimi SR3 signature. Zastąpiły poczciwe KEF-y ls50. Ciężko było znaleźć godnego następce ale w końcu się udało. Gra to z elektronika Naim-a tzn Supernait1+ TC, Cd5x + FC 2x.

Miałem już chwile zwątpienia tzn mało basu i tnąca góra. Zabieg w postaci pozbycia się oryginalnych zworek dał pożądany efekt.

Ile godzin potrzebują te kolumny aby optymalnie zaczęły pracować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

o ile mi wiadomo to jeżeli mamy miedziany kabel o odpowiednim przekroju i dobry styk, to kable głośnikowe i zworki nie mają żadnego wpływu na dźwięk - bynajmniej w zakresie słyszalnym przez ludzi:) (to trochę jak z paskiem do spodni, można użyć sznurka, ale fajnie jak ładnie wygląda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2019 o 09:09, puszkin napisał:

Witajcie,

Chciałbym dołączyć do klubu z moimi SR3 signature. Zastąpiły poczciwe KEF-y ls50. Ciężko było znaleźć godnego następce ale w końcu się udało. Gra to z elektronika Naim-a tzn Supernait1+ TC, Cd5x + FC 2x.

Miałem już chwile zwątpienia tzn mało basu i tnąca góra. Zabieg w postaci pozbycia się oryginalnych zworek dał pożądany efekt.

Ile godzin potrzebują te kolumny aby optymalnie zaczęły pracować ?

Jeśli to są nowe niewygrzane kolumny to musisz się uzbroić w cierpliwość. Niech pograją te przynajmniej 2 tygodnie . Daj sobie spokój ze zworkami , kablami itd. Zostaw ori zwory a ewentualnie eksperymentuj podłączając kable pod górna , średnią lub niską sekcję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe kolumny mogą potrzebować kilka godzin na osiągnięcie pełnej sprawności. Ja jestem zwolennikiem rozwiązań praktycznych, dlatego jeżeli słuchałeś tych kolumn przed zakupem i wszystko grało. Poeksperymentuj z ustawieniem kolumn i pomieszczeniem. Tak jak napisał kolega Luk77, jeżeli chcesz koniecznie sprawdzić, to na oryginalnych zworkach powinieneś słyszeć różnice po przepięciu kabli pod inne sekcje. Producenci kolumn zazwyczaj podają, że kolumna powinna być podpięta pod sekcję nisko tonową (jednak jest to spowodowane kwestiami optymalizującymi a nie brzmieniowymi), ale spotkałem również praktyki podpinania kolumny jeden wtyk do sekcji nisko tonowej a drugi do wysokotonowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiovector SR3 potrzebują długiego czasu na wygrzanie i zmieniają się znacznie na korzyść. Dwa tygodnie grania po kilka godz. dziennie to absolutne minimum aby się ułożyły i zaczęły optymalnie grać.

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziękuję koledzy za odzew. Kolumny grają u mnie już trochę ponad miesiąc i faktycznie ich dźwięk stał się zdecydowanie przyjemniejszy a i moje ucho pewnie się przyzwyczaiło do tej prezentacji.

Zworki, które miałem były na kablu VDH lecz nie zostały w systemie, ponieważ po testach, które wykonałem w domu dowiedziałem się od sprzedawcy jaka jest ich cena x 2 komplety i póki co podziękowałem. Kupiłem kabel melodika brown sugar i zrobiłem zworki. Czy są słyszalne różnice to będę mógł stwierdzić kiedy w wolnym czasie  znów wsadzę oryginalne zwory. Dam oczywiście znać. Docelowo chcę zrobić mój obecny kabel Audioquest rocket 88 na bi-wire i dołożyć ew zwory z tego samego kabla.

Testy jakie do tej pory robiłem to przede wszystkim zmiana IC z chorda cobra na oryg szaraka. Efekt jest taki, że szarak daje wyraźnie więcej dołu ale powoduje, że matowieje góra pasma co mi nie odpowiada. Chord to bas sprężysty, dokładniejszy lecz trochę go mało. Góra i średnica genialna!

Jeżeli jest tu ktoś, kto ma doświadczenie z IC do systemów naim-a to proszę aby się podzielił wiedzą, doświadczeniem.

Miłego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dap-dag napisał:

Nowe kolumny mogą potrzebować kilka godzin na osiągnięcie pełnej sprawności. Ja jestem zwolennikiem rozwiązań praktycznych, dlatego jeżeli słuchałeś tych kolumn przed zakupem i wszystko grało. Poeksperymentuj z ustawieniem kolumn i pomieszczeniem. Tak jak napisał kolega Luk77, jeżeli chcesz koniecznie sprawdzić, to na oryginalnych zworkach powinieneś słyszeć różnice po przepięciu kabli pod inne sekcje. Producenci kolumn zazwyczaj podają, że kolumna powinna być podpięta pod sekcję nisko tonową (jednak jest to spowodowane kwestiami optymalizującymi a nie brzmieniowymi), ale spotkałem również praktyki podpinania kolumny jeden wtyk do sekcji nisko tonowej a drugi do wysokotonowej.

Głośniki słuchałem w salonie audio o mniejszej kubaturze i oczywiście odpowiedniej akustyce. Kolumny w moim 25 m2 pokoju ustawiane były na setki sposobów tzn bliżej lub dalej ściany, róże dogięcie itd. po tych " eksperymentach" są odsunięte około 55 cm o tylnej ściany a po bokach mają po około 1,8 m. Stoją od siebie około 2,3m. Myślę, że ustawione są optymalnie do moich warunków. Zalecenie producenta tj głośniki od tylnej ściany w odległości 20-40 cm u mnie się nie sprawdzają.

Możliwe, że odczucie " małej " ilość basu wynika z tego że moje poprzednie kef ls50 były dopalane subem REL T5. Wtedy miałem wrażenie przerośniętego kontrabasu względem reszty instrumentów. Teraz jest idealnie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, puszkin napisał:

 

Możliwe, że odczucie " małej " ilość basu wynika z tego że moje poprzednie kef ls50 były dopalane subem REL T5. Wtedy miałem wrażenie przerośniętego kontrabasu względem reszty instrumentów. Teraz jest idealnie :)

To wszystko wyjaśnia. SR3 mają konkretne zejście na basie i w moich 18 m.kw jest go za dużo z tymi kolumnami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

głośniki av sr3 signature miałem pare lat ( cos ok. 3) i mysle ze poznałem je na wylot.

postaram sie choc troche ci pomóc.

po pierwsze kolumny sa bardzo wymagajace co do ustawienia.  tego co piszesz wydaje sie ze ustawienie masz optymalne dla tych kolumn. jedne co spróbowałbym zrobic to wieksze odsuniecie od sciany tylnej dajmy na to ok. 70-80 cm. rozstaw miedzy kolumnami wg. moich doswiadczen optymalnie waha sie pomiedzy 230-260 cm. wiekszy nie jest korzystny bo robią sie " dziury " w dzwieku.

jako ze wylot basu kolumny maja w dół zalecam jak najwyzsze podniesienie na nózkach i koniecznie postawienie ich na płytach granitowych gr, min 4 cm. zobaczysz jaki piekny bas bedzie sie z nich wydobywał. kolumny na podstawie granitowej i bez niej to inne granie.

kwestia dogiecia tez ma znaczenie. jesli ustawisz kolumny na wprost to bas sie rozleje, natomiast jesli dogniesz je do srodka , nawet tak aby sweet spot przecinał sie sie przed słuchaczem ok. 70 cm bas stanie sie spreżysty, punktowy , a i scena sie poprawi.

tyle w temacie ustawienia. reasumując:

1. spróbuj je odsunac od sciany tylnej max. ile możesz i na ile pozwoalaja warunki

2. poeksperymentuj z dogieciem kolumn

3. koniecznie postaw je na podstawach granitowych, nie drewno, zadna wykładzina itp. tylko granit. ma najwieksza gestosc materiału i cieżar.

kwestia bi wiring lub bi-amping

pozbadz sie firmowych blaszek. sa do niczego. jesli masz pojedyncze wtyki to sugeruje zastosowanie dobrych zworek.

jesli mozesz pozwolic sobie na kable z koncówkami bi wiring to je zastosuj. ja po licznych próbach wpinałem kable bi wiring na przemian. do gniazd wysokotonowych i niskotonowych ,  pomijając sredniotonowe, natomiast  wejscie sredniotonowe łączyłem zworkami. u mnie dawało to najlepsze efekty.

jeszcze lepszym rozwiazaniem jest zastosowanie bi ampingu ale to wiadomo, musza byc dwa wzmacniacze lub koncówki mocy. raz zrobiłem taki eksperyment i na góre dalem podłączenie koncówki lampowej a na bas i srednie ( kable bi wiring) tranzystor. rewelacja. góra nabrała aksamitu i delikatności a dół dociażenia. ale to sa koszty i jako ze juz na tym etapie byłem w fazie zmiany kolumn odstapiłem od tego.

i jeszcze jedno. mimo ze kolumny maja wysoka skutecznośc uwielbiaja mocne wzmacniacze

ostatnia rzecz to jak piszesz kable ic pomiedzy modułami naim. naim to przysłowiowy narcyz i kocha sam siebie. naima łączymy naimem. daruj sobie szaraka, a połącz moduły czarnymi kablami lub optymalnie hi line. ( połączenia lumnina ze wzgledu na cene nie stosowałem). dobrze wypada także chord ( ale modele wyzsze oraz tellurium). kolejna rzecz  jesli zalezy nam na jakości dzwieku ,to naima łączymy poprzez gniazda din a nie rca.

 

jesli miałbys jeszcze jakies pytania , pisz smiało

tomek

 1.NAIM+ BOENICKE+ PRO JECT         2. NAIM+BOENICKE      3. ULTRASONE+ CHORD HUGO 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Tomaszf,

Twoje uwagi są dla mnie bardzo cenne. Używam IC po din-ach i jedynie nac a5 do mnie nie przemówiły.

Kolumny mogę odsunąć max 70 cm od ściany i takie ustawienie też testowałem jak również znaczne dogięcie tak aby przecięcie linii kolumn było przed słuchaczem ( czytałem Twoje posty za czasów, kiedy byłeś posiadaczem AV)

Efektu pozytywnego raczej nie było choć przyznam, że wiele testów wykonywałem krótko po zakupie głośników, kiedy potrzebowały jeszcze czasu na wygrzanie. Pewnie powtórzę testy za jakiś czas. Póki co zachwycam się słuchaniem płyt mimo iż amplifikacja pozostawia jeszcze wiele do życzenia względem SR3.

Spróbuję podstaw granitowych, bo mam do tego tematu dostęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj tylko na bi-wire . Tomaszf pisze, że stosował,  ale Naimy (a starsze modele w szczególności) nie lubią i  często źle  regują taką konfigurację - związane to jest z indukcyjnością/pojemnością. 

Możesz spróbować ,  ale nie kupuj takiego kabla w ciemno . Może się nie sprawdzić .A czasem nie ma wpływu... Bezpieczniejsze są zworki

Co do din- polecam spróbować tellurium. Black-zadziorne, ultra Black- gładkie w brzmieniu

Edytowane przez mrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mrb napisał:

Uważaj tylko na bi-wire . Tomaszf pisze, że stosował,  ale Naimy (a starsze modele w szczególności) nie lubią i  często źle  regują taką konfigurację - związane to jest z indukcyjnością/pojemnością. 

Możesz spróbować ,  ale nie kupuj takiego kabla w ciemno . Może się nie sprawdzić .A czasem nie ma wpływu... Bezpieczniejsze są zworki

Co do din- polecam spróbować tellurium. Black-zadziorne, ultra Black- gładkie w brzmieniu

Nie wierzę w kable głośnikowe ale jeśli ktoś chce podpiąć w bi-wire to nie ma żadnych przeszkód, pojemność dla przewodów 2x2,5m czy 2x3m można pominąć. Indukcyjność zależy od rodzaju przewodnika, przekroju i ilości żył i ich odległości od siebie (podpięcie znowu spada na margines tyle tylko ze ciężko z dwużyłowego kabla zrobić bi-wire).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż, Rocket 88 to kabel 4-żyłowy o przekroju 2,63. Ma 2 żyły grubsze i 2 cieńsze oczywiście odizolowane od siebie. Zalecany przez producenta do kombinacji bi-wier. Może kiedyś spróbuję.

Tellurium black słuchałem głośnikowych i trochę za jasno było ale IC chętnie przetestuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć. Właśnie słuchałem ich u kolegi z lampą - grało bardzo dobrze. Co w połączeniu z Heglem tobie nie odpowiadało? Niestety nie zamierzam na teraz wzmaka zmieniać - pilniejszy temat dla mnie to zmienić źródło DAC i raczej kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałem dołaczyć do klubu z moimi qr3. Posiadam je już 2 rok. 

Poczytałem troche,  opini tutaj. Ja osobiście uważam że kolumny są wybitne. Lecz trudne do ustawienia. Grałem z wieloma wzmacniaczami tranzystorowymi i zawsze im czegoś brakowało. NIESTETY.. Lmapa daje tutaj popisy "wszelakie"  ?

20190410_203246 (2).jpg

20190320_221622.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.